Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Kérdésem lenne fűtő szellöző rendszerrel kapcsolatba! Mármint akinek müködik rendesen a kocsijába a fűtés!

A levegőelosztó ház működése érdekelne. ugyani s a radiátorom új és forró, levegőt a ventillátor tolja, de mégis keveredik a hideg levegővel és langyos levegőt fúj be.

Na de a kérdés: szembe állva-ülve mindeggy a fütésboxal: a jobb oldali bovdenekkel szabályzom : láb-közép és közép-ablak levegő terelését. itt kép váltó csap van. Na de!! jobb oldalt található a hideg meleg fütécscsap, és ha befekszel a pedálokhoz akkor van még egy csap !!! ez nekem nem müxik de vált valamit, de ezt mi szabályozza???? valaki megnézhetné akinek működik? mert ahogy elforgattam kezdett megjönni a meleg levegő. De ehez be kell feküdni a pedálokhozz hogy meglásd, mert a burkolat takarja!!

Ha valki nem rest és befekszik és megnézni nekem azt megköszönném, mert a javítási könyve sem írja.

UI: Amúgy már LPG-s az autó és szépen muzsikál :) :) Landi renzo rendszer van benne.

Geo

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv: A problémám a következő: Omega C20NE motor

Valamiért felment a vízhőfok mutatója, de a vizet nem forralta fel. Kivettem a termót biztos annyi neki. Így igaz nem nyitott ki.

Na de az érdekes hogy a mutató azt mutatya hogy így is felmegy a vízhőfok! De mikor felmegy a mutató szerint 100 fokra nem forr benne a víz szépen áramlik és kb 80 Fokos lehet a víz! mivel kézzel is megfogtam a csövet, és be is tudtam nyomni azaz a víz áramlik benne rendesen.

A visszágon pedig langyos víz jön tehát hűtti a motor.

Jeladó? vezeték? ötlet?

Üdv: Geo

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Van két bal első ülésem, Azt szeretném kérdezni, hogy a támlát le lehet-e szerelni az ülő részről, mert az egyiknek a támláján megbomlott a huzat, a másiknak pedig eltört az ülő része, és a kettőből szeretnék egy jó ülést csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Geo, vszínű jeladó, de a 100 fokos víz, nyomás alatt nem fog neked forrni... majd 115 körül. azért az hogy Te mennyinek érzed az nem releváns, mérj rá egy hőmérővel.

Amúgy a termosztátot tudod tesztelni, lábasban elkezded vízben melegíteni, benne egy hőmérővel és látod mikor nyit ki. Hja a termosztát nélkül is ezt a hőmérsékletet produkálja, nem árt esetleg átmosni a hűtőrendszert, a hűtő lehet elvízkövesedett, eldugult stb.

Wpetya - nagy szívás állítólag - én sosem csináltam -de asszem van egy bal 1 ülésem eladó is, de csak júliusban megyek haza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A bal hátsó ablaknál a tömítésnél, (vagy ragasztásnál) befolyik a víz, és ha bellülről megnyomom az üveget, látszik, hogy nem tart rendesen. Mivel tudnám leszigetelni? Szilóval?

kérdezz rá szélvédőjavítósoknál (nem kavicsfelverődés javítónál), hogy mennyiért ad ragasztót, leszeded az ablakot, újraragasztod. Vagy rábízod. a többi gányolás csak ideig óráig jó...

Ha eltöröd, sem gáz, van eladóm... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám, amivel már régóta küzdök. Megkérnélek benneteket, ha tudtok segítsetek!

Öreg kis öszvérem (92-es c20ne karaván) különös dolgokat csinál 1 ideje.

Kb 1 éve elkezdett néha furcsán járni a motor. Hol normálisan járt alacsony fordulaton, csak kicsit zajosan,de 3000-nél elfogyott a szufla, hol pedig dadogott alapjáraton, mintha nagy vezérműtengely lenne benne, viszont ilyenkor ment rendesen. aztán már ilyenkor sem ment, viszont 9 éve pöccre indult :-( öreg, elfáradt már sebaj.

Barátom ledobott 1 vektrát kaptam az alkalmon, motorcsere. vektrában 3000 felett volt igazán elemében, szinte repítette a kis kasznit. gázzal óvatosan kellett bánni, hogy 3 ban ne nyikkanjon a kerék. ötvenet képtelenség volt vele tartani.

