Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

hali!

Lenne egy fura kérdésem. egy 89'-es omega A-t hajtok. szeretnék ethanolt tankolni bele.(mert drága a benzin) Nem kell a kocsin változtatni semmit?

Szia

Hát azért jó lenne tudni milyen moci, stb. C20NE felesben elmegy, ez a sajátom... ismerős C30LE je elmegy 100%ban vele, mindenféle kiegészítő kütyü nélkül, engine check jelzés nélkül, de azért nem állítom, hogy minden faja (hja kellett módosítani, vmi IAT szenzort kellett kiiktatni)

De az E85 topikban bőven ki van fejtegetve minden hasonló

Link to comment
Megosztás:

kössz az infot Gabo! igen c20ne motor, de én az lpg mellett teszem le a voksom azt hiszem. 1x kifizetem azt a 600 eurot (gázszett-tank-papirok-müszaki=600 euro legálisan ) kb 58.-cent egy liter lpg. többet sporol az ember igy mint E85-tel. kifejtették, h ha teljesen 100% ban E85-tel akarom használni az automat akkor egy elektro kütyüt kell venni :) (há nehogymá) aztán be kell barkácsolni. :) nah ehhez nem sok kedvem lenne. jo lehet h valamivel egyszerübb mint az lpg. de az lpg fele annyiba kerül....

Link to comment
Megosztás:

kössz az infot Gabo! igen c20ne motor, de én az lpg mellett teszem le a voksom azt hiszem. 1x kifizetem azt a 600 eurot (gázszett-tank-papirok-müszaki=600 euro legálisan ) kb 58.-cent egy liter lpg. többet sporol az ember igy mint E85-tel. kifejtették, h ha teljesen 100% ban E85-tel akarom használni az automat akkor egy elektro kütyüt kell venni :) (há nehogymá) aztán be kell barkácsolni. :) nah ehhez nem sok kedvem lenne. jo lehet h valamivel egyszerübb mint az lpg. de az lpg fele annyiba kerül....

Azért az a barkács az erős, mert ha minden igaz gyári csatiba beleilleszthetőek, de legrosszabb esetben kábelkorrekció kell...

Kinek mi, én nem szeretem a gázt, a cégesekbe az volt... Mellékesen Azért van nagy avtó, me köll a csomagtér, és a Caravan meg nem az esetem, viszont ha van egy tartály a sedanba, akkor meg szusim is lehetne ennyi erővel :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért az a barkács az erős, mert ha minden igaz gyári csatiba beleilleszthetőek, de legrosszabb esetben kábelkorrekció kell...

Kinek mi, én nem szeretem a gázt, a cégesekbe az volt... Mellékesen Azért van nagy avtó, me köll a csomagtér, és a Caravan meg nem az esetem, viszont ha van egy tartály a sedanba, akkor meg szusim is lehetne ennyi erővel :) :D

te melyik tartályra gondolsz??? csak nem azokra az irdatlan méretű 100 meg 120 literesekre??? én arrol a max 60 literes potkeréktankra gondoltam. csak annyi áldozatot kell hozni, h nem lesz potkerék. nem mintha érdekelne, mert elég hülyén nézne ki defektnél a kis 15 ös acélfelni a maga 195 gumiával a nyári 17-es 235-ös gumik mellett. :) szal nem kell potkerék nem kapok annyiszor defektet (egy szolid potkeréktank a megoldás és akkor nem fizetsz orrba szájba egy kazal pénzt benzinre. ----> a jo oldala olcsobban lejársz a talikra :lol:

Link to comment
Megosztás:

te melyik tartályra gondolsz??? csak nem azokra az irdatlan méretű 100 meg 120 literesekre??? én arrol a max 60 literes potkeréktankra gondoltam. csak annyi áldozatot kell hozni, h nem lesz potkerék. nem mintha érdekelne, mert elég hülyén nézne ki defektnél a kis 15 ös acélfelni a maga 195 gumiával a nyári 17-es 235-ös gumik mellett. :) szal nem kell potkerék nem kapok annyiszor defektet (egy szolid potkeréktank a megoldás és akkor nem fizetsz orrba szájba egy kazal pénzt benzinre. ----> a jo oldala olcsobban lejársz a talikra :lol:

Nos a 60 lityissel azért van egy kis baj... Mennyit eszik neked gázból? Legyen 10 lityi (ami sztem nem igaz, mert kb 12 ből állhat meg ott ahol én 10 benyával) az alja nem jön ki, szal max kb 500-550 km, azért az csúnya lenne, hogy leugrok szlovénekhez, oszt az uccsó km-eken meg félek mikor áll meg. Mert ott éjjel nincsenek ám nyitva a benzinkutak :lol: :)

István sem tudott (igaz nem is akart :D ) meggyőzni, hogy jó nekem a gáz.

