Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

"Jól kötötted be de kell a csőbe egy szűkítő vagy egy állítható folytószelep is ha rezeg az óra."

Szűkitő?

A boltban a muksó kék levegőcsövet adott (meg is jegyezte hogy most ez a sláger mindenki ezt viszi) ami kb 4-5mm külső átmérőjü.

Ezt szűkitsem még lejebb?

Link to comment
Megosztás:

"Jól kötötted be de kell a csőbe egy szűkítő vagy egy állítható folytószelep is ha rezeg az óra."

Szűkitő?

A boltban a muksó kék levegőcsövet adott (meg is jegyezte hogy most ez a sláger mindenki ezt viszi) ami kb 4-5mm külső átmérőjü.

Ezt szűkitsem még lejebb?

nem lehet, hogy fars levegőt szív ott ahol bekötötted? lehet, hogy nem túl szerencsés ilyen helyre kötni, legalábbis ilyen fúrkálással, lehet a levegő az órába nem tud olyan finoman egyenletes áramolni, mert ott egy nagy keresztmetszetből a cső amit megfúrtál, hirtelen lecsökken egy kicsire. de ez csak az én tippem. azt tudom, hogy én a turbón a wastegate és a kompresszor kerék közé fogom bekötni, amit egy kis gumicső köt össze.

Link to comment
Megosztás:

Nem emlékszem pontossan hogy melyik a gyújtás 12V, de a 15 vagy a 30 as láb az (ezt egy multiméterrel könyedén kideritheted). Ezek sok helyen megtalálhatóak, és oda kötöd az órát ahova csak akarod, gondolom háttérvilágitásnak meg kalibrációnak kell a fesz neki.

KertAce:

Köszi a tippet, vettem szűkitőt és már nem remeg a mutató.

Kb mekkora nyomásnak kell lennie? nekem 0,5 öt mutat.

Viszont nem megy, de nem is ereget semmit.

Ötletek esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Nem emlékszem pontossan hogy melyik a gyújtás 12V, de a 15 vagy a 30 as láb az (ezt egy multiméterrel könyedén kideritheted). Ezek sok helyen megtalálhatóak, és oda kötöd az órát ahova csak akarod, gondolom háttérvilágitásnak meg kalibrációnak kell a fesz neki.

KertAce:

Köszi a tippet, vettem szűkitőt és már nem remeg a mutató.

Kb mekkora nyomásnak kell lennie? nekem 0,5 öt mutat.

Viszont nem megy, de nem is ereget semmit.

Ötletek esetleg?

beszereltem az órát, királyul műxik, de egy potmétert lehet beszerelek még, mert este kicsit fényesen világít, mert hüle fejemmel kék háttér világításost vettem pedig volt fekete piros mutatóval meg jelöléssel ami utólag belegondolva biztos kellemesebb a bekötésnél rájöttem, hogy a mp3 lejátszóm bekötésénél van egy olyan szál ami csak gyújtáson működik, na onnan vettem a pluszt, nem volt kedvem szétbontani mindent. tapasztalat, ha 1-2-3asban esetleg 4esben leforgatom 3500ig akkor ~0,8 bar a nyomás gyári de 1500ös fordulaton 0,2 csak! szóval ha meglesz a szabályzó 1-1,1ig felhúzom szerintem, ha ilyen magas fordulaton tölt föl akkor töltsön is:D.

Link to comment
Megosztás:

Én is betettem és nekem kb 0,6ot tölt, de ahogy olvastam a cooleren eshet 0,1-0,2 bár tehát valahol ott van a végnyomásom mint neked Isi.

Töltönyomást hogy lehet emelni?

A kompresszor ház és a WG közti kis (kb 5cm) csövet kell leszűkiteni? Ezzel lehet növelni a töltést?

Adagolón hol lehet állítani? Nekem kicsit lusta de nem füstől lehet szegény?

Esetleg ha valakinek lenne egy kép hogy mit és mennyit érdemes állítani vagy valami hasonló, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Én is betettem és nekem kb 0,6ot tölt, de ahogy olvastam a cooleren eshet 0,1-0,2 bár tehát valahol ott van a végnyomásom mint neked Isi.

Töltönyomást hogy lehet emelni?

A kompresszor ház és a WG közti kis (kb 5cm) csövet kell leszűkiteni? Ezzel lehet növelni a töltést?

Adagolón hol lehet állítani? Nekem kicsit lusta de nem füstől lehet szegény?

