Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

1.6-ost felejtsd el, min 1.8 de inkább 2.0-2.2

én egy 2.2GTS-el járok 10,5-et fogyaszt ennyit megeszik az 1.6-os is tapasztalataim szerint...

10,5??? Nekem is 2.2 van, de még hidegbe is 8.5-l járok nagyrészt(80%) városba! Egyébként teljesen igazad van, az 1.6 felejtős, ha meg annyira nem lényeges a teljesítmény akkor 1.8! De az 1.6 nem tudom, hogy ehetett neked 10 litert?!huh.gif

Link to comment
Megosztás:

Hali! Megírnád mibe fájt ez az akció???

Elég sokba, mivel itthon vettem az alkatrészeket (sajnos).

Bárdi autó alkatrésztől vásároltam:

4 lengőkar: 56 EFt

Balos axiál tengely (rosszul irtam, nem gömbcsukló volt): 4200 Ft

Fütómű állítás: 5 EFt

Plussz munkadíj, ami kb 15 EFt, más is csináltak, kb ennyi volt az ideeső rész.

Az anyag a feléből kijött volna ha kint veszem (UK).

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan az összesnek.Hahó 2.2direct tulajok!Ti kénmentes benzint tankoltok?Csak mert azt igényel minden közvetlen befecskendezéses benzinmotor.V-power raccsing,Carrera100 és kispajtásaik................

Most lehet sikerült riadalmat keltenem <_<

halihó! nekem is 2.2 direct van és sokáig csak prémium benzint tankoltam.(SHELL)Most euro 95.vesszek meg ha nem jobb mint a prémium benya,de legalábbis semmivel nem rosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Én ugyan abban a cipőben járok mint te,csak fordítva.Nekem 2.2 gts vectrám van sport futóművel és keménynek találom a rugózását a jó magyar utakhoz.Ezért sima futóművet szeretnék alá.(bár még nem döntöttem el biztosan a cseré)A márka szervízben meg tudtam hogy a sima 1.8 és 2.2 vectra-signum rugói egyformák (cikkszám alapján)tehát fordítva is igaz lehet hogy a gts sport rugók is egyformák.

Nem papolni akarok,de én a helyedben nem nyúlnék hozzá,ez felér egy megszencségtelenítéssel,arra gondolok,ha egyszer eladnád,valaki azért venné meg a vasat,mert GTS, amíg a másik esetben egy pluszt fog kapni a vevő azzal,hogy sport futómű került a szekér alá... De tudom nem vagyok a helyedben... <_< :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ritkán látott vendég vagyok itt de hátha segít valaki!

2006 C Vectra GTS 2.2 jobb eleje finoman kopog kis út egyenetleségnél de nagy döccnél nem!szervíz nem tudja mi a baj,semmi nem lóg,többször több helyen átnézve.stabil pálca cserélve!???

Nekem egy 2002-es 2.2 GTS-em van nekem az elejéből néha olyan hang jön, mintha a rugó rúgna egyet, most ez hülye hasonlat lesz,de olyan a hangja,mint mikor felnyitod a heverőt,ehhez tudom a legjobban hasonlítani és nem állandóan csinálja,amúgy nekem sem lóg,meg nem is kopog és nekem is csak gurulásnál csinálja nagyobb sebességnél nem, Én már kezdem megszokni (3éve van nálam a gép) <_<

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan az összesnek.Hahó 2.2direct tulajok!Ti kénmentes benzint tankoltok?Csak mert azt igényel minden közvetlen befecskendezéses benzinmotor.V-power raccsing,Carrera100 és kispajtásaik................

Most lehet sikerült riadalmat keltenem <_<

sima 95-ös,80.000-et tettem a gépbe és ebből 50.000 taxi üzem, sosem volt bajom belőle,szerintem kevesebbet is eszik belőle,mint drágább társaiból...

Link to comment
Megosztás:

10,5??? Nekem is 2.2 van, de még hidegbe is 8.5-l járok nagyrészt(80%) városba! Egyébként teljesen igazad van, az 1.6 felejtős, ha meg annyira nem lényeges a teljesítmény akkor 1.8! De az 1.6 nem tudom, hogy ehetett neked 10 litert?!huh.gif

hát úgy Thoomy,hogy mindenkinek ekörül evett,akivel beszéltem és mert Opel volt és nem Suzuki... <_<

8.5 ?, ...hát nem tudom,az enyém automata,de örülök a 10.5-nek is,amikor megvettem 20.000 km-el 13-14L -t kajált...

