Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Ja, meg beleolvastam a forumba, ugy tunik TID kijelzom van. Ezen ugye nem mukodik BC? Hogyan lehet ezt kicserelni? A masiknak nem nagyobb az atmeroje? Vagy ki kell az egesz muszerfalat cserelni?

A tempomatra meg azt latom h 3 fok alatt nem kapcsol. Miota megvettem a kocsit, csak minuszok vannak, ezert nem menne?

Koszi.

Ugyan nem értek a Zafirához, de a tempomatnak sztem semmi köze a külső hőmérséklethez, amire te emlékszel az a klíma.

Link to comment
Megosztás:

Ja, meg beleolvastam a forumba, ugy tunik TID kijelzom van. Ezen ugye nem mukodik BC? Hogyan lehet ezt kicserelni? A masiknak nem nagyobb az atmeroje? Vagy ki kell az egesz muszerfalat cserelni?

A tempomatra meg azt latom h 3 fok alatt nem kapcsol. Miota megvettem a kocsit, csak minuszok vannak, ezert nem menne?

Koszi.

A B zafit nem nagyon ismerem mert nekem A van. De az tényleg biztos hogy a tempomatnak nincs köze a külső hőmérséklethez. A TID -et meg átcserélni BC -re nem kis munka. Én is gondolkodtam rajta. Meg venni az összes jeladót, egy BC-t, bajuszkapcsolót, és a nagy kérdés hogy be van-e kábelezve. Nekem a motortérben az összes hiányzó jeladónál ott fityegnek a csatlakozók,de a vezetékek csak tűzfal csatlakozóig vannak bekötve, úgyhogy nagyon gyorsan kivertem a fejemből a megvalósítást. De te lehet hogy szerencsésebb helyzetben vagy. Előbb tálékozódj, nézd át, vagy nézesd át az autót, mielőtt kidobsz egy valag pénzt az ablakon.

Link to comment
Megosztás:

Ja, meg beleolvastam a forumba, ugy tunik TID kijelzom van. Ezen ugye nem mukodik BC? Hogyan lehet ezt kicserelni? A masiknak nem nagyobb az atmeroje? Vagy ki kell az egesz muszerfalat cserelni?

A tempomatra meg azt latom h 3 fok alatt nem kapcsol. Miota megvettem a kocsit, csak minuszok vannak, ezert nem menne?

Koszi.

Ha neked B zafirád van és azt akarod hogy: a TID-et BID re cserélni akkor tudnod kell hogy a BC információkat a rádiós fejegység kezeli nem a bajuszkapcsoló mivel ezekben Infotaitment rendszernek hivják a rádiót. Ugy hogy neked lehet hogy radiot is cserélned kell ha nincs rajta BC gomb például.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1022&st=380

itt olvasshatsz a rádió és annak igényeiről illetve a kijelzőkről

Ez igy már szerintem elég nagy műtétnek látszik árban ???...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Német nyelvű kezelési útmutató: http://www.opel.de/res/download/pdf/userma...BA_Zafira-B.pdf

A BC-hez BID kijelző kell minimum, a mérete azonos a TID-del, a rögzítést nem tudom. Elvileg a számítható adatokat (fogyasztás, megtehető út, stb.) Tech II-vel ki lehet jeleztetni, a folyadékszintekhez jeladók kellenek, azok valószinűleg nincsenek beépítve. A kijelzőnek márkaszervízben leválasztottnak kell lennie, különben nem fog működni az autódban (szintén szervízben "házasítják" össze a autód rendszerével).

A tempomatnak - ahogy előttem is mondták - nincs köze a külső hőmérséklethez. 30 és 200 km/h között lehet bekapcsolni, visszajelző világít a kilóméteróra jobb alsó részén. Szintén a szervíz Tech II műszerével lehet megállapítani, hogy miért nem működik. A rádió TP gombja az utinform szolgáltatások bekapcsolására szolgál (ekkor a kijelzőn a TP helyett [TP] látható).

Az ESP felszeretség kérdése, kikapcsolni csak SPORT gombbal rendelkező típusoknál lehet. Gyújtás ráadását követően a fordulatszámmérőben, középen fent világít pár másodpercig (szimbólum: háromszög, benne kanyargós út autóval).

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg egy kerdesem lenne. A teszter 104 %-os dizel reszecske-szuro telitettseget mutat. A szervizben azt mondtak ez nem sok, a panel nem ir ki hibajelentest. Megkernem a Zafira B-seket nezzek meg, hogy mennyit mutat ez a telitettseg (OP-Com teszterrel). Koszi.

Link to comment
Megosztás:

remélem érthetően másolom be:

kérdések és válaszok a DPF ről

1. kérdés: Szolgáltatott az ECU feketedoboz adatokat az utolsó

regenerációra vagy regenerációs sorozatra vonatkozó

információkról?

