Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

De attól még 1.4-es marad lehet hogy 10-20 pacival több lesz de akkor is csak 1.4-es marad! 150e-et meg ha tudnék se valósznínű hogy kiadnék tehát erről ennyit téma lezárva többet nem teszem fel a kérdést!

Meg nem akarom elhinni hogy egy C-s kódszámű hengerfej jó lenne egy X-es motorra de aztá lehet nem tudom!

Meg 150e-ből lehet már komplett C14SE mocit is kapni,ja az az X14XE sorry!

C14NZ=X14NZ ha nem tévedek. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kerül 150-be....anno Tiszaugon volt egy bontós aki beépítéssel és a régi HF beszámítással kért 55e Ft-ot.

Ha azt nézzük akár a szelepfedél, gyújtáskábelek, map szenzor, vízhőfok jeladó, leömlő, kipufogó maradhat.

A moci "marad" X14NZ/SE. :D

Elhiheted 1.4 8V-ből ennél többet nem tudsz kihozni.

Link to comment
Megosztás:

De attól még 1.4-es marad lehet hogy 10-20 pacival több lesz de akkor is csak 1.4-es marad! 150e-et meg ha tudnék se valósznínű hogy kiadnék tehát erről ennyit téma lezárva többet nem teszem fel a kérdést!

Ok. Téma lezárva. Menj, vedd meg a direktszűrőt meg a tuninggyertyát mer az jó és majd zsíroznak karsztajlingon. Hiszen mégiscsak az az élet non-plusz ultrája.....

Arra ugye gondoltál ha nem "csak" egy 1.4-es motorod lesz, akkor hozzáigazítod a futóművet és a fékeket? Ugye? Mert ez át sem futott rajtad.

Megsértődtél ahelyett, hogy elgondolkoztál volna azon, hogy hátha nem átb@szni akarunk hanem segíteni. De mindegy, látom bonyolult :D

Link to comment
Megosztás:

Ok. Téma lezárva. Menj, vedd meg a direktszűrőt meg a tuninggyertyát mer az jó és majd zsíroznak karsztajlingon. Hiszen mégiscsak az az élet non-plusz ultrája.....

Arra ugye gondoltál ha nem "csak" egy 1.4-es motorod lesz, akkor hozzáigazítod a futóművet és a fékeket? Ugye? Mert ez át sem futott rajtad.

Megsértődtél ahelyett, hogy elgondolkoztál volna azon, hogy hátha nem átb@szni akarunk hanem segíteni. De mindegy, látom bonyolult :D

Nem veszeg tuning gyertyát meg hasonlót elhiheted!

Leszarom az ilyen tuning gyertyákat meg hasonló baromságokat úgyhogy ezeket ne is emlegesd lécci de mind1 is fölösleges itt szaporítani a szót meg egymás torkának esni!

Nem sértődtem meg de mind1

Egyszerűen csak megkérdeztem mondom hátha létezik hozzá valami sportkuplung,sport vez.műtengely stb. nem pedig tuning gyertyára és hasonlóra gondoltam de úgy tűnik nálatok ezt jelenti!

Link to comment
Megosztás:

Nem veszeg tuning gyertyát meg hasonlót elhiheted!

Leszarom az ilyen tuning gyertyákat meg hasonló baromságokat úgyhogy ezeket ne is emlegesd lécci de mind1 is fölösleges itt szaporítani a szót meg egymás torkának esni!

Nem sértődtem meg de mind1

Egyszerűen csak megkérdeztem mondom hátha létezik hozzá valami sportkuplung,sport vez.műtengely stb. nem pedig tuning gyertyára és hasonlóra gondoltam de úgy tűnik nálatok ezt jelenti!

Hali.

itt körül tudsz nézni, http://www.risse-motorsport.de/tuning_tipps/index.shtml egy komoly opel tuningal foglalkozó cég.

Link to comment
Megosztás:

Nem veszeg tuning gyertyát meg hasonlót elhiheted!

Leszarom az ilyen tuning gyertyákat meg hasonló baromságokat úgyhogy ezeket ne is emlegesd lécci de mind1 is fölösleges itt szaporítani a szót meg egymás torkának esni!

