Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

na, ezt nem értem..

viszont arra készülj, hogy elég macerás az "A" difit fel-le venni, ezért vagy el sem vállalják a cseréjét, vagy olyan magas munkadíjat mondanak, hogy forog a szemed B)

nem osztom a véleményed mivel ha a féltengelyeket kihúzod akkor már nem nehéz lehámozni a difit szerintem. csak a kardánt lehámozni róla!! Na az művészet :D

Olajat meg kellene benne vizslatni? Ha zúg kanyarodáskor akkor féltengelyes a ladik nem difis.

Geo

Link to comment
Megosztás:

Hali

Vettem egy 90es opel omegát és vannak némi müszaki problémái és hiányzik még 1 ajtokárpitom is. Segitséget szertetnék kérni abban hogy kapjak kár bonto cimet vagy valakit aki segiteni tud a dolgok potlásában valamint kellene nekem egy kapcsolási rajz is ehez az autohoz. Köszönettel Bass Ádám

Szerelési javítási könyvet PDF formába tudok küldeni, vagy ha kérdésed van írj PM-et.

Üdv: Geo

Link to comment
Megosztás:

Hy Everybody!

Please help me!

Teljes fékfelújításon kell átesnem, ELŐTTE :) tennék fel néhány kérdést!

Főfékhenger és féknyereg felújító szettből mit érdemes venni, márka érdekelne, illetve a forgalmazó üzlet.

Rézpaszta és egyéb besülésgátló, fékcsikorgás-nyikorgás megelőző hókusz-pókusz ugyancsak érdekelne.

Féktárcsa és betét esetleg jöhet tanácsnak, de van egy határozott elképzelésem :D . Nem avatok be senkit, mert úgy túl egyszerű lenne. B)

És a nagy kérdés:

Mennyi az ABS nélküli teljes rendszer fékolaj igénye, és DOT 4 minőségnél érdemes-e jobb olaj bele?

Caravan a paripám, és félterheléstől a tökig megrakott állapotig használom.

Terveztem egy ABS beépítést, de aztán passzoltam a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Hy Everybody!

Please help me!

Teljes fékfelújításon kell átesnem, ELŐTTE :) tennék fel néhány kérdést!

Főfékhenger és féknyereg felújító szettből mit érdemes venni, márka érdekelne, illetve a forgalmazó üzlet.

Rézpaszta és egyéb besülésgátló, fékcsikorgás-nyikorgás megelőző hókusz-pókusz ugyancsak érdekelne.

Féktárcsa és betét esetleg jöhet tanácsnak, de van egy határozott elképzelésem :D . Nem avatok be senkit, mert úgy túl egyszerű lenne. B)

És a nagy kérdés:

Mennyi az ABS nélküli teljes rendszer fékolaj igénye, és DOT 4 minőségnél érdemes-e jobb olaj bele?

Caravan a paripám, és félterheléstől a tökig megrakott állapotig használom.

Terveztem egy ABS beépítést, de aztán passzoltam a dolgot.

Az ABS nem széria tartozék? Nekem ekkora mákom lenne, hogy úgy vettem, hogy benne van?

Link to comment
Megosztás:

széria abs? ez még nagyon nem az a világ B)

Üdv!

Valóban feláras extra volt a maga idejében, de '91-től a CD kivitelnél széria lett. Kicsit körbejártam a felszereltségi szinteket, évjáratokat, nagy nyűg lenne átépíteni ABS-re. Mivel a kerék forgását kell érzékelnie, féltengely cserék, érzékelők beépítése elektronikával, relével, külön szivattyú a fékolajnak, főfékhenger csere....szóval csöcs.

Egyébként száraz úton rövidebb a fékutam a blokkoló kerekekkel, a baj a vizes, havas úton van.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként száraz úton rövidebb a fékutam a blokkoló kerekekkel, a baj a vizes, havas úton van.

mivel én működő abs-sel vettem a kocsit, de időközben elromlott, lett összehasonlítási alapom.

blokkoló kerékkel (abs nélkül) hóban végre meg tudtam állni. ez érthető is, mivel blokkolni tud a kerék, feltolja maga előtt a havat, ez segít lassítani. száraz aszfalton viszont kell már az abs, nem is a fékút miatt, hanem az irányíthatóság miatt. a legjobb egy ki-bekapcsolható abs lenne, télen ki, nyáron bekapcsolnám.

megjegyezném: abs + rossz gumi = pocsék párosítás.

