Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Esetleg számítógépes diagnosztikán gondolkodtál már?

Kb. egy hete gondolkozok ilyesmin, idáig ugyanis a szerelő ismerősök tanácsaira hagyatkoztam főként (ez lehet rossz, az produkál ilyen hibát stb.) de azoktól nem javult meg. Most az apósjelöltemmel beszélgettem, és ő mondta, hogy esetleg nincs-e valami olyan jeladó a kocsiban, ami a gyújtáselektronikának ad jelet. Ha van, az adhat olyan hibás értéket, amitől az elektronika letiltja, hogy beinduljon az autó (pl.: úgy hogy nem ad szikrát)?

Link to comment
Megosztás:

Kb. egy hete gondolkozok ilyesmin, idáig ugyanis a szerelő ismerősök tanácsaira hagyatkoztam főként (ez lehet rossz, az produkál ilyen hibát stb.) de azoktól nem javult meg. Most az apósjelöltemmel beszélgettem, és ő mondta, hogy esetleg nincs-e valami olyan jeladó a kocsiban, ami a gyújtáselektronikának ad jelet. Ha van, az adhat olyan hibás értéket, amitől az elektronika letiltja, hogy beinduljon az autó (pl.: úgy hogy nem ad szikrát)?

Ez kicsit olyan, mint a viccben, hogy közelebb megy a skót a gyertyához, mert fázik, de még nem gyújtja meg...

ECU? Igaz, ahhoz kell tech.

Link to comment
Megosztás:

Rendben van, ha segíteni szerettél volna akkor én kérek elnézést, de nekem elsőre inkább cinikus megjegyzésnek tünt:(

A gyújtás ráadásakor megnéztem előbb, és akkor is ad szikrát, ha utána indítózásnál beindul.A HALL valóban új, és már azt is kivillogtattam és jó. Volt benne másik gyújtáselektronika és trafó is (igaz mind a kettő bontott, lehet rossz volt, de pont u.ezt a hibajelenséget produkálta mint az ererdetivel: azért ezt nehezen tudom elképzelni, így azt gondolom nem az a baj). A teljes káberendszert kicseréltem a motortérben, így az összes jeladó stb. csatlakozója meg lett mozgatva, ill. újradugva (én is szakadt vagy kontakthibás vezetékre gondoltam) de ez sem oldotta meg. gyújtáskapcsolót is cseréltem, az is teljesen új, de az sem oldotta meg. Innentól kezdve arra gondolok valami jeladó melegedhet fel és okozhat gondot, vagy egy esetleges régebbi riasztóból bennefelejtett valamilyen alkatrész stb.

Köszönöm a hozzászólást, de sajnos a fórumon idáig elhangzott összes lehetséges megoldás (és még talán több is) felhasználásával sem sikerült megtalálnom a hibát! Annyi van még hogy hidegen mindíg beindul.

Két kérdés: Te állítod le, és utána nem indul, vagy egyszerűen lefullad?

Padlógázzal sem indul? (mondjuk nem sokadik próbálkozásra, hanem mikor nem indul, mindjárt második próbálkozásra padlógázzal sokáig indítózva)

Link to comment
Megosztás:

Igen az lesz ennek a vége, hogy elviszem valahová, mert már nem bírom idegekkel, és ez az öngyógyítás nem az igazi:). Amúgy úgy emlékszek a check lámpám nem csak villan, hanem addig világít amíg be nem indítom, utána elalszik. A vezetékeket megmozgattam, de nem állt le.

Nem akarom letörni a lelkesedésedet a szerelőkkel kapcsolatban, de nem tudom a két kezemen megszámolni, hányan jöttek már úgy a fórumra, hogy x-helyen volt már a verde, Y-dolgot kicseréltek még sem jó. De kívánom, hogy most ne így legyen! :rolleyes:

Zotya975 gy.modult cserélt asszem, de majd jön és elmeséli. Jeladót csak akart, de nem kapott a bontóban.

Igen modult, ha nem javul meg akkor jött volna a Hall-jeladó, de az nem volt bontóban, újat kellett volna vennem.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdés: Te állítod le, és utána nem indul, vagy egyszerűen lefullad?

Padlógázzal sem indul? (mondjuk nem sokadik próbálkozásra, hanem mikor nem indul, mindjárt második próbálkozásra padlógázzal sokáig indítózva)

Nos:

1. Én állítom le, és utána nem indul (nem rendszeres probléma, a leg váratlanabb helyzetekben történik, főleg ha nem hagyom sokat állni az autót)

2. Próbáltam már gázadással is indítani, azt vettem észtre teljesen független attól. Volt már hogy úgy indult be, de nem jellemző. inkább 1xcsak megjavul magától, és megy megint gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Nekem is ez volt a gondom, Én is szenvedtem mindennel de végül egy kis segítséggel(beszerezték olcsón) kicseréltem a hall és a gyújtás modult és minden faca lett :rolleyes:.