Válasz: Minden alkalmazási terület az aktuális terheltségi állapotot

mutatja százalékban, valamint az utolsó regeneráció vagy regenerációs

kísérlet óta megtett távolságot. TECH 2 nem közli, hogy az előző

regeneráció (vagy regenerációk) befejeződtek és sikeresek voltak-e.

2. kérdés: Az izzítógyertya szimbólum villog. Miért? Mit kellene csinálni?

Válasz: A DPF regeneráció normál vezetés közben nem fejeződött be, és a

DPF most elérte a maximális telítettséget, amelynél még regenerálható. A

határérték változatoktól és modellévtől függ, de 105-125% között van.

Lehetséges okok:

a.) Gyakori rövid távú haladás, azaz nagy fokú koromlerakódás, ugyanakkor

a DPF regenerációs nem valósul meg, mivel a szükséges feltételek nem

teljesültek.

b.) Gyakori megszakított regeneráció, azaz a motor regeneráció közben

lekapcsolásra került. Rövid távokon vezetőkre vonatkozik, akik legalább a

regeneráció megkezdésének feltételeit teljesítették. Ha az izzítógyertya

lámpa villog, a járművet addig kell hajtani, míg ki nem alszik.

Fontos: A regeneráció az első 1000 km során gyakrabban (2-3 alkalommal)

kerül kivitelezésre, a DPF meghatározott terheltségi állapotának

elérése érdekében. Ez szükséges az alkatrész és rendszer tűrések

csökkentése érdekében, és a DPF-ben lévő koromterhelődés pontos

számításának alapját képezi.

3. kérdés: Milyen feltételek mellett kezdi meg a DPF a regenerációt?

Válasz: Az alábbi feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy a regeneráció

megkezdődjön.

a.) Motorműködés az indítás óta > 2 perc.

b.) Számított szaturáció > 80%.

c.) Hűtőközeg hőmérsékletet > 70°C legalább 2 percen át.

d.) A rendszerben nem tárolódnak DPF vonatkozású hibák.

e.) Egyszer már átléptek egy meghatározott járműsebesség küszöbértéket

(pl. >80% terhelés esetén 100 km/h).

4. kérdés: Szerviz regeneráció után a TECH2 adatlista 70% vagy 78%

aktuális terheltségi állapotot mutat. Miért?

Válasz: A statikus regeneráció regenerációs intenzitása nem annyira

hatékony, mint a dinamikus regenerációé. Ezért az érték 70-78%-ra van

állítva, hogy ha a kívánt feltételek (lásd 3. kérdés) teljesülnek, az ECU

megkezdjen egy dinamikus regenerációt.

5. kérdés: Ha a regeneráció már megkezdődött, milyen feltételek esetén

szakad meg/áll le?

Válasz: Normál esetben akkor, ha sikeresen befejeződött, vagy:

a.) Maximális regenerációs időn túllépve (20-25 perc).

b.) Ha a motort kikapcsolják vagy leáll.

c.) Ha a motor hosszú időre (5-10 perc) üresjáratban marad.

d.) Ha a kipufogó hőmérséklet érzékelő 1000 C°-ot észlel.

e.) Ha a rendszer regeneráció közben hibát észlel az égés szempontjából

fontos alkatrészeken (befecskendező/szívó rendszer).

Ha a regenerációt indítás után, de 50%-os teljesítés előtt megszakítják,

az izzítógyertya lámpa a következő (hideg vagy meleg) motorindítás esetén

villog, és ha a működési feltételek (lásd 3) teljesülnek, a regeneráció

újra elkezdődik.

6. kérdés: A DPF terhelés (messze) az izzítógyertya lámpa villogásának

küszöbérték alatt van, de az ügyfél azzal a panasszal jön be,

hogy az SVS lámpa világít és a DPF el van tömődve. Miért?

Válasz: Ebben az esetben nagy valószínűséggel hardverhiba vagy

tuningolás van. Ezt a hibát rendszerint a levegőszállító alkatrészek

szivárgása okozza. Gyakori, hogy az egyik töltőlevegő tömlőn vagy

töltőlevegő hűtőn repedés van. A szivárgás miatt, melyet az ECU vagy a

terheltségi modul nem észlel, a motor több füstöt bocsát ki, ha a

nyomáskülönbség egy adott küszöbérték alatt marad.

A megnövekedett füstkibocsátás eldugíthatja a DPF-et. Azonkívül, a DPF

aránytalanul magas terheltségét okozhatja egy (részben) nyitott EGR

szelep is.

A tuningolt motor több füstöt bocsát ki, mint amennyit a koromterheltségi

modellben kiszámoltak. Ez, anélkül, hogy az ügyfél észrevenné, a DPF

eldugulását eredményezheti.

