Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Signum


aga

Recommended Posts

na, elmentem és megnéztem. kihámoztam a gaz mögül. a külső sérülése valóban nem durva, belül is szép a körülményekhez képest. fekete bőrös, szép állapotú. viszont az összes gumi kuka és a gond az, hogy kb 4 henger megy, cicegnek a szelepek mint az állat és úgy jár mint egy traktor, a hifi nem kapcsol be. tehát valami elektronikai hiba is lehet, vagy csak az állástól, nem tudom.

Szia!

Azt nem kérdezted esetleg, hogy megbontja az autót, mondjuk bőrbelső, vagy ilyesmi eladására gondolok!

Gondolom nem magánszemély hirdeti, vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azt nem kérdezted esetleg, hogy megbontja az autót, mondjuk bőrbelső, vagy ilyesmi eladására gondolok!

Gondolom nem magánszemély hirdeti, vagy igen?

azt nem kérdeztem, de már 890ért van fent. ha eléri a 700at megveszem :D annyit biztos megér. valami autótelep, csak törött autók vannak.

Link to comment
Megosztás:

Amit igazából találtam is, méghozzá motoros változatot, viszont javításra szorulna, van ahol ki van szakadva a bőr!

Szerintetek lehetséges, hogy valahol a gyári anyagból javítsák, hogy ne kelljen az egészet behúzatni újra, hanem csak a sérült részeket?

Elég jó árban lenne a szett, ezért gondolkodtam el rajta!

Link to comment
Megosztás:

Amit igazából találtam is, méghozzá motoros változatot, viszont javításra szorulna, van ahol ki van szakadva a bőr!

Szerintetek lehetséges, hogy valahol a gyári anyagból javítsák, hogy ne kelljen az egészet behúzatni újra, hanem csak a sérült részeket?

Elég jó árban lenne a szett, ezért gondolkodtam el rajta!

Ha jót akarsz magadnak, nem bőrösíted a gépet. Télen nagyon hideg, hiába van ülésfűtés, nyáron meg beleizzadsz. Ha pedig kicsit sportosabban vezetsz, csúszkálni fogsz rajta. Van összehasonlítási alapom, mert az én Omegám plüssös, öcsémé és sógoromé bőrös. Sokszor szídják. Igaz van előnye is: jól néz ki, jó az illata, és könnyebb tisztán tartani. Kivéve, hogy fél évente illik bőrápolóval lekezelni.

Link to comment
Megosztás:

Amit igazából találtam is, méghozzá motoros változatot, viszont javításra szorulna, van ahol ki van szakadva a bőr!

Szerintetek lehetséges, hogy valahol a gyári anyagból javítsák, hogy ne kelljen az egészet behúzatni újra, hanem csak a sérült részeket?

Elég jó árban lenne a szett, ezért gondolkodtam el rajta!

Pontosan ugyanolyan bőrt nem hiszem hogy találsz bárhol is!A javitás megoldható úgy is hogy az első ülések 2 x 4 oldalsó részét nagyon hasonló bőrrel újra varratod hogy egyforma legyen és akkor nem feltűnő.Ha kelően olcsó a garnitúra akkor megéri!Vagy keresel hozzá donor bőr ülést,amiből a gyári bőrt kivágod és azt használod a javitáshoz,ekkor biztos hogy frankó lesz.Egy kis ügyességgel meg persze szerencsével sikerül viszonylag jó árban kivitelezni a dolgot,én is így javitottam annak idején a GSI ülésemet,csak ott még szivacsot is gyártottam hozzá donor ülésből és olyan lett mint a gyári új!!!

Link to comment
Megosztás:

Tudom ,hogy vannak hátrányai a bőrnek, volt már nekem is, de én szeretem! Annyi, hogy ez már lukacsos anyagból van az ülőke és háttámla résznél, igy nem annyira beleizzadós fajta!

Kimondottan nagyon jó áron (kb 40-50k)lenne a garnitúra, a hátsó ülésekhez nem kéne hozzá nyúlni, a két elsőhöz igen!, mindent adnak hozzá, még a padlókárpitokat és a műanyagokat is, ami nekem nem is kéne, mert azok nekem is bézs színűek!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sajnos úgy tűnik el kell adnom szeretett autómat!

Ha valakit érdekelne jelezze!

2005/6 havi 1.8-as Signumról van szó, itthon vásárolt, vezetett szervízkönyves példány, nagyon szép állapotban!

Még a kicsi lámpás elöl, vagy esetleg már a nagy?

Link to comment
Megosztás:

Ha jót akarsz magadnak, nem bőrösíted a gépet. Télen nagyon hideg, hiába van ülésfűtés, nyáron meg beleizzadsz. Ha pedig kicsit sportosabban vezetsz, csúszkálni fogsz rajta. Van összehasonlítási alapom, mert az én Omegám plüssös, öcsémé és sógoromé bőrös. Sokszor szídják. Igaz van előnye is: jól néz ki, jó az illata, és könnyebb tisztán tartani. Kivéve, hogy fél évente illik bőrápolóval lekezelni.

Az enyém irtó hamar felfűt télen, nyáron pedig hűtött. És piszok elegáns. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, köszi a segítséget, igen kb én is ilyesmi összegre gondoltam, alkudni mindenképp kellene. Az biztos, hogy baromira tetszik a színe :lol: . a műszerfalon és a kormányon ahonnan kijöttek a légzsákok, azt vissza lehet állítani úgy, hogy ne legyen csúnya?

IDÉZET(Roland78 @ 2011-09-28 - 14:18)

sziasztok, mit gondoltok erről, érdemes lenne megvenni? kb mibe kerülhet rendberakni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/signu...74000km-4289818

Akár még meg is éri megvenni ha műszakilag és esztétikailag a sérülésen kívül nem kell költeni rá!A motorháztető+sárvédő+lökháritó+lámpa 100.000-ből meg van+két légzsák 100-200e ft+1-2 apróság(patentok,lökh.tartó,dobbetét,ablakmosó tartály...) bontóból.+munkadíj+fényezés.Ránézésre ennyi,ha nagyobb sérülés nincs alatta ami képröl nem látszik.Durván300-400e körül meg áll.Szerintem.

Nna megvetted?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nemrég vettem egy 2007-es évjáratú 1.9Cdti Signumot, és szeretnék hozzá felnigarnitúrát venni, mivel a gyári elég ramaty, tekintve hogy 16"-os fémfelni + dísztárcsa :(

18"-ban gondolkodom, de jó pár webshopot átböngészve rájöttem, hogy millió féle adatú felnit ajánlanak hozzá. Ezalatt a következőket értem: 18", 5 furat a csavaroknak, ezek fix adatok, de ezek mellet van 7" illetve 7,5" és 8" szélesség, 110mm és 112mm és 120mm osztókör, stbstb.

Van valakinek tapasztalata, vagy infója arról, hogy pontosan milyen méretű felni passzol ehhez az autóhoz (nem csak gyári Opel felniben gondolkodom)?

Nagyon megköszönnék egy jó választ! :)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Az osztókör 5*110, de kúpos csavarokkal felmegy a 108 és 112 is. Azonban fontos az agyméret is, ami 65,1. Pl az Audi gyári felnije nem megy fel. A szélesség a gumi szélességétől függ, de szerintem 8,5-nél szélesebb nem fog eltérni. Fontos még az et szám is, ami 35 körüli lehet. Én most vettem felnit az Omegámra, és a műbizonylata alapján Vectra-Signumra jó: 8*19 et 35, 5*110 65,1 agyátmérővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.