Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Meg fordulatszámjel nélkül az automataváltó se működik normálisan,az adja neki a bemenő fordulatszámjelet.A bontóban volt egy méregzöld TD,annak a (mű)fabetétjeit az okos gazdája lefújta valami rusnya UV-zöldre.Na az volt a gyönyörű látvány :huh:

Ha már fikázzuk a gazdikat, akkor az UVződ az komoly, de ennek a gazdája sem 100-as...

3173761_4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az csak hiszed...

Na ez több sebből vérzik. Ad1, az AC nem - csak - onnan kapja a jelet, mert gyújtás ráadásakor elindul.

Ad2, ha a jeladód volt zárlatos, akkor égnie kellett volna a motorkontrolnak, valamint szigszalaggal nem lehet ilyen gondokat orvosolni...

Az enyémben nem zörög semmi, csak jobban tetszene, ha fából lenne. Amúgy meg nem válaszoltál. Sokkal korrektebb lett volna jópofizás helyett, hogy nem akarom megcsinálni...

Hangsúlyozom,tényleg nem értek az autókhoz /sem/.

Lehet, hogy átvertek, és tényleg nem ez volt a baj. Nekem azt mondták. Az autó most jó, és a javítás ezen része 5000 Ft volt.

Valahogy most mégsem érzem azért magam nagyon átverve ;-)

off

Fabetét

Nem tudom sajnos megcsinálni nektek, mert nincs műhelyem.

Ne akármilyen asztalost keresetek ilyesmi kéréssel, mert akkor tuti zörögni fog a kocsi. Ehhez külön tapasztalat kell.

Javaslok egy olyan szakembert, aki például hajók, yachtok belsejét készíti, az biztos jó lesz, nem zörög, nem esik le.

on

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Fennakadtam kicsit, és lenne hozzátok egy kérdésem.

A problémám egy '99-es évjáratú X25DT motoros Omegával adódott.

Sajnos ezt a bömös féle motort nem igazán ismerem. A gond az lenne, hogy nem akar indulni. Sem hidegen sem melegen, és az alapjárat is néha szórakozik. Konkrétan annyira alacsony, hogy a motor alapjáraton rángat éppen csak le nem fullad.

Úgy hajlandó beröffenni ha jó darabig köszörültetem a motort, és nyomom a padló gázt.

Korábban elég volt neki indításkor egy kis gázt adni és 2-3 fordulat múlva indult.

Hidegen, melegen hasonlóan viselkedik.

Ötlet, esetleg megoldási javaslat?

Mit, merre nézzek, esetleg merre érdemes elindulnom?

Hibakódot hogyan lehet kivillogtatni ennél a típusnál?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Fennakadtam kicsit, és lenne hozzátok egy kérdésem.

A problémám egy '99-es évjáratú X25DT motoros Omegával adódott.

Sajnos ezt a bömös féle motort nem igazán ismerem. A gond az lenne, hogy nem akar indulni. Sem hidegen sem melegen, és az alapjárat is néha szórakozik. Konkrétan annyira alacsony, hogy a motor alapjáraton rángat éppen csak le nem fullad.

Úgy hajlandó beröffenni ha jó darabig köszörültetem a motort, és nyomom a padló gázt.

Korábban elég volt neki indításkor egy kis gázt adni és 2-3 fordulat múlva indult.

Hidegen, melegen hasonlóan viselkedik.

Ötlet, esetleg megoldási javaslat?

Mit, merre nézzek, esetleg merre érdemes elindulnom?

Hibakódot hogyan lehet kivillogtatni ennél a típusnál?

A segítséget előre is köszönöm!

Ha most azt írnám, hogy muhahahahahahaha, meg hogy lehetsz ekkore idióta akkor vérig sértődnél! Pedig meg de!

Elkövettél 2 hatalmas hibát!

Az első, hogy mielőtt megvetted, nem olvastad végig ezt a topicot!

A második, hogy most, amikor tapasztaltad a hibát, akkor sem olvastad végig a topicot!

Hajrá, hajrá, hajrá!

Igen, villogtatni kell, ha gond van villogtatni kell, vagy inkább villogni? Neeeeem!!! Gondolkodni kell, illetve előtte kellett volna, de most, hogy már megvan a baj, most kell!

Amiket leírsz, az 99%, hogy adagolóhiba. De gond lehet a turbóval, lehet probléma az AC pumpával, vagy az izzítással, valamint az üzemanyagszűrővel is...

Link to comment
Megosztás:

Adagoló bajom van valaki tud nekem olcsó és megbízható szervizet esetleg budaörstől nem messze végső esetben távoli is lehet. (folyik a gázolaj bmw-be azt mondták tömítés szerelő meg azt hogy sok minden lehet az adagolóban.) Válaszptpkazt minél hamarabb várnám köszi.

