Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Gratula! Akkor majd nyomhatunk egy gyorsulást 150től. :D ;)

Vasárnap stipi-stopi tesztkör. :blink:

Majd ecce kipróbáljuk. B)

Tesztkörrel ne nyaggassatok, új lökös lesz rajta. ;)

(mondjuk neked nincs olyan szép melled, mint a topless leánykának volt)

WW!

Persze, elméletben könnyű... majd ha túl vagy egy ilyen motorcserén, akkor várjuk

a post véleményt is. :D De azt garantálom hogy a régi mocit visszarakni nem lesz kedved. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nah, asszem összeállt a GSi verő 1.6-os. :D

Tegnap beindítottuk az újragyűrűzött motort, és eddig úgy tűnik jó lesz most már...

Még ugyan bejáratós, de hazafelé kicsit megkergettem hogy tisztuljon ki a szívórész

(sok alacsony fordulat után a többletbenya és a nagytengely miatt elkezd kéthengerezni),

és hát nem semmi, amit lép most az autó. :blink:

Bár az első két fokozat még hosszú, egyből kettőbe kicsit elgondolkozik, de ahogy a kettő

elkezd leforogni, nincs bocsánat... :D 160ig ütőképes, ennyi a végsebessége is. ;)

Gyöngyösi versenyedre kimegyünk. Sajna Ózd kicsit messze van, nem állok annyira jól matekból most. B)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként konkrétan mi a probléma az egybeindexessel? Valami mechanikai dolog?

Már sokan kérdeztétek ezért leírom pontosan miért rosszabb az egybeindex-es lámpa.

A gyári lámpát 3 helyen kell lefogatni 2 felül 1pedig alul,na ennek a lámpának csak kettő füle van ezért csak felül lehet lefogatni.Emiatt mozog a lámpa egy kicsit.(nekem annyira nem vészes)Ki lehet valami megoldást találni rá de ahhoz kell egy műanyagos akivel kitaláljuk és magvalósítjuk.(ez + pénzbe kerül)A helyzetjellző karikában 2-2 led van amit nem lehet kicserélni ha esetleg kiégne,csak a lápa szétbarmolásával amihez ismét valami műanyagos kell(+ pénz).A led kéken villágít gyárilag,amiért rendőre vállogatja de szólhatnak, szólnak érte.És a ráadás hogy nem lehet xenont belerakni.

A külön index-es lámpa sokkal jobban megtervezet összeségében jobb.

ma beadtam a hutomaszkot a muanyagoshoz. estere kesz lex... :blink:

mar csak a lampat kell megvennem hozza.

Oda vitted a haveromhoz?

Link to comment
Megosztás:

Oda vitted a haveromhoz?

oda

Már sokan kérdeztétek ezért leírom pontosan miért rosszabb az egybeindex-es lámpa.

A gyári lámpát 3 helyen kell lefogatni 2 felül 1pedig alul,na ennek a lámpának csak kettő füle van ezért csak felül lehet lefogatni.Emiatt mozog a lámpa egy kicsit.(nekem annyira nem vészes)Ki lehet valami megoldást találni rá de ahhoz kell egy műanyagos akivel kitaláljuk és magvalósítjuk.(ez + pénzbe kerül)A helyzetjellző karikában 2-2 led van amit nem lehet kicserélni ha esetleg kiégne,csak a lápa szétbarmolásával amihez ismét valami műanyagos kell(+ pénz).A led kéken villágít gyárilag,amiért rendőre vállogatja de szólhatnak, szólnak érte.És a ráadás hogy nem lehet xenont belerakni.

A külön index-es lámpa sokkal jobban megtervezet összeségében jobb.

neked nem kulonindexes verzio van? a kulonindexes nem kek? es a kulonidexest 3 helyen lehet lefogatni?? :blink:

Link to comment
Megosztás:

nekem egyben indexes van.A külön indexes olyan mint a gyári lecsavarozni is ott kell,olyan izzót teszel bele amilyet szeretnél.

A xenon lehetősége és a nem rezgés szerinem két olyan nagy előny, amiért megéri várni és különindexeset venni.

Link to comment
Megosztás:

Most mondtál is valamit meg nem is. B)

Igazándiból arra akartam utalni, hogy nem árt, ha kellő infók, szerszámok, és ilyesmik bitrokában vagy az átépítéshez.De pl. egy Vectra 2000 technikáját a hallottak alapján könnyű átteni egy Astra orrába, mert csavarra egyeznek.Elméletileg.

