Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

a T elosztó azért van, hogy elég távol lehessen vinni magát az "állítót" (pl.beltérbe). és ilyenkor a kimenetre, ahonnét a levegő kijön, is lehet csövet rakni amit visszavezetsz motortérbe v. szabadba hogy ne sziszegjen ott neked. :lol:

Igazából nem értem, hogy ez a verzió hogy működhet.

Ugyanis, ha 0,6-nál nyit a gyári wastegate és a szabályzó 1 baron nyitna, akkor a wastegate már kinyit 0,6-on, mert a szabályzó még mindig zárva van.

A szabályzó akkor nyitna, ha kisebb nyomásra lenne álltva, mint a wastegate.

Lehet én gondolom rosszul, hagyom magam meggyőzni, de ezt a verziót tényleg nem értem... :devlish:

Találtam még egy ilyen bekötést, ebben van T-elosztó, de lényegében ugyanaz a verzió, amit mutattam az előbb.

wstgate.gif

Ebben azért van T-elosztó, mert itt olyan Wastegate van, amire be van kötve a kompresszoroldalról a referencia is.

De neked és nekem se olyan a Wastegatem, hanem ilyesmi:

TXSStandard_Boost_Controller2.jpg

Szerintem próbáld meg átkötni, mert valamit rosszul gondoltál bekötésnél, szerintem az úgy nem működhet, ahogy bekötötted... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem értem, hogy ez a verzió hogy működhet.

Ugyanis, ha 0,6-nál nyit a gyári wastegate és a szabályzó 1 baron nyitna, akkor a wastegate már kinyit 0,6-on, mert a szabályzó még mindig zárva van.

A szabályzó akkor nyitna, ha kisebb nyomásra lenne álltva, mint a wastegate.

Lehet én gondolom rosszul, hagyom magam meggyőzni, de ezt a verziót tényleg nem értem... :devlish:

Találtam még egy ilyen bekötést, ebben van T-elosztó, de lényegében ugyanaz a verzió, amit mutattam az előbb.

http://www.neurometrics.net/files/images/wstgate.gif

Ebben azért van T-elosztó, mert itt olyan Wastegate van, amire be van kötve a kompresszoroldalról a referencia is.

De neked és nekem se oylan a Wastegatem, hanem ilyesmi:

http://www.scoobytuner.com/Images/TXSStand...Controller2.jpg

Szerintem próbáld meg átkötni, mert valamit rosszul gondoltál bekötésnél... :lol:

Van egy angol beszerelési útmutatóm pdf-ben onnan lestem ki. Amúgy a T osztóban is van belül vmi, mert nem lehet szájjal átfújni rajta. biztos vmi rugós-golyós cucc ez is. Mindenesetre működik ha teljesen le tekerem a nyomás ~0.7bar ami gyári, most fél fordulatot van állítva rajt és így kereken 1bar.

Link to comment
Megosztás:

Van egy angol beszerelési útmutatóm pdf-ben onnan lestem ki. Amúgy a T osztóban is van belül vmi, mert nem lehet szájjal átfújni rajta. biztos vmi rugós-golyós cucc ez is. Mindenesetre működik ha teljesen le tekerem a nyomás ~0.7bar ami gyári, most fél fordulatot van állítva rajt és így kereken 1bar.

Ha működik, akkor jó.

Én igazából eddig csak sorbakötve láttam ilyent és nem is értem, hogy hogy működhet másképp. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

rossz bekötés? :devlish:

jó lenne most már kideríteni a tényleg helyes bekötést, nehogy vmi baj legyen!

bár már fent van így kb. 1 hónapja, és elég sokat használtam így minden gond nélkül!

Demó nem pillantanál rá arra a pdf-re? e-mailban átküldeném.

köszi

Link to comment
Megosztás:

rossz bekötés? :devlish:

jó lenne most már kideríteni a tényleg helyes bekötést, nehogy vmi baj legyen!

bár már fent van így kb. 1 hónapja, és elég sokat használtam így minden gond nélkül!

Demó nem pillantanál rá arra a pdf-re? e-mailban átküldeném.

köszi

Persze, küldd át, megnézem.

Priviben ment az emailcím.

Link to comment
Megosztás:

ha jól értelmezem amit Demó ír, hogy a gyári wg az 0,6 v. 0,7 nél kitolja a szabadba, ha így bekötöd ahogy tc_4ee1 mondja, akkor is kitolja 0,6nál, nem engedi feljebb? ezt nem értettem eddig sem. nekem is jöhetne az a pdf:)

Link to comment
Megosztás:

Tehát, úgy kell bekötni, ahogy a képemen van.

Megnéztem a PDF-et, de a képek alapján nem volt egyértelmű semmi. Megmutattam havernak, aki vágja az angolt és az ilyen dolgokat is és azt mondta, hogy úgy kell bekötni, ahogy én is mondtam.

Link to comment
Megosztás:

Tehát, úgy kell bekötni, ahogy a képemen van.

Megnéztem a PDF-et, de a képek alapján nem volt egyértelmű semmi. Megmutattam havernak, aki vágja az angolt és az ilyen dolgokat is és azt mondta, hogy úgy kell bekötni, ahogy én is mondtam.

De, akkor az a T elosztó minek van? elvileg h messzebb is vihesd az állítót, de azt hogy kötöd be ha úgy kell ahogy te mondod?

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de így egy zárt rendszer! olyan mint ha nem csináltunk volna a gyárihoz képest semmit! esetleg elzárod teljesen és akkor soha nem fog nyitni a wg és a turbó a halálba pörgeti magát.. :devlish:

És akkor hol fog távozni az a nyomás amivel ugye be szeretnénk "csapni' a wg-t?

Tegyük fel hogy a wastegate ~0.8bar-nál nyit, de mi ~1bar nyomást szeretnénk, akkor 0.8-as turbónyomásnál a wg-hez menő csőben csak 0.6 bar-nak szabad lennie, így növekedhet tovább a nyomásunk, majd wg csöve is eléri a nyitási pontot (0.8), de ekkor már a mi kis turbónk 1barral süvít. Majd itt meg is áll, mert a wg is nyitva.

Ezt a nyomáskülönbséget úgy érhetjük el, ha ezt a 2 tizedet egyszerűen a szabadba engedjük.

Hozzáteszem hogy az állítón nincs semmilyen lyuk/furat erre a célra mint a t-elosztó nélküli szabályozókban (pl. amit fentebb mutattál az az L -alakú annak a hátoldalán van furat). De ha kihagyod a T-t akkor is ez a helyzet.

Ha meg a "bedugózótt" részt hagyod szabadon az se jó,mert ugyan ott ki fog jönni a levegő, de nem annyi amennyit szeretnénk.

Gondolkodtam hogy kössem át, de mostaninál logikusabb nem jutott eszembe és újra tekergettem, próbálgattam és nálam ezzel a bekötéssel totál műxik.:lol: jobbat nem tok mondani. ha van vkinek plusz infója ne fogja vissza magát :lol:

Turbo-sokk témában sztem van 1-2 guru aki vágja a témát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.