Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Az enyémre is rá volt írva, hogy "no HID bulb compatible" vagy valami hasonló, aztán szépen rájötten, hogy csupán azért, mert az izzónak a helyét szűkebbre hagyták, és a HID izzó külső szála nem fér el.

Szépen a megfelelő irányba picit reszeltem, és láss csodát, benne van a HID xenon.

És nem világít össze vissza, szóval nem azért volt ráírva. :(

Link to comment
Megosztás:

Azért mert ennek a lámpának elég gagyi a projectorja is...Ettöl még bele lehet tenni,de nagy csodát ne várj.Viszont ezzel a lámpával meg csak xenonnal látsz rendesen :( ,mert össze vissza villágít és lehetettlen rendesen beállítani.

Én nekem jobban bejött mint a gyári mert tetszett, hogy csak azt világítja meg amit szeretnék látni.......Meg olykor a szembejövők képét ish...... ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért mert ennek a lámpának elég gagyi a projectorja is...Ettöl még bele lehet tenni,de nagy csodát ne várj.Viszont ezzel a lámpával meg csak xenonnal látsz rendesen ;) ,mert össze vissza villágít és lehetettlen rendesen beállítani.

Hát majd kiderül... Hogy a öreg 14éves lámpa vs gagyi új Angel's közül melyik lesz a jobb. :(

Link to comment
Megosztás:

Én egymás mellé raktam a 2 izzót, és a hosszal nem volt gond, egyedül a külső szál volt útban.

Az meg, hogy csak az FK a jó, hát szerintem maradjunk annyiban, hogy ugyanúgy kínában készül, csak rá van írva, hogy FK.

A projektor alapból jobb a gyáritól, csak legyen jól beállítva. Mivel pontosabb a fényvetése, ezért mindenképp jobb.

Én annyit vettem észre, hogy ha úgy állítom be, ahogy a hagyományos lámpicseket, akkor csak ugyanaddig látok vele, de azért, mert lefelé hord, és még ki is lehet venni a vetített képét.

Picit fentebb kell tekerni, mert csak akkor visz messzebbre, és anélkül, hogy a szembejövőt vakítaná.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem egy müanyag kupak lenne a pojector,még azt is mondanám hogy igazad van......Pont annyi a különbség a kettö között,hogy ha belerakod a xenont akkor az FK nál nem látszik a gyújtó pont a sonarnál meg igen.+ Annyira zsar a sonar lámpa kábelezése,hogy Antinak meg nekem is át kellett az egészet kábelezni mert egész egyszerüen eléget a saru :(...Ennyi pénzért egy rakás sz.....Jól néz ki,de ennyi és nem több.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudja valaki, miből is készül egy "plazma-számlap" ???

És esetleg azt is , hogyan?

Szeretnék ilyet, de egyenlőre kissé nemtúloccsó a kategóriája, így házilag barkácsolnék...

Előre is köszi

Szia!

Én most vettem, ebay-on találtam. Neked mi a nemtúloccsó? 47 + 29 (szállítás) Euro-ból (kb 19500 Ft) egy héten belül a tiéd lehetne.

Én csak beszerelni nem tudom és arra mondtak a magyar villamosságiak egy 20-ast :( Igaz ez az összes világító ledre is vonatkozik, cécós egy munka lehet..

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én most vettem, ebay-on találtam. Neked mi a nemtúloccsó? 47 + 29 (szállítás) Euro-ból (kb 19500 Ft) egy héten belül a tiéd lehetne.

Én csak beszerelni nem tudom és arra mondtak a magyar villamosságiak egy 20-ast :( Igaz ez az összes világító ledre is vonatkozik, cécós egy munka lehet..

24-ért már itthon is kapni. vaterán is hirdetik.

De milyen világító ledekről van szó? mert a plazma számlapot nem kell világítani külön...

A beépítésében a legnehezebb momentum az, hogy le kell szedni a mutatókatt törés nélkül, és

visszarakni utána úgy, hogy ugyanazt mutassa mint előtte ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki, miből is készül egy "plazma-számlap" ???

Plazmából :(

Viccet félretéve, ez egy homogén világító hátteret ad, egy relatív vékony lap segítségével,

ez a számlap alapja. Erre megy a vágott számlap, ami kitakarja a fényt azokon a helyeken,

ahol nem kell. A világító lapról a tápvezeték jön le, semmilyen más háttérvilágítást nem igényel.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én most vettem, ebay-on találtam. Neked mi a nemtúloccsó? 47 + 29 (szállítás) Euro-ból (kb 19500 Ft) egy héten belül a tiéd lehetne.

Én csak beszerelni nem tudom és arra mondtak a magyar villamosságiak egy 20-ast :( Igaz ez az összes világító ledre is vonatkozik, cécós egy munka lehet..

Én úgy tudom a plazmához nem kell a háttérvillany...a lap maga világít. (persze lehet, nem így van)

Állítólag az eredeti háttérvilágítás foglalatára kell rákötni...

Ha 10e-ből ki tudom hozni az anyagot, és itthon barkácsolnék magamnak, akkor drága...és olyat csinálnék, amilyet tényleg akarok...

Csak ezért szeretném - már ha lehet - itthon megoldani...

Persze már láttam itthon is 17e-ért...

Link to comment
Megosztás:

Plazmából :(

Viccet félretéve, ez egy homogén világító hátteret ad, egy relatív vékony lap segítségével,

ez a számlap alapja. Erre megy a vágott számlap, ami kitakarja a fényt azokon a helyeken,

ahol nem kell. A világító lapról a tápvezeték jön le, semmilyen más háttérvilágítást nem igényel.

Akkor gondolom a többszínűek azok többféle lapból vannak összevágva, vagy hogy kellene elképzelnem...?

Ja...milyen néven fut boltokban ez a vékony világító lap? És hol lehet beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tudja valaki, miből is készül egy "plazma-számlap" ???

És esetleg azt is , hogyan?

Szeretnék ilyet, de egyenlőre kissé nemtúloccsó a kategóriája, így házilag barkácsolnék...

Előre is köszi

Ezek a számlapok EL-fóliából készülnek (elektroluminescens fólia). Néhány tized mm vastag, akár ollóval méretre vágható, de a levágott részek, amiken nincs kivezetés eldobhatók, tehát érdemes minél pontosabban akkorát venni, mint a számlapokhoz kell. Egyébkét kell hozzá kis inverter, 60-120V körüli feszről mennek, párszáz Hz frekin.

Vaterán 15e-ért már van F-Astrához (is) plazma számlap (bár valójában az A Vekié), lehet jobban jársz azzal, nem sokkal lesz olcsóbb, ha magad csinálod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.