Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Bárdinál webshopban rá tudsz keresni a kocsi típusa, évjárat, motor s egyéb alapján! Ott már látod hogy milyet kell venned, még akkor is ha nem ott vásárolsz...

na erre irtam én hogy nem találtam sehol!végignéztem mindent de csak hátsó szüröt találtam!!!

Link to comment
Megosztás:

Motortérben nincs üzemanyagszűrő.. Max. ha betettek a cső közé ilyen univerzálisat akkor van. De gyárilag nincsen, csak hátul!

jajj köszi;)

akkor betettek!holnap lefényképezem és feldobom ide hogy milyen van bennt!

de lehet kiveszem,és a csövet direktbe rákötöm az injektorházra és akkor csak a hátsó lesz bennt!!!

Link to comment
Megosztás:

Na, terjed a ragály? :) A sógorom is valami hasonló betegséget kapott pár hete. :D

Azóta már kerékcsapágyakat is cserélt. :D

Most röhögni fogsz de délelőtt amikor olvastam moti beírását akkor ugyanez jutott eszembe! :lol: :lol: Úgy látszik hogy a Vekisek között felütött valami betegség, aminek az a tünete hogy egyes emberek a Vectrájukat Corsára cserélik! :D :D

Sógorodra rátérve! Nem kérdezted meg mostanában, hogy pár hét távlatában nem bánja-e már a cserét! Mert én a helyében bánnám, főleg hogy már kerékcsapágy cserénél jár??? :D <_<

Amúgy hogy álltok a járgányod javításával??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék infótkapni a vecikről.Család bővülés miatt nézegettem nagyobb autot. A vecik megfogtak. Milyen gyikjaik szoktak lenni ha van ilyen, iieltve van valami tipus hiba náluk?

Köszike!

A küszöböknél és a hátsó íveknél , ill. a hátsó ülés alatt szeret rozsdásodni. :D

A felszereltségtől, motortól függően kisebb-nagyobb gondok adódhatnak. Próbáld ki alaposan, mielőtt megveszed, figyeld a zajokat, a dinamikáját.

Pl. járó motornál húzkodd le a gyertyakábelt sorban (mindig csak 1-et) és figyeld, hogy egyformán változik-e a motor járása.

Ha van lehetőséged méress kompressziót. Kérdezz rá az előéletére. Ha van szervizkönyv, és számlák az már jó. A vidéki öreg orvos "szinte sose" használta szöveget ne hidd el. <_<

Legyen jó az összbenyomás a gépről, beszéltesd az eladót, hátha kibukik valami. :)

Amúgy jó kis gépek ezek. :D

Link to comment
Megosztás:

A küszöböknél és a hátsó íveknél , ill. a hátsó ülés alatt szeret rozsdásodni. :D

A felszereltségtől, motortól függően kisebb-nagyobb gondok adódhatnak. Próbáld ki alaposan, mielőtt megveszed, figyeld a zajokat, a dinamikáját.

Pl. járó motornál húzkodd le a gyertyakábelt sorban (mindig csak 1-et) és figyeld, hogy egyformán változik-e a motor járása.

Ha van lehetőséged méress kompressziót. Kérdezz rá az előéletére. Ha van szervizkönyv, és számlák az már jó. A vidéki öreg orvos "szinte sose" használta szöveget ne hidd el. <_<

Legyen jó az összbenyomás a gépről, beszéltesd az eladót, hátha kibukik valami. :)

Amúgy jó kis gépek ezek. :D

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Talán én számítok a legfiatalabb Vekis tulajnak a cartársak között (mert tavaly május végén vettem az autóm, többieknek pedig már régebb óta megvan a járgányuk). Én is csak ajánlani tudom ezt az autót neked! Én közel 1 év óta a kötelező dolgokon kívül nemigazán cseréltem rajta semmit (kopp-kopp, ez remélem továbbra is így megy majd! :D ) Jövő hónapban tervezem hogy elviszem "doktorbácsihoz" a szekeret ugyanis tavaly ősz óta van egy kis olajfolyásom ami mostanság elkezdett egyre erősebb lenni! Sajna a pontos helyét még nem sikerült behatárolni de a következő hetekben egy kis Brigéciol-os mosással erre is fényt derítünk. :D

A témára visszatérve, szerintem megbizható autó, nekem a fogyasztása is kíváló (éljen a C16NZ :D ). Egy biztos még hogy egy ilyen öreg autóval kell törődni mindig, de ugyanakkor meg is hálálja ha foglalkozva van vele..

Ahogy Öcsibácsi is írta neked, ha megvan a kiszemelt akkor mindenképpen járjátok alaposan körbe, ha van lehetőséged akkor vidd el átnézetni mindenféleképpen!! Ha ebbe a tulaj gond nélkül belemegy akkor nagy hiba nem lehet az autóval, ha viszont akadékoskodik akkor inkább hagyjátok a fenébe ott azonnal!!

Link to comment
Megosztás:

:D <_< :) És megérte a csere szerinted?? Miért alakultak így a dolgok?? Szerintem amúgy egy Veki akkor is jobb! :D :D

A hátsó hossztartó nyúlvány szétrohadva, 12literes fogyi, ette az olajat, de nem a kompresszió miatt, mert 9,5 volt a legkisebb 11 legnagyobb

Nagyon kopogott a motorja, váltó már 2-esbe koppant, féltengely bal széthullva, erősen kopogott, egy csomó szilent.