Link to comment
Megosztás:

ugyanaz mint abs-sel. jégen aztán hullamindegy.

BUÉK!

Ilyenkor derül ki, hogy az ABS és egyéb "vezetőbarát" elektronikai kütyük pont fordítva sülnek el. Hasznos dolog, mert irányítható marad az autó, de a féktáv nem lesz rövidebb, pedig sokan azt hiszik, hogy az a szerepe! Jégen pedig valóban nem oszt, nem szoroz, hogy van-e. Fékfelengedés, motorfék azért sokat segít :D .

Régen megtanultak autót vezetni, ma pedig az autó vezeti a parasztot.

A sok 3 betűs elektronikai asszisztens (ABS, ASR, stb, ahány gyár, annyi név) teljesen droidot csinál az átlag úrvezetőből. Túlságosan megbíznak a technikában, és aztán egyszer csak baleset! Mitől, ha tele van extrázva a verda? Nincs felkészülve a váratlanra.

Hátsókerék hajtásról is ezért (meg anyagi érdekből) tértek át az elsőre a gyárak. Én a BMW filozófiáját osztom: hajtott kereket kormányozni? Neeeem!

Egy jó farolássorozat után az anyósülésen hasonló a feeling B) Mint a Taxi sorozatban.

Ha tuti dolog lenne a fronthajtás, az autósport teljesen átvette volna. De kevés kivétellel még mindig hátsó a meghajtás.

Link to comment
Megosztás:

Hátsókerék hajtásról is ezért (meg anyagi érdekből) tértek át az elsőre a gyárak.

Ha az "anyagi érdek"-kel a gyártási költségek alacsonyan tartására gondolsz, akkor nem osztom a véleményedet, sztem a fronthajtás jóval bonyolultabb és emiatt drágább is, mint a hátsókerékhajtás. Amennyire tudom a fronthajtás az autók kiszámíthatóbb viselkedése miatt terjedt el (hihetetlen de átlagos képességű vezetőket nézve vészhelyzetben a legtöbb ember még mindig a csúszás irányával ellentétes irányba tekeri a kormányt, ez bizonyított tény - amellett hogy elég riasztó is), így nézve viszont helytálló a gondolatmeneted, mert egyszerű(bb)en kezelhető/vezethető autókból minden valószínűség szerint többet lehet eladni, ami így nagyobb profitot eredményez a gyárak számára.

Másrészről viszont ez a fajta "túlburjánzása" az elektronikus vezetéstechnikai segédeszközöknek abszolút elfogadható, hisz ha már nem lehet olyan szinten elsajátítatni a vezetés csínját-bínját az átlagemberrel, akkor legalább a technika legyen ott ha ki kell húzni a sofőrt a szorult helyzetéből. Nem akarom kritizálni a mai vezetőoktatást, de talán nem véletlen hogy évtizedekkel ezelőtt az autóvezetés még valódi hivatás volt amihez érteni kellett, nem pedig egy olyan képesség amit egy kéthetes gyorstalpalón bárki maradéktalanul elsajátíthat.

Tudom, nem épp a legjobb hasonlat, de ha érzékeltetni akarnám a békebeli hivatásos sofőr és a mai átlagautós képességei közti különbséget, akkor leginkább a mesterszakács és az otthon kedvtelésből főzöcskéző háziasszony jutna eszembe: a differencia hasonló nagyságrendű, csak utóbbinál kisebb a kockázat, mert ha a háziasszony elsózza a levest, azzal nem veszélyezteti más családok életét...

Link to comment
Megosztás:

A caravánokat gyárilag ABS rendszerrel szerelték ! Amint olvasgattam

ezt valahogy kötve hiszem. akkoriban az abs azért komoly extrának számított.

bár nem hiteles forrás, kilistáztam hasznaltauto-n az omega "A" caravanokat, 12-ből csupán 3-hoz írják, hogy van abs-e. szerény szám.

