Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

lenne egy kerdesem a szakikhoz:

a gsi hatso hidja, futomuve, felfuggesztesei erosebbek vagy egy vectrae??

azert kerdezem mert egy sima astraba szeretnek futomu es fek erositest, a gsi hatso futomuve siman felmegy a helyere, ha jol tudom, de egy vectra hatso futomu ami mar tarcsafekes felteheto-e az astrara, atalakitassal vagy anelkul??

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kerdesem a szakikhoz:

a gsi hatso hidja, futomuve, felfuggesztesei erosebbek vagy egy vectrae??

azert kerdezem mert egy sima astraba szeretnek futomu es fek erositest, a gsi hatso futomuve siman felmegy a helyere, ha jol tudom, de egy vectra hatso futomu ami mar tarcsafekes felteheto-e az astrara, atalakitassal vagy anelkul??

Erről már írtak egyszer valahol, a lényege az volt, hogy felmegy a vectráé simán, csak a kéziféknél, kell egy keveset szerelni.

Link to comment
Megosztás:

lenne egy kerdesem a szakikhoz:

a gsi hatso hidja, futomuve, felfuggesztesei erosebbek vagy egy vectrae??

azert kerdezem mert egy sima astraba szeretnek futomu es fek erositest, a gsi hatso futomuve siman felmegy a helyere, ha jol tudom, de egy vectra hatso futomu ami mar tarcsafekes felteheto-e az astrara, atalakitassal vagy anelkul??

Ha esteleg sikerülne feltétlenül említsd meg a tapasztalatokat. Ötletszinten már én is foglalkozom a témával, de sajnos a megvalósítás még odébb van. Tulajdonképp azt sem tudom mi ennek az anyagi vonzata. Ha valaki tudja, ne tartsa magában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni (aztán hogy kapok e :?: ) a Nagy Opel Guruktól :)

Egy nem túl fiatal 1991-es Opel Astra F Caravan Club-ot nyúzok, tavaly áprilisban vettem, egyből ahogy illik motor/váltóolajcsere, lengéscsillapítók, új utolsó kipufugódob, aztán amit nem akartam de jött :? féltengelyek, akkumulátor, szelepdeknitömítés, és legutoljára ( a múlt héten) generátorszíj csere. Nem litániázok, de ha nagyjából rendben van egy ilyen gép, min lehet buherálni hogy a maga 60LE-t feljebb tornásszam?

Minden yo ill. negatív hozzászólást díjazok.

Thanx! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is AstraF Caravanom van, gondolom 1.4 lehet a tied is a 60LE-ből :) az enyém 1.4i :lol: de ez is csak 60LE-s,

Ha nem volt karbantartva, már az is sokat jelenthet hogy pl a levegőszűrő tiszta-e, esetleg kompresszorral ki lehet fújni. Nagyobb tuningot én sem tudok, esetleg ha valaki vágja az AstraF 1.4i lehetséges (nem optikai) tuning módozatait, és le is írná azt, megköszönném.

Nice Day! :D

Link to comment
Megosztás:

Csá!

Egy motor tipus számmal majd dobj meg minket és opel16v meg tudja tutira mondani hogy mit lehet ki sajtolni a motorból....nekem x14nz vanik és az is 60 gyia gyia....csakhogy ebböl a motortipusból nem lehet igazán jot alkotni....direktszűrő talán picit dob meg egy leömlőtöl indulo kipuf rendszer is 20% körül ad plussz teljesitményt....amugy felfúrástol kezdve kikönnyitésig mindent meg tucc csináltatni csak max a gatyád megy rá :) én a helyedben kipuffolnék direkteznék és nagy gumákkal látnám el a kicsikét :lol: de azért várd csak meg a nagyok tanácsait mert azok ennél többet érnek :D Hali

Lacee

Link to comment
Megosztás:

Tápioszecső

ha a festékre gondolsz eladó 1500 ft ért 10 db izzót fujtam le vele tehát minimális hiányzik belőle .A piros ledeket 3 ker bécsi uton vettem 40 ft/db +10 ft/db az ellenálás.

Hogy-hogy fújtad? :shock: Nekem kenegetős volt.

Az a legnagyobb gondom hogy a kékkel nem sokat tudok csinálni mivel minden piros. De lehet hogy még így is érdekel.

Lacee te nem próbálod meg?

Link to comment
Megosztás:

Nem litániázok, de ha nagyjából rendben van egy ilyen gép, min lehet buherálni hogy a maga 60LE-t feljebb tornásszam?

Minden yo ill. negatív hozzászólást díjazok.

venni egy erősebbet :? :? :?

Nem vicc. Nekem is ilyen van. Nagyon sokat számolgattam, törptem a fejem és arra jutottam, hogy aránytalanul sok pénzt kellene beletolni egész kicsi (még önmagához mérten is!) növekedéshez.