Esetleg ha valakinek lenne egy kép hogy mit és mennyit érdemes állítani vagy valami hasonló, azt megköszönném.

igen a kompresszorház és a wg közé kell beiktatni egy nyomásszabályzót amiről pár oldallal ezelőtt beszéltünk vannak képek is azzal tudod a nyomást növelni kb. 1-1,2ig el lehet húzni, de feljebb szerintem nem érdemes, ha leszűkíted szerintem olyan sokra nem mész, ha csak nem nagyon minimálisra, de szerintem azt ne csináld, esetleg a wg-ben lévő rugót lehet erősebbre cserélni. nekem sem füstől, de nem mondom, hogy lusta, 2500 alatt ne is várj sokat tőle, ez a turbó hibája, mivel nem változó geometriás és olyan alacsony fordulaton nincs annyi kupufgáz. az adagolón van egy üzemanyag mennyiség állító csavar, azt hiszem arról is van kép ebben a topikban valahol, de ha jól tudom az adagoló egy darabig tud automatikusan állítani, erről is volt szó valami fehér gyűrűt kell kiszedni belőle, hogy több naftát adjon, de én azt csinálom majd, hogy kicsit állítok azon a csavaron, de ez a 3-4 tized turbónyomás emelés nem kíván olyan sok többlet gázolajt . ITT van egy angol leírás isuzuhoz

Link to comment
Megosztás:

Én is betettem és nekem kb 0,6ot tölt, de ahogy olvastam a cooleren eshet 0,1-0,2 bár tehát valahol ott van a végnyomásom mint neked Isi.

Töltönyomást hogy lehet emelni?

A kompresszor ház és a WG közti kis (kb 5cm) csövet kell leszűkiteni? Ezzel lehet növelni a töltést?

Adagolón hol lehet állítani? Nekem kicsit lusta de nem füstől lehet szegény?

Esetleg ha valakinek lenne egy kép hogy mit és mennyit érdemes állítani vagy valami hasonló, azt megköszönném.

mondjuk a végnyomás lehet nekem is kevesebb, mivel az órám most így a turbóhoz van bekötve, így az előállított nyomást tudom mérni, szóval míg eljut a szelepekig már lehet csak 0,6, mert te a cooler után kötötted be igaz?!

Link to comment
Megosztás:

Igen a Cooler és a HF közé. Egy 5-ös luk a fém csőbe és kész.

Én a Turbót nem féltem, inkább a HF-et ne tegye tönkre.

A turbó elvben 1,5 bar nyomást tud előállítani, gondolom ezt nem tartóssan szóval...

Én csak annyira szeretném emelni a nyomást hogy a végnyomás 0,8 körül legyen.

Link to comment
Megosztás:

Igen a Cooler és a HF közé. Egy 5-ös luk a fém csőbe és kész.

Én a Turbót nem féltem, inkább a HF-et ne tegye tönkre.

A turbó elvben 1,5 bar nyomást tud előállítani, gondolom ezt nem tartóssan szóval...

Én csak annyira szeretném emelni a nyomást hogy a végnyomás 0,8 körül legyen.

hát jah, akkor kb. 1 barig kell felhúzni. jövő héten kedd körül jön meg a szabályzóm, majd írok h mi a fejlemény.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek ötlete, tapasztalata 1999-es Isuzu diesel turbósításával kapcsolatban?

nem tudom, hogy jó-e ( elvileg igen de mindenki mást mond ) az astra/vectra turbo B Corsa-ba,

ill. mekkora költségekkel jár / megérné-e, nem hullik -e szét a motor tőle.

Előre is köszi a segítséget!

/ tudtok esetleg még valamit, amivel tudok dobni a szívó dezsőn sportszűrő, hátsó dob és adagoló módosításon kívül? /

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van valakinek ötlete, tapasztalata 1999-es Isuzu diesel turbósításával kapcsolatban?

nem tudom, hogy jó-e ( elvileg igen de mindenki mást mond ) az astra/vectra turbo B Corsa-ba,

ill. mekkora költségekkel jár / megérné-e, nem hullik -e szét a motor tőle.

Előre is köszi a segítséget!

/ tudtok esetleg még valamit, amivel tudok dobni a szívó dezsőn sportszűrő, hátsó dob és adagoló módosításon kívül? /

Minden megoldható, de lehet jobban jársz, ha veszel egy komplett turbós motort, az lehet kevesebbe fájna de aztán ki tudja. Valszínű dugattyúkat, hajtókarokat biztos cserélni kellene egy turbóséra, lehet a főtengelyt is, turbó (csonk is) egy cooler, hengerfejet szerintem nem kellene cserélni de egy turbósnak nagyobb olajzás is kell, valószínű adagolót is cserélni kellene, de minden megoldható ha elszánt vagy:D

szívónál még porlasztó csere esetleg race csúcsok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

szerettem volna ford.szám.mérőt az autómba, diesel b corsa, 1.7 -es, de azt hallottam, hogy mivel máshonnan kapja/kapná a jelet mint a benzinesek,

