Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

DIGIT-KLÍMA


kori

Recommended Posts

sztetoszkóp :D :wacko:

Nemrossz ötlet, nemrég szereztünk be egy autós sztetoszkópot. A dokik által használt változattól annyiban különbözik, hogy nem 'hallgató' van rajta, hanem egy hosszú fémrúd, amit klasszul oda lehet illeszteni a kérdéses helyekre, csapágyhang, kopogás, stb, fainul kiszűrhető. Lásd itt: http://www.amazon.co.uk/Silverline-154006-...e/dp/B001C0RYPG

Link to comment
Megosztás:

Nemrossz ötlet, nemrég szereztünk be egy autós sztetoszkópot. A dokik által használt változattól annyiban különbözik, hogy nem 'hallgató' van rajta, hanem egy hosszú fémrúd, amit klasszul oda lehet illeszteni a kérdéses helyekre, csapágyhang, kopogás, stb, fainul kiszűrhető. Lásd itt: http://www.amazon.co.uk/Silverline-154006-...e/dp/B001C0RYPG

Hm, mondta vki hogy hülye vagyok? :wacko: :wacko: :wacko: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Egy erdekes dologra lettem figyelmes. Sok panaszt olvastam mar olyanrol, hogy nincs futes. Nalam meg nem lehet kikapcsolni ^_^

Ez futescsap, vagy a levegot tekeri ra vagy csak a digitklimavezerloje idiota? Lattatok mar ilyet?

Vákuumos fűtéscsap. A motor meg a tűzfal között lakik, menetirány szerinti jobb oldalon. Alulról esélyes, hogy hozzáférsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem :nem müködik a klimám,ha megnyomom a szelepet akkor sziszeg(tehát gondolom van gáz) Győrben kihez érdemes vinni?Adjatok légyszi tanácsot.

Köszönöm :Csizik Tamás

Attól hogy sziszeg, még lehet benne kevés. Továbbá előfordulhat döglött nyomáskapcsoló, leégett kuplungtekercs, valamint halott relé és/vagy biztosíték.

Link to comment
Megosztás:

A futescsapon tul meg ugy talaltam hogy labra nem hajlando fujni. Minden mashova igen. Gondolom minden iranynak van egy kulon lezaroja amit kis motorral nyitogat. Vagy a motor vagy a csati ...

Aki latott mar ilyet szetszedve szetszedve es van valami extra ami szivatos vagy kulon figyelmet igenyel irja meg pls.

Link to comment
Megosztás:

A futescsapon tul meg ugy talaltam hogy labra nem hajlando fujni. Minden mashova igen. Gondolom minden iranynak van egy kulon lezaroja amit kis motorral nyitogat. Vagy a motor vagy a csati ...

Aki latott mar ilyet szetszedve szetszedve es van valami extra ami szivatos vagy kulon figyelmet igenyel irja meg pls.

nem motoros, hanem vákuumos a lamellák mozgatása. ha a többi működik, akkor a vákuummal nincs gond. minden egyes zsalu mozgatásáért 1-1 mágnesszelep felelős, ez valahol a zsalu közelében van. láb irányú zsalu a középkonzol mögött van (bár lehet nem jól emlékszek, csak egyszer túrtam arrafele), nézd meg, hogy 12V-ra nyit-e a szelep, ha igen, akkor mozog-e a zsalu... ha nem nyit, akkor értelemszerűen döglött a mágnesszelep, ha nyit akkor vagy a kábelezés bugos, vagy a digit vezérlő halódott el. c verzió, hogy a munkahengerben a membrán kilyukadt, és nem tudja mozgatni a zsalut.

Link to comment
Megosztás:

nem motoros, hanem vákuumos a lamellák mozgatása. ha a többi működik, akkor a vákuummal nincs gond. minden egyes zsalu mozgatásáért 1-1 mágnesszelep felelős, ez valahol a zsalu közelében van. láb irányú zsalu a középkonzol mögött van (bár lehet nem jól emlékszek, csak egyszer túrtam arrafele), nézd meg, hogy 12V-ra nyit-e a szelep, ha igen, akkor mozog-e a zsalu... ha nem nyit, akkor értelemszerűen döglött a mágnesszelep, ha nyit akkor vagy a kábelezés bugos, vagy a digit vezérlő halódott el. c verzió, hogy a munkahengerben a membrán kilyukadt, és nem tudja mozgatni a zsalut.

Epp most jottem moddolni a hozzaszolasomat mielott kikapok, mert kozben megvilagosodtam. Egyebkent azert gondoltam hogy valami leptetomororos moka van, mert a tobbik kozotti valtaskor elegge olyan hangja van. De termeszetesen mea culpa, miden ugy van ahogy leirtal.

Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Üdv!

Úgy látom már senkinek semmi problémája a klimával!

Nekem akadt nem is akármilyen! Meg próbálom minnél tisztábban,és érthetően minden baját,próbálkozást,és tapasztalatot le írni,lehet hogy hosszú lessz.

