Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Lehet, de előbb a gyujtásmodullal kezd, az olcsóbb.

Ma akartam is vennegy MAgnet Marelli gyártmányút (10e újonnan), de nincs készleten (UnixTrade). Este azért kiszerelem, valamint a Hall jeladó környékét ellenőrzöm, hogy folyhatott-e be oda olaj a szelepfedéltömítésből.

Néztem eBay-en gyújtásmodult és érdekes dologra lettem figyelmes. A modul egy alumínium lapra van rögzítve, amit két csavar tart, valamint fehér hővezető pasztát kennek alá. Olyasmi ez mint mondjuk a számítógépben a proci és a hűtőborda között van. Megnézem, hogy a csatlakozók épek-e valamint úrjapasztázom. Lehet, hogy csak annyira elöregedett a hőközvetítő anyag, hogy már inkább szigetel ,mint jól átvezetné a hőt és emiatt melegszik esetleg túl az alkatrész (hidegen ugye kifogástalan, ezért nem biztos, hogy rossz)

Link to comment
Megosztás:

Ma akartam is vennegy MAgnet Marelli gyártmányút (10e újonnan), de nincs készleten (UnixTrade). Este azért kiszerelem, valamint a Hall jeladó környékét ellenőrzöm, hogy folyhatott-e be oda olaj a szelepfedéltömítésből.

Néztem eBay-en gyújtásmodult és érdekes dologra lettem figyelmes. A modul egy alumínium lapra van rögzítve, amit két csavar tart, valamint fehér hővezető pasztát kennek alá. Olyasmi ez mint mondjuk a számítógépben a proci és a hűtőborda között van. Megnézem, hogy a csatlakozók épek-e valamint úrjapasztázom. Lehet, hogy csak annyira elöregedett a hőközvetítő anyag, hogy már inkább szigetel ,mint jól átvezetné a hőt és emiatt melegszik esetleg túl az alkatrész (hidegen ugye kifogástalan, ezért nem biztos, hogy rossz)

Valóban szoktak alá tenni hővezetőt, de nem hinném, hogy ez a probléma. Sztem csere.

Link to comment
Megosztás:

Valóban szoktak alá tenni hővezetőt, de nem hinném, hogy ez a probléma. Sztem csere.

Na sikerült vásárolnom. A Csergő alkatrészboltban vettem. 6215 Ft volt és valami tajvani gyagyinak titulálták a boltban. Mondtam, hogy nekem igazából mindegy csak működjön. Egyébként nem tudom, hogy a gagyi az ilyen esetekben mit takar. Van hozzá egy pici zacsiban hővezető kence is. Remélem sikerül még ma este kicserélem, de próbára már valszeg csak a köv napokban lesz időm.

Meg vettem még légszűrőt, szelepfedél tömítést és külső levegő hőmérőt is mert sikerült kinyírni pár hónapja.

Link to comment
Megosztás:

Én nem láttam alatta hővezetőt, nekem rá volt ragasztva az alu lapra.

Valszeg az a ragasztó volt a hővezető paszta. Számítógép-prociknál is előfordul, hogy fél-egy év után már kiszárad és összeragad a két felület. A ragasztón kívül volt csavaros rögzítés is?

Link to comment
Megosztás:

Valszeg az a ragasztó volt a hővezető paszta. Számítógép-prociknál is előfordul, hogy fél-egy év után már kiszárad és összeragad a két felület. A ragasztón kívül volt csavaros rögzítés is?

Igen látszik fellül két torx-os csavar, de hiába tekertem ki nem jött le a hűtő-tartó aluról. nem is erőltettem, a bontott is kompletten volt, két asszem 10-es kulcsos lemezcsavarral van felfogatva a kasztnira kiteker, levesz, feltesz ,beteker. Kicsit megszakadt a menet a lemezben, majd újjat fúrok úgyis útban van az akku, mert kicsit más szögben jön rá a csati.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg az a ragasztó volt a hővezető paszta. Számítógép-prociknál is előfordul, hogy fél-egy év után már kiszárad és összeragad a két felület. A ragasztón kívül volt csavaros rögzítés is?

Ha a szelepfedél tömítés cseréled, mindenképpen tömítőpasztával tedd be az újat, felületeket zsír- és olajmentesítsd, a tömítést mindkét oldalám kend be pasztával, és úgy rakd össze, na és ne tépd meg nagyon a csavarokat.

Link to comment
Megosztás:

Ha a szelepfedél tömítés cseréled, mindenképpen tömítőpasztával tedd be az újat, felületeket zsír- és olajmentesítsd, a tömítést mindkét oldalám kend be pasztával, és úgy rakd össze, na és ne tépd meg nagyon a csavarokat.