Végül is nem tom mi volt 2 közül a baja, a nagyok(opel service) is cserélik ilyenkor mind a kettőt.

Ha esetleg van ismerősödnek ilyen kocsija kezd el kicserélni őket.

Kitartást!

Link to comment
Megosztás:

Ez kicsit olyan, mint a viccben, hogy közelebb megy a skót a gyertyához, mert fázik, de még nem gyújtja meg...

ECU? Igaz, ahhoz kell tech.

Ha arra gondolsz a viccel, hogy biztosan sajnálom azt a 3000Ft-ot a diagnosztikára, akkor nem erről van szó. Csak amikor 5-6 emberből nagyjából mindegyik ugyanazt mondja, akkor elhiszem hogy az a baj. Sajnos nem volt igazuk, dehát ilyen az élet...

A villamosságszerelőknek akinek szóltam: még nem ért rá, vagy lerázott hogy nem ért astrához...

ECU? Sajnos nem értek nagyon hozzá, sőt... de remélem ahová viszem majd, ott lesz olyan ami kell, és meg tudják majd mondani mit cseréljek.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Nekem is ez volt a gondom, Én is szenvedtem mindennel de végül egy kis segítséggel(beszerezték olcsón) kicseréltem a hall és a gyújtás modult és minden faca lett :rolleyes:.

Végül is nem tom mi volt 2 közül a baja, a nagyok(opel service) is cserélik ilyenkor mind a kettőt.

Ha esetleg van ismerősödnek ilyen kocsija kezd el kicserélni őket.

Kitartást!

Szia

Te újra cserélted mindkettőt? Mert ezt már mástól is hallottam hogy együtt szokták cserélni, de az új gy.elektronika elég húzós lehet. Másik bontottat raktam bele az új Hall mellé, de attól nem lett jó. Sajnos nem nagyon van senkinek ilyen autó, főleg olyan akitől tudnék cserélgetni, de azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

Nos:

1. Én állítom le, és utána nem indul (nem rendszeres probléma, a leg váratlanabb helyzetekben történik, főleg ha nem hagyom sokat állni az autót)

2. Próbáltam már gázadással is indítani, azt vettem észtre teljesen független attól. Volt már hogy úgy indult be, de nem jellemző. inkább 1xcsak megjavul magától, és megy megint gond nélkül.

Nem akartam a szikra miatt mondani eddíg, de gondolj amit akarsz, tényleg csak segíteni próbálok.

Asszonynak 1.4 es Corsája van (c14nz). A hiba a következő volt: reggelente elvittük a gyereket a bölcsibe (kb 5 km)

mire átöltöztettük, ami kb. 10 perc, kimentünk a kocsi jellemzően nem indult (10ből 6szor). Néha padlógázzal elindult, néha nem. Várni kellett. Hidegen hibátlanul indult. Megfigyeltem, ha hagyjuk járni a bölcsi előtt, míg be nem kapcsol a venti, 10 perc után indul rendesen. Szerelőhöz vittem, rotort cserélt, meg elosztófedelet. Kérdeztem miért, azt mondta ezek a gyújtás legolcsóbb alkatrészei, ha erre nem javul meg, jönnek a drágábbak. Mondom ez hülye.. eljöttem, megtaláltam a javítási útmutatót a neten, elolvastam. "meleg motor nem indul"- motorhőfok jeledó. Vettem, kicseréltem, jó lett. Talán 2000ft volt.

A tünetek nagyon hasonlóak, és a szerelő nálam is a gyújtást kezdte babrálni. De nem biztos hogy az a baj.

Link to comment
Megosztás:

Nos:

1. Én állítom le, és utána nem indul (nem rendszeres probléma, a leg váratlanabb helyzetekben történik, főleg ha nem hagyom sokat állni az autót)

2. Próbáltam már gázadással is indítani, azt vettem észtre teljesen független attól. Volt már hogy úgy indult be, de nem jellemző. inkább 1xcsak megjavul magától, és megy megint gond nélkül.

Ja és szerintem ha kontakthiba lenne, nem te állítanád le, hanem gondolna egyet, és leállna.

Link to comment
Megosztás:

Mondanám, hogy akinek ilyen gondja van csörgessen meg ha nem indul és ha itthon vagyok odalépek egy csere-bere tesztre, de sajna ami most ezzel kínlódik mind messze lakik. :rolleyes:

Lehet már csak az én rigojám, de úgy vettem észre, ha szétszedem, és kicsit babrálok vele, akkor kb egy hétig működik utána hibátlanul, majd megint elkezdi csinálni a fesztivált. Szóval cserélgettem már, de nem lett jobb. Azért köszi.

