Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt.

2napja vettem egy 2001-es Astra Caravan-t, 1.2-es motorral, 110eKm-el.

Ha üzembiztonságot akarok, miket kell kicseréltetnem, és milyet ajánlotok?

Köszi!

Szervízkönyves a gép?

A szokásos cserék ugye törvényszerűek: összes szűrő csere(pollen,levegő,benzin,olaj),olajcsere(Metabond,Mobil-1 például és 10w40 lehetőleg),fékek kopottságának ellenőrzése és hasonlók.

Vezérlést nem merem mondani,mert nem emléxem,hogy az újabb fejlesztésű 1.2-es 16szelepes moci láncos-e! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Opel szervízben át lett nézetve, azt mondta a csóka, hogy csak a szűrőket meg az olajat kell cserélni.

De nem adok 100%-ot a véleményére, mert ott volt velem az autókereskedő, akitől megvettem.

És sajnos már nem szervízkönyves.

Viszont láncos Ecotec.

Ezt az akciót érdemes kihasználni, vagy felejtős?

http://opel.hu/site/local_image/campaign/s...ak_20070718.pdf

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Opel szervízben át lett nézetve, azt mondta a csóka, hogy csak a szűrőket meg az olajat kell cserélni.

De nem adok 100%-ot a véleményére, mert ott volt velem az autókereskedő, akitől megvettem.

És sajnos már nem szervízkönyves.

Viszont láncos Ecotec.

Ezt az akciót érdemes kihasználni, vagy felejtős?

http://opel.hu/site/local_image/campaign/s...ak_20070718.pdf

Inkább magad csináld vagy maszekkal!Hol lax?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Tisztelettel köszöntök Mindenkit! Még most regisztráltam, és elnézést ha valamit rosszul mondanék. Múlt héten vásároltam egy használt 4 éves g-s 1.2-es Astrát. Ma voltam szervizben a 60.000 km-es szervizet, de szerintem a kocsiban több kilométer volt, meert ugye huss a szél kikapta a szervízkönyvet. Kb. 100 e km vasn benne. A gond az, hogy néha világít az olaj ellenőrző lámpa néha nem, főleg magasabb fordulaton nem. Persze az előző olaj rettenetesen okádék volt. 10/40-es olajat raktak bele. Olaj foltot nem tapasztalok az autó alatt, de a szervízbe már főtengely köszörülésnél tartanak. Először még olajteknő cseréről beszéltek, végén a főtengelyszimeringnél. Persze ez már 200e ft-nál járt. A motornál egyáltalán nem hallok semmi kopogást ami főtengely témára utalna. Először uhuhu-nak kérném véleményét, de bárkitől szívesen fogadok véleményt. Csak uhuhu-t láttam sokszor válaszolni, de elnézést mindenkitől senkit nem akarok leértékelni és előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy hete boldog tulakdonosa vagyok egy Astra GCC 1.4-es ótónak:) (x14xe)

A szomszédtól vettem, 8 éves 48000km van benne. Tuti hogy ennyi. Van szervízkönyv is meg minden ami kell. Tegnap megvolt az olajcsere, szűrő levegőszűrő csere. 10W40-eset raktam bele. (10000-ből megvolt, szervíz 28-at mondott, dehát már nem garos akkor minek.)

Nagyon tetszik kívűlről is meg belülről is, a futómű kicsit kemény, de kanyarban jól jön, szar úton meg nem járok:P

Szerintetek mit érdemes még megnézni rajta? cseréljek még valamit most?

Üdv mindenkinek.

Sipi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy hete boldog tulakdonosa vagyok egy Astra GCC 1.4-es ótónak:) (x14xe)

A szomszédtól vettem, 8 éves 48000km van benne. Tuti hogy ennyi. Van szervízkönyv is meg minden ami kell. Tegnap megvolt az olajcsere, szűrő levegőszűrő csere. 10W40-eset raktam bele. (10000-ből megvolt, szervíz 28-at mondott, dehát már nem garos akkor minek.)

Nagyon tetszik kívűlről is meg belülről is, a futómű kicsit kemény, de kanyarban jól jön, szar úton meg nem járok:P

Szerintetek mit érdemes még megnézni rajta? cseréljek még valamit most?

Üdv mindenkinek.

Sipi

Teljes vezérlés csere szerintem. Egyébként is időszerű lenne, meg ilyenkor szokás is.

Inkább most + 40e forint, mint fél év múlva motorgenerál. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Teljes vezérlés csere szerintem. Egyébként is időszerű lenne, meg ilyenkor szokás is.

Inkább most + 40e forint, mint fél év múlva motorgenerál. :unsure:

Ja néztem szervízkönyvet, 120000km vagy 8 év. kell cserélni, de lehet arra már csak decemberben lesz pénzem. mennyire függ az időtől? várhatok szerintetek vele decemberig?

(meg mit értesz teljes vezérlés alatt pontosan?)

Link to comment
Megosztás:

Ja néztem szervízkönyvet, 120000km vagy 8 év. kell cserélni, de lehet arra már csak decemberben lesz pénzem. mennyire függ az időtől? várhatok szerintetek vele decemberig?

(meg mit értesz teljes vezérlés alatt pontosan?)

Hát az erősen tájékoztató jellegű adat. Én az előző 60e km v. 4 év csereperiódust követném.

A vezérlés csere alatt a vízpumpát, a vezérműszíjat és a feszítőgörgőt értem.

Link to comment
Megosztás:

huh hát akkor csere.

köszi a segítséget.

Nem kell egyből, de azért szerintem még december előtt kéne sort keríteni rá, ha lehet.

Ez a periódus emelés inkább marketing fogás, ugyan azok a szíjak és alaktrészek vannak benne, mint előtte. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

a Z opel visszavitte a szijcsere periodust minden 2003 elött gyártott benzinmotoron 4 év/60.000 km re....

de akkor ezek szerint ha 8 éves az autó már kellett volna egy csere nem? a szervíz füzetben nincs semmi.

mindegy, akkor csere. és mit javasoltok? milyen márkát? Van Bárdi autónál SKF készlet ami a következőket tartalmazza:

OPEL

Vezérmûszíj készlet

Alkotói: MVKM15216-1db; MVKM25150-1db; MVKM25152-1db;GA5499XS-1db

ebben minden benne van gondolom ami kell, 33000 ft.

ti mit szoktatok beletenni? Normál használatról beszélek. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.