Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

C20NE motoros 88-as Caravan-t vettem elég jó állapotban.

Az a tapasztalatom, hogy ha sokat csoszogok belvárosokban, akkor melegszik, egészen bele a pirosba a motor.

Valamit segít, ha a fűtést ráteszem, és maximálisan fúvatom. Méghatásosabb, ha bántóan magas fordulaton pörgetem a motort, de ezt a forgalmi helyzet nem engedi mindig hatásosan. A vízpumpa jó, látom hogy viharzik a hűtőben a víz, amikor leveszem a betöltősapkát. A termosztát is jó.

Eddig a más okok kizárása, így szorult a gyanúm a ventillátorra. Én nem ismertem, hogy valami huncut kuplung van benne, amiben hőre keményedő zselé van, és a ventillátor ettől lesz intenzívebb, amikor melegedne a motor. Ha a zselé elöregszik, nem kapcsol be.

Tudja e valaki, hogy mit kell vele csinálni, hogyan kell, és kb. mennyi a költsége?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Csá!

Aki tud kipufogó leömlő-ipszilont 1991 C30SE (nem C30SEJ) 3.0 24V -hez irjon!

baromi fontos!  :!:

MÉRT TALÁN NEMEGGYEZIK :lol: SŐT MÉG A 2.6D.RAM IS OLYAN

nekem is c30 se dohog a kaszniba

de lehet hogz te akkor az irmser sport leömlőt keresed a kéziváltósét ami a következő modeleken van:c30xei,c40se,c36se

üdv.

soksikert a kereséshez ha ezt keresed csak ebay meg vedd meg a májusi opel scene fles magazint benne van ez a leomlő

de ha kell átküldhetem a gm számát is :D

Link to comment
Megosztás:

Eddig tartottam az elektromos ventilátoroktól, de az X20SE-ben meggyőzött arról, hogy jó dolog. :wink: (Miután kicseréltem egy működőképes darabra. :lol: )

Akkoö mi a gond? :lol: Jó az amikor már az emelkedő elött bekapcsolod :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hi!

Lett egy Omega kombim, '91, C20NE, automata.

És lett vele egy kis problámám is...

Tudja valaki mi a túrótól lehet az, hogy 80-110 között veszettül szitál az eleje? Még jó úton is, bár rosszabb aszfalton főleg... viszont nem mindig... de nem is ritkán... és sokszor annyira, hogy két kézzel markolva sem marad nyugton... oszt' 110 fölött kisimul... (Leginkább arra emlékeztet, mint amikor egy bogárban meghal a kormánycsillapító, ha tudja valaki, miről gügyögök...) Ja, természetesen szervó...

Thx!

És aminek nagyon örülnék, ha valaki valami tipus- vagy szervízkönyvvel följebb homályosítana az autóval kapcsolatban... lehetőleg neten elérhetővel... (sajnos csak B Omegáról találtam...)

Pláne thx!

Link to comment
Megosztás:

Vidd el gumishoz centíroztatni. ugyanis a centrifugális erő hatására egy bizonyos fordulaton a kiegyensúlyozatlan forgó "ojjektum" vibrál, majd egy másik fordulaton abbahagyja. Ha szálszakadásos a gumi, akkor kuka, de lehet a felni is megütve. Egyéb futóműsérülés/hiba esetén nagyon valószínűtlen, hogy 110-nél abbahagyja.

A szervízkönyv pedig mind jogvédett, kétlem, hogy neten találsz, hacsak nem illegálisan. :wink: Max kezelési könyvet.

Link to comment
Megosztás:

Vidd el gumishoz centíroztatni. ugyanis a centrifugális erő hatására egy bizonyos fordulaton a kiegyensúlyozatlan forgó "ojjektum" vibrál, majd egy másik fordulaton abbahagyja. Ha szálszakadásos a gumi, akkor kuka, de lehet a felni is megütve. Egyéb futóműsérülés/hiba esetén nagyon valószínűtlen, hogy 110-nél abbahagyja.

A szervízkönyv pedig mind jogvédett, kétlem, hogy neten találsz, hacsak nem illegálisan. :wink: Max kezelési könyvet.

Kösz!

Holnap viszem átvizsgáltatni, és persze centíroztatni is... remélem tényleg csak ez lesz a hiba forrása...

Ja, a szervizkönyv valóban jogvédett, esetleg egy bolt, ahol kapható? Egy kezelési könyvnek is örülnék... egyelőre semmit sem tudok az autóról...

Kösz, még 1x: szintén greg

Link to comment
Megosztás:

Ja, a szervizkönyv valóban jogvédett, esetleg egy bolt, ahol kapható? Egy kezelési könyvnek is örülnék... egyelőre semmit sem tudok az autóról...

Ugyan nem szervízkönyv, inkább szerelési útmutató, de éppan ma voltam a Marótiba (Nagykőrösi út nemtommennyi :lol: , www.maroti.net ), és az "Így csináld: Omega A" le volt árazva 1000Ft-ra...

Link to comment
Megosztás:

Még1x kösz minden infóért!

Könyv megvan, nekem kissé túl szakmai, de sebaj.

Egy haszn.ut.-nak - ha valaki tudna egyet - rettentően örülnék! :lol:

A szitálás meg sajna nem (csak) a centírozás hiánya miatt volt, hanem a beragadt bal első fékmunkahenger, és az első lengőkar szilentek ergyasága miatt... a tortára egy kis hab is keveredett, két új féktárcsa alakjában... Bónuszként pedig a szerelőnél folyt el a jobb hátsó lengéscsillapítóból az olaj, úgyhogy két új teleszkóppal (persze nem a szintszabályzós méregdrágával) tovább fokozódott a nemzetközi helyzet...

Most két hosszabb túra következik - ezért biztos, ami biztos alapon ékszíjak, vezérműszij is cseréltetett -, utána olajcsere, légszűrő, és remélem befejezte a péznyelést a gépsárkány... :?

Vagy várható még valami??? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.