Szervóolajat állandóan nyomja ki hideg motornál, első hátsó fékbetét meg féktárcsa csere, első kettő kerékcsapágy. Hátsó 2 rugó eltörve, lengéscsillapitok szarok

Beszámitotta a srác meg fizettem rá :D Már csak átiratni kell

Nem volt kedvem rákölteni ezért vettem egy szép Corsát

Pedig elhiheted szerettem a Vectrát 1 év 3 hónapig velem volt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék infótkapni a vecikről.Család bővülés miatt nézegettem nagyobb autot. A vecik megfogtak. Milyen gyikjaik szoktak lenni ha van ilyen, iieltve van valami tipus hiba náluk?

Köszike!

Én 3 hete jutottam hozzá 1 92-es 5ajtós 2.0i (116LE)C20NE vekihez!

Nem fiatal,de le a kalappal elötte!Nagyon dinamikus jól huz!Alacsony fordulaton is nyomatékos!!!meglepöen jó uttartása van!korrózióra hajlamosak arra oda kell figyelni!olajcsere,szürök cseréje,szelepfedél tömités megtörtént ;)olajfolyás nincs :D

negativumok amit tapasztaltam:teljesen kitekert kormánynál mind két irányba kicsit sir a szervó!fékezéshez elég nagy erökifejtés kell!180Km/h felett elég rendesen ráz már a kormány <_<

Link to comment
Megosztás:

A hátsó hossztartó nyúlvány szétrohadva, 12literes fogyi, ette az olajat, de nem a kompresszió miatt, mert 9,5 volt a legkisebb 11 legnagyobb

Nagyon kopogott a motorja, váltó már 2-esbe koppant, féltengely bal széthullva, erősen kopogott, egy csomó szilent.

Szervóolajat állandóan nyomja ki hideg motornál, első hátsó fékbetét meg féktárcsa csere, első kettő kerékcsapágy. Hátsó 2 rugó eltörve, lengéscsillapitok szarok

Beszámitotta a srác meg fizettem rá <_< Már csak átiratni kell

Nem volt kedvem rákölteni ezért vettem egy szép Corsát

Pedig elhiheted szerettem a Vectrát 1 év 3 hónapig velem volt

Elhiszem én csak hát furcsa hogy hirtelen így döntöttél! :D Így már érthető hogy tele volt a hócipőd már vele, a Corsa pedig akkor ezek szerint jobb állapotban van mégiscsak (reméljük ez valójában is így van). Mindenesetre használd egészséggel, még akkor is ha nem egy Vectra! :D

Link to comment
Megosztás:

Én 3 hete jutottam hozzá 1 92-es 5ajtós 2.0i (116LE)C20NE vekihez!

Nem fiatal,de le a kalappal elötte!Nagyon dinamikus jól huz!Alacsony fordulaton is nyomatékos!!!meglepöen jó uttartása van!korrózióra hajlamosak arra oda kell figyelni!olajcsere,szürök cseréje,szelepfedél tömités megtörtént ;)olajfolyás nincs :D

negativumok amit tapasztaltam:teljesen kitekert kormánynál mind két irányba kicsit sir a szervó!fékezéshez elég nagy erökifejtés kell!180Km/h felett elég rendesen ráz már a kormány :D

Niuss! Képed van a járgányról?? Kíváncsi lennék rá! Anno amikor autót nézegettem akkor én is majdnem egy 2.0 Vekit vettem, egy gyönyörű piros volt eladó Debrecenben! Nem volt valami közel, de állati jó állapotban volt! 2 napig volt fennt aztán el is vitték pedig következő nap indultam volna megnézni s ha úgy adódott volna akkor meg is vettem volna.. De jó ez az 1.6 is, nagyon szeretem! <_<

Link to comment
Megosztás:

Niuss! Képed van a járgányról?? Kíváncsi lennék rá! Anno amikor autót nézegettem akkor én is majdnem egy 2.0 Vekit vettem, egy gyönyörű piros volt eladó Debrecenben! Nem volt valami közel, de állati jó állapotban volt! 2 napig volt fennt aztán el is vitték pedig következő nap indultam volna megnézni s ha úgy adódott volna akkor meg is vettem volna.. De jó ez az 1.6 is, nagyon szeretem! <_<

dobok majd fel képet róla!meg az ominózus benzinszüröröl ami a motortérbe van :D

Link to comment
Megosztás:

Sógorodra rátérve! Nem kérdezted meg mostanában, hogy pár hét távlatában nem bánja-e már a cserét! Mert én a helyében bánnám, főleg hogy már kerékcsapágy cserénél jár??? :D :D

Amúgy hogy álltok a járgányod javításával??

Biztos bánja, de nem mondja/nem meri mondani. 3 hónapja van műszakiig. :D

Holnap kerül bele a cucc a gépbe, csak ma jött meg a csomag Hjoe-tól. <_< :)

Hétvégére kész lesz, de mellette más masinát is javít a komám és én ugye haveri alapon vagyok nála, ezért nem mondhatom neki, hogy ne pénzért dolgozzon.

Majd sorra kerül. Jövő héten műszakis. :D Addigra 1-ben lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.