Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel Kadett C


ruddee

Recommended Posts

köszi a választ :)

szeretnék kifogni egy olyat, ami már fel van újítva - már végigcsináltam egy restaurálást, még egyszer nem vágnék bele, köszönöm :)

egy dolgotól tartok: nem szeretnék feketén belebuherált motorút, csak olyat, ami papírilag tiszta

használtautón van fent egy nagyon szép, nem is drágán, azzal szemezek :D

Link to comment
Megosztás:

köszi a választ :)

szeretnék kifogni egy olyat, ami már fel van újítva - már végigcsináltam egy restaurálást, még egyszer nem vágnék bele, köszönöm :)

egy dolgotól tartok: nem szeretnék feketén belebuherált motorút, csak olyat, ami papírilag tiszta

használtautón van fent egy nagyon szép, nem is drágán, azzal szemezek :D

2 vagy a 4 ajtós? Illetve ha 2, akkor ami időjárástól függően tekinthető meg?

Link to comment
Megosztás:

Igazából még az lenne fontos kérdés, hogy legyen szervízháttér, mikor veterán Skodáim voltam, ahhoz a környéken senki nem értett és 60 km-re kellett hordanom, ha volt valami baja. De gondolom ez a fajta motor még nem annyira "ősi", hogy ne nyúljon hozzá egy általános autószerelő. :)

Link to comment
Megosztás:

Igazából még az lenne fontos kérdés, hogy legyen szervízháttér, mikor veterán Skodáim voltam, ahhoz a környéken senki nem értett és 60 km-re kellett hordanom, ha volt valami baja. De gondolom ez a fajta motor még nem annyira "ősi", hogy ne nyúljon hozzá egy általános autószerelő. :)

szerintem sok szerelő ezeken a motorokon tanult szerelni... jókis OHV-k :)

Link to comment
Megosztás:

Egyre inkább megbarátkozok a gondolattal, hogy ez jó választás lenne. :D

Szia. Én láttam közelről és ismerem a kicsikét. Szerintem is jó válasz lesz,ha meg tudsz vele egyezni.

Szép élményeid lesznek vele, Nekünk 1980 ban egy null kilométeres hez volt szerencsénk. Szalonból hoztuk ki.. nagyon de nagyon jó autó volt. Abban a korban persze.

Mostanában azért vannak olyanok, hogy nem azonnal kapsz alkatrészt, ha kell . De beszerezhető még mindig . Kapcsolat van. :D ... de ne keljen..

Sok sikert a vételhez..

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ha nincs meg a tulaj akkor a ha regisztrálva vagy az ügyfélkapun akkor a magyarorszag.hu-n indíthatsz havi 15 lekérdezést rendszám alapján, illetve van még egy verzió, ez viszont nem ingyenes: autotulajdonos.atw.hu

Jó esetben innen kiderül hogy forgalomban van-e még az autó esetleg elbontották, valamint ha forgalomban van akkor ki a tulaja. Innentől már csak a tulajjal kell felvenni a kapcsolatot hogy adja el neked.

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs meg a tulaj akkor a ha regisztrálva vagy az ügyfélkapun akkor a magyarorszag.hu-n indíthatsz havi 15 lekérdezést rendszám alapján, illetve van még egy verzió, ez viszont nem ingyenes: autotulajdonos.atw.hu

Jó esetben innen kiderül hogy forgalomban van-e még az autó esetleg elbontották, valamint ha forgalomban van akkor ki a tulaja. Innentől már csak a tulajjal kell felvenni a kapcsolatot hogy adja el neked.

hehe, opel rekord coupe kent van nyilván tartva! :D

Egyéb: A lekérdezett jármű forgalomban van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Affene. Sokkal okosabbak nem lettünk, csak az biztos hogy még nem bontották el, de hogy kinél van az nem derült ki. Gyanítom hogy legálisan nem is lehet megtudni. Szóval vagy marad a fentebb írt link a (fél)legális megoldással, vagy rendőr ismerős ha van, illetve a bonyolult módszer, azaz fel kell venni a kapcsolatot azzal akinek el lett adva (adásvételi szerződésen rajta kell hogy legyen a címe), ő talán megmondja hogy ő kinek passzolta tovább, satöbbi... talán így is el lehet jutni a mostani tulajhoz.

Link to comment
Megosztás:

tudom hogy forgalomban van és azt is hogy mikor eladtuk akor kinek. de Ö viszont nem íratta át a nevére, hanem az adásvételivel tovább adta egy másik úrnak Ö vele is fel vettem a kapcsolatot de Ö nem tudja már kinek adta el! a kocsi tulajdonosaként apám van nyilvántartva a mai napig :|

Link to comment
Megosztás:

Uh bakker... akkor gyakorlatilag annyi esélyed maradt hogy hátha véletlenül meglátja valaki valahol az utcán, egyébként sose lesz meg.

Illetve egy alternatív megoldás, de ez nem csak hogy viszonylag körülményes, még szemétség is (és csak akkor működik ha te/ti az okmányirodán bejelentettétek az eladás tényét): jelentsd fel/köröztesd a rendőrökkel az autót, ők nagyobb eséllyel megtalálják mint te vagy az ismerőseid.

Ebben ugye először az a buktató hogy ha nem jelentettétek be az eladást (nincs bélyegző az adásvételi nálatok levő példányán, és az összes teljesítményadós csekk azóta is hozzátok jön) hogy a rendőrök is téged fognak megtalálni mint az autó bejegyzett tulajdonosát, illetve ha ez nem áll fenn (mert be lett jegyezve az eladás), akkor meg ki kéne találni valami hihető indokot mert csak úgy nem ugráltathatod a rendőrséget (mittomén majdnem elsodort amikor leléptél a zebráról vagy ilyesmi). Illetve ha még a ti neveteken van, akkor ki tudod vonatni a forgalomból és akkor az első közúti ellenőrzésen fennakad, de ezzel nem leszel előrébb mert ettől nem tudod meg hogy helyileg hol van az autó.

Vagy még egy, a leggenyóbb megoldás: ha még a te neveden van, akkor ásd el mélyre az adásvételit és jelentsd be hogy ellopták. Akkor ha a rendőrök megtalálják, még ingyen vissza is adják neked és visszavásárolni sem kell. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

le irom a történetet mert most ráérek.! :)
2000 ben eladtuk a kocsit (nem ma volt az tény)megírtuk az adásvételit kifizették és távoztak.
édesanyám bejelentette az auto eladását!
Bp re került az autó R.Lili nevén az adásvételivel. de Ő nem íratta a nevére hanem 2002 be eladta M. Zoltánnak ugyan úgy adásvételivel.
akkor zala megyébe került a kocsi.
2002-2004 nála volt a kocsi de meg kellet válnia tőle mert anyagiak közbe szóltak, ezzel a Zoltánnal sikerült kapcsolatba lépnünk és elmondta hogy el kellet adnia az említett ok miatt.
elmondta hogy egy emberke vette meg tőle de nem tudja már a nevét se azt hogy hova került.
annyit tudott elmondani hogy azt mondta neki az ürge hogy versenyautót akar belőle csinálni.. :'( és ennyi.. ennyit tudok.. :S

az adásvételi szerződést kereken 4 évig tartottuk meg az eladást követően
4 év után jött a papír a kocsiról hogy fizessük a súlyadót.
be mentünk szólni hogy a kocsit eladtuk. de bent azt mondták hogy mégis a mi nevünkön/lakcímünkön van nyilvántartva!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.