Tipus:95, 3.0, automata, szedan, (kék)

Hiba: 1. sebességben tehát amikor igazán nagy nyomatékot visz át a váltó (ez fontos) tehát nem padló gáz meg stb amikor a klima autómatikusan ki kapcsolna,el megy a klima vezérlő egységéröl a világitás,a hőfokok,és a be állitások vissza állnak az alap értékre,ami kb 4-5 mp et vesznek igénybe,ilyenkor mindent át mozgat magán a klima vezérlés,és csak ez után kezd működni ujjra megfelelően egész a következő nagyobb nyomaték át adásig (Ez egyébként változó tehát egy sima el indulásnál is jelentkezik,de valamikor csak egy hirtelenebb gáz adásnál,de CSAK akkor,amikor a motor még NAGY forgató nyomatékot tud át adni a váltónak.Ezt valamiko eggyáltalán nem csinálja,valamikor meg folyamatosan.A ki kapcsolt klima ilyenkor ki-be kapcsolgat,tehát nincs jelentőssége hogy be van -e kapcsolva,vagy nincs a klima, vagy a fütés.(amikor ezt csinálja a MID kijelző is hunyorogni kezd egy kissé.

Próbálkozások:-Cseréltem már középen vezérlö egységet, MID computert, mert ezek össze dolgoznak.A hiba ugyan az.

- Amelyik szálrol kapja az állandó pozitivat azt le kötöttemmondván valami zárlat,vagy fesz esés van,és direktre kötöttem az akkumulátorral= ugyan az a hiba

- Állandó negativ le csatlakoz, direktbe akkumulátor negativ rá = ugyan az

- egyszerre a poz-neg akkumulátorrol kap = ugyan az.

- Kapcsolt ( tehát amikor a gyujtáson van) pozitiv le- direktbe akku = ugyan az.

- ha a sárga csati le vállaszt,akkor nem csinálja! Ezen fel buzdulva hogy közelebb kerültem a megoldáshoz, a csatibol 3 szálanként ki szedtem az érintkezőket,össze rak,majd próba hogy melyik szál le vállasztásánál nem csinálja ezt. A hiba jelentkezett állandóan,tehát nem tudtam ki szürni hogy melyik szál jelétöl resetel a klima.

Jó kis játék!

Ha esetleg valaki akinek volt türelme végig olvasni ezt a remélem nem zagyvaságot, és selyti hogy mi zavarhat be a rendszerbe annak a segitségét nagyon szivesen venném!

Elölre is KÖSZÖNÖM!

Üdv:Sz.Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Úgy látom már senkinek semmi problémája a klimával!

Nekem akadt nem is akármilyen! Meg próbálom minnél tisztábban,és érthetően minden baját,próbálkozást,és tapasztalatot le írni,lehet hogy hosszú lessz.

Tipus:95, 3.0, automata, szedan, (kék)

Hiba: 1. sebességben tehát amikor igazán nagy nyomatékot visz át a váltó (ez fontos) tehát nem padló gáz meg stb amikor a klima autómatikusan ki kapcsolna,el megy a klima vezérlő egységéröl a világitás,a hőfokok,és a be állitások vissza állnak az alap értékre,ami kb 4-5 mp et vesznek igénybe,ilyenkor mindent át mozgat magán a klima vezérlés,és csak ez után kezd működni ujjra megfelelően egész a következő nagyobb nyomaték át adásig (Ez egyébként változó tehát egy sima el indulásnál is jelentkezik,de valamikor csak egy hirtelenebb gáz adásnál,de CSAK akkor,amikor a motor még NAGY forgató nyomatékot tud át adni a váltónak.Ezt valamiko eggyáltalán nem csinálja,valamikor meg folyamatosan.A ki kapcsolt klima ilyenkor ki-be kapcsolgat,tehát nincs jelentőssége hogy be van -e kapcsolva,vagy nincs a klima, vagy a fütés.(amikor ezt csinálja a MID kijelző is hunyorogni kezd egy kissé.

Próbálkozások:-Cseréltem már középen vezérlö egységet, MID computert, mert ezek össze dolgoznak.A hiba ugyan az.

- Amelyik szálrol kapja az állandó pozitivat azt le kötöttemmondván valami zárlat,vagy fesz esés van,és direktre kötöttem az akkumulátorral= ugyan az a hiba

- Állandó negativ le csatlakoz, direktbe akkumulátor negativ rá = ugyan az

- egyszerre a poz-neg akkumulátorrol kap = ugyan az.

- Kapcsolt ( tehát amikor a gyujtáson van) pozitiv le- direktbe akku = ugyan az.

- ha a sárga csati le vállaszt,akkor nem csinálja! Ezen fel buzdulva hogy közelebb kerültem a megoldáshoz, a csatibol 3 szálanként ki szedtem az érintkezőket,össze rak,majd próba hogy melyik szál le vállasztásánál nem csinálja ezt. A hiba jelentkezett állandóan,tehát nem tudtam ki szürni hogy melyik szál jelétöl resetel a klima.