Illetve talán 1 megoldás. Átépítetni hengerenkénti befecskendezésesre a mostani központi befecsisröl. Az 82lovat jelentene, a gyári ilyen motoroknak c14se meg c16se a motorkódja. Még a régi fórumon irta valaki, hogy neki baráti áron vmi 130-150e volt a művelet. De ez függ attol is, hogy milyen alkatrészeket találsz és mennyiért.

A motorcsere is felejtös mert azzal meg sok járulékos költség van.

Ami nálam érezhetően sokat javított: tavaly került fel 4 jo uj gumi, megvolt a 60e km-es nagyszerviz, gyujtásbeállítás, tiszta levegőszürő.

Tudom rossz hir de sajna ez a szomoru valoság. Tehetsz fel sportkipufot az jot tesz a hangnak meg Neked. Tudom mert nekem is van :wink:

Kiveheted a katalizátort, de sztem olyan sokat nem dob meg jobban szennyez.

Két út van : az egyik az alkohol a másik járhatatlan....öööö....azaz vagy c14se-é átalakítod vagy belenyugszol hogy ennyi jutott

Link to comment
Megosztás:

Nekem is AstraF Caravanom van, gondolom 1.4 lehet a tied is a 60LE-ből :) az enyém 1.4i :lol: de ez is csak 60LE-s,

Ha nem volt karbantartva, már az is sokat jelenthet hogy pl a levegőszűrő tiszta-e, esetleg kompresszorral ki lehet fújni. Nagyobb tuningot én sem tudok, esetleg ha valaki vágja az AstraF 1.4i lehetséges (nem optikai) tuning módozatait, és le is írná azt, megköszönném.

Nice Day! :D

Nekem is 1.4i van. :lol: De már remélem hogy nem 60 ló. Sajnos pontos adatokat nem tudok mondani.

Amivel én kezdtem az természetesen direkt volt. Mentális hatása jóval nagyobb mint amilyennek mondják. De szerintem jó ha van benne, főleg a következő opcióval.

A következő opció egy kipuff rendszer. 4 leömlő nokat 50-es. Ez ÉREZHETŐ változást hozott, főként magasabb tartományban. És itt sem szabad elfelejtkezni a hanghatásokról. Bár nem tudom kinek mi tetszik.

Ami a motorban még lett nekem piszka az egy lendkerék könnyítés. Hatását valahogy a direkt és a kipuf közé helyezném. De ezt tudom legnehezebben megítélni.

Eddig tartott az én mesém. :lol:

Szerintem ennyi beavatkozáshoz már dukálna egy chip is, de azt csak akkor érdemes beletenni ha már véglegesnek tartod az állapotot.

Ami az én álmom az a hengerenkénti befecsire való átalakítás. Ez jóval húzósabb összeg, de garantált 22 lovat csap a méneshez, és akkor a nyomatékról nem is beszéltem.

Aztán lehetne itt beszélni itt hengerfejpolírról és vezérműtengely farigcsálásról beszélni.

A turbo-t már meg sem említem. :lol: Bár én az elektromos turbóval jobban szimpatizálok, de ez árban még a befecsin is jóval túltesz.

Aztán persze jó sokminden egyéb van még, de ezekhez ismertetéséhez szakik kellenek (pl:opel16v).

Azt azonban előre mondom hogy aki elindul a lejtőn annak nincs megállás.

A teljesítménynöveléshez pedig mindenképp számoljátok hozzá hogy a kocsi kisebb erőkre lett méretezve, így nem árthat a futómű, fékrendszer hozzáigazítása sem. És persze az egyéb alkatrészek mint: váltó, kuplung, stb. nem tudom hogy viselik ezeket.

Csahogy mondjak számokat is: nekem sikerült még kihozni a gyári gyorsulást 100-ra (óra szerint 110). Ez 16sec volt. A kipuf után mértünk egy 14,9-et.(kétszeméllyel) Utóbbinál tudom hogy volt vagy 25 fok. (tehát nem ideális) Előbbire nem emlékszem.

Egyszemélyes saját mérésnél üres tankkal jó időben valahol 13 és 14 közt lehet vele 100-ra gyorsulni.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap szétkaptam a "középkonzolt", mekkora szívás szerelgetni.

De azért nem is nehéz, a leggázosabb a hideg-meleg gomb bowdenjének a visszarakása ( a könnyebb szerelés érdekében mindkét helyen leakasztottam, az anyósülés felöli jobban hozzáférhető, ezért mertem ott is leszedni).

Ledet nem raktam bele, mert ragasztót nem vettem, (/me hülye idióta) ezért "csak" egy takarítás volt ( 4 órás).

Link to comment
Megosztás:

a kozepkonzolban levo vilagitas kiszerelesehez nem kell szetszedni a hideg-meleg bowdeneket es teljesen szetboritani a konzolt, eleg kiszedni a magnot, majd azt a 'vasladikat' amibe a magno belemegy, kozepen osszenyomva siman ki lehet huzni, ezutan a harom egot tarto muanyag foglalatot kell csak kiszedni, igy sokkal gyorsabb es egyszerubb a dolog, mint amikor kikotitek a bowdeneket.....