Link to comment
Megosztás:

Azért van hátránya a hátsó kerék meghajtásunak a fronthajtásuval szemben. Nálunk van egy erős emelkedő kis ívű kanyarral kombinálva, és ha jeges az út, és nyomom neki, akkor könnyen kifarol, ha visszább veszem a gázt, nem megy fel a kocsi. A Wartbinál nem volt különösebb gond, max. kipörgött a kerék, de azért felment, itt viszont semmi perc alatt a szembejövő sávba dobja a kocsi farát.

Link to comment
Megosztás:

A caravánokat gyárilag ABS rendszerrel szerelték ! Amint olvasgattam

Szia!

Opel Omega Javítási könyvből idézek (ilyet veszteget valaki a Vaterán 2300 HUF áron):

1991-től a CD felszereléstől széria az ABS. 91-ben volt a ráncfelvarrás, színre fújt lökös, krómkeretes hűtőrács, kisebb ködlámpa, nagyobb első index, emiatt változott a sárvédő, hátsó lámpabúra pedig sötétítve lett. Nagyjából ennyi.

89-ig talán nem is létezett ABS, és eleinte igencsak feláras extra volt.

Innentől mindenki kikalkulálja, hogy az ő szekere melyik szezonra esik.

Link to comment
Megosztás:

Azért van hátránya a hátsó kerék meghajtásunak a fronthajtásuval szemben. Nálunk van egy erős emelkedő kis ívű kanyarral kombinálva, és ha jeges az út, és nyomom neki, akkor könnyen kifarol, ha visszább veszem a gázt, nem megy fel a kocsi. A Wartbinál nem volt különösebb gond, max. kipörgött a kerék, de azért felment, itt viszont semmi perc alatt a szembejövő sávba dobja a kocsi farát.

Csá!

Micsoda véletlen, én is egy Warbis korszak után nyúzom a rombolót! Eredeti német karbis kétüteművel kezdtem, már most lelövöm a poént, messze az volt a legjobb! :D Volt még 3 Warnyúm, de sajnos egyre szarabbakat gyártottak, a 4 ütemű egyenesen fostaliga volt! :)

Ha már a legjobb NDK-s termékeket keressük: Radeberger, Wernesgrüner, és khm... izé... Greta!

Ő leginkább csak egy ütemet szeretett :( , de ezt most nem részletezném tovább B)

Korábban nosztalgiáztam, hogy automata váltót cseréltem át kézire. A téli program kimondottan kedvelte a havas, jeges utakat, mert nem váltott nyomatékot, csak a gázzal lehetett játszani!

A trükk: fix 3. fokozatba került a váltó, 1.00 áttételezés mellett. Ez 80 km/h sebességig így is maradt. Ha ennél gyorsabban mentél, visszatért normál programra a váltó.

A mázlistábbak pedig egy sperr difit is a hajtásban tudhatnak. A fél életem (mondjuk a második 120 évem) odaadnám egy jó állapotú darabért!

Link to comment
Megosztás:

Ha az "anyagi érdek"-kel a gyártási költségek alacsonyan tartására gondolsz, akkor nem osztom a véleményedet, sztem a fronthajtás jóval bonyolultabb és emiatt drágább is, mint a hátsókerékhajtás. Amennyire tudom a fronthajtás az autók kiszámíthatóbb viselkedése miatt terjedt el (hihetetlen de átlagos képességű vezetőket nézve vészhelyzetben a legtöbb ember még mindig a csúszás irányával ellentétes irányba tekeri a kormányt, ez bizonyított tény - amellett hogy elég riasztó is), így nézve viszont helytálló a gondolatmeneted, mert egyszerű(bb)en kezelhető/vezethető autókból minden valószínűség szerint többet lehet eladni, ami így nagyobb profitot eredményez a gyárak számára.

Másrészről viszont ez a fajta "túlburjánzása" az elektronikus vezetéstechnikai segédeszközöknek abszolút elfogadható, hisz ha már nem lehet olyan szinten elsajátítatni a vezetés csínját-bínját az átlagemberrel, akkor legalább a technika legyen ott ha ki kell húzni a sofőrt a szorult helyzetéből. Nem akarom kritizálni a mai vezetőoktatást, de talán nem véletlen hogy évtizedekkel ezelőtt az autóvezetés még valódi hivatás volt amihez érteni kellett, nem pedig egy olyan képesség amit egy kéthetes gyorstalpalón bárki maradéktalanul elsajátíthat.

