Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 2 weeks later...
http://www.panelectron.hu/datasheets/BA-12...u_aktivator.pdf

Erről hallott-e már valaki?

Tapasztalatok?

Ára akcióban 2000ft volt (sajnos már lejárt) akción kívül 3500 ha jól olvastam.

Még soha.. de 80-100 A-ral meglöketni az akkut? :shock: ez nekem nagyon ellenemre van. Mi szavatolja, hogy a lökésből nem kap az elektronika többi része? :roll:

Mellesleg az Ion-transfer az szintén elektromos kell legyen, lévén az Ionokat csak elektrosztatikus úton tudja mozgatni. ellenirányú mozgást meg nem kis energilökéssel, negatívan előfeszítve ad az akkumulátornak.

És remélem nem ilyen gagyi leírást adnak hozzá. Gondolom van vele rendes és nem csak "értelem szerűen" kell a vezetékeket kötni... :?

Meg biztosan van KERMI engedélye és adnak garanciát rá, illetve az általa esetlegesen egy pár misit érő autóban okozott, akár milliós kárra.. :?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez a két adat ellentmondásosnak tűniik:

áramfelvétel 2-5 mA

15 mp-ként 100 A leadás

A tömegéből adódóan (50 g) azt sem tudom elképzelni, hogy miben tároja az energiát.

Ez foglalkoztat engem is azóta... És számold le a két piros ledet.. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Az a 100A lehet, hogy csak 150 nsec ideig van meg...úgy már nem elképzelhetetlen.

Hát az is érdekes, mert 100 A elég komoly ívet húz megszakításkor. a kicsi dobozban mi végzi az ívoltást? Az SMD elektronika: :?

füstölne ám hamar a NYÁK is.. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na bekékítettem az Astra BC-t SMD LED-ekkel. 80 db ment bele :P De nappal is szép fénye van. Egy gond van már csak:

-A LED-eket sorba kötöttem négyesével.

-A nyitófeszültségük 3,5 V

-Ha csak gyújtást adok rá (12V), akkor haloványan világítanak

-Ha jár a motor (14 V), akkor gyönyörűen világít

-Ha kicsit esik a feszültség (lámpa felkapcs, nagy mély a mélyládán), akkor megint haloványodik (ütemre is akár :D)

Kérdésem, ezt hogy tudnám kiküszöbölni? Gondolok arra, hogy pl 14V-os fesz. stabilizáló IC, vagy egy kondi párhuzamosan, vagy hogy? :D

Ja és melyik feszültség számít? Az állandó 12 V, vagy a gyújtás +? Úgyértem melyikről működik konkrétan a BC? a gyújtás általában csak egy relét kapcsol ha jól tudom, ezért talán az állandó feszültséget kéne 14V-ra emelni. De ez nem hülyíti meg az akksit? :P Vagy nem okoz más problémát?

Hát ennyi lenne.

Link to comment
Megosztás:

A zene körébe rakj egy 1 F körüli kondit és a "pislogás" eltűnik. Hogy pontosan hová szokták tenni, kérdezz szakértőt, én nem szeretem a töc-töc cuccokat...

Hogy alapfeszt emelni? Szerintem gond. Ugyanis a rendszerfesz menet közben azért 14,4V, mert ugye a generátor tölti az aksit. A 14 V-t azt jelenti, hogy generátorcsere is kell... VAgy lgalábbis nagyobb töltőfesz. Amúgy más szerintem nem akadály... A letöbb cucc 12-15-os..

Link to comment
Megosztás:

A zene körébe rakj egy 1 F körüli kondit és a "pislogás" eltűnik. Hogy pontosan hová szokták tenni, kérdezz szakértőt, én nem szeretem a töc-töc cuccokat...

Hogy alapfeszt emelni? Szerintem gond. Ugyanis a rendszerfesz menet közben azért 14,4V, mert ugye a generátor tölti az aksit. A 14 V-t azt jelenti, hogy generátorcsere is kell... VAgy lgalábbis nagyobb töltőfesz. Amúgy más szerintem nem akadály... A letöbb cucc 12-15-os..

Üdv! Köszi a választ.

A generátor az jó, most cseréltük, annyi a gond, hogy alapjáraton ugye nem akkora a töltő feszültség, mint pl nagyobb fordulaton, és mivel a 4x3,5V=14V, emiatt a LED-ek feszültsége néha 3,5 V alá esik (rákapcsolom a világítást), és ott már halványabban világítanak. Ha csak 3 LED-et kötnék sorba, akkor meg 10,5 V felett túlterhelném őket.