Szelepfedél? Hall jeladóról beszélgettünk, meg gyujtásmodulról. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szelepfedél? Hall jeladóról beszélgettünk, meg gyujtásmodulról. :rolleyes:

Vett azt is a Csergőben, azért írta Pepe a jótanácsot.

Szerencsére nekem még nem kell cserélni. Autószerelőm kezei alatt sok Opel megfordult már, de most lát először olyan Opel motort, ami nem okádja ki minden illesztésél az olajat. Az enyémről van szó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Vett azt is a Csergőben, azért írta Pepe a jótanácsot.

Szerencsére nekem még nem kell cserélni. Autószerelőm kezei alatt sok Opel megfordult már, de most lát először olyan Opel motort, ami nem okádja ki minden illesztésél az olajat. Az enyémről van szó. <_<

Ja, akkor bocs Pepe. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ja, akkor bocs Pepe. :rolleyes:

Sajnos a gyújtásmodul cseréje nem hozta meg a várva várt javulást (legalább nem került sokba). El is szontyolodtam rendesen. Ez van. Maradt még elvileg a Hall-jeladó, esetleg a gyújtótrafó.

Amíg állt az autó az út szélén (mert ugye megint megállt a motor), addig nézegettem a motorteret, beindítottam később a motort és megmozgattam a csatlakozókat, vezetékeket (Hall jeladó, gyújtásmodul, trafó) de nem tűntek rossznak mert a motort meg se rezdült tőle. Amikor már hűvösebb volt picit a motor leszedtem a gyújtáselosztó fedelét és megnéztem a Hall jeladó környékét. Pici olaj volt ott a környéken és a félköríves rész alján. A jeladó is picit olajos volt. ez az olaj a rotort forgató tengely tömítése alól jöhet ki meglátásom szerint. Ez persze nem biztos, de másra nem tudom fogni. Okozhat-e az odafojt olaj problémát?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyújtásmodul cseréje nem hozta meg a várva várt javulást (legalább nem került sokba). El is szontyolodtam rendesen. Ez van. Maradt még elvileg a Hall-jeladó, esetleg a gyújtótrafó.

Amíg állt az autó az út szélén (mert ugye megint megállt a motor), addig nézegettem a motorteret, beindítottam később a motort és megmozgattam a csatlakozókat, vezetékeket (Hall jeladó, gyújtásmodul, trafó) de nem tűntek rossznak mert a motort meg se rezdült tőle. Amikor már hűvösebb volt picit a motor leszedtem a gyújtáselosztó fedelét és megnéztem a Hall jeladó környékét. Pici olaj volt ott a környéken és a félköríves rész alján. A jeladó is picit olajos volt. ez az olaj a rotort forgató tengely tömítése alól jöhet ki meglátásom szerint. Ez persze nem biztos, de másra nem tudom fogni. Okozhat-e az odafojt olaj problémát?

Szerintem el kéne vinned szerelőhöz. Lassan úgy jársz mint én, kicserélsz mindent, de nem lesz jó. Nekem annyival volt nehezebb, hogy néha állt csak le. Természetesen a szerelőnél két nap alatt egyszer sem.

Link to comment
Megosztás:

Vett azt is a Csergőben, azért írta Pepe a jótanácsot.

Szerencsére nekem még nem kell cserélni. Autószerelőm kezei alatt sok Opel megfordult már, de most lát először olyan Opel motort, ami nem okádja ki minden illesztésél az olajat. Az enyémről van szó. :rolleyes:

Mert én még nem jártam ott <_<

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a gyújtásmodul cseréje nem hozta meg a várva várt javulást (legalább nem került sokba). El is szontyolodtam rendesen. Ez van. Maradt még elvileg a Hall-jeladó, esetleg a gyújtótrafó.

Amíg állt az autó az út szélén (mert ugye megint megállt a motor), addig nézegettem a motorteret, beindítottam később a motort és megmozgattam a csatlakozókat, vezetékeket (Hall jeladó, gyújtásmodul, trafó) de nem tűntek rossznak mert a motort meg se rezdült tőle. Amikor már hűvösebb volt picit a motor leszedtem a gyújtáselosztó fedelét és megnéztem a Hall jeladó környékét. Pici olaj volt ott a környéken és a félköríves rész alján. A jeladó is picit olajos volt. ez az olaj a rotort forgató tengely tömítése alól jöhet ki meglátásom szerint. Ez persze nem biztos, de másra nem tudom fogni. Okozhat-e az odafojt olaj problémát?