Motorral együtt átkerült az öszes érzékelő, injektor, gyujtótrafó, légtömegmérő, új rotor stb. motorban minden hengerben 12-es kompresszió

És láss csondát, tünetek ugyan azok.

kompjúúútercsere át a vektrából. Kb 10 percig, csak az injektor ciccegését lehetett hallani, úgy kisimult a motor. Aztán tünetek ismét előjöttek.

Szervíz, laptop ráköt semmi hibaüzenet, minden érték normális, asszem csak az előtöltés értékét találták kicsinek, de állítani nem tudtak rajta. Csak épp a motor nem jár szépen, és a tünetek maradtak a régiek. Még mértünk üza nyomást, arra is azt mondták van bőven. Kipöffentő nem dugult.

Erre mondjatok valami okosat, mielőtt belökném szegénykémet az árokba :-P

Még 1 kérdés: a vezető ülés alatt is találtam 1 compjútert, az minek van ott, mit vezérel? még nem láttam másik omegában, csak ebben.

Előre is köszi a segedelmet.

Link to comment
Megosztás:

az ülés alatt az abs computere van.....egyébként cserélnék ac-t a helyedben meg benzinszűrőt.a nyomás hiába van meg ha kevés a szállított mennyiség.

Köszi, az abs-re nem gondoltam.

Üza szivattyút úgy ellenőriztük, hogy kb 15 mp. indítózás alatt, kilökött kb fél litert a nyomóágból.

Köszi a gyors választ. üza szűrőt a tankban találom, vagy itt már kitették valahova?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, az abs-re nem gondoltam.

Üza szivattyút úgy ellenőriztük, hogy kb 15 mp. indítózás alatt, kilökött kb fél litert a nyomóágból.

Köszi a gyors választ. üza szűrőt a tankban találom, vagy itt már kitették valahova?

Elvileg van egy "durva" szűrő a tartályban is, azt is mindenképp nézd meg, nekem ott volt gond- azt simán ecsettel letakarítod - kell lenni egy külső szűrőnek is 600-2000 Ft körül új. Ha leveszed a régit, vágd szét, nézd meg mennyire koszos, ha nagyon, akkor kezdj gondolkodni egy AC vásárláson, ugyanis az mind átment rajta, nyomot hagyva rajta. Amúgy nem etanoloztál pl??...

Hát pl én így nem tudom mennyi a "minimális" átszállítandó mennyiség, de mondjuk némi nyomás sem árt...

Ha új AC vel is ezt csinálja... nos akkor lehet továbbmenni, bárha igaz amit írtál, hogy cseréltél mindent, gyertyakábelt stb, akkor elvileg az nem lehet...

Módosítva : Gabo
Link to comment
Megosztás:

Köszi, az abs-re nem gondoltam.

Üza szivattyút úgy ellenőriztük, hogy kb 15 mp. indítózás alatt, kilökött kb fél litert a nyomóágból.

Köszi a gyors választ. üza szűrőt a tankban találom, vagy itt már kitették valahova?

a tankban az ac-n van egy szűrő plusz van a tankból előremenő csövön is a tank közelében egy kinti szűrő.

DE:van a tankban egy "csiga" amiből az ac szív és annak is van egy szűrője csak ahoz nem férsz hozzá.ha az elkoszolódik akkor kevés benzinnél(fél tank alatt)már nem tud eléggé feltelni a csiga benzinnel és elfogy belőle.

Link to comment
Megosztás:

Ha valóban a szivattyú nem szálít eleget, akkor az járó motornál egy nyomásmérővel elméletileg megmérhető. Ha keveset szálít, az injektorok befecskendezésekor csökkennie kell a nyomásnak. egy próbát megér :-)

"kompjúúútercsere át a vektrából. Kb 10 percig, csak az injektor ciccegését lehetett hallani, úgy kisimult a motor. Aztán tünetek ismét előjöttek"

Ezt mivel magyarázzátok? Vagy csak véletlen?

Köszi mindenkinek a segedelmet!!!

Link to comment
Megosztás:

Ha valóban a szivattyú nem szálít eleget, akkor az járó motornál egy nyomásmérővel elméletileg megmérhető. Ha keveset szálít, az injektorok befecskendezésekor csökkennie kell a nyomásnak. egy próbát megér :-)

"kompjúúútercsere át a vektrából. Kb 10 percig, csak az injektor ciccegését lehetett hallani, úgy kisimult a motor. Aztán tünetek ismét előjöttek"

Ezt mivel magyarázzátok? Vagy csak véletlen?