Arra keresnék megoldást, hogy csak ezen az egy áramkörön állandó 14-14,5 V-ot hogy lehetne tartani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na bekékítettem az Astra BC-t SMD LED-ekkel. 80 db ment bele :P De nappal is szép fénye van. Egy gond van már csak:

-A LED-eket sorba kötöttem négyesével.

-A nyitófeszültségük 3,5 V

-Ha csak gyújtást adok rá (12V), akkor haloványan világítanak

-Ha jár a motor (14 V), akkor gyönyörűen világít

-Ha kicsit esik a feszültség (lámpa felkapcs, nagy mély a mélyládán), akkor megint haloványodik (ütemre is akár :D)

Kérdésem, ezt hogy tudnám kiküszöbölni? Gondolok arra, hogy pl 14V-os fesz. stabilizáló IC, vagy egy kondi párhuzamosan, vagy hogy? :D

Ja és melyik feszültség számít? Az állandó 12 V, vagy a gyújtás +? Úgyértem melyikről működik konkrétan a BC? a gyújtás általában csak egy relét kapcsol ha jól tudom, ezért talán az állandó feszültséget kéne 14V-ra emelni. De ez nem hülyíti meg az akksit? :P Vagy nem okoz más problémát?

Hát ennyi lenne.

80 db ?!?!?!!?!?!? Nem mondod?!?! kirabóltál egy elektrónikai üzletet?

Nem csináltál véletlen képeket?

ui: 12voltból sima feszstabbal nem fogsz tudni 14et varázsolni(ha nem értettem félre...)

Link to comment
Megosztás:

80 db ?!?!?!!?!?!? Nem mondod?!?! kirabóltál egy elektrónikai üzletet?

Nem csináltál véletlen képeket?

ui: 12voltból sima feszstabbal nem fogsz tudni 14et varázsolni(ha nem értettem félre...)

Jaja, 80 :P De mikor rásüt a nap, akkor is látszik rendesen. Sajna képek nincsenek, de képzelj el egy nyákot, ami befér a kijelző mögé, és azon 4 sorban 20 oszlopban ledek szerteszét :D Nem kicsit fájt a nyakam mindezekután, de megérte. :D

Viccet félretéve... Arra gondoltam, hogy mivel 4 sor ledem van kb így (itt csak 6 oszlopot rajzoltam):

ledek.jpg

a sorok közé megfelelő kondenzátorokat (4db) berakva emelni lehetne a feszültséget. Igaz? :P Vagy már megint hülyeséget írok?

Csak nem tudom mekkora és milyen kondi kéne... Vagy elég lenne a +12V és negatív közé egy kondi?

Nekem 3,5V kéne minden sor közé :D

Link to comment
Megosztás:

80 db ?!?!?!!?!?!? Nem mondod?!?! kirabóltál egy elektrónikai üzletet?

Nem csináltál véletlen képeket?

ui: 12voltból sima feszstabbal nem fogsz tudni 14et varázsolni(ha nem értettem félre...)

Dehogy nem,7812-nek a középső lábán emeled a földpontot egy poti segítségével és máris több jön ki!De max 1A-ig!Hütőborda javasolt!

Link to comment
Megosztás:

Dehogy nem,7812-nek a középső lábán emeled a földpontot egy poti segítségével és máris több jön ki!De max 1A-ig!Hütőborda javasolt!

Őőő kicsit utánanéztem, és ezt találtam:

" A 7812-nek katalógus szerint minimum 14.5 V kell a bemenetén hogy müködjön."

Tehát nekem az kéne, hogy 10V - 14.5V fesz ingadozás között is stabil 14V - 14.5V-ot adjon ki.

Link to comment
Megosztás:

Őőő kicsit utánanéztem, és ezt találtam:

" A 7812-nek katalógus szerint minimum 14.5 V kell a bemenetén hogy müködjön."

Tehát nekem az kéne, hogy 10V - 14.5V fesz ingadozás között is stabil 14V - 14.5V-ot adjon ki.

Izé... az SMD led áramfelvétele 30mA körül van... namost 80x30/1000=2,4A

az lehetséges, hogy ez a 80 SMD led felér egy kb 30 W-os izzóval?

Namost hameg 2,4 A-t vesz fel ez a sok LED, akkor másmilyen IC kéne.