De az egyetlen szűkkeresztmetszete a dolognak a motor állapota.Mert ugye a C20XE-t nem éppen nyugdíjasok használják.

Szal annyi, hogy el kell dönteni, hogy mit és hogyan akarunk, mi fér bele a költségvetésbe, és mihez van meg az ismeretségi kör, esetleg rutin, egy ilyen manőverhez.

Meg ugye a pééz......... :D

Erre akartam utalni. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Igazándiból arra akartam utalni, hogy nem árt, ha kellő infók, szerszámok, és ilyesmik bitrokában vagy az átépítéshez.De pl. egy Vectra 2000 technikáját a hallottak alapján könnyű átteni egy Astra orrába, mert csavarra egyeznek.Elméletileg.

De az egyetlen szűkkeresztmetszete a dolognak a motor állapota.Mert ugye a C20XE-t nem éppen nyugdíjasok használják.

Szal annyi, hogy el kell dönteni, hogy mit és hogyan akarunk, mi fér bele a költségvetésbe, és mihez van meg az ismeretségi kör, esetleg rutin, egy ilyen manőverhez.

Meg ugye a pééz......... :D

Erre akartam utalni. :blink:

Nem az a része a fő szívás. Hanem hogy ez nem egy második, vagy hobby autó. És nem két perc egy ilyen átalakítás. Mi lesz ha egyszer kivesz a KPM? Akkor mindennek vége és nem kicsi a bukás. B)

Link to comment
Megosztás:

Majd abból tanul, ha két hónapot áll az autója különböző piti és idegölő szopacsok miatt...

aztán már nem lesz kedve többet ilyet tunerkedni asszem. :blink:

Kpm kivét után meg további pár hét szopacs, mire visszaapplikálja az eredeti cuccot, és

rendbeszedi az autót vagy százezerből a szigorítottra... B)

Link to comment
Megosztás:

C14SE

De ha sportkocsit akar valaki, akkor adja el a 60 lovas jószágot, és vegyen egy olyat, amiből

olcsón és kevés szívással ki tud hozni neki megfelelő dolgokat. B)

ja, de az SE atalkitas ugyanannyiba vagy tobbe kerul mint egy motorcsere, es a muszakin ugyanugy megvagjak elvileg :/ tenyleg a "masik auto" megoldas a celravezeto sajna :blink: ezt eddig is tudtam...

Link to comment
Megosztás:

C14SE

De ha sportkocsit akar valaki, akkor adja el a 60 lovas jószágot, és vegyen egy olyat, amiből

olcsón és kevés szívással ki tud hozni neki megfelelő dolgokat. :blink:

A helyzet u.a. mint Tom-nál.Szeretne, de a szülők nem engedik.Szal patthelyzet.

Én is vehetnék Corsa A GSi-t, de előtte el kellene adnom a kicsit.Ergo buknék egy valag zséét.Annyit, amennyit nem engedhetek meg magamnak.Ezért inkább megtartom, és kicsit megvadítom.Legalább 1 lesz a kevés egyediből.A rizikót vállalom, hogy bukfenc is lehet.Ez egy ilyen játék.Vagy lehetne az Astrára pl. turbót is rakni, de ez a művelet nem állna meg 1M alatt.Szal hamarabb tennék inkább C20XE-t a szívások, és lebukási lehetőség ellenére, mintsem eladjam, és vegyek egy bizonytalan előéletű sportkocsit.

De majd Andris eldönti, hogy NEKI mi éri meg.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a csevegést lassan be is lehetne fejezni és visszatérni a lényegi dolgokhoz.

Még erősen tuningoljuk Andris Astráját, érvek, és ellenérvek a motorcserénél.Sztem belefért.

Nem akarsaz inkább képeket tolni ide az ültetésről?Mert nagyon brutál lett vele a géped! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Már sokan kérdeztétek ezért leírom pontosan miért rosszabb az egybeindex-es lámpa.

A gyári lámpát 3 helyen kell lefogatni 2 felül 1pedig alul,na ennek a lámpának csak kettő füle van ezért csak felül lehet lefogatni.Emiatt mozog a lámpa egy kicsit.(nekem annyira nem vészes)Ki lehet valami megoldást találni rá de ahhoz kell egy műanyagos akivel kitaláljuk és magvalósítjuk.(ez + pénzbe kerül)A helyzetjellző karikában 2-2 led van amit nem lehet kicserélni ha esetleg kiégne,csak a lápa szétbarmolásával amihez ismét valami műanyagos kell(+ pénz).A led kéken villágít gyárilag,amiért rendőre vállogatja de szólhatnak, szólnak érte.És a ráadás hogy nem lehet xenont belerakni.