Amúgy van egy 10 Ft-ot érő kedvezménykártyám pár gázkútra, a Szentendrei úton és a Késmárk-on létező cég kútjaihoz... ha érdekel... Én már nem használom.

Link to comment
Megosztás:

Nos a 60 lityissel azért van egy kis baj... Mennyit eszik neked gázból? Legyen 10 lityi (ami sztem nem igaz, mert kb 12 ből állhat meg ott ahol én 10 benyával) az alja nem jön ki, szal max kb 500-550 km, azért az csúnya lenne, hogy leugrok szlovénekhez, oszt az uccsó km-eken meg félek mikor áll meg. Mert ott éjjel nincsenek ám nyitva a benzinkutak B) :)

István sem tudott (igaz nem is akart :) ) meggyőzni, hogy jó nekem a gáz.

Amúgy van egy 10 Ft-ot érő kedvezménykártyám pár gázkútra, a Szentendrei úton és a Késmárk-on létező cég kútjaihoz... ha érdekel... Én már nem használom.

köszi h felajánlod a kártyát de nem akarok csak azért németországbol hazautazni h tankolhassak olcsobban gázt :D gázra visszatérve--> ha finoman megyek a kocsival városban a 2.0 motor computer szerint kb 8-8.5 litert kajál gázbol lenne ez max 10-10.5 de ez nagyon max. jah és igazábol ha leugrassz szlovénekhez és az uccso kilométerekne kifogy a gáz még mindig ott a benzin ne felejtsd el. :lol: de azért kössz h megosztod velem a gondolataidat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos a 60 lityissel azért van egy kis baj... Mennyit eszik neked gázból? Legyen 10 lityi (ami sztem nem igaz, mert kb 12 ből állhat meg ott ahol én 10 benyával) az alja nem jön ki, szal max kb 500-550 km, azért az csúnya lenne, hogy leugrok szlovénekhez, oszt az uccsó km-eken meg félek mikor áll meg. Mert ott éjjel nincsenek ám nyitva a benzinkutak :D :)

István sem tudott (igaz nem is akart :) ) meggyőzni, hogy jó nekem a gáz.

Amúgy van egy 10 Ft-ot érő kedvezménykártyám pár gázkútra, a Szentendrei úton és a Késmárk-on létező cég kútjaihoz... ha érdekel... Én már nem használom.

a kártya 200 huf és utánad dobják,oda járok én is(maglódi ut).

nekem 45ös tartályok vannak a 2 autóban.a mazda 8at eszik a kék meg 8.5től egész 30ig.

most rakódik a c30se-be is a gáz,annak is 45ös tartálya van.ha elmegyek 300 km-t már jó.

azért jólesik mikor kiszámolom mennyi 1 km megtétele anyagi alapon...... :lol:

minden kompromisszunot igényel,az etanol is.nekem megfelelt,de volt 1-2 dolog ami nem tetszett.a gáz is ilyen,de aki igazán spórolni akar az gázzal jár.

gazdaságosabb mint a diesel és kevesebb vele a gond.

meggyőzni nem szoktam senkit sem,csak ha tankolok a kúton röhögök a benyásokon.

hiába van 120 literes túratank a kéken azt még sem szeretem teletankolni.

Link to comment
Megosztás:

hali nem tudna segiteni valaki? olcson kéne egy omega A tetökárpit tetöablak kivágással. lehetöleg ne logjon rajta a rongy kössz

Hát akad, bár most lehet megtéptem egy kicsit legutóbb mikor a Caravant bontottam... Ha érdekel, eljössz érte és viheted....

Link to comment
Megosztás:

köszi h felajánlod a kártyát de nem akarok csak azért németországbol hazautazni h tankolhassak olcsobban gázt :) gázra visszatérve--> ha finoman megyek a kocsival városban a 2.0 motor computer szerint kb 8-8.5 litert kajál gázbol lenne ez max 10-10.5 de ez nagyon max. jah és igazábol ha leugrassz szlovénekhez és az uccso kilométerekne kifogy a gáz még mindig ott a benzin ne felejtsd el. :) de azért kössz h megosztod velem a gondolataidat :lol:

ezzal az a baj, hogy nem üresen megyek :lol: Mindegy.... :D

Link to comment
Megosztás:

a kártya 200 huf és utánad dobják,oda járok én is(maglódi ut).

nekem 45ös tartályok vannak a 2 autóban.a mazda 8at eszik a kék meg 8.5től egész 30ig.

most rakódik a c30se-be is a gáz,annak is 45ös tartálya van.ha elmegyek 300 km-t már jó.

azért jólesik mikor kiszámolom mennyi 1 km megtétele anyagi alapon...... :)

minden kompromisszunot igényel,az etanol is.nekem megfelelt,de volt 1-2 dolog ami nem tetszett.a gáz is ilyen,de aki igazán spórolni akar az gázzal jár.

gazdaságosabb mint a diesel és kevesebb vele a gond.

meggyőzni nem szoktam senkit sem,csak ha tankolok a kúton röhögök a benyásokon.

hiába van 120 literes túratank a kéken azt még sem szeretem teletankolni.

