Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Szerintem a 16-os tökéletes, szépen tölti az íveket, nem úgy, mint a kis 14-esek, ahol a kerekek elött és mögött még be lehet bújni, annyi hely van. ;)

A 16 még ok,egy normális ültetéssel,de a 17 már megtöri az összképet,ha a kasztni/kerék arányokat nézem.

Na de ez izlés kérdése,az meg nem sok embernek van! ;)

Én nem csak hétvégén használom a sast és hát a jó magyar utakra 16-17 napi használatra felejtős.

Link to comment
Megosztás:

A 16 még ok,egy normális ültetéssel,de a 17 már megtöri az összképet,ha a kasztni/kerék arányokat nézem.

Na de ez izlés kérdése,az meg nem sok embernek van! ;)

Én nem csak hétvégén használom a sast és hát a jó magyar utakra 16-17 napi használatra felejtős.

Jövőre nekem is 17-es lesz alatta, ha addigra nem hullik szét. ;)

Kell majd dolgoznom a tapadáson és emiatt kap majd 205/40R17-es gumikat, még az is lehet hogy semislick lesz...

Meg szerintem nem fogom megúszni sperr nélkül sem a dolgot.

Na meg szerintem nagyon jól mutatnak a 17-esek A Corsán. ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen skacok hogy így fogadtátok a kérdéseimet ;)

Végre látok valamit a sok dolog között:)

Személy szerint nekem is a kis kerék tetszik a legjobban mert szerintem a corsához az illik. Főleg ha a kaszni és kerék arányt nézzük.

Már csak az a kérdés hogy a 8.0x15 ös felni alá befér e az elöbb említett asta,kadett 256os fékrendszer hátra. Meg ha elöl 7,5x15 ös lesz befér-e 284 es turbó fék. Fékrásegítőt és a főfékhengert melyik opelét szerezzem be hozzá amelyik el is fér a motortérben? És persze ültetés is lesz alatta bőven mivel hála istennek olyan helyen lakok hogy nemnagyon kell félnem azért a nagyon szar utaktól... Győr hála istennek utak szempontjából jó. Nem azt mondom hogy nincsenek szar utcák de kb 80% ban tökéletes utak vannak.....

A kerékíveket meg mindenképp megakarom csinálni nem sajnálnám rá a pénzt mert egyben valsz ki is lesz kasznizva , alvázvédőzve, tömítve és fújva mivel a corsával nem 1 évre tervezek mivel az álom autóm ;)

Futómű már az 1.4 16v hez is meglesz erősítve nem akarom hogy széthulljon. Nemtudom mi a véleményetek de valsz FK állítható futómű lesz benne. Eddig nem sokan ocsmárólták. Nézegettem a Konikat is meg a Racelandeket is de azok a nem állíthatók vanna olyan árban mint az FK állíthatóak.

Még kezdő vagyok ebben a témában ha valamit hülyén gondolok csak szóljatok ;)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

14-es felniben elfér a 256-os elöl és a 260-as fék hátul. a legtöbb 15-ösben elfér a 284-es, vagy 288-as turbó fék is.

FK futóművet semmiképp nem ajánlom. Az is egy olyan dolog, amivel nem nagyon kellene spórolni.

Tehát inkább vennék ebayről egy használt H&R, Bilstein, Koni, KW, Weitech állítható futóművet, mint egy új FK-t. De még Racelandet és hasonló olcsó futóműveket sem vennék. Azért ezeknek az árkülönbségeknek megvan az oka. ;)

Link to comment
Megosztás:

Peti!

Nem találtam sehol X14XE/X16XE powerbox-ról méreteket!

Valamelyik kinti fórumon nincs róla adat,mértek?

Lehet letudnám gyártani.

Mit akarsz méretekkel? A legtöbb méret úgyis adott, mivel a szívósor alsó része marad a gyári. Magasságot meg ki lehet találni, mert el kell férnie oldalt a pillangónak és a géptetőnek is le kell csukódnia.

Veszel 3mm-es alulemezt, flex, fúró, reszelő, elviszed valakihez, aki megvarrja AVI-val. Figyelsz, hogy az összes csatlakozás rajta legyen, ami gyárilag is van. Ha kész, felszereled és vagy jobb lesz mint eddig, vagy nem. Ilyen Powerbox-al olyanok nem szórakoznak, akik azokon a fórumokon mozognak, ahol én is. ;)

Én is le akarom majd nagyjából másolni az EDS szívósort. Ugyanez lesz a folyamat. Szétvágok egy gyári szívósort és megnézem, hogy mi hogy fér el. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.