Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Na jó, de így egy zárt rendszer! olyan mint ha nem csináltunk volna a gyárihoz képest semmit! esetleg elzárod teljesen és akkor soha nem fog nyitni a wg és a turbó a halálba pörgeti magát.. :devlish:

És akkor hol fog távozni az a nyomás amivel ugye be szeretnénk "csapni' a wg-t?

Tegyük fel hogy a wastegate ~0.8bar-nál nyit, de mi ~1bar nyomást szeretnénk, akkor 0.8-as turbónyomásnál a wg-hez menő csőben csak 0.6 bar-nak szabad lennie, így növekedhet tovább a nyomásunk, majd wg csöve is eléri a nyitási pontot (0.8), de ekkor már a mi kis turbónk 1barral süvít. Majd itt meg is áll, mert a wg is nyitva.

Ezt a nyomáskülönbséget úgy érhetjük el, ha ezt a 2 tizedet egyszerűen a szabadba engedjük.

Hozzáteszem hogy az állítón nincs semmilyen lyuk/furat erre a célra mint a t-elosztó nélküli szabályozókban (pl. amit fentebb mutattál az az L -alakú annak a hátoldalán van furat). De ha kihagyod a T-t akkor is ez a helyzet.

Ha meg a "bedugózótt" részt hagyod szabadon az se jó,mert ugyan ott ki fog jönni a levegő, de nem annyi amennyit szeretnénk.

Gondolkodtam hogy kössem át, de mostaninál logikusabb nem jutott eszembe és újra tekergettem, próbálgattam és nálam ezzel a bekötéssel totál műxik.:lol: jobbat nem tok mondani. ha van vkinek plusz infója ne fogja vissza magát :lol:

Turbo-sokk témában sztem van 1-2 guru aki vágja a témát :lol:

De ha így bekötöd, akkor szerintem az állítón belövöd pl. 1 bar-ra, a wg az meg 0,7nél nyit, ekkor a turbót 1 barig fogja pörgetni, amint elérjük a beállított nyomást a rugó enged, a golyó elmozdul és átengedi a levegőt, a waste-gate kinyílik és megáll a töltőnyomás növekedés. Az a baj így, hogy a wg hirtelen kap egy nagy nyomást, amit nem biztos h el bír egy ilyen régi, de mondjuk az 1 bar még nem olyan sok. A ledugózottra meg be lehetne kötni egy turbónyomás mérő órát nem? De ha te úgy kötötted be, akkor a nyomás h tud 1 barra felmenni? mivel a turbóból egyből a wgbe megy?! Mondjuk a wg-ben lévő rugót is lehetne cserélni erősebbre és akkor még ez a szabályzó sem kellene!

Link to comment
Megosztás:

De ha így bekötöd, akkor szerintem az állítón belövöd pl. 1 bar-ra, a wg az meg 0,7nél nyit, ekkor a turbót 1 barig fogja pörgetni, amint elérjük a beállított nyomást a rugó enged, a golyó elmozdul és átengedi a levegőt, a waste-gate kinyílik és megáll a töltőnyomás növekedés. Az a baj így, hogy a wg hirtelen kap egy nagy nyomást, amit nem biztos h el bír egy ilyen régi, de mondjuk az 1 bar még nem olyan sok. A ledugózottra meg be lehetne kötni egy turbónyomás mérő órát nem? De ha te úgy kötötted be, akkor a nyomás h tud 1 barra felmenni? mivel a turbóból egyből a wgbe megy?! Mondjuk a wg-ben lévő rugót is lehetne cserélni erősebbre és akkor még ez a szabályzó sem kellene!

Nézd meg ezt: http://www.nissanforums.com/z31-300zx-t/14...st-control.html (kb. az oldal felénél)

itt a mi feketénk a e-bay-os, a kék pedig a turbosmart. mind a kettőhöz kell t-elosztó, bár egy picit más elven műxik.

érdemes lefordítani de a képek is árulkodóak.

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg ezt: http://www.nissanforums.com/z31-300zx-t/14...st-control.html (kb. az oldal felénél)

itt a mi feketénk a e-bay-os, a kék pedig a turbosmart. mind a kettőhöz kell t-elosztó, bár egy picit más elven műxik.