Link to comment
Megosztás:

Adagoló bajom van valaki tud nekem olcsó és megbízható szervizet esetleg budaörstől nem messze végső esetben távoli is lehet. (folyik a gázolaj bmw-be azt mondták tömítés szerelő meg azt hogy sok minden lehet az adagolóban.) Válaszptpkazt minél hamarabb várnám köszi.

Milyen választ akarsz? Van benne tömítés, az adagolóban, meg valóban sok minden van. Olcsó adagolószervíz meg nincs!

Különben meg olvass vissza!

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ide jó lesz...

Gabóval beszéltem este telefonon, de meg is van a hiba.

AGR szelep állandóan nyitva van, felakad, néha áll néha meg mozog. ez okozza az alapjárat ingadizását.

Menet közben nem észrevehető, csak a laptop mutatja ki a hibát, de alapjáraton lehet érezni a szabályzás hiányát.

most előbb tisztítjuk.

Link to comment
Megosztás:

Fennakadtam kicsit, és lenne hozzátok egy kérdésem.

A problémám egy '99-es évjáratú X25DT motoros Omegával adódott.

Sajnos ezt a bömös féle motort nem igazán ismerem. A gond az lenne, hogy nem akar indulni. Sem hidegen sem melegen, és az alapjárat is néha szórakozik. Konkrétan annyira alacsony, hogy a motor alapjáraton rángat éppen csak le nem fullad.

Úgy hajlandó beröffenni ha jó darabig köszörültetem a motort, és nyomom a padló gázt.

Korábban elég volt neki indításkor egy kis gázt adni és 2-3 fordulat múlva indult.

Hidegen, melegen hasonlóan viselkedik.

Ötlet, esetleg megoldási javaslat?

Mit, merre nézzek, esetleg merre érdemes elindulnom?

Hibakódot hogyan lehet kivillogtatni ennél a típusnál?

A segítséget előre is köszönöm!

Üzemanyagszűrő,izzítógyertyák ellenörzése,de nagyvalószínűséggel hidrofejes lesz az adagolód.Próbálj bontottat szerválni.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ide jó lesz...

Gabóval beszéltem este telefonon, de meg is van a hiba.

AGR szelep állandóan nyitva van, felakad, néha áll néha meg mozog. ez okozza az alapjárat ingadizását.

Menet közben nem észrevehető, csak a laptop mutatja ki a hibát, de alapjáraton lehet érezni a szabályzás hiányát.

most előbb tisztítjuk.

No ezt jó hallani... és ez megoldotta az 1-2-3-4-5-6-7-8 hengerekben fellépő gyújtáshibákat is?...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a sok hasznos hozzászólást, de hogyan lehet ezen hibakódot villogtatni?

Omegatd!

Az autót nem én vettem csak hozzám hozták hogy megnézzem. G-astrás vagyok

A benyásokon a diag csati 4-es és 6-os lábát kell összezárni, és gyujtást ráadni.

Link to comment
Megosztás:

Mi volt a gond?

Az AGR szelep állandóan nyitva volt 10%ra.

menet közben néha jól működött, néha nem. Egy idő után be is tárolta a hibát.

Nem tudtuk megmenteni, ki kellett cserélni. Valami benne megsérült és ezért nem engedte a tolószárat ki teljesen.

Van benne új és az első 100km-en semmi baj nincs vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Olvastam a problémát az adagoloddal kapcsolatban.Nos én is jártam már igy.Én nekem megoldodott az adagolóban lévő tömitések cseréjével.Ezt adagolosnál oldattam meg.Szerelő vagyok de belenyulni nem nagyon akartam.Bár csináltam már azóta másik ily motoral szerelt autó.De ott csak a fedél tömitést kellett cserélnem-ez viszont tipikusan ezt a problémát hozta --hidegen melegen nehezen indult enyhe dadogás-alacsony rángatró alapjárat.Az tuobbi probléma mondjuk a fedél rossz beállitásábol adodott.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Ezt miért kellett két helyre is beírni? Ráadásul nem is ebbe a témába tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Helló!! segitségeteket szeretném kérni!! van egy 2.5 tdi b omegám, gondolegyet gáz elvételnél meg torpan, és kivilágit a csek lámpa, és kumplungot benyomom ugy jön helyre !! és megy tovább! ezt nem mindig csinálja, de már egyre gyakrabban! jo volna ha valaki tudná a problámályát!! elöreis kösz a segitséget!

Üdv!

Hasonló jelenség volt az enyémnél,csak az enyém aut., ezért mindig meg is álltam vele (nem volt mit benyomni) :rolleyes:

Adagolófej hiba,nagy valószínűséggel.!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hasonló jelenség volt az enyémnél,csak az enyém aut., ezért mindig meg is álltam vele (nem volt mit benyomni) :rolleyes:

Adagolófej hiba,nagy valószínűséggel.!

Aham értem!!! akkor kezd haldokolni az adagolóm :blink: :lol: am köszi a segitséget!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.