Köszi mindenkinek a segedelmet!!!

A compi átrakásakor beállt 0-ba... aztán - elvileg- vmennyit tanul, lambda jelből stb, hogy köv indításnál, ne megint 0-ról kelljen beállítania a dolgokat... Gyanítom, valamennyi üzemanyag eltérést sikerült elérni. Még arra gondoltam, hogy a lambda jelet kéne megvariálni, lehet hogy arrafele van kehe.

Link to comment
Megosztás:

A compi átrakásakor beállt 0-ba... aztán - elvileg- vmennyit tanul, lambda jelből stb, hogy köv indításnál, ne megint 0-ról kelljen beállítania a dolgokat... Gyanítom, valamennyi üzemanyag eltérést sikerült elérni. Még arra gondoltam, hogy a lambda jelet kéne megvariálni, lehet hogy arrafele van kehe.

A lambda is átkerült a vectrából :-(

Link to comment
Megosztás:

Őőőő és az EPC szerint kompatiilis? Akkor vezetékszakadás. Mármint az üzemanyagtank takarítás stb után ez a következő sztem.

Már nem érdekelt a sok kínlódás után, kompatibilis e. Az eredetivel, és ezzel is ua. a hibajelenség semmit nem változtatott a dolgon :-(

Pucolok egyet, mérek 1 üza nyomást járó motornál, aztán majd talán okosabbak leszünk :-)

Link to comment
Megosztás:

Már nem érdekelt a sok kínlódás után, kompatibilis e. Az eredetivel, és ezzel is ua. a hibajelenség semmit nem változtatott a dolgon :-(

Pucolok egyet, mérek 1 üza nyomást járó motornál, aztán majd talán okosabbak leszünk :-)

Pedig számít... na majd mérés stb után mondd hogy jobb lett-e ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hál istennek, kívül van az üza szivattyú!

Nem volt egy leányálom lebontani, el is tört a 3 gumibakból kettő :-( (gyorskötöző jó találmány)

A tankba csak egy búvárcső megy az üza. jeladó mellett, végén 1 finom szűrővel. Kiszerelésekor nem hittem a szememnek, makulátlanul tiszta volt.

A szivattyú utáni szűrő nem volt polcon a boltban, így egyenlőre az még maradt.

Viszont a szivattyú, és a szürő közt találtam 1 állítható szelepet. Annak mi a szerepe? Esetleg nyomástartó?

Ahogy tudok, mérek, aztán okosabbak leszünk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hál istennek, kívül van az üza szivattyú!

Nem volt egy leányálom lebontani, el is tört a 3 gumibakból kettő :-( (gyorskötöző jó találmány)

A tankba csak egy búvárcső megy az üza. jeladó mellett, végén 1 finom szűrővel. Kiszerelésekor nem hittem a szememnek, makulátlanul tiszta volt.

A szivattyú utáni szűrő nem volt polcon a boltban, így egyenlőre az még maradt.

Viszont a szivattyú, és a szürő közt találtam 1 állítható szelepet. Annak mi a szerepe? Esetleg nyomástartó?

Ahogy tudok, mérek, aztán okosabbak leszünk.

igen nyomástartó.

nézz bele a tankba,kell ott lennie "csigának" is.

Link to comment
Megosztás:

igen nyomástartó.

nézz bele a tankba,kell ott lennie "csigának" is.

Mivel úgy is le kell bontanom még egyszer a szivattyút, ha beszerzem a gumibakokat, meg a külső szúrőt, majd belekukkolok.

Bár nem igazán értem ezt a csiga kérdést. A búvárcső az üza szint jeladóval együtt jött ki a tankból, a tank oldalán, a kocsi orra felé víszintesen. Hosszas forgatás, kisérletezés után, és nem éreztem, hogy ezeken kívül valami is lenne a tankban.

Viszont délután volt kis szabadidőm, és nekiestem a vezetékkötegnek. Van egy köteg, az összes jeladó, injektor csati ezen van rajta.

Mielőtt a jobb oldalon bemenne a tűzfalon, találtam kb 10 cm szigetelőszalagozott részt. Lebontottam, hátha alatta találok valami bibit.