Link to comment
Megosztás:

Nem papolni akarok,de én a helyedben nem nyúlnék hozzá,ez felér egy megszencségtelenítéssel,arra gondolok,ha egyszer eladnád,valaki azért venné meg a vasat,mert GTS, amíg a másik esetben egy pluszt fog kapni a vevő azzal,hogy sport futómű került a szekér alá... De tudom nem vagyok a helyedben... <_< :D :D

Hasonlóan gondolom én is ezért nem döntöttem.ezzel inkább segíteni akartam Sominak.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem hátsó lengéscsillapítókat az ebay-en, - 2.2 DTI Vectra C-hez - és találtam többfélét is, pl. Monroe Reflex, Monroe GAS-MATIC MONOTUBE, Bilstein B4, stb.

Melyik a gyárinak a megfelelője? Nem akarok keményebb futóművet, a sima komfortos gyári "fíling"-re vágyom <_<

Link to comment
Megosztás:

hát úgy Thoomy,hogy mindenkinek ekörül evett,akivel beszéltem és mert Opel volt és nem Suzuki... <_<

8.5 ?, ...hát nem tudom,az enyém automata,de örülök a 10.5-nek is,amikor megvettem 20.000 km-el 13-14L -t kajált...

Hogy jön ide a Suzuki?!huh.gif :D Egy lapon se lehet említeni a két márkát!biggrin.gif Az automata az meg megint más, nekem manuális van, de azért nem finomkodok vele, ha tehetem!biggrin.gif

Link to comment
Megosztás:

Hogy jön ide a Suzuki?!huh.gif :D Egy lapon se lehet említeni a két márkát!biggrin.gif Az automata az meg megint más, nekem manuális van, de azért nem finomkodok vele, ha tehetem!biggrin.gif

Úgy jött ide a Suzuki,hogy hitetlenkedtél hogy az 1,6-os megkajálta a 10-et és Suzukánál el tudom képzelni,hogy ez jóval kevesebb,de az én Vectra B/2-m ennyit evett a "jó" 1,6 ECOTECH mocival, ismerősöm Zafirája is ennyit evett ugynezzel a motorral az olajzabálásról,meg nem is beszélve... <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!Én ugyan abban a cipőben járok mint te,csak fordítva.Nekem 2.2 gts vectrám van sport futóművel és keménynek találom a rugózását a jó magyar utakhoz.Ezért sima futóművet szeretnék alá.(bár még nem döntöttem el biztosan a cseré)A márka szervízben meg tudtam hogy a sima 1.8 és 2.2 vectra-signum rugói egyformák (cikkszám alapján)tehát fordítva is igaz lehet hogy a gts sport rugók is egyformák.

Hello!

Köszi az infót, bár igazság szerint én a cikkszámokat böngészve találtam különbséget a 2.2 és az 1.8 között!

Ha esetleg a csere mellett döntenél esetleg vevő lennék a dologra, akkor te kapnál komfortosabb futóművet, én meg sportosabbat!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Csak jelzem, hogy ha valakinek véletlen van eladó esetleg megmaradt tetőcsomagtartója Vecire az ne tartsa magába!

Tetőboxom van Thule, de nem jó a vekihez a régi sin!

Természetesen nem újat keresek.

Köffi!

<_<

Vele emaileztem csomiról: juhasz_b@yahoo.com ,de nekem mégsem kell,ha gondolod: http://www.expressz.hu/auto/egyeb/hirdetes-24259132/

Link to comment
Megosztás:

Úgy jött ide a Suzuki,hogy hitetlenkedtél hogy az 1,6-os megkajálta a 10-et és Suzukánál el tudom képzelni,hogy ez jóval kevesebb,de az én Vectra B/2-m ennyit evett a "jó" 1,6 ECOTECH mocival, ismerősöm Zafirája is ennyit evett ugynezzel a motorral az olajzabálásról,meg nem is beszélve... <_<
Hát igen az olajfogyasztást hagyjuk is! Nekem is 1.6 Ecotec volt a mostani előtte (B/1-s), de én 6,5 - 7 literrel jártam vele vegyesbe!
Link to comment
Megosztás:

Elég sokba, mivel itthon vettem az alkatrészeket (sajnos).

Bárdi autó alkatrésztől vásároltam:

4 lengőkar: 56 EFt

Balos axiál tengely (rosszul irtam, nem gömbcsukló volt): 4200 Ft

Fütómű állítás: 5 EFt

Plussz munkadíj, ami kb 15 EFt, más is csináltak, kb ennyi volt az ideeső rész.

Az anyag a feléből kijött volna ha kint veszem (UK).

Ezek az árak elég kedvezményesek,kb 40%-od lehet a Bárdinál,mint nekem :-)

4 lengőkar???

Hol állítanak futóművet 5ropiért? Nem ferde a kormány?Ez az egy parám van a futómű állítással kapcsolatban, nekem is ideje lenne 2 belső kormányösszekötőt cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.