Általában véve, egyeztessenek a helyszíni hibajavítás adatbázis ismert

hibákra vonatkozó képeivel és diagnosztikai utalásaival.

7. kérdés: Mennyi ideig tart a teljes regeneráció?

a.) A legjobb esetben?

b.) A legrosszabb esetben?

Válasz: a.) Állandó feltételek mellett, azaz ha a regenerációhoz szükséges

kipufogó hőmérséklet mindig a kívánt érték felett marad, például

autópályán/terepjárás közben, az átlagos regenerációs idő 10 perc.

b.) Egyes járműállapotok, például hosszan tartó völgymenet, gyakori

vezetés kis terhelésű tartományokban (városi vezetés, üresjárat)

eredményeként a kipufogó hőmérséklet csökken. Ha a regeneráció

megkezdésének feltételei teljesültek, az aktív regenerációs idő akár

25 percig is elhúzódhat (a motor típusától függően). Ha ezen időn

belül a teljes regeneráció nem lehetséges, a regeneráció megszakad.

8. kérdés: Hogy hat a regeneráció az olaj élettartamára?

Válasz: Minden regeneráció vagy megkísérelt regeneráció esetén egy

bizonyos mennyiségű dízel üzemanyag kerül befecskendezésre a motorolajba,

ami csökkenti az olaj élettartamát. Ha a műszerfalon kigyullad az "INSP"

lámpa, a motorolaj kimerült, és cserélni kell. Ha ezt nem tesszük meg, a

motor károsodhat.

9. kérdés: Fontos a DPF érzékelő a regenerációs művelet számára?

Válasz: Az érzékelő nem indítja el a regenerációt, mely egy modellen

alapul. A DPF érzékelő tisztán diagnosztikai funkciót tölt be, a DPF-

ben lévő ellennyomást figyeli.

Kivételt képez az Antara, Captiva Z20DTx; ezeknél a modelleknél a DPF

érzékelő benne van a regeneráció megindításában.

10. kérdés: Hogy viselkedik a koromterhelési érték az ECU-ban?

a.) SPS programozás után

b.) ECU-csere után

c.) az akkumulátor lecsatlakoztatása után

a.) Tiszta SPS után a terheltségi állapot megmarad. Az ECU cseréje

vagy a meglévő ECU újraprogramozása esetén, visszaállítás után a

terheltségi állapot 104%-ra ugrik (pl. Z19DTx-nél), majd regenerációra

kerül sor. A modellévtől vagy alkalmazástól függően eltérések lehetnek

b.) Az aktuális korom terhelési érték az ECU eltávolítása előtt a

Tech2 flash cardra tárolódik. Ez az érték programozódik az új ECU

szervizbe az ECU újraprogramozása során.

c.) Nincs rá hatással.

Link to comment
Megosztás:

Koszi szepen UHU! Ez tenyleg kimerito leiras!

A kocsimban a motor Z19DT, ugy latom ram a 10-es kerdes vonatkozik. Hasznaltan vasaroltam a kocsit par hete, szerintem elotte ujraprogramoztak az ECU-t, akkor ugrott 104%-ra a telitettsegi mutato. Csak azt nem ertem miert nem indult meg a regeneralasi folyamat, azota 3-szor is megtettem 450 km-es utat.

Tech 2-bol nem lehet meginditani az eroltetett regeneraciot? OP-COM programban nem talaltam ilyen menupontot.

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

de lehet.

de addig nem regenerál amig az olajminőség nincs visszaállitva.

ezért kárdeztem, hogy az insp nem világit amikor gyujtást ráadsz?

Nem vilagit insp jelzes, az olaj mult heten lett cserelve. Az oljaminoseg visszallitasat ugy erted h a szervizben visszaallitottak-e, vagy ezt automatikusan csinalja?

Link to comment
Megosztás:

szervizben Tech 2 vel....

mert ha már egyszer lenullázódott a százalék akkor ASSZEM hogy nem lehet gombbal visszaállitani......

Ne haragudj, nem ertem. Mi nullazodott le?

Mult heten csereltek olajat de az OP-COM programmal nem latok semmi valtozast, ugyancsak azt mutatja, hogy az olaj 60%-ban elhasznalodott. Olajcsere utan megkerdeztem a szervizben, hogy a szervizperiodust visszaallitottak-e, azt mondtak igen. (Ok is OP-Com-ot hasznaltak)

Az OP-Com nem tudja kimutani es nullazni a szervizperiodusokat? Ha igen, hogyan, mert en nem talaltam ilyen opciot.

Ezeket csak Tech2-vel lehet allitani? Az eroltetett reszecskeszuro-tisztitast is csak Tech2-vel lehet elvegezni?

Koszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Zafirást! Segítségeteket kérném! Vettem egy 2002-es 2000-es dizel zafirát! y20dth motorkódos! Olyan jelenség tapasztalható, hogy 1800-as fordulat alatt, mig a turbó igazából nem bontakozik ki, nagyobb sebességfokozatban, ha odalépek a gáznak becsörren, vagy kétszer háromszor! Olyan mint benzines autónál, mikor nincs helyén a gyujtás és a szelepek megcsörrennek! Ha lassan nyomom nem hallatszik! Illetve alapjáraton ha jár és letaposom a gázt akkor is csinája! Mikor a turbó dolgozni kezd akkor olyan hullámozva gyorsul! 2000 ford fölött meg teljesen kisimul és megy mint a golyó!!

Segitsetek légyszives! Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Zafirást! Segítségeteket kérném! Vettem egy 2002-es 2000-es dizel zafirát! y20dth motorkódos! Olyan jelenség tapasztalható, hogy 1800-as fordulat alatt, mig a turbó igazából nem bontakozik ki, nagyobb sebességfokozatban, ha odalépek a gáznak becsörren, vagy kétszer háromszor! Olyan mint benzines autónál, mikor nincs helyén a gyujtás és a szelepek megcsörrennek! Ha lassan nyomom nem hallatszik! Illetve alapjáraton ha jár és letaposom a gázt akkor is csinája! Mikor a turbó dolgozni kezd akkor olyan hullámozva gyorsul! 2000 ford fölött meg teljesen kisimul és megy mint a golyó!!

Segitsetek légyszives! Köszönöm!

Nekem is produkál hasonlót, (y20dth 2003) főleg hideg motornál, sőt mások is írtak már a jelenségről. De én nem csörgésnek hívnám, hanem inkább keményebben, kopogósabban jár a motor,valószínűleg a még nem felépült töltőnyomásal függ össze. Nekem ahogy egy kicsit bemelegszik a motor, megszűnik ez a hang.

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj, nem ertem. Mi nullazodott le?

Mult heten csereltek olajat de az OP-COM programmal nem latok semmi valtozast, ugyancsak azt mutatja, hogy az olaj 60%-ban elhasznalodott. Olajcsere utan megkerdeztem a szervizben, hogy a szervizperiodust visszaallitottak-e, azt mondtak igen. (Ok is OP-Com-ot hasznaltak)

Az OP-Com nem tudja kimutani es nullazni a szervizperiodusokat? Ha igen, hogyan, mert en nem talaltam ilyen opciot.

Ezeket csak Tech2-vel lehet allitani? Az eroltetett reszecskeszuro-tisztitast is csak Tech2-vel lehet elvegezni?

Koszi.

mért nem viszed el egy olyan szervizbe ahol láttak már ilyet?

és van hozzá müszer és szaktudás???

Link to comment
Megosztás:

Nekem is produkál hasonlót, (y20dth 2003) főleg hideg motornál, sőt mások is írtak már a jelenségről. De én nem csörgésnek hívnám, hanem inkább keményebben, kopogósabban jár a motor,valószínűleg a még nem felépült töltőnyomásal függ össze. Nekem ahogy egy kicsit bemelegszik a motor, megszűnik ez a hang.

Sajna nekem meleg motornál sem szünik meg!!

Link to comment
Megosztás:

Nos! Csörgés! ADAGOLÓ!!! Mivel az elöbefecskendezés elektronikus úton történik, mármint a szabályzása és ha kopott az adagoló akkor sok az elötöltés! Ezért az érces csörgés! Késöbb még rosszabb lesz, majd meghal! 80 ezertöl 240 ezerig mozog a bontott adagoló a tipustól függ!

Nekem még egy olyat is produkál, hogy ha megállok és késöbb inditani akarok kb 1-2 óra nem akar beindulni csak tekeri tekeri! 3.-ik inditás után egy gázfröcssöt adok akkor beindul, de nyom egy füstpamacsot! Elég rendeset!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a B Zafira tulajdonosokat, hogy van-e valakinek kesztyűtartó hűtése? Nekem egy elektronikus klímavezérlővel felszerelt Zafirám van, a kesztyűtartóban megvan a furat és az elzáró elem helye, de a csőveken vagy a pollenszűrő házán semmilyen csatlakozási pontot nem találtam. Az Opel prospektus azt írja, hogy ECC esetén alap a kesztyűtartó hűtés (az más kérdés, hogy Astra belső van a képen). Szóval, ha valakinek van ilyen hűtése, kérem jelezze, hogy legalább tudjam, nem lehetetlen. A mikrofilmen (vagy mi a csuda) nem volt megkülönböztetve a két változat.

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.