A vezetékek be voltak kenve valami nyálkás anyaggal, de sértetlenek voltak. :-(

Tovább kerestem a kötegen valami rendellenest. A tűzfaltól befele már csak kb 20-25 centit megy, rá egyenesen a compira.

A kesztyűtartó és a kaszni közt felnyúlva, olyan érzésem volt, mintha mintha a megvastagodott köteg, tele lenne kötésekkel.

Látni nem lehet, (pláne lámpa hiányában) de nekem olyan sejtésem van, hogy valamikor megtörték az autót, és közben elszakadtak a vezetékek.

Aztán utána összekötözték őket.

Lehet csalnak a megérzéseim, de ha így van, elkerülhetetlen lesz 1 sértetlen köteg beszerzése.

Köszi, hogy így kitartotok velem a kinlódásban :-)

Link to comment
Megosztás:

Mivel úgy is le kell bontanom még egyszer a szivattyút, ha beszerzem a gumibakokat, meg a külső szúrőt, majd belekukkolok.

Bár nem igazán értem ezt a csiga kérdést. A búvárcső az üza szint jeladóval együtt jött ki a tankból, a tank oldalán, a kocsi orra felé víszintesen. Hosszas forgatás, kisérletezés után, és nem éreztem, hogy ezeken kívül valami is lenne a tankban.

Viszont délután volt kis szabadidőm, és nekiestem a vezetékkötegnek. Van egy köteg, az összes jeladó, injektor csati ezen van rajta.

Mielőtt a jobb oldalon bemenne a tűzfalon, találtam kb 10 cm szigetelőszalagozott részt. Lebontottam, hátha alatta találok valami bibit.

A vezetékek be voltak kenve valami nyálkás anyaggal, de sértetlenek voltak. :-(

Tovább kerestem a kötegen valami rendellenest. A tűzfaltól befele már csak kb 20-25 centit megy, rá egyenesen a compira.

A kesztyűtartó és a kaszni közt felnyúlva, olyan érzésem volt, mintha mintha a megvastagodott köteg, tele lenne kötésekkel.

Látni nem lehet, (pláne lámpa hiányában) de nekem olyan sejtésem van, hogy valamikor megtörték az autót, és közben elszakadtak a vezetékek.

Aztán utána összekötözték őket.

Lehet csalnak a megérzéseim, de ha így van, elkerülhetetlen lesz 1 sértetlen köteg beszerzése.

Köszi, hogy így kitartotok velem a kinlódásban :-)

a csiga azért van kitalákva hogy teljesen ki tudd fogyasztani a benzint a tankból.....a visszatérő is abba van belevezetve....ha lenne egy a kezedbe megértenéd egyből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett a szűrőcsere (a régi is lazán átfújható volt, nem volt dugult), és a mérés is. 2,8 bár alapjáraton is, fordulaton is. hirtelen gázadáskor felugrik 3,2-re 1 pillanatra.

A motor járása semmit sem változott, alapjáraton hangosan jár, néha úgy beremeg, mintha ki-ki hagyna a gyújtás. Ez főleg a sebváltókaron érződik. Gyertyapipákat lehúzva, nem lehet megállapítani melyik henger, hengerek csinálja

Alacsony fordulaton erős, 20-ról elgyorsul 5.ben, viszont 2500-3000 nél elfogy a motor

Mondjatok valami okosat!!!!! :-(

Link to comment
Megosztás:

Keverékképzés... vagy dús, vagy szegény ... inkább dús sztem... ezért kérdeztem a lambda-t... ha rossz jelet ad, lehet, bár ilyen extrémől még nem hallottam, de elképzelem...

Vagy!... nézzémá rá a katalizátorra... nincs eldugulva? nem lehet, hogy a kipuf visszafolyt? Retarder.. tudod...

Link to comment
Megosztás:

Keverékképzés... vagy dús, vagy szegény ... inkább dús sztem... ezért kérdeztem a lambda-t... ha rossz jelet ad, lehet, bár ilyen extrémől még nem hallottam, de elképzelem...

Vagy!... nézzémá rá a katalizátorra... nincs eldugulva? nem lehet, hogy a kipuf visszafolyt? Retarder.. tudod...

Köszi a gyors választ.

A gyertyák őzbarnák, ahogy az a "nagykönyvben" meg van írva semmi lerakódás max szegény lehet a keverék.

Mindkét lambdával egyforma a motor járása.

Lambdánál mértünk kipuf nyomást, már nem emlékszem az értékre, de nem dugult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.