Nem sértődtem meg de mind1

Egyszerűen csak megkérdeztem mondom hátha létezik hozzá valami sportkuplung,sport vez.műtengely stb. nem pedig tuning gyertyára és hasonlóra gondoltam de úgy tűnik nálatok ezt jelenti!

Mondtam, hogy nem tudsz szöveget értelmezni és gondolkodni :D

Igen létezik nagyobb emelésű vezérműtengely. De pont semmit nem érnél el vele, ráadásul olcsóbb sem lenne sokkal és max akkor lehetne mérni (mérni és nem érezni!) némi teljesítményváltozást ha szétforgatod. Bár a nyomaték -ami egyébként sem hegyekben áll egy nz-ben- lehet, hogy csökkenne.

Olcsón akarsz gyorsabb autót? Pakold ki, ne maradjon benne semmi, csak egy ülés meg 5 liter benzin és gyorsabb lesz. Jobb nem, sőt lehet, hogy kicsit sz@rabb is -a futómű miatt- de gyorsabb lesz.

Ha meg zavar az 1.4-es akkor gyűjtsél és vegyél egy gsi-t, de ott meg az lesz a baj, hogy a 99% szétütött kotvány.

Tápiószecső kolléga elég sokat foglalkozott az ő "kis" egynégyesével és költöt rá némi pénzt de ott van is érezhető változás. Tápi egy okos fiu és nem kapkodott, valamint belátta, hogy csodák nincsennek.....ráadásul ingyen :D

Link to comment
Megosztás:

Nem veszeg tuning gyertyát meg hasonlót elhiheted!

Leszarom az ilyen tuning gyertyákat meg hasonló baromságokat úgyhogy ezeket ne is emlegesd lécci de mind1 is fölösleges itt szaporítani a szót meg egymás torkának esni!

Nem sértődtem meg de mind1

Egyszerűen csak megkérdeztem mondom hátha létezik hozzá valami sportkuplung,sport vez.műtengely stb. nem pedig tuning gyertyára és hasonlóra gondoltam de úgy tűnik nálatok ezt jelenti!

Mondtam, hogy nem tudsz szöveget értelmezni és gondolkodni :D

Igen létezik nagyobb emelésű vezérműtengely. De pont semmit nem érnél el vele, ráadásul olcsóbb sem lenne sokkal és max akkor lehetne mérni (mérni és nem érezni!) némi teljesítményváltozást ha szétforgatod. Bár a nyomaték -ami egyébként sem hegyekben áll egy nz-ben- lehet, hogy csökkenne.

Olcsón akarsz gyorsabb autót? Pakold ki, ne maradjon benne semmi, csak egy ülés meg 5 liter benzin és gyorsabb lesz. Jobb nem, sőt lehet, hogy kicsit sz@rabb is -a futómű miatt- de gyorsabb lesz.

Ha meg zavar az 1.4-es akkor gyűjtsél és vegyél egy gsi-t, de ott meg az lesz a baj, hogy a 99% szétütött kotvány.

Tápiószecső kolléga elég sokat foglalkozott az ő "kis" egynégyesével és költöt rá némi pénzt de ott van is érezhető változás. Tápi egy okos fiu és nem kapkodott, valamint belátta, hogy csodák nincsennek.....ráadásul ingyen :D

Itt van Tápiószecső kocsija, meg lehet nézni mennyi mindent, alakított rajta, amíg 60-lóból 110-lett. Klikk. De ha megkérdezed tuti azt mondja, hogy vegyél alapból 2-literest, és máris megvan a 110-ló.

Link to comment
Megosztás:

Mondtam, hogy nem tudsz szöveget értelmezni és gondolkodni :D

Igen létezik nagyobb emelésű vezérműtengely. De pont semmit nem érnél el vele, ráadásul olcsóbb sem lenne sokkal és max akkor lehetne mérni (mérni és nem érezni!) némi teljesítményváltozást ha szétforgatod. Bár a nyomaték -ami egyébként sem hegyekben áll egy nz-ben- lehet, hogy csökkenne.