Találtam olyat, hogy :

78H15, ami stabil 15V-ot ad, és 5A-t bír

vagy

78T15, ami 15V-ot ad, és 3A-t bír

Az ilyenek használhatóak lennének az esetemben? (15V is jó nekem)

Valamint ezek az IC-k az alacsony feszültséget növelik, és a magasat cskkentik, vagy csak a magasat csökkentik, és 15V-nál nagyobb tápfesz kell nekik?

Link to comment
Megosztás:

Izé... az SMD led áramfelvétele 30mA körül van... namost 80x30/1000=2,4A

az lehetséges, hogy ez a 80 SMD led felér egy kb 30 W-os izzóval?

Namost hameg 2,4 A-t vesz fel ez a sok LED, akkor másmilyen IC kéne.

Találtam olyat, hogy :

78H15, ami stabil 15V-ot ad, és 5A-t bír

vagy

78T15, ami 15V-ot ad, és 3A-t bír

Az ilyenek használhatóak lennének az esetemben? (15V is jó nekem)

Valamint ezek az IC-k az alacsony feszültséget növelik, és a magasat cskkentik, vagy csak a magasat csökkentik, és 15V-nál nagyobb tápfesz kell nekik?

Utánanéztem én is ennek,régen csináltam már ilyen feszstabot!

Ezek az IC-k 3lábú tokozásban vannak,ha középső láb potenciálját növeled,akkor szépen emelkedik a kimeneti is,pl egy diódaával,akkor 0,6!Tehát elvileg megoldható a 14V,de maj nézelődök ebben a témában!

Link to comment
Megosztás:

-A LED-eket sorba kötöttem négyesével.

-A nyitófeszültségük 3,5 V

-Ha csak gyújtást adok rá (12V), akkor haloványan világítanak

-Ha jár a motor (14 V), akkor gyönyörűen világít

Én mondtam neked, hogy darabonként tegyél előtét ellenállást a ledekhez!! Most nem lenne ilyen gondod!

Én szétszedném a helyedben és bejátszanám az ellenállásokat a kisérletezgetés és az agyalás helyett.

Vagy próbálkozhatnál 3 ledhez 1 ellenállás(min.1/2 w-osak) (a 80 ledhez 1 ellenállás variációt nem javaslom a nagy áramfelvétel miatt /túl nagy vattszámú ellenállat kellene és az is baromira melegedne/)

Egyébbként a 80 db led kib@szott sok nem hiszem, hogy a fele nem lett volna elég.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanis a rendszerfesz menet közben azért 14,4V, mert ugye a generátor tölti az aksit. A 14 V-t azt jelenti, hogy generátorcsere is kell...

Lui !

A 14V nagyon jó töltőfeszültség! 12V-nál több,tehát tölt és nem éri el a max határt (14,4) azaz nem fog még véletlenül sem túltölteni.

Link to comment
Megosztás:

Valamint ezek az IC-k az alacsony feszültséget növelik, és a magasat cskkentik, vagy csak a magasat csökkentik, és 15V-nál nagyobb tápfesz kell nekik?

Ezek az IC-k csk a meglévő feszt tudják szabályozni azaz minden bűvészkedés ellenére, ha 12V megy be nem fog kijönni több (főleg nem 15V)

Aműködéshez kellő fesz meg, kell a működéshez!!

Részletesebben: ha nincs meg a bemeneti 14,5 volt a bemeneten egy 7812-nél,akkor bizonytalan lesz a működése,jobb esetben csak simán átenged rossz esetben még azt sem vagy kevesebbet vagy a kettő között véletlenszerűen változik.

A "lábemelés" is csak megfelelő bemeneti értéknél hatásos és csak arra használatos, hogy köztes étéket lehessen előállítani a kimeneten.

A magasabb kimeneti áramhoz magasabb bemeneti áram is kell, ami álltalában magasabb bemeneti feszt is jelent.

Ha mindenképpen stabi IC ben gondolkodsz a 10V és az az alatti kimenő fesz-esek amik szabályosan fognak működni ebben a bemeneti tartományban.

Link to comment
Megosztás:

Lui !

A 14V nagyon jó töltőfeszültség! 12V-nál több,tehát tölt és nem éri el a max határt (14,4) azaz nem fog még véletlenül sem túltölteni.

Én ott a 14Vot a rendzerre értettem.. :P Tudom, hogy 12-es rendszeren elég a 14 V. de ha megemeli a rendszerfeszt, akkor 16V körüli töltés kellene. Én a komplettautó rendszer emelésről beszéltem, ... Szal csak félrebeszéltem Jánoskához képest :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.