A külön index-es lámpa sokkal jobban megtervezet összeségében jobb.

Köszönöm a kimerítő választ :D

Mostanában sajna nem lesz pénzmag ilyesmire, de tetszene, az tény B) Majd csinálok egy photoshopos verziót ilyen lámpával, kiderül, hogy áll(na) az én autómon :blink:

A C14SE mociról még annyit, hogy spéci vezérműtengellyel és megfelelő chippel állítólag 100LE kihozható belőle. Sztem műszakin nem valószínű, hogy észreveszik a C14NZ-SE átalakítást, esetleg ha véletlenül belefutsz egy kimondottan Opel-szakértőbe. De mivel (állítólag) néhány helyen akár úgy is le lehet műszakiztatni egy autót, hogy csak a rendszámtáblákat viszed, sztem ez a legkisebb probléma.

Link to comment
Megosztás:

A helyzet u.a. mint Tom-nál.Szeretne, de a szülők nem engedik.Szal patthelyzet.

Én is vehetnék Corsa A GSi-t, de előtte el kellene adnom a kicsit.Ergo buknék egy valag zséét.Annyit, amennyit nem engedhetek meg magamnak.Ezért inkább megtartom, és kicsit megvadítom.Legalább 1 lesz a kevés egyediből.A rizikót vállalom, hogy bukfenc is lehet.Ez egy ilyen játék.Vagy lehetne az Astrára pl. turbót is rakni, de ez a művelet nem állna meg 1M alatt.Szal hamarabb tennék inkább C20XE-t a szívások, és lebukási lehetőség ellenére, mintsem eladjam, és vegyek egy bizonytalan előéletű sportkocsit.

De majd Andris eldönti, hogy NEKI mi éri meg.

amíg döntök, addig is megcsináltattam a hűtőmaszkot. coupe ismerőse csinálta. korrekt. szerintem jó lett B) :blink: :D

itt egy kép, de csak telefonnal tudtam csinálni, sajnos rendes fényképező momentál nincs kéznél:

kep000_.jpg

kep006_.jpg

Link to comment
Megosztás:

amíg döntök, addig is megcsináltattam a hűtőmaszkot. coupe ismerőse csinálta. korrekt. szerintem jó lett :D :blink: :D

itt egy kép, de csak telefonnal tudtam csinálni, sajnos rendes fényképező momentál nincs kéznél:

http://winnie.nik.bmf.hu/winstrol/astra/kep000_.jpg

http://winnie.nik.bmf.hu/winstrol/astra/kep006_.jpg

Arra nem gondoltál, hogy egyúttal tetethettél volna rá szemöldököt is? Vagy az nem tetszik?

Egyébként céép ;)

Nekem pl. kimondottan tetszik az a fajta hűtőrács (a régebbi, ami az enyémen van), ami egyben van a szemöldökökkel, asszem Rieger gyártmány B)

Link to comment
Megosztás:

Arra nem gondoltál, hogy egyúttal tetethettél volna rá szemöldököt is? Vagy az nem tetszik?

Egyébként céép B)

Nekem pl. kimondottan tetszik az a fajta hűtőrács (a régebbi, ami az enyémen van), ami egyben van a szemöldökökkel, asszem Rieger gyártmány :blink:

ilyen izé müanyag szemöldök van a mostani lámpán. de a jó magyar népség letördöste a felé, azért is kell többek között a lámpát is cserélnem, mer arra van ragasztva :D igy nem valami szép látvány...

Link to comment
Megosztás:

amíg döntök, addig is megcsináltattam a hűtőmaszkot. coupe ismerőse csinálta. korrekt. szerintem jó lett B) :blink: :D

itt egy kép, de csak telefonnal tudtam csinálni, sajnos rendes fényképező momentál nincs kéznél:

http://winnie.nik.bmf.hu/winstrol/astra/kep000_.jpg

http://winnie.nik.bmf.hu/winstrol/astra/kep006_.jpg

Örülök hogy jó lett :D

Link to comment
Megosztás:

Na, visszakerestem, olyanra gondolok, mint a 3502, 3506 és 3523-as számú hozzászólásban látható belinkelt képeken van (176-177 oldal). Meg itt is: http://cgi.ebay.de/Frontgrill-mit-integrir...bayphotohosting

Sztem egy műanyagos ezt meg tudná csinálni :blink:

Nekem meg ilyen kéne, csak az én autóm színében: http://cgi.ebay.de/Rieger-Infinity-Grill-f...bayphotohosting

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.