111.2 Nm @2700rpm amiből 3800nál megvan még 100Nm,teljesítménycsúcs 56LE 4800nál,ott 85Nm-re esik. 1.2SZ-ből ez szerintem nem rossz. :D

Konkrétan mire összeszedik mellettem a 3-400 kilóval nehezebb 1.4 16V akármiből a pacikat, addigra már 2 autóval előrébb vagyok. Pedig csak 3000-nél váltok. :D

Link to comment
Megosztás:

111.2 Nm @2700rpm amiből 3800nál megvan még 100Nm,teljesítménycsúcs 56LE 4800nál,ott 85Nm-re esik. 1.2SZ-ből ez szerintem nem rossz. :D

Konkrétan mire összeszedik mellettem a 3-400 kilóval nehezebb 1.4 16V akármiből a pacikat, addigra már 2 autóval előrébb vagyok. Pedig csak 3000-nél váltok. :D

Mondtamáááárr: amikor kecsón jársz szóljál bátran! :D

Link to comment
Megosztás:

Mostmár kezdem érteni mit akartok mondani!

Tápioszecsőnek meg grat a kocsihoz illetve a motorhoz nem semmi teljesítmény ilyet megépíteni illetve pénz!

Kaptam privibe ajánlatot SE cuccra kompletten csávó 40-be adja csak jelenleg még nincs meg a keret!

GSI-t meg nem akarok venni mert ebben is nektek van igazatok hogy a legtöbbje széthajtott meg őszinte leszek sajnálnám eladni a mostanit!

Link to comment
Megosztás:

Mostmár kezdem érteni mit akartok mondani!

Tápioszecsőnek meg grat a kocsihoz illetve a motorhoz nem semmi teljesítmény ilyet megépíteni illetve pénz!

Nah, végre...egy kis higgadtság és mindjárt közelebb vagyunk a megoldáshoz :D

Vegyél egy kurv@ nagy levegőt, olvasgasd át a topikot az elejétől és nagyon sok hasznos tippet, ötletet kaphatsz. És talán rájössz, hogy kár elindulni mert tuti bele fogsz lépni valami irtózatos méretű sz@rba.

Én a helyedben (és a te korodban....gondolom a 92 a születési éved) vennék egy 8 szelepes gsi-t.....lehet rajta szerelgetni, megy mint a mérgezett egér, tanulni tökéletes, motor meg kb vas árban hozzá ha cserélni kell és az alkatrész árak sem vészesek.

Link to comment
Megosztás:

Nah, végre...egy kis higgadtság és mindjárt közelebb vagyunk a megoldáshoz :D

Vegyél egy kurv@ nagy levegőt, olvasgasd át a topikot az elejétől és nagyon sok hasznos tippet, ötletet kaphatsz. És talán rájössz, hogy kár elindulni mert tuti bele fogsz lépni valami irtózatos méretű sz@rba.

Én a helyedben (és a te korodban....gondolom a 92 a születési éved) vennék egy 8 szelepes gsi-t.....lehet rajta szerelgetni, megy mint a mérgezett egér, tanulni tökéletes, motor meg kb vas árban hozzá ha cserélni kell és az alkatrész árak sem vészesek.

Jójó mondani könnyű!

De már mocskosul a szívemhez nőtt ez a vas meg egyedi festés,kárpitozás miegymás tudom jó lenne meg venni egy 8 szelepes GSI-t de azt is vegyük figyelembe hogy ez az auto 97-es évjáratú fullos(el.tetőablak,2légzsák,szervó,abs) na most GSI-t kb. 92-93-as évjáratút lehetne venni helyette ahogy nézegettem!

Így van a 92-es az a születési évem!

Link to comment
Megosztás:

Én a helyedben (és a te korodban....gondolom a 92 a születési éved) vennék egy 8 szelepes gsi-t.....lehet rajta szerelgetni, megy mint a mérgezett egér, tanulni tökéletes, motor meg kb vas árban hozzá ha cserélni kell és az alkatrész árak sem vészesek.

Bőven elég lesz a 82 ló is neki és nem kell vasat sem cserélni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nincs kedvem ma tovább szeletelni a tyúxart. :D

Hát kergesd vissza a baromfiakat a hátsó ketrtbe. :D

És ezt az átalakítást el fogadják műszakin?

Hivatalosan csak azonos motorkódú motor építhetsz be, fogalmazzunk inkább úgy, hogy ha mákod van, akkor nem ismeri a mocit a vizsgabiztos és nem buksz le.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.