Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ahhhh...ezt a gyorsaságot!

Szóval akkor a jövőhéten megejthetnénk-e egy " autó átnéz, megmond mit kellene cserélni majd cserél " akciót?

Sztem siess hozzá még ma vagy holnap, ha van rá lehetőség :wink:. Tekintsd csak meg uhuhu aláírását...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettünk egy 1.7-es diesel Astrát (Classic II). A márkakereskedő azt mondta, hogy 3000 km-nél javasolt egy olajcsere, de nem kötelező. A kérdésem az lenne, hogy Ti is javasoljátok? Tehát ez a javasolt, de nem kötelező mit jelent? Csak lélekmegnyugtatás, illetve tényleg hasznos? Másik kérdés. Nagyságrendekben mekkora összeget kóstál egy olajcsere (persze a szervízben)?

Köszi!

Pedro

Link to comment
Megosztás:

Összeget nem tudok, de szerintem mindenképpen megéri... Gondolj bele, hogy mennyibe került az autó, ezen szerintem nem érdemes spórolni...

Ugyanis ilyenkor kopnak össze igazán az alkatrészek, úgyhogy a motornak mindenképpen jót tesz ha a kenés ilyenkor minél tökéletesebb.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 15000.- körül volt , igaz az enyém 1,4 benzines. De érdemes megcsináltatni.

Nekem viszont csak 8000 HUF körül volt, szintén 1.4-es (de persze csak ez a rendkivüli, ajánlott olajcsere volt ennyi, kötelező szerviznél már a rendes árat fizettem, ami kb 15-20 között volt talán).

Link to comment
Megosztás:

Ha már olajcseréről van szó lenne egy kérdésem: hozzájutottam 5liter DELPHI 15W40 olajhoz, jó ez a gépemhez? -Astra G Caravan 1.4/16v-

Hmmmm, hol is volt erről szó? Ja igen, nézz körül ebben a topicban ("16v-sek ide, prolong"):

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=341&start=60

Nekem gyári opel 5W-40 van benn. Sokan 10W-40-et ajánlanak, de ViSoR a fenti topicban említett 15W-40-et is, hogy abból neki keveset evett. A gépkönyv amúgy a következőket ajánlja benzineshez:

ACEA A3 SAE 0W-30

ACEA A3 SAE 5W-40

ACEA A3 SAE 10W-40

Link to comment
Megosztás:

15W40 Nagggyon nem jó dolog... !!!! az teljesen ásványi olaj, arra jó, hogy a hidrotőkéket a biztos halálba küldd, de gondolom ez nem szándékod.

5W40 az sztem túl lágy, azt valszeg enné, 10W40 kell neki, ennyi...

Mellesleg az Astra F részen van Motorolaj topic... érdemes végignézni...

Link to comment
Megosztás:

15W40 Nagggyon nem jó dolog... !!!! az teljesen ásványi olaj, arra jó, hogy a hidrotőkéket a biztos halálba küldd, de gondolom ez nem szándékod.

5W40 az sztem túl lágy, azt valszeg enné, 10W40 kell neki, ennyi...

Mellesleg az Astra F részen van Motorolaj topic... érdemes végignézni...

A 15w40 sztem is túlzás, nem is ajánlja a gépkönyv. Az 5w40-et eddig nekem még nem eszi (9000 km után még alig fogyott). A szervízkönyv asszem az 5w40-et (5w30 vagy 30-nál nagyobb) ajánlja alacsony futásteljesítményű (városi használat: 10 km ill. rövidebb szakaszok, sok alapjárati üzem) valamint fokozott igénybevételű (gyakori hidegindítás, gyakori indulás-megállás, rossz utakon közlekedés, vontatás) autókra, ha nem akarsz 6 havonta olajcserét. De az tény hogy a 10w40 az általában elfogadott...

Link to comment
Megosztás:

A 15w40 sztem is túlzás, nem is ajánlja a gépkönyv. Az 5w40-et eddig nekem még nem eszi (9000 km után még alig fogyott). A szervízkönyv asszem az 5w40-et (5w30 vagy 30-nál nagyobb) ajánlja alacsony futásteljesítményű (városi használat: 10 km ill. rövidebb szakaszok, sok alapjárati üzem) valamint fokozott igénybevételű (gyakori hidegindítás, gyakori indulás-megállás, rossz utakon közlekedés, vontatás) autókra, ha nem akarsz 6 havonta olajcserét. De az tény hogy a 10w40 az általában elfogadott...

Knight nél a pont.

Link to comment
Megosztás:

Akkor miért raktatok be nekem 5W-40-et az 1 éves szerviznél? :) Amúgy eddig semmi problémám vele, nem fogyik... Következőnél 10W-40 mehet majd bele? Addig elmegy ezzel is, nem?

félreolvastál.........

a 15w40 vs 10w40 es hozzászólásra irtam.

amugy az 5w40 jobb bele, csak akkor kell bele 10 w 40 es, ha eszi, vagy nem akarsz sok pénzt költeni az olajra.

én a te autódba 5w40 est raknék......

sőt : mivel venni fogom ezentúl az olajat, az enyémbe is ez lesz belerakva....

Link to comment
Megosztás:

félreolvastál.........

a 15w40 vs 10w40 es hozzászólásra irtam.

amugy az 5w40 jobb bele, csak akkor kell bele 10 w 40 es, ha eszi, vagy nem akarsz sok pénzt költeni az olajra.

én a te autódba 5w40 est raknék......

sőt : mivel venni fogom ezentúl az olajat, az enyémbe is ez lesz belerakva....

Akkor megnyugodtam :roll: Azt hittem a 10w40-re mondod. Bocsi... Mivel az enyém úgy tűnik nem eszi, marad akkor az 5w40.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Várnám a javalslatokat a következőre

Van egy 5 hónapos astra, felhívom egyik Opel szervízt, hogy kell-e oljacsere 5000 Km-nél, azt mondja igen, vigyem el 11-ért megcsinálják Ople olajjal, 14-15-ért pedig Shel 10W-40 -essel

Másik Opel szervíz viszont azt mondta, hogy teljesen felesleges, majd 1 éves korában vigyem el, vagy ha 20.000Km- nál járok

Most akkor mit csináljak? Kell az az oljacsere, ha még a szalonok is különböző dolgokat mondnak?

Link to comment
Megosztás:

Várnám a javalslatokat a következőre

Van egy 5 hónapos astra, felhívom egyik Opel szervízt, hogy kell-e oljacsere 5000 Km-nél, azt mondja igen, vigyem el 11-ért megcsinálják Ople olajjal, 14-15-ért pedig Shel 10W-40 -essel

Másik Opel szervíz viszont azt mondta, hogy teljesen felesleges, majd 1 éves korában vigyem el, vagy ha 20.000Km- nál járok

Most akkor mit csináljak? Kell az az oljacsere, ha még a szalonok is különböző dolgokat mondnak?

Erősen ajánlott az az olajcsere. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.