Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Újabb infók az új, 2009-ben megjelenő Meriva B-ről:

car_photo_243045_25.jpg

car_photo_243042_25.jpg

Feast your eyes on the ‘Super Corsa’. This is Vauxhall’s striking new baby – a sleeker and more practical sister car to the popular supermini, which will offer buyers real flexibility and style when it goes on sale next year.

Effectively replacing the Meriva in the firm’s line-up, the newcomer is a very definite step upmarket. It will go into battle with models such as VW’s Golf Plus, the MINI Clubman and Ford’s upcoming Fiesta-based MPV.

As you can see from our exclusive pictures, which have been produced using insider information, the model drops the Meriva’s upright stance for something much more desirable.

Its shape has been heavily influenced by the Flextreme concept, which debuted at the Frankfurt Motor Show last September. At the front, the model has the same pronounced grille, faired-in headlights and raised bonnet edges – a look that will also appear on the Vectra-replacing Insignia (see our new spy shots on Page 14).

Its flanks get the same bold cut-outs as the Flextreme too, but it’s the rakish roofline – complete with panoramic glass – and rising waistline, which runs to the angled C-pillars, that really mark the newcomer out.

Together with a roof spoiler and a sharply styled rear, the design is sporty compared to the traditional look of the supermini-MPV Meriva.

In addition to our exclusive images, we can also reveal Vauxhall's first official sketch of the Concept Meriva. The drawing shows what to expect on the show stands of the Geneva Motor Show next month where the eye-catching hatchback will be revealed.

Although our illustrations show a model with conventional back doors, there’s a possibility that the newcomer will feature Flextreme-style rear-hinged items to boost practicality.

With suspension borrowed from the Corsa, the model will offer excellent agility and plenty of driver appeal. The newcomer will also use the super-mini’s engines, including 1.3-litre and 1.7-litre CDTI diesels and a 1.6-litre turbo petrol. All units will have stop-start technology to help to improve fuel economy and reduce CO2 emissions.

Sales of the newcomer are scheduled to kick off in early 2009.

Meriva

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Opel Meriva Concept Pictures Leaked

February 27, 2008 05:44 By Gustavo Henrique Ruffo

Although AstraForum.ro has not given us the credits, they have used one of our texts, “Opel Meriva Concept at the Geneva Motor Show”, to give their readers some information about the concept car that anticipates the next generation of the minivan. This has flattered us so much we felt we should return the favour (with credits!), showing our readers the pictures the Romanian website got first hand of the new vehicle. Leaked and surely the same ones Opel will release in the next few hours.

The tips Opel has slowly released on Meriva’s appearance proved true: the concept car looks like a miniature Flextreme . In order for us to be sure on any Insignia resemblance, we will have to wait for the British Motor Show, in July.

As it has already been informed by Opel and seen in some of our spy photos, the Meriva Concept will feature suicide doors at the rear. Called FlexDoors, they are supposed to bring greater flexibility to Meriva, since they will allow people to have better access to the interior.

The explanation for this is simple: when the rear doors open from the B column, the passengers have direct access to the space between the front and the back seat. When it opens from the C column, the first thing the passengers have access to is the back seat itself. In order to get inside the car, the passengers have to open the doors widely or to contort their bodies a bit.

Since we have mentioned the B column, this is a pretty good indication Opel is calling this Meriva a “concept”, but in fact it is almost ready for production. Check it out and tell us: do you remember any concept car that had a B column? Not even the Ford Verve had one, and no other concept in Ford history has been so certain for production as this little fellow.

Yes, photos have leaked, but there has been no information on engines, size or any other relevant technical information. Perhaps the official pictures will bring us more news.

Source

9080227.001.Mini1L.jpg

9080227.001.Mini2L.jpg

9080227.001.Mini3L.jpg

9080227.001.Mini4L.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok.

Alufelnit szeretnek venni az automra amire aztan teligumit tehetek.A szoban levo gepsas egy Meriva OPC.Jelenleg egy 17 es pcd110 et44 -as kerek van fent ami a gyarija neki.Az opelnel azt mondtak hogy a telifelninek annak 16x6j-nek kell hogy legyen es legalabb et 38-nak. A kerdes az az hogy lehet e a kerek merete 16x7j et38 pcd110???Es ha igen akkor erre milyen meretu gumit vegyek.Talan 205/50/16???Kosonom a segitseget elore is.5-os lyukelosztasu nem negyes azt kihagytam.

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne legyen ennyire üres a topic :sowwy:

Üdv mindenkinek!

Egy idei Meriva gazdija vagyok nyár óta, kíváncsi vagyok, másoknak hogyan vált be.

Heló!

Nekem bevált nekem a mostani autóm az 5.opelom és a második Meriva 1.6 után 1,4 láncos XEP motorral . Igaz az elsővel volt néhány problámám de a méreti miatt ez a legideálissabb kis-nagy autó számomra.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Sziasztok

Tudja-e valaki hogyan kell nullázni a szervízintervalum kijelzőt merivánál?

Valahogy másként kell mint a g astránál az biztos.

Ha jól emlékszem 3 lépés:

1. rálépni a fékre és nyomva tartani

2. ráadni a gyújtást

3. megnyomni és nyomva tartani a kilóméteróra nullázót 10 másodpercig

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helo!

