Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett C


ruddee

Recommended Posts

Na nekem meg pont erre kéne, azért szeretnék bele, valami megbízhatóbb, újabb és normálisabb motort. :D

Ahhoz nemcsak motort kell cserélned, mert a c-nél nem a motor a szar hanem a váltó/difiáttétel. 4.ben 3000-es fordulaton 80al haladni nem gazdaságos. Kell bele egy 5ös váltó és egy hosszabb difi. Nekem ezek megvannak csak kicsi a felni gumi méretem így megyek vele 5.-ben 3000-nél 90-100 között. Viszont még ez is karcsú így vagy a difiáttételt kell meghosszabbítanom vagy nagyobb kereket kell alátennem. Valószínűleg marad a difi. De ha minden körforgalomban keresztbe akarsz menni speer nélkül akkor jó a régi difid is nagy motorral, csak haladni nem fogsz vele.

Link to comment
Megosztás:

Kiveszem a BMW alól a sperr-t, belerakom a sima difit, eladom a kocsit 50el olcsóbban és marad a C-be egy erős difim, ami még a LET-et is elbírná. :D

Egyébként nem is lenne hülyeség ez a dolog, E30 hátsó hidat valahogy befabrikálni a C alá.

Lada alatt már láttam ilyet. :P

normal_Dsc528.jpg

Link to comment
Megosztás:

sajnos már a sima lakatolás sem egyszerű művelet... ehez profi emberek, sok türelem, rengeteg pénz és egy hely ahol éveket állhat az autód, kell....

Hidd el, a BMWvel is megszenvedtem elég rendesen. Annak sem volt éppen rózsás az alja és a végére belement egy tábla lemez... :D

Link to comment
Megosztás:

akkord tartsd meg és élvezd :D

Az a baj, hogy ez is csak második autónak való, vagy valami olyan embernek akit nem zavar az hogy 10litert eszik az autója 400Ftos benzinből. Engem ez most qrvára szarul érint és visszasírom az XEmet, ami csak 8at evett. :P

gearbox is 5-speed Getrag 240 from Rekord E CIH, with welded bell to fit on OHC/DOHC opel engines. Rear axle from Kadett C 2,0 with longer ratio (1:3,67)...and lots of other? changes
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.