Jó kis játék!

Ha esetleg valaki akinek volt türelme végig olvasni ezt a remélem nem zagyvaságot, és selyti hogy mi zavarhat be a rendszerbe annak a segitségét nagyon szivesen venném!

Elölre is KÖSZÖNÖM!

Üdv:Sz.Gábor

Keress vissza az elektromos topicban, van egy rapidshare-s link egy szerviz-leírással, németül.

Szedd le, az alapján tudsz bogarászni tovább.

Jól értem, hogy ha a MID-ről lehúzod az egyik csatit, akkor nincs para?

Amúgy biztos vagy ebben, hogy létezik ilyen, hogy padlógáznál kikapcsolja a klímát a vezérlés!?

Nézd át azt a csatit, ha a lehúzására megszűnik a para, akkor tuti valami akörül nem stimmel.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Biztos nem vagyok,csak a nagy szerelök ezzel magyarázzák hogy ez teljesen normális,mert padlógáznál le kapcsolja a kompresszort,hogy a le adott teljesitmény mind a hajtásra menjen ki,és ne az egyébb dolgokra. Ez idáig ok, érthető! De! Miért kapcsolja be a KI KAPCSOLT rendszert? Eddig tart a szakértelem!

Ezért gondoltam hogy hozzátok fordulok segitségért!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Biztos nem vagyok,csak a nagy szerelök ezzel magyarázzák hogy ez teljesen normális,mert padlógáznál le kapcsolja a kompresszort,hogy a le adott teljesitmény mind a hajtásra menjen ki,és ne az egyébb dolgokra. Ez idáig ok, érthető! De! Miért kapcsolja be a KI KAPCSOLT rendszert? Eddig tart a szakértelem!

Ezért gondoltam hogy hozzátok fordulok segitségért!

Hát. Ha úgy mondják, akkor biztos úgy van. Ha meg nem, valaki majd megcáfolja.

Mindenesetre nekem ez elég valószínűtlennek tűnik. Nem versenyautó, vagy űrhajó, hogy minden Wattra szükség legyen... Ilyen alapon a generátortól kezdve a szervóig mindent lekapcsolhatna (nameg ugye akkor ez csak automata váltóval működik? mert ha jóltudom, manuálnál nincs kick-down).

Valószínű hogy valami a kábelben lehet. Keresd meg itt fórumon az OmegBNTBook-ot, amit mondtam, abból ki tudod bogarászni, hogy mi is jön-megy abban a kábelben.

hogy keresni se kelljen: http://www.megaupload.com/?d=PGPAUJS6

Link to comment
Megosztás:

Hát. Ha úgy mondják, akkor biztos úgy van. Ha meg nem, valaki majd megcáfolja.

Hát én sem tudom , tudom hogy létezik, de nem lehet hogy a 1.0-ás Suzuki szintű autóknál van ez így?

A Haynes Omega manualban is találsz kapcsolási rajzokat, elég komolyakat, nézd meg. Én rákeresnék arra hogy van -e bármi kapcsolat az automata váltó vezérlő elektronika és klímapanel között.

És ha tudsz próbáld ki másik klímapanellal is csinálja -e.

Link to comment
Megosztás:

Unfortunately, the link you have clicked is not available.

Ezt írja a hivatkozás......Valami nem ok.Köszi

sorry, leszedték már. pár hete még működött.

kiabálj körbe, hátha valakinek megvan valamilyen többszörösíthető formában.

nekem megvan, de svédből nehéz lenne hazajuttatni <_<

Link to comment
Megosztás:

Panel alatt mit értesz? Középen a kijelzős nyomkodható vezérlő egységet, vagy valahová még van be kötve valami vezérlő egység? Mert középen a nyomkodhatót ,meg a MID et már cseréltem= ugyan az a hiba

A MID-nek, gyanúm szerint, semmi köze nincs a klíma panelhez. Valszeg csak a világítását kapja onnan (hogy dimmelt legyen az is).

Ha lehúzod a klíma panelről a sárga csatit, azt mondtad, akkor jó. Nyomozd ki a kiosztását a csatinak, és akkor fény derülhet sok mindenre! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát én sem tudom , tudom hogy létezik, de nem lehet hogy a 1.0-ás Suzuki szintű autóknál van ez így?

A Haynes Omega manualban is találsz kapcsolási rajzokat, elég komolyakat, nézd meg. Én rákeresnék arra hogy van -e bármi kapcsolat az automata váltó vezérlő elektronika és klímapanel között.

És ha tudsz próbáld ki másik klímapanellal is csinálja -e.

Tévedés! <_<

Egyszer egy Fiat Seicento-ba raktam utólag gyári klímát.

900ccm, asszem, és klíma.

Instant halál! :D

Ha előzésbe kezdtél, és előzés közben kikapcsoltad a klímát, az simán felért a Knight Rider című klasszikusból ismert ESP-gombbal! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.