Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Szó volt ALS-ről és BOV-ről.

Opel16v és mélykék76 sokat vitatkozott erről, én utánajártam. Gabi tévedett. :-)

Az AntiLagSystem a következőt csinálja:

késlelteti az előgyújtást vagy 40 fokkal, feldúsítja a benzin levegő keveréket, így az nem gyullad meg a hengerben, csak a kipufogóban, amikor nyit a kipufogószelep. Ez az égés hajtja a turbót, miközben a vezető vált.

Hátrányai: nagy terhelés a kipufogó anyagára, egy utcai autó kipuffancsát 50-100 km alatt leamortizálja. Kisebb motorfék.

A bypass (megkerülő, blow-off) szelep, becenevén BOV: Amikor az intenzíven gyorsító turbós autó vezetője hirtelen leugrik a gázpedálról - például mert sebességet vált - a nagynyomású levegőnek hirtelen nincs hova mennie, tehát megáll, és rögvest leállítja a turbót is. Ez egyrészt némi sokk a szerkezetnek, másrészt annak újra fel kell pörögnie. Ezeket védi ki a BOV, ami egyszerűen kiengedi a feles levegőt egy vidám füttyszó kíséretében.

A vita lezárva. :)

Link to comment
Megosztás:

szasztok

valaki tud nekem segiteni?

ki szeretném cserélgetni a belsö világitásoat,és ehez szeretnék vásárolni ledeket....szoval a kérdésem hogy hol tudok ilesmit vásárolni,és milyen szinekben lehet kapni,milyen szinüre érdemes cserélni.?mennyibe kerül kb?....interneten esetleg találok informáciot a ledekröl,áraikrol,szinükröl?

elöre is köszike!

csoki

Link to comment
Megosztás:

Lomexben most vettem kb annyi ledet ami a full belső világításcseréhez szükséges, csak a beforrasztásokra nincs ídőm :oops: a lényeg, h 3kból kijött az összes ellenállat 1x 3mmes kék led, 4 5mmes piros LED és 6 5mmes kék LEd.

köszönöm,bár szinskálát nem találtam az oldalakon.-))nem értettem.mennyi az a 3kM3ezer forint?3száz? :)

Én igazábol lilás rozsaszinre szeretném a müszerfalamat.most beszéltem a kárpitosommal,lehet beugrasztom a kétszinü bört a vasba! :)

Link to comment
Megosztás:

lehet buzis,de nekem lilás rozsaszin kell! :)

akkor már inkább UV-s!

opel16v-nek olyan van egész jo - persze van szebb-jobb is tudok is mutatni 8)

de ha ilyet szeretnél inkább UV-ben gondolkodj, sztem nem sokkal drágább az Uv-s led (ha 1általán lehet kapni!!)

Link to comment
Megosztás:

16v kollega!

Az létezik,h fastra ültetőrugó belemegy gsibe üzemszerűen? Mert találkoztam Mooby kartárssal és neki majdnem csontra van ültetve a shima astrája és jól kiterveltük,h cserbere :idea: Szted? Vagy állítsunk be Mr. Patyihoz és hallgassuk meg mit mond?

Link to comment
Megosztás:

lehet buzis,de nekem lilás rozsaszin kell! :)

Ne halgass senkire ha az tetszik akkor azt kell csinálni ezek a kééééék őrültek az én pirosamat is ledegradálták pedig sirály lett :!: :!: A müszerfal szinezést flockolással is meg csinálják bármilyen szinben :oops: :oops:
Link to comment
Megosztás:

akkor már inkább UV-s!

opel16v-nek olyan van egész jo - persze van szebb-jobb is tudok is mutatni 8)

de ha ilyet szeretnél inkább UV-ben gondolkodj, sztem nem sokkal drágább az Uv-s led (ha 1általán lehet kapni!!)

milyen az az UV-s?hol jutok hozzá?mennyi?hogy néz az ki?:) :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hali

A conrad-nál biztos van. Szép lilás színű de műszerfal világításnak szvsz alkalmatlan. Bár UV-szűrős 8) -ben talán nem annyira szemfolyatós.

8)

ezt most nem vágom milyen lehet!-)

ahoz mit szolna a müszerfal ha a mutatokat lefesteném uv festékkel ami mondjuk élénk zölden világit ha meg van világitva?szerintetek negyon gány lenne?mert az ugyi világosban nem lácccik!viszont talán más szine lenne a mutatoknak mint a számlapnak,és az nagyon bejönne!

5letek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.