Tudom, nem épp a legjobb hasonlat, de ha érzékeltetni akarnám a békebeli hivatásos sofőr és a mai átlagautós képességei közti különbséget, akkor leginkább a mesterszakács és az otthon kedvtelésből főzöcskéző háziasszony jutna eszembe: a differencia hasonló nagyságrendű, csak utóbbinál kisebb a kockázat, mert ha a háziasszony elsózza a levest, azzal nem veszélyezteti más családok életét...

Hy!

Említetted a háziasszonyokat, és szerintem pont ott lesz az eb elásva! Kb. a 80-as évektől indult be a nőstények autóvezetési mániája, így a mai -modern- közlekedésben hatalmas az arányuk. Pedig nekik motorral működtetett gépből csak egyet tudnék javasolni: porszívó. :D

Rengeteg olyan benga hapsi is van, hogy az én pofámról ég a bőr, de a legtutibb bengáli tigrisek a csajok!

Lesz, aki szerint az akárkim akárkije jobban vezet, mint a Schumacher, de inkább maradjon meg a ritka kivételnek! Elektronika nélküli hátsó kerekes izomverdát nem adnék alájuk!

Oktatást nagyon jól szemléltetted, profittermelő vállalkozássá silányodott. És a pénz beszél...meg a fél disznó az oktatónak B)

Vezetéstechnikai tanpálya. Horror áron gyakorolhatsz. Benne kéne, hogy legyen a jogsi árában, hogy egyszer megtanítsanak normálisan vészhelyzetet megoldani! Csúszás irányába kormányozni? Ó yessss! Kész a körhinta! Micsoda? Ellenkormányzás? Mi ellen? Ugye, itt vannak a bajok, az alapoknál.

Ma már ritka a durrdefekt, de nem kizárt. Ha megtörténik, ugye azonnal a fékbe kell taposni? Hát persze, aztán ráfogjuk, hogy azért ment félre az autó, mert kiszökött a levegő.

Sorolhatnám még, de sajnos a problémát nem oldjuk meg vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Opel Omega Javítási könyvből idézek (ilyet veszteget valaki a Vaterán 2300 HUF áron):

1991-től a CD felszereléstől széria az ABS. 91-ben volt a ráncfelvarrás, színre fújt lökös, krómkeretes hűtőrács, kisebb ködlámpa, nagyobb első index, emiatt változott a sárvédő, hátsó lámpabúra pedig sötétítve lett. Nagyjából ennyi.

89-ig talán nem is létezett ABS, és eleinte igencsak feláras extra volt.

Innentől mindenki kikalkulálja, hogy az ő szekere melyik szezonra esik.

Helló.

Tied az öt pont pocok mivel én 92-től gondolkodtam.

Mivel az én ladikom 92 es évjárat.

De volt egy 91 es ladikom is ami a kis irányjelzős volt, de abba is gyárilag be volt szerelve az ABS.- sőt több elektronikai kütyü volt mint a mostaniba. Légkondi ,ABS-EL.tükör +EL.ablak stb.

Szerintem ez annak a függvénye hol tették össze a ladikot - de ez csak egy gondolat.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez annak a függvénye hol tették össze a ladikot - de ez csak egy gondolat.

Az összeszerelés helyére gondolsz? Mert tudtommal az Omega A-kat mind Rüsselsheimben rakták össze... ugyan készültek még Nagy-Britanniában is, de azok Vauxhall Carlton-ok voltak (egytől-egyig jobbkormányos), meg Braziliában is Omega/Suprema néven (sedan/caravan), úgyhogy azokból nem hinném hogy jutott Európába.

Link to comment
Megosztás:

Az összeszerelés helyére gondolsz? Mert tudtommal az Omega A-kat mind Rüsselsheimben rakták össze... ugyan készültek még Nagy-Britanniában is, de azok Vauxhall Carlton-ok voltak (egytől-egyig jobbkormányos), meg Braziliában is Omega/Suprema néven (sedan/caravan), úgyhogy azokból nem hinném hogy jutott Európába.