érdemes lefordítani de a képek is árulkodóak.

akkor ez az elosztót akarja ábrázolni ugye?

eloszto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De ha az elosztóból felmész a controllerbe, azaz az elosztóban van egy rugó meg egy golyó, ami bizonyos nyomás elérése után eltolódik és át tud áramolni a levegő, de a rugó előfeszítését itt nem tudod változtatni, hanem csak a controllerbe ami meg az elosztó után van bekötve, akkor ez hogyan működik?

Én sem vágom teljesen, de valahogy bogozzuk ki azért :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

a héten beszerzek egy ilyen controllert valahogy, csak a hővédő lemezzel gyűlik meg a bajom, hogy azt hogyan szedem le, mivel minden csavar szépen berágta magát.

Tényleg nagyon várom már hogy mi sül ki ebből!Szeretnék én is valami hasonlót dolgot csinálni,de utána kell még olvasnom hogy mi hogyan,miért!Ha jól látom a leírtakat,még nektek sem igazán tiszta a dolog :devlish:

Ha összejön a szerelés és működik is a dolog,márpedig úgy legyen,akkor biztosan keresni foglak titeket segítségért....

Link to comment
Megosztás:

Rájártam ma aknára, hogy megokosítsam magam és rájöttem, hogy nem kell levennem azokat a hővédő lemezeket, mert alulról ha leveszem a cooler csövet hozzá féreg a turbó-wg-t összekötő kis csőhöz:D:D ez számomra egy nagyon jó hír:) ha elméletben meg sztem gyakorlatban is levenném azt a csövet, akkor a turbócskám addig tudna pörögni ameddig bír, szerintem egy ilyen kis turbó kis köbcentis motor 1,4-1,5 barig képes tölteni:D aztán közben rájöttem, hogy havernak régen az 1,5 isuzuja úgy volt megoldva, hogy egy vízcsap volt bekötve ide, na és az szerintem nem is olyan nagy hülye megoldás csak kicsit kókány meg nem lehet olyan szépen szabályozni a nyomást, de elméletben elég jó:devlish:

6nw9pn.jpg

Link to comment
Megosztás:

Amit Tc 4ee1 írt átalakítottam, szerintem így kellene:

szerintem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Na szóval a bekötés 100 % hogy így értelmes az elosztó csak akkor kell, ha órát akarok még bekötni, mert ott az a nyomás van ami kell nekünk, mert ahogy tc 4ee1 kötötte be az is jó, de azzal, hogy ő úgy csinálta, szerintem kiiktatta a wg-t, mivel a turbó pörög a kipuf felöli oldal miatt ,de a tiszta levegőt meg a nyomásszabályzó (controller) kinyomja a szabadba és a wg nem fog nyitni, mert így nem megy rá akkora nyomás, de ettől független jó megoldás az is!!!

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor összefoglalom. :lol:

Az én verzióm tényleg csak akkor működik, ha a szabályzón van egy kis furat, amin kisebb töltésnél távozni tud a levegő a drucklabdából, mert ha az nem lenne, akkor nyitva maradna a wastegate.

Ha azon a kék szabályzón nincs furat, akkor az más elven működik, tehát nem egy golyós, rugós szabályzó, hanem egy "csap", amivel be tudjuk állítani, hogy mennyi levegőt engedjünk el ás ezáltal verjük át a WG-et.

Tehát mindkét rendszer működik, csak más elven.

A golyós szabályzóhoz nem kell semmi T-elosztó, csak be kell kötni a kompresszorház és a WG közé. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor összefoglalom. :lol:

Az én verzióm tényleg csak akkor működik, ha a szabályzón van egy kis furat, amin kisebb töltésnél távozni tud a levegő a drucklabdából, mert ha az nem lenne, akkor nyitva maradna a wastegate.

Ha azon a kék szabályzón nincs furat, akkor az más elven működik, tehát nem egy golyós, rugós szabályzó, hanem egy "csap", amivel be tudjuk állítani, hogy mennyi levegőt engedjünk el ás ezáltal verjük át a WG-et.

Tehát mindkét rendszer működik, csak más elven.