Link to comment
Megosztás:

Lehet már csak az én rigojám, de úgy vettem észre, ha szétszedem, és kicsit babrálok vele, akkor kb egy hétig működik utána hibátlanul, majd megint elkezdi csinálni a fesztivált. Szóval cserélgettem már, de nem lett jobb. Azért köszi.

Nekem sokáíg segített a csatlakozók cibállása, gyertyapipák fel-le dugdosása, ezért először kontakthibára gondoltam, de aztán modulcsere lett belőle. Gyertyakábeleket is cseréltem, mert 3-7 ohm( vagy kohm?)-volt mindegyik, de aztán nem javult, nem baj, ráfért a csere.

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam a szikra miatt mondani eddíg, de gondolj amit akarsz, tényleg csak segíteni próbálok.

Asszonynak 1.4 es Corsája van (c14nz). A hiba a következő volt: reggelente elvittük a gyereket a bölcsibe (kb 5 km)

mire átöltöztettük, ami kb. 10 perc, kimentünk a kocsi jellemzően nem indult (10ből 6szor). Néha padlógázzal elindult, néha nem. Várni kellett. Hidegen hibátlanul indult. Megfigyeltem, ha hagyjuk járni a bölcsi előtt, míg be nem kapcsol a venti, 10 perc után indul rendesen. Szerelőhöz vittem, rotort cserélt, meg elosztófedelet. Kérdeztem miért, azt mondta ezek a gyújtás legolcsóbb alkatrészei, ha erre nem javul meg, jönnek a drágábbak. Mondom ez hülye.. eljöttem, megtaláltam a javítási útmutatót a neten, elolvastam. "meleg motor nem indul"- motorhőfok jeledó. Vettem, kicseréltem, jó lett. Talán 2000ft volt.

A tünetek nagyon hasonlóak, és a szerelő nálam is a gyújtást kezdte babrálni. De nem biztos hogy az a baj.

Nézd! Semmi rosszat nem gondolok, olyannyira, hogy én is valami jeladóra kezdek gyanakodni, mivel gyakorlatilag mindent kicseréltem aminek a gyújtáshoz köze van. Sőt: azt figyeltem meg, hogy ha messzebb megyek (melegebb lesz a motor) utána beindul nekem is. Kb hasonló távokon (3-6Km) utána nem indul, de nekem sem mindig, csak olykor. És hidegen mindig indul. Valóban nagyon hasonló, holnap lehet veszek is egyet. Sokat nem vesztek, legfeljebb az is új lesz:). Köszönöm a tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Nézd! Semmi rosszat nem gondolok, olyannyira, hogy én is valami jeladóra kezdek gyanakodni, mivel gyakorlatilag mindent kicseréltem aminek a gyújtáshoz köze van. Sőt: azt figyeltem meg, hogy ha messzebb megyek (melegebb lesz a motor) utána beindul nekem is. Kb hasonló távokon (3-6Km) utána nem indul, de nekem sem mindig, csak olykor. És hidegen mindig indul. Valóban nagyon hasonló, holnap lehet veszek is egyet. Sokat nem vesztek, legfeljebb az is új lesz:). Köszönöm a tanácsot!

Én is "sokat nem vesztek" alapon vettem anno! Szívesen, remélem beválik!

Link to comment
Megosztás:

Nézd! Semmi rosszat nem gondolok, olyannyira, hogy én is valami jeladóra kezdek gyanakodni, mivel gyakorlatilag mindent kicseréltem aminek a gyújtáshoz köze van. Sőt: azt figyeltem meg, hogy ha messzebb megyek (melegebb lesz a motor) utána beindul nekem is. Kb hasonló távokon (3-6Km) utána nem indul, de nekem sem mindig, csak olykor. És hidegen mindig indul. Valóban nagyon hasonló, holnap lehet veszek is egyet. Sokat nem vesztek, legfeljebb az is új lesz:). Köszönöm a tanácsot!

Ja és motohőfok jeladó, két vezetékes. Nekem először a műszeregységhez valót akarták adni.

Link to comment
Megosztás:

Ezt lehet, hogy én is megjátszom. Nem drága alkatrész, a Bárdinál 2400Ft.

Ez a szenzor egyébként hol helyezkedik el?

A szenzor a motor hátsó részénél a generátor környékén található. Pontosabbat holnap tudok mondani, ha esetleg nem találod meg, mert nekem is csak mondták, hogy ott van valahol.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Így már valszeg megtalálom majd.

Cseréje: Vagy leeresztesz valamennyit a hűtővízből, vagy megpróbálsz minél gyorsabb lenni. Én az utóbbit választottam kb 3-4 dl hűtővíz folyt el. Csere után lehet, hogy légteleníteni kell (ha sok víz folyt el). Ez egyszerű, kicsavarod a vízhőfok jeladót (egy vezeték megy rá, kb a gázbowden mellett, a szívócsövön van), ha folyik ki rajta a víz buborékmentesen, visszateszed.

