Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

és ezt bontás nélkül meg lehet tudni????

Passzolom a kérdést.A speert még talán,ha mindkét féltengely ki van húzva.De ha jól tévedek a speeresnek bordázott alu a hátsó fele.Az áttételt szerintem kivülről nem lehet megállapitani.De szerintem a 3.90-est csak kéziváltósokba rakták.Autópályatempón haladva a fordulatszámból lehet saccolni,hogy melyik van benne.

Link to comment
Megosztás:

Passzolom a kérdést.A speert még talán,ha mindkét féltengely ki van húzva.De ha jól tévedek a speeresnek bordázott alu a hátsó fele.Az áttételt szerintem kivülről nem lehet megállapitani.De szerintem a 3.90-est csak kéziváltósokba rakták.Autópályatempón haladva a fordulatszámból lehet saccolni,hogy melyik van benne.

ez speer-es,biztosan.megnéztem....... :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Passzolom a kérdést.A speert még talán,ha mindkét féltengely ki van húzva.De ha jól tévedek a speeresnek bordázott alu a hátsó fele.Az áttételt szerintem kivülről nem lehet megállapitani.De szerintem a 3.90-est csak kéziváltósokba rakták.Autópályatempón haladva a fordulatszámból lehet saccolni,hogy melyik van benne.

Hát addig eljutottam, hogy bordázott alu háza van. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát addig eljutottam, hogy bordázott alu háza van. :huh:

A Wallisban volt egy "szaki", kérdem milyen olaj kéne egy speeres difibe, kérdi milyen motor van benne, mondom C20NE, abban nincs speer, mondom de bordázott a difi, szte az nem jelent semmit, erre én, ok, de kapar mind2 kerék homokon.... erre otthagyott áááá

Link to comment
Megosztás:

A Wallisban volt egy "szaki", kérdem miloyen olaj kéne egy speeres difibe, kérdi milyen motor van benne, mondom C20NE, abban nincs speer, mondom de bordázott a difi, szte az nem jelent semmit, erre én, ok, de kapar mind2 kerék homokon.... erre otthagyott áááá

Hát az NE kicsit tényleg kevés egy omiba, de homokon nekem is kapart, egy szépen elállt keresztbe. Difit meg megnézem a héten. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket,hogy tud-e valaki az A Omega 3.0 24v motorról egy robbantott rajzot valahol a neten?

Olvastam,hogy a speerről volt szó. Az az Omega amiből ezt a motort és váltót kivettem, speer difis. Ha valakit érdekel,akkor 50-ért kasznival,és teljes utastérrel viheti,ennyit adtak volna csak a hátsó futóműért,de nem akarok darabokat tárolni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

valaki tudna nekem segíteni.

van egy 1991-es 2,4i opel omegám. valamiért nagyon rendszertelenül jár a motor.megnéztem a gyertyákat mert olyan volt mintha csak 3 henger menne. akármelyik gyertyapipát húzom le, leáll a motor . a 3-4 henger gyertyája nagyon fekete. cseréltem gyertyákat , gyujtókábeleket de nem változott semmi. 1-2 henger tökéletesen működik. elosztofedelet is cseréltem . semmi változás.valaki tudna nekem segíteni hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

valaki tudna nekem segíteni.

van egy 1991-es 2,4i opel omegám. valamiért nagyon rendszertelenül jár a motor.megnéztem a gyertyákat mert olyan volt mintha csak 3 henger menne. akármelyik gyertyapipát húzom le, leáll a motor . a 3-4 henger gyertyája nagyon fekete. cseréltem gyertyákat , gyujtókábeleket de nem változott semmi. 1-2 henger tökéletesen működik. elosztofedelet is cseréltem . semmi változás.valaki tudna nekem segíteni hogy mi lehet a probléma?

És mikor jár egyenetlenül? alapjáraton? fordulaton? mindig? Ha csak alapjáraton akkor esetleg alapjárati motor, de Keresd Nagy Istvánt, itt... neki is 2,4 ese van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy amikor járdázok, akkor ropogást hallok az elejéből, mi lehet a baja? Lökésgátlók "szólnak"?Egy hónapja javították a szilenteket, kormányösszekötőt. (Most lett leműszakiztatva, de elötte átnézték a szervízben.) Ja, és nyekereg a jobb eleje.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy amikor járdázok, akkor ropogást hallok az elejéből, mi lehet a baja? Lökésgátlók "szólnak"?Egy hónapja javították a szilenteket, kormányösszekötőt. (Most lett leműszakiztatva, de elötte átnézték a szervízben.) Ja, és nyekereg a jobb eleje.

Kitekert kormánynál is sík úton is hallod? És csak azt? Akkor csak a tervezési hibát hallod...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy amikor járdázok, akkor ropogást hallok az elejéből, mi lehet a baja? Lökésgátlók "szólnak"?Egy hónapja javították a szilenteket, kormányösszekötőt. (Most lett leműszakiztatva, de elötte átnézték a szervízben.) Ja, és nyekereg a jobb eleje.

az autó nem járdára való :D :rolleyes: <_<

valszeg "jól" csinálták meg az első futóművet.ha nem megfelelően rakják be a silent-eket akkor azok elég hamar kipurcannak.

szal attól,hogy most csinálták nem biztos hogy jó is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.