Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

G Astra menetteljesítmények


telo

Recommended Posts

Szevasztok.

2 hónapja vettem egy G-Astra Caravan-t. 1.6 16v. Nem megy rosszul a gép. de a végét még nem néztem meg. Mennyi lehet a vége?? Gyorsulásban meg vagyok elégedve vele. 3000-felett elég rendesen húz. Apám F-Asztrájához képest sokkal jobban. Mondjuk az csak 8v-s. (különben a 2 autó között egy hónap van 2002-esek)

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok.

2 hónapja vettem egy G-Astra Caravan-t. 1.6 16v. Nem megy rosszul a gép. de a végét még nem néztem meg. Mennyi lehet a vége?? Gyorsulásban meg vagyok elégedve vele. 3000-felett elég rendesen húz. Apám F-Asztrájához képest sokkal jobban. Mondjuk az csak 8v-s. (különben a 2 autó között egy hónap van 2002-esek)

183-190km/h.Chippel meg tuningolva több.Gumiméretfüggő.

Link to comment
Megosztás:

Warwolf: Azt mondod nem megy el 200-at az 1.6 16v? most 185/65 R15 van rajt.(cserélni akarom 205/50 R16 vagy 215/45 R17-re) 180-at már mentem vele, de úgy éreztem ott még volt bent egy kis tartalék. Chippelve mennyit birna szerinted? :?:

Csipszel szét is tudod pörgetni, de nekem nem ment többet 183km/h-nál az analóg óra szerint 175/65-14-es gumával.Igaz, ennek a mocinak (X16XEL) ennyi a gyári adata is.Mikor felraktam a 195/50-15-öt, azzal már nem megy jobban 173km/h-nál, de lényegesen nagyobb kanyarsebességet enged meg.Mondhatni! :( :lol: :lol: De ha azt mondom, hogy minden ilyen erőlködős, előzni nem akarós, az útról letolós ember jön mögöttem az egyenes szakaszokon, a kanyarokban mindig szépen lassan nő a távolság.Aztán volt aki nem is bírta, és inkább lelassított.Én meg élveztem, mert még bőven messze volt a csúszáshatártól. :wink: Ezt a 183-173km/h-s sebességet is itt nálunk Kecskeméten, a várost elkerülő autópályaszakaszon néztem meg, pusztán kíváncsiságból.A többi út olyan gatya, hogy értelmetlen száguldozni.Elég a max. 120-130km/h, ha sietni kell. :!:

Link to comment
Megosztás:

Warwolf: Lehet hogy bepróbálkozok a chiptunningal. Mert ha ráveszem a széles papucsokat az már lefogja a motort. (205/50-vagy 215/45)

viszont azzal számolj, hogy az alsó tartományokban mindenképpen marad a harmatos teljesítmény

na de ez itt nagyo OFF a chip-el tessék átfáradni a TUNING topikba!!

Link to comment
Megosztás:

Warwolf: Lehet hogy bepróbálkozok a chiptunningal. Mert ha ráveszem a széles papucsokat az már lefogja a motort. (205/50-vagy 215/45)

Mindenféleképpen nézz körül, és informálódj chip ügyben, mert sok kókler van.Viszont én inkább azt mondanám, hogy ne zsarold meg a vasad mociját, inkább közlekedj lendületből!Az a királyság!Nem az, aki tud gyorsan menni egyenesben, hanem az, aki tud is annyival kanyarodni! :( 8)

Link to comment
Megosztás:

Warwolf: Lehet hogy megfogadom a tanácsod, és nem erőltetem a chipet.

Amúgy is tartok a káros mellékhatásoktól ,pl: olajfogyasztás megnövekedés stb. Így is kortyol egy kevés olajat. Bár állítólag ez 1.6 16v-betegség. Bepróbálkozok azzal a lendületből autózással. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Warwolf: Lehet hogy megfogadom a tanácsod, és nem erőltetem a chipet.

Amúgy is tartok a káros mellékhatásoktól ,pl: olajfogyasztás megnövekedés stb. Így is kortyol egy kevés olajat. Bár állítólag ez 1.6 16v-betegség. Bepróbálkozok azzal a lendületből autózással. :wink:

:smt023
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Új "rekordom": M3-as sík, egyenes szakasz, 1 személy, no klíma...

...

...

...

:lol:

175 km/h óra szerint. Ennél többet nem akart menni. Pedig többször is próbáltam.... :oops:

Érdekes viszont, hogy még Horvátban enyhe emelkedőn, klímával, 2 személy plusz csomagokkal is tudta a 172-173-at... Talán a körülmények most másak voltak... Lehet, hogy most szembeszél is volt, franc tudja. Lehet, hogy le kéne méretnem a teljesítményt? :roll:

Azért M7-esen enyhe lejtőn mentem már 190-et is... :)

Link to comment
Megosztás:

nem kevés ez ? :shock:

Nem tom... Újkorában sem nagyon ment többet 180-nál, de akkor is kínosan nehezen érte el.... Talán most is ment volna addig, ha lett volna még türelmem és nem fájdult volna meg a szívem, hogy szétkínozom az autót.

Link to comment
Megosztás:

175 km/h óra szerint. Ennél többet nem akart menni. Pedig többször is próbáltam.... :oops:

sztem is kevésnek tűnik, majdnem 170et énis mentem az 1.4 8v-vel, igaz kellett a lejtő és már nagyon sírt az autó

pedig a miénk kicsit még el is van lustulva...

és a tiéd sokkal erősebb, ujabb tehát kevés imho

Link to comment
Megosztás:

sztem is kevésnek tűnik, majdnem 170et énis mentem az 1.4 8v-vel, igaz kellett a lejtő és már nagyon sírt az autó

pedig a miénk kicsit még el is van lustulva...

és a tiéd sokkal erősebb, ujabb tehát kevés imho

Hát "sajna" ennyit tud.... Nem mintha valaha is tartósan ki szeretném használni a nagy sebességet, de azért majd lehet, hogy megméretem. Csak most nincs egy felesleges 20-asom erre.

Enyhe lejtőn tud 190-et, de sík úton nálam ez a max most.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.