Link to comment
Megosztás:

Háát igen, sajna minden pénzből van.

Egyébként az 1.4i-m mérve (szintén két személlyel ~150kg) fél tankkal, tavaly tavasszal jó időben 0-100ra 15s alatt volt, nem panaszkodhatok. Pont most néztem, 16literből 227km-t mentem csak városban, meg benne volt kb egy vagy két óra gyakorlás, az asszonypajtás megy vezetni, és inkább úgy üljön az oktató mellé hogy nagyjából tudja hol a kuplung stb... +hát óránként 2000Ft-ért az enyém kopjon 8)

Menéztem a motorszáma C14NZ.

Több levegő beáramlással nem lehet valamennyi pacit összehozni? Konkrétan arra gondolok, hogy a légszűrő első (nem motorfelöli) bejövő csövének átmérőjét megnövelni vagy valami tölcsérszerű műanyaggal nagyobb nyomást/légáramot gyűjteni? A turbora biztos nem lesz pénzem... ez ne is említsétek. Ha csak nem valami extra ár/teljesítményűt tud valaki ajánlani. Bár az lenne az igazi :twisted:

Eléggé kecsegtető a hengerenkénti befecsi is, de ha jól láttam feljebb ~100e magyarforint körül vagy felette, hmm... elgondolkodtató.

Más:

Mi a véleményetek a Monroe eXtreme 2 gázos (vagy mifene) lengéscsillapítókról, érdemes e beruházni ilyenre?

Link to comment
Megosztás:

a kozepkonzolban levo vilagitas kiszerelesehez nem kell szetszedni a hideg-meleg bowdeneket es teljesen szetboritani a konzolt, eleg kiszedni a magnot, majd azt a 'vasladikat' amibe a magno belemegy, kozepen osszenyomva siman ki lehet huzni, ezutan a harom egot tarto muanyag foglalatot kell csak kiszedni, igy sokkal gyorsabb es egyszerubb a dolog, mint amikor kikotitek a bowdeneket.....

Nos szerintem legtöbbünk nem tudja a rádió kódját, ahogy én sem ezért inkább mindenestől szereltem, mert ha leveszem az áramról, akkor ugye, fizethetek a kódfejtésért.

Meg persze kiszedőm sincs hozzá, anélkül pedig nehezen tudom elképzelni a kiszedését.

Ja és én teljesen át akarom alakítani kék színüre, ahhoz pedig szerelni kell :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem a szűrőnek több levegöt adni kb annyit ér mint gyári szürö helyett direkt.....szal csak dinamika.....de pl ha egy bahottt nagy rezonátor csövet eszkábálsz plussz megnyitod a motorhgázat mint opel16v és ráadásba azt is meg probálod véghez vinni amit irtál("... bejövő csövének átmérőjét megnövelni vagy valami tölcsérszerű műanyagg....")nah akkor már szerintem nyerhecc pacikat....de ez mind találgatás :) na hali

Link to comment
Megosztás:

Gepard: Akkor jól saccoltam. :)

A kocsit nem tudom honnan vetted, de ha jól gondolom 3 eset lehetséges.

1: tulajtól vetted -> fel kell hívni és megkérdezni

2: szalonból/kereskedésből vetted -> fel kell hívni és megkérdezni

3: külföldről -> így jártál :lol:

Kiszedőt keríts innen a fórumról valakitől, szerintem akadnak jószívű emberkék, de úgy hallottam megvenni sem túl hátborzongató. (800huf)

Siscoo: "0-100ra 15s alatt " - óra szerint? vagy a valódi 100-ra? van 1-2 sec különbség.

227 viszont jó 16 lityivel. Bár gondolom nem forgattad nagyon!?

"Több levegő beáramlással nem lehet valamennyi pacit összehozni" - mindent lehet csak akarni kell, de szerintem nagyon sok munkával nagyon keveset érnél el, és akkor is a direkt az alap. Papírral nagyon visszafogná. (Nem tudom láttad-e a szűrőház belsejét!?)

"hengerenkénti befecsi is, de ha jól láttam feljebb ~100e magyarforint körül vagy felette" - Felette. :D

Link to comment
Megosztás:

Gepard: Akkor jól saccoltam. :)

A kocsit nem tudom honnan vetted, de ha jól gondolom 3 eset lehetséges.

1: tulajtól vetted -> fel kell hívni és megkérdezni

2: szalonból/kereskedésből vetted -> fel kell hívni és megkérdezni

3: külföldről -> így jártál :lol:

Második eset :? (nissan szalon)

Felhívtam, nem tudnak segíteni, előző tulaj "elfelejtette, a car pass-t meg elhagyta) :evil: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.