Szerintem nem. De a gyujtótrafót kilehet mérni multiméterrel, amikor éppen nem indul. Lehúzod a csatit meg a gyujtókábelt, a két alsó sarun 0.4 ohmot kell mérni, a kocsi orra felöli sarun, és a gyujtókábel helyén meg 4-7 kohmot. testzárlatot lehet mérni a szélvédő felöli sarun, és a testen itt végtelennek kel lennie az ellenállásnak.

Link to comment
Megosztás:

Az 1-esnél a kisebbet, a 2-esnél a nagyobbat (ami értékeket Zotya írt).

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=66f24a1fa...&aid=167351

Hétvégén akkor kiméregetem a trafót. Még kell vennem pár méter vezetéket, mert most nem lesz segítség, így az utastérig be kell húznom a 4 érintkezőről a jelet, amit majd a multiméterrel méregetek.

(Olajfolyás téma. Mi az oka ennek, hogy így járnak az Opel motorok? Gyenge anyagminőség, ami a rendszeres hőterhelés miatt idővel vetemedik, így az illesztések már nem lesznek elég pontosak? Más márkák, hogy állnak ezzel. Pl a japánok ugye elég jól elléptek annak idején a nagyszilárdságú acélokkal is. Ebben a témában is jobbak lennének?)

Link to comment
Megosztás:

...

(Olajfolyás téma. Mi az oka ennek, hogy így járnak az Opel motorok? Gyenge anyagminőség, ami a rendszeres hőterhelés miatt idővel vetemedik, így az illesztések már nem lesznek elég pontosak? Más márkák, hogy állnak ezzel. Pl a japánok ugye elég jól elléptek annak idején a nagyszilárdságú acélokkal is. Ebben a témában is jobbak lennének?)

Nekem jelenleg egyáltalán nem folyik semmi olaj a kocsiban. Annyi a titka, hogy jól kell összerakni: szelepfedélhez és olajteknőhöz pasztát kell használni.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén akkor kiméregetem a trafót. Még kell vennem pár méter vezetéket, mert most nem lesz segítség, így az utastérig be kell húznom a 4 érintkezőről a jelet, amit majd a multiméterrel méregetek.

(Olajfolyás téma. Mi az oka ennek, hogy így járnak az Opel motorok? Gyenge anyagminőség, ami a rendszeres hőterhelés miatt idővel vetemedik, így az illesztések már nem lesznek elég pontosak? Más márkák, hogy állnak ezzel. Pl a japánok ugye elég jól elléptek annak idején a nagyszilárdságú acélokkal is. Ebben a témában is jobbak lennének?)

Nem menet közben kell mérni, hanem amikor megáll félregurulsz, lehúzod a lapos csatit, meg a gyertyakábelt, és simán csak a trafón mérsz értéket. Ilyenkor azt nézed, hogy a primer-szekunder tekercs jó-e, nincs-e szakadás. Nem hiszem hogy kibírná a multiméter a menet közbeni feszkókat. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem jelenleg egyáltalán nem folyik semmi olaj a kocsiban. Annyi a titka, hogy jól kell összerakni: szelepfedélhez és olajteknőhöz pasztát kell használni.

Pontosan miféle paszta ez? Hol lehet ilyet beszerezni? Ha gyári cucc akkor gondolom nem árt a motornak, mert olvastam olyasmit is, hogy bizonyos nem oda való paszták a fém alkatrészeket kikezdhetik.

Ilyet találtam: Loctite 518, ami nem túl olcsó, de elég komolya márka, úgyhogy biztosan jó. Olcsóbbra tipp?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem glutamin motorikus tömítőpasztára gondolt.

A crc fémmentes paszta felhasználása szinte ua. mint a rézpasztának.

Olajfolyást írt, szerintem karter, szelepfedél tömítésére gondolt, azt szokták ilyennel ragasztani. A rézpaszta inkább kenésre való, én a féknél használtam.

Link to comment
Megosztás:

crc fémmentes paszta helyett próbáld ki ezeket: :D

http://meccanoshop.hu/shop_artdet.php?shop...cikk=4110013100

vagy ezt:

[url="http://www.g-bush.hu/p9.html

Hát nem tudom, erre is rá van írva, hogy hőálló, meg hogy ehhez való, most szedjem le, és vegyek olyat, amit te ajánlasz, vagy dobjam el, és legközelebb ha leszedem a kartert ( remélem soha) akkor vegyek olyat amit te mondtál? :rolleyes: <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.