AMEN!!!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! A Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

90-es "A" Omega Caravanom van (C20NE) lambdaszonda problémával. Cserére szorul de nem tudom milyen típust kellene vennem. (hány vezetékes stb...)

Előre is köszönöm segítségeteket.

Mindenképp gyárit (Bosch, cikkszáma 90397524) vegyél, sajna az utángyártottak legjobb esetben is csak pár hónapig bírják, aztán megint csere. :huh:

Sajna a gyári elég drága, nagyjából 30e Ft, de legalább csak egyszer kell megvenni. Egyébként ha minden igaz 3 vezetékes.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! A Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

90-es "A" Omega Caravanom van (C20NE) lambdaszonda problémával. Cserére szorul de nem tudom milyen típust kellene vennem. (hány vezetékes stb...)

Előre is köszönöm segítségeteket.

Először is gyárit érdemes venni, drága de nincs akkora szívás ele később (persze van ellenvélemény is:P )

EPC szerint ez a gyári :

OXIGÉN ÉRZÉKELŐ KÁBELKÖTEGGEL, ELSŐ KIPUFOGÓCSŐ, KÓD 0258003021 (MÁR NEM KAPHATÓ - 90397524 8 55 307 ALKALMAZANDÓ)

És az ábra szerint 3 vezetékes.

Link to comment
Megosztás:

Hát...

Van '91-es, '92-es, meg '93-as évjárathoz is, hogy a motor benne van-e azt nemtom mert nekem kínaiul van, de szvsz valaminek kell benne lennie...

el tudnád küldeni nekem? vagy ha feltöltenéd ide vagy valahova akkor le tudnám menteni :huh: kössz!!! oriási szükségem lenne rá, vagy ha megtudnád mondani h melyik kábel jön a gyujtástol a rádionak? (konkrétan a szinra gondoltam) mert valamelyiken kell lennie 12volt-nak hogy amikor gyujtást adsz legyen feszültség a rádionak. mert nekem levágták a régi csatlakozot :lol: jah és egyszerüen nem találom azt a kábelt ami a feszt. adná :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos van egy 1991-es opel omega autónk, de bizony nem a legtökéletesebb! Azt szeretném megkérdezni hogy hogyn tudom kicserélni a műszerfal világítást?

Mert valami oknál fogva nem ég :\

Előre is köszönöm.

Egy opelboltban veszel égőket, kiveszed a műszerfalat, kicseréled az izzókat, majd összeszereled... asszem a sorrend kb ez... :huh:

Mire vagy kíváncsi? Hogy hol vannak a csavarok? Vagy hogy milyen izzó kell bele?

Link to comment
Megosztás:

Egy opelboltban veszel égőket, kiveszed a műszerfalat, kicseréled az izzókat, majd összeszereled... asszem a sorrend kb ez... :huh:

Mire vagy kíváncsi? Hogy hol vannak a csavarok? Vagy hogy milyen izzó kell bele?

Arra lennék kíváncsi hogy hogyan tudom kiszedni a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

Arra lennék kíváncsi hogy hogyan tudom kiszedni a műszerfalat.

Az egész műszerfalat nem szükséges hozzá leszedni. Attól függ, hogy melyik izzód égett ki. Ha a műszeregység, akkor van 2 csavar a tetején a plexi felé, meg illik levenni a kormányoszlop borítását, aztán szemben van még 2 csavar. A "napellenzős" rész az 2 felé jön, ki lehet venni egyben is, de olyankor néha eltörik, de 2 részben szépen elfér mindenhol.

Ha a fűtés kezelő panelnél égett ki, akkor hamutartó kivesz (szivargyújtó ki, keret kipattint) alatta csavar, meg felül 2 csavar kihúzod az egész kezelőpanelt, és hozzáférsz... Asszem ennyi.. Ha vki jobban emlékszik rá, nyugodtan leszólhat, 1000 éve nem javítom az A Omegámat :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az egész műszerfalat nem szükséges hozzá leszedni. Attól függ, hogy melyik izzód égett ki. Ha a műszeregység, akkor van 2 csavar a tetején a plexi felé, meg illik levenni a kormányoszlop borítását, aztán szemben van még 2 csavar. A "napellenzős" rész az 2 felé jön, ki lehet venni egyben is, de olyankor néha eltörik, de 2 részben szépen elfér mindenhol.

Ha a fűtés kezelő panelnél égett ki, akkor hamutartó kivesz (szivargyújtó ki, keret kipattint) alatta csavar, meg felül 2 csavar kihúzod az egész kezelőpanelt, és hozzáférsz... Asszem ennyi.. Ha vki jobban emlékszik rá, nyugodtan leszólhat, 1000 éve nem javítom az A Omegámat :lol: :huh:

Köszönöm Szépen!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.