Múlt héten 2,5 óra után nagyjából kiderült, hogy a központi egység miatt nem megy a távirányítóval való nyitás. Újrahangolni nem lehet a kulcsokat, mert Tech2 programozás közben, mikor meg kell nyomni valamelyik gombot, nem reagál (pótkulcsra sem).

Az egység megnevezése: "Modul automatikus szintszabályozás 433Mhz. Jelölése: YF".

Mivel egyszer már magától megjavult, majd megint elromlott állapot volt, nem lehet esetleg, hogy csak valami kontakt hiba?

Opel szervíz szerint nem, dehát gondolom nekik nem is érdekük, hogy megnézzék, hanem egyből csere. Az meg 60 ezer + munkadíj lenne....

Annyit kiderítettem, hogy valahol az ablaktörlő alatt van.

Balázs

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Sziasztok

Tudja-e valaki hogyan kell nullázni a szervízintervalum kijelzőt merivánál?

Valahogy másként kell mint a g astránál az biztos.

Szia,

Találtam valamit erről remélem működik

• Gyújtás KI: A műszer kijelzőben lévő fő kijelzőnek a napi kilométer számlálót kell mutatnia.

• Nyomják be és tartsák benyomva a visszaállító gombot (napi kilométer-számláló gombja).

• Gyújtás BE és várjanak, amíg a szerviz intervallum kijelzése átugrik és tartsák benyomva a visszaállító gombot legalább 10 másodperccel.

• 10 másodpercet követően a kijelző az Otto motorok számára megadott maximális 34.000 km futásteljesítmény jelét mutatja.

Remélem megtaláltam a megoldást, ha igen akkor jelezd ezt nekem..... :lol: , ha nem ez a helyes megfejtést azt is jelezd...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Találtam valamit erről remélem működik

• Gyújtás KI: A műszer kijelzőben lévő fő kijelzőnek a napi kilométer számlálót kell mutatnia.

• Nyomják be és tartsák benyomva a visszaállító gombot (napi kilométer-számláló gombja).

• Gyújtás BE és várjanak, amíg a szerviz intervallum kijelzése átugrik és tartsák benyomva a visszaállító gombot legalább 10 másodperccel.

• 10 másodpercet követően a kijelző az Otto motorok számára megadott maximális 34.000 km futásteljesítmény jelét mutatja.

Sziasztok!!

Jolmontad de a fékpedálon folyamatosan legyen a lábad mert anélkül nem sikerül.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Szeretném megtudni, (egyenlőre kocsi megbontás nélkül,) hogy 2003-as Meriva visszapillantó tükörbe

be van-e húzva a vezeték a későbbi elektromos tükör cseréjéhez/átalakításhoz?

..... vagy nekem kell bevezetékelnem a manuális tükör elektromosra történő cseréje után.

Ha már az elektormos tükörfűtéshez elő van készítve a vezetékelés akkor az már számomra elég lenne. :lol:

Illetve volt-e már valaki aki már csinált ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megtudni, (egyenlőre kocsi megbontás nélkül,) hogy 2003-as Meriva visszapillantó tükörbe

be van-e húzva a vezeték a későbbi elektromos tükör cseréjéhez/átalakításhoz?

..... vagy nekem kell bevezetékelnem a manuális tükör elektromosra történő cseréje után.

Ha már az elektormos tükörfűtéshez elő van készítve a vezetékelés akkor az már számomra elég lenne. :lol:

Illetve volt-e már valaki aki már csinált ilyet?

Ha nem elektromos tükörrel jött ki a gyárból, szerintem nincs bekábelezve, maximum az A oszlopig.

De ezt ne vedd készpénznek, lehetnek még csodák.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Abban lennék a válaszotokra kíváncsi, hogy a mai nap kaptam egy elutasítást egy sezrvízben mi szerint nem megfelelő olajat rendeltem és ők soha nem használatk meriva cseréjénél ilyen olajat. Ha kitartok az olaj mellett akkor nem vállalják a cserét.

Pontosítva: van nekem egy 2005-ös 1.4-es merivám mindig is 5W-30-as olajjal volt cserélve. A legutóbb is castrol edge 5W-30 ment bele. Ismét rendeltem ezt de kaptam rá a választ. Ők erre mondták, hogy csak is 0W-30-al cserélnék ők ki.

Itt tenném fel a kérdést Ti mit használtok? Avagy ha neketek is volt ilyen 5W-30 0W váltás mit vettetek észre?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

az 5w30 as jó bele, a 0 már nagyon vékony. keress másik szervizt... nem akarják a pénzedet :huh:

Hali!

Köszi a választ! Ma reggel vissza hívtak ,hogy akkor mit választok mert ha gondolom akkor módosítják opel olajra persze erre rögtön nemet mondtam.

Annyi érdekelne mert ők azzal indokolták a 0W-30at , hogy az nem felel az előírt minősítésnek szemben a 0W-30al Ez pedig a Castrol Edge. Szerinted ha ezek után kapna 0W-30at mivel lenne másabb? Annyit azért hozzá fűznék ,hogy dinamikusabban használom mint egy átlagos meriva használó.

Előre is köszi a válaszod ismét :)

Közbe írtam nekik egy mailt, hogy akkor még is az 5W-30 csak engem ami zavar az a minősítés.

Szerinted?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.