Ennyire nem vagyok tájékozott ebbe.

Ami nekem szembetűnő volt hogy a 91-es magyarországi ladikom teljesen más volt mind ami jelenbe van . bár ez osztrák behozatalú ladik. Valla hogy másabb az anyaga mind bellűl mind kívül.

De nem vitázni akarok ne értsetek félre.

Link to comment
Megosztás:

Csá!

Micsoda véletlen, én is egy Warbis korszak után nyúzom a rombolót! Eredeti német karbis kétüteművel kezdtem, már most lelövöm a poént, messze az volt a legjobb! :D Volt még 3 Warnyúm, de sajnos egyre szarabbakat gyártottak, a 4 ütemű egyenesen fostaliga volt! :)

Ha már a legjobb NDK-s termékeket keressük: Radeberger, Wernesgrüner, és khm... izé... Greta!

Ő leginkább csak egy ütemet szeretett :( , de ezt most nem részletezném tovább B)

Korábban nosztalgiáztam, hogy automata váltót cseréltem át kézire. A téli program kimondottan kedvelte a havas, jeges utakat, mert nem váltott nyomatékot, csak a gázzal lehetett játszani!

A trükk: fix 3. fokozatba került a váltó, 1.00 áttételezés mellett. Ez 80 km/h sebességig így is maradt. Ha ennél gyorsabban mentél, visszatért normál programra a váltó.

A mázlistábbak pedig egy sperr difit is a hajtásban tudhatnak. A fél életem (mondjuk a második 120 évem) odaadnám egy jó állapotú darabért!

Nekem is NDK karbis volt, méghozzá az egytorku.Szerettem, mert egy hodáj volt, és a limuzinba belefért az NDK mosógép úgy, hogy mögötte még volt hely, és le tudtam csukni a csomitetőt.Egy bajom volt vele, hogy kajálta a benzint, és nem volt benne annyi kakaó.Gondolkodtam egy motorcserén, de már le volt amortizálva szegény, és nem érte volna meg.Sok lett volna rajta a lakatosmunka, meg volt rogyva a kasztni a bal hátsó felfüggesztésnél. Kb. 100 e. ért kilalatolták volna mindenhol...Így mennie kellett az öntödébe. Aztán jött az Omi a másik igásló.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Van nekem is egy Omegám,gyárilag nincs benne az elektromos ablakemelő de szeretném bele tenni.Vettem is 4 gyári emelőt de sajnos eddig senki nem vállalta a bekötését mert nincs bekötési rajz.Ha valaki esetleg csinált már ilyet vagy van bekötési rajza segítsen.Üdv Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.Van nekem is egy Omegám,gyárilag nincs benne az elektromos ablakemelő de szeretném bele tenni.Vettem is 4 gyári emelőt de sajnos eddig senki nem vállalta a bekötését mert nincs bekötési rajz.Ha valaki esetleg csinált már ilyet vagy van bekötési rajza segítsen.Üdv Gyuri

Csőkefe!

Néhány próba:

www.autoprospect.ru (célszerű Google keresőben kikeresni, mert ilyenkor webes fordítóval igazi őskáosz magyarban élvezheted a szöveget! Vagy tanultál volna meg oroszul, ahogy elképzelték anno...)

Opel>Omega A>24.1 menüpont>11-12 kép megnyitása>a 635-667 pontok között vannak a bekötések. Az ne zavarjon, hogy pont itt törik meg a rajz.

Egy bekezdéssel korábban (24 menüpont) minden alkatrészt, kábelszínt külön kiguberálhatsz.

Ha ez nem gyere be, akkor vatera, opel omega keresés, 2300 HUF áron vesztegetnek egy javítási könyvet (kék alapon füves rét, ezüst Omega A limuzin és caravan), annak a hátsó részében kompletten megvannak a kapcsolási rajzok! A könyv többi részét akkor tudod használni, ha 4 hengeres a jachtod. Sajna a 6 henger "mostohagyerekként" kimaradt!

Vagy a végső megoldás, a közelemben laksz, és akkor tudok adni én is rajzot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.