A golyós szabályzóhoz nem kell semmi T-elosztó, csak be kell kötni a kompresszorház és a WG közé. :devlish:

Egy nyomásmérő órát hova tudok bekötni a te változatodba? mert valahogy tájékozódnom kellene róla, hogy mennyi is az annyi?!

Link to comment
Megosztás:

Neked akkor valami ilyen van?:

3lx9pp.jpg

De ez nem úgy műxik, hogy bekötöd csiga és wg közé és beállítod, hogy pl. 1 bar, akkor mikor eléri az 1 bart átengedi a levegőt a wg-hez, ami ugye kinyit mivel. pl gyárilag 0,7nél nyit. mikor a nyomás lecsökken megint 1 bar alá, akkor elzár a controller megszűnik a nyomás a controller és wg között és ez által a wg is vissza zár??

Link to comment
Megosztás:

Egy nyomásmérő órát hova tudok bekötni a te változatodba? mert valahogy tájékozódnom kellene róla, hogy mennyi is az annyi?!

Akárhová nyomóoldalra. Az a T-elosztó amúgyse azért van, hogy órát köss rá.

Ha a nyomásszabályzó és a kompresszorház közé raksz egy T-t, akkor elvileg onnan is szépen kellene működnie.

Neked akkor valami ilyen van?:

http://picup.hu/3lx9pp.jpg

De ez nem úgy műxik, hogy bekötöd csiga és wg közé és beállítod, hogy pl. 1 bar, akkor mikor eléri az 1 bart átengedi a levegőt a wg-hez, ami ugye kinyit mivel. pl gyárilag 0,7nél nyit. mikor a nyomás lecsökken megint 1 bar alá, akkor elzár a controller megszűnik a nyomás a controller és wg között és ez által a wg is vissza zár??

Nekem még nincs, de az összes leírás ezekhez a golyósokhoz van. Na meg nekem a légtömegmérős motorral eleve jobb lenne az a verzió. Szerintem egyszerűbb is a golyós, kb. olyan egyszerű, mint egy faék. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

ITT van még egy változat, áááá most már tényleg jó lenne tudni melyik lenne jó?!:devlish::D :lol:

Meg még EGY itt az a kék fajta csak piros:) de itt minden ki-be meneten van cső.

Ez elvileg mind a kettő ugyanazon az elven működik.

Én golyósat fogok használni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én is gondolkodom benne, csak ez a kék elvileg olcsóbb és ha ugyanazt tudja akkor spór:D

Golyósat láttam már többször 5e körül, annyiért szerintem nem sok, párezer forintért meg nem szivatom magam, mert a golyós tuti ######án működik mindig, ezt több ismerősöm is alátámasztotta.

Csak most, hogy kellene, nem találok sehol... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Golyósat láttam már többször 5e körül, annyiért szerintem nem sok, párezer forintért meg nem szivatom magam, mert a golyós tuti ######án működik mindig, ezt több ismerősöm is alátámasztotta.

Csak most, hogy kellene, nem találok sehol... :devlish:

8-9 körül találtam, a nyomásmérőt eltudnád mondani akkor, hogyan kell beépíteni? bele kellene fúrnom pl a cooler után a csőbe?

Link to comment
Megosztás:

8-9 körül találtam, a nyomásmérőt eltudnád mondani akkor, hogyan kell beépíteni? bele kellene fúrnom pl a cooler után a csőbe?

Én most lőttem egyet 5e-ért. :devlish:

Az nyomásmérő órát bárhová bekötheted nyomóoldalra.

Mivel neked dízeled van, így nem kell olyant venned, ami vákumot is mér, mert a dízel nem szív vákumot. :lol:

Tehát bekötöd valahová nyomóágra, akár a turbó és a WG közé is bekötheted.

Link to comment
Megosztás:

Én most lőttem egyet 5e-ért. :devlish:

Az nyomásmérő órát bárhová bekötheted nyomóoldalra.

Mivel neked dízeled van, így nem kell olyant venned, ami vákumot is mér, mert a dízel nem szív vákumot. :lol:

Tehát bekötöd valahová nyomóágra, akár a turbó és a WG közé is bekötheted.

Ezt akartam kérdezni, hogy oda közé is beköthetem e, kell akkor egy t elosztó+szilikon vákumcső.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.