Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Helló

Olyat szeretnek kerdezni hogy szedte-e le valaki a kocsijárol a vedő csikot ami az ajtonal van? Az ragszva van csak vagy forva is.

A kerdes lenyege ha leszedem akkor kell e ujra fenyeztetnem a kocsit vangy nem.

Köszi

Én. :)

Csakis ragasztva van. (legalábbis nálam úgy volt) De ha mindenképp meg akarsz bizonyosodni akkor ajtókárpit le :arrow: megnézni hogy van-e lyuk. De nem lesz.

Leszedés mondhatni hogy egyszerű és túl bonyolult is egyben. Maga a műanyag viszonylag könnyedén lejön. Én azt hiszem egy spárgával nyúltam alá és úgy vágtam a ragasztót alatta. De lehet hogy nem ártana melegíteni előtte, úgy talán könnyebben lejön. Persze túlságosan sem kell mert az a fényezésnek nem tesz jót.

Szóval nekem ottmaradt nemkevés ragasztó. (olyan gumiállaga van, tehát nyúlik stb.) Namármost én ezt nem bírtam leszedni. :oops: Szinte semmi vegyszer nem hat, és kapargatni is csak óvatosan lehet mert megintcsak a fényezés bánja.

Szerencsére akkor ment fényezőhöz és neki volt valami fúróba befogható keménygumi valamije és az lehozta. Ezt a gumivalamit nem láttam. De szerintem ha megkérdezel egy fényezőt az tudni fogja.

Az eltávolítással még így is nagyon vigyázni kell. Nekem nagyon nagyon apró festékdarabok lejöttek. De tényleg nem vészes. Persze azon is múlik gondolom hogy ki szedi le.

Link to comment
Megosztás:

Oldalcsík téma:

Én is idén februárban szedtem le az összeset. A gyári ragasztású elég

könnyen lejött, a ragasztócsík fentmaradt a fényezésen, viszont oldalirányú húzással simán lejött maradéktalanul, festék nélkül. Viszont Nekem nem mindegyik volt ilyen, az előző gazdija kontárkodott, és két elem is valami ######a ragasztóval volt felnyomva, aminek az lett az eredménye, hogy fényezni kellett a jobb első ajtót.

Szal ha csak valaki nem brutálisabb ennél, akkor csak ragasztva van. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Jah és nekem sajna az oldalcsiknak egy darabon lejott a vege a jobb hatso ajtonal, azt mivel lehetne visszaragasztani ? Mi fogja meg ?

Thx!

Én nem éndzsöl egybelámpát még nem láttam.

A sors is azt akarja hogy az oldalcsík lejöjjön. Ne ellenkezz inkább segíts neki. :wink:

Ha mindenképp vissza akarod rakni akkor attól függ menniyre jött le. Ha alá tudsz tenni egy kétoldalas csíkot akkor lehet hogy az is megfogja. Ha nem akkor talán sziloplast. De én inkább leszedésben vagyok jártas.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.