70e Ft lenne csak a jeladó :rolleyes: próbálkozott már vki ilyen átalakítással, v inkább felejtsem el ? köszi! ;)

Link to comment
Megosztás:

köszi a help-et! sokan mondták már, h motorcsere kéne inkább. nem tudod h ~ mik a költségei az átírásnak?

köszi,

szabi

én arra tippelek, ha gyárilag van turbós belőle, akkor az nem olyan nagy összeg, 1 forgalmi 6 k meg lehet kell valami illeték.

Link to comment
Megosztás:

sajna Corsa B-ből csak 1.5d, 1.5td és 1,7d van, 1,7td nincs :rolleyes: csak Corsa C-ből...

Az a baj, hogy az ilyet átalakításnak hívják és erről kell engedély, amit a Közlekedési hatóság ad ki, feltéve ha meg felel nekik az, hogy ki akarod cserélni, de egy kis forint ellenében biztos engedélyezik. mondjuk olyan kikötések vannak, hogy ha te erősebb motort raksz bele, akkor a fékeknek is erősebbnek kell lennie elvileg, de ha a jelenlegi is tud annyit, hogy megfogja az erősebb motort akkor gondolom nem kell azt cserélni. De én a helyedbe, akkor raknék bele egy 1,5 td isuzut még az is erősebb mint a szívó, meg azt meg is tudod kicsit húzni!

Link to comment
Megosztás:

Motorcsere csak tipusazonosmotorra lehet cserélni. Tehát ha nem adtak ki 1,7td akkor azt nem tehetsz belke csak akkor ha a közlekedés felügyeletnél nem kérsz átépítési engedélyt, majd ha megvagy az átépítéssel akkor viheted müszakira.

Szóval a költségek ...

Én annó akartam cserélni régi kocsimba nagyobb mocira és utánna érdeklődtem úgy nézet ki hogy 5-10e átépítési engedély, átépítést szakszervizben autószerelő csinálhatja papírokal, új müszaki, új forgalmi, új vagyis másik motor beszerzése ami elvileg bontóból forgalombol kivontnak kell lennie.

És igen ha a Dezső féke gyengébb akkor azt is cserélni kell, felfüggesztést.

Jah a motorrol annyit hogy milyen motorkódja van a tiednek? 4EE1? mert ha igen akkor van esély turbósitani hivatalossan.

Link to comment
Megosztás:

Jah a motorrol annyit hogy milyen motorkódja van a tiednek? 4EE1? mert ha igen akkor van esély turbósitani hivatalossan.

ha isuzu akkor 4EE1 mert nekem a turbós TC4EE1, de elég húzós ár ez szerintem olcsóbb ha ezt eladja és vesz belőle egy turbósat!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jobban jár egy cserével. Csak tudom hogy ha kocsit cserél akkor kezdhet mindent előről kipofozni meg minden. Ezt utáltam a kocsicserékben, mingyekkel ugyanazt eljátszani javítani - szögelni.

Vagy van még megoldás müszaki után lógat bele egy turbós motrot. Sok tipusnál megcsinálják F*rd, L*da...

Rendőr meg úgysem néz motorkodot dizelnél mert csupa retek lessz :rolleyes:

Isi: látom az aláírásnál hogy 4,9l/100km ez milyen tempónál? Nekem átlag 6-6,2l/100km ez még jónak számít? Igaz nekem Vectra A Lépcsőshátum van (ami nem kicsi).

Link to comment
Megosztás:

Isi: látom az aláírásnál hogy 4,9l/100km ez milyen tempónál? Nekem átlag 6-6,2l/100km ez még jónak számít? Igaz nekem Vectra A Lépcsőshátum van (ami nem kicsi).

nekem is Vectra A lépcsőshátú van, ez a 4,9 körüli fogyi normál használatban egy 30 kmes szakaszon jött ki nyáron ahol minden nap mentem de volt mikor majdnem 4,5 is volt 90-100as tempó max. mert falvak voltak, annyira nem széthúzatva, de meg mondom őszintén 5,5nél többet még sosem etettem meg vele, akkor sem mikor 3500-4000ekig húzatgatom, mert előfordul az ilyen is:D hát szerintem az a 6/100km is elfogadható, a gázolaj minőségétől is függ, mert egy molosból lehet többet megeszik én omv-nél tankolok ha tehetem és érezhetően jobban megy tőle, azaz nem kell széthúzatni, hogy menjen, nem olyan lusta.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.