Ha nem, akkor töltesz bele (kiegyenlítő tartályba) míg el nem kezd folyni. Ezután a megfelelő szintig töltöd a rendszert.

Aztán járatod míg be nem melegszik (nyit a termosztát), hagyod visszahülni, és ellenőrzöd a szintet.

Természetesen a művelet előtt alá kell tenni egy félbevágott kannát (vagy valamit ami van), hogy a hűtővízet még fel tudd használni, és a környezetet se szennyezd.

Link to comment
Megosztás:

Cseréje: Vagy leeresztesz valamennyit a hűtővízből, vagy megpróbálsz minél gyorsabb lenni. Én az utóbbit választottam kb 3-4 dl hűtővíz folyt el. Csere után lehet, hogy légteleníteni kell (ha sok víz folyt el). Ez egyszerű, kicsavarod a vízhőfok jeladót (egy vezeték megy rá, kb a gázbowden mellett, a szívócsövön van), ha folyik ki rajta a víz buborékmentesen, visszateszed.

Ha nem, akkor töltesz bele (kiegyenlítő tartályba) míg el nem kezd folyni. Ezután a megfelelő szintig töltöd a rendszert.

Aztán járatod míg be nem melegszik (nyit a termosztát), hagyod visszahülni, és ellenőrzöd a szintet.

Természetesen a művelet előtt alá kell tenni egy félbevágott kannát (vagy valamit ami van), hogy a hűtővízet még fel tudd használni, és a környezetet se szennyezd.

Elvileg du-ra meglesz a jeladó. Ma ráméricskéltem Ohm mérővel, és valószínűleg nem jó.

Amúgy a szerelési kézikönyv a következő adatokat írja a jeladóra:

Hőmérséklet Ellenállás

0°C.....................4,8 - 6,6 kOhm

20°C.....................2,2 - 2,8 kOhm

40°C.....................1,0 - 1,4 kOhm

80°C.....................270 - 380 Ohm

Nekem a probléma 900 Ohm és 1 kOhm között jelentkezett. Remélem ez a rossz, és nem az ECU-ban az mérő rész... na majd délután mindenki derül.

Link to comment
Megosztás:

Semmi eredmény?

Egyelőre nincs most újdonság. A motorhőfok jeladóra nem volt időm (bár kezdem azt hinni, hogy nem ez lesz a baj). Elég sok meló összegyűlt a héten.

Hétvégén ki akarom tisztítani a hűtőrendszert mert ismerős hozott egy vagon deszt vizet meg valami tisztító löttyöt. Aztán következő körben mehet bele fagyálló is.

Tegnap alapjáraton is járattam és még fél óra után sem volt semmi baja (nyitott motorházfedéllel). A hőfok a belső mutató szerint kb 94-ig ment fel, ahol már bekapcsolt az első venti is. Na utána furikáztam is egy kicsit kíváncsiságból a ház körül mire a hőfok lement 90 alá és pár perc múlva a motor is megállt.

Kezdek arra gyanakodni, hogy nem a motorblokk melegedése okozza a gondot mert akkor már az egyhelyben járatástól is meg kellene állnia, hanem talán a trafó, gyújtásmodul, stb melegedhet túl a terheléstől és akkor adja meg magát.

Amint kapok fizut megy szervizeshez:D

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nincs most újdonság. A motorhőfok jeladóra nem volt időm (bár kezdek azt hinni, hogy nem ez lesz a baj). Elég sok meló összegyűlt a héten.

Hétvégén ki akarom tisztítani a hűtőrendszert mert ismerős hozott egy vagon deszt vizet meg valami tisztító löttyöt. Aztán Következő körben mehet bele fagyálló is.

Tegnap alapjáraton is járattam és még fél óra után sem volt semmi baja (nyitott motorházfedéllel). A hőfok a belső mutató szerint kb 94-ig ment fel, ahol már bekapcsolt az első venti is. Na utána furikáztam is egy kicsit kíváncsiságból a ház körül mire a hőfok lement 90 alá és pár perc múlva a motor is megállt.

Kezdek arra gyanakodni, hogy nem a motorblokk melegedése okozza a gondot mert akkor már az egyhelyben járatástól is meg kellene állnia, hanem talán a trafó, gyújtásmodul, stb melegedhet túl a terheléstől és akkor adja meg magát.

Amint kapok fizut megy szervizeshez:D

Olyan, hogy motorblokk melegedése nincs. Melegszik a motor, mert működik, arra van a hűtővíz, ha nem forr fel, akkor az rendben. Írd majd meg, hogy mire jutottak, mert szerintem sokan kiváncsiak rá. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.