Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

175/70 R14 (bár nekem /65 van) 185/65 R14, 195/60 R15 ezek az általános méretek. :D

Nekem is most olyan a gumiméretem mint neked, tehát 175/65 R14, csak teljesen más a márka. ^_^ Én úgy vettem észre hogy ez tökéletes is, mert jó a tapadásom, nem eszik sokat a kocsi sem, szóval ebből a szempontból hiba egy szál se.. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor viszont a táblázatot nem értem, na mindegy.. Ti ebben jártasabbak vagytok! ^_^

Visszatérve a kérdésemre, akkor végülis mindegy hogy 14 vagy 15-ös kerekek vannak fent??

Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya:

A 14-es "ballonosabb", tehát kényelmesebb.

A 15-ös "peresebb", tehát stabilabb kanyarban.

Ár tekintetében, pedig meg kell nézni, de szerintem a 14-es gyakoribb méret.

Nekem adott a dolog, mert gyári alufelnik 15 collosak.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőnek megvan az előnye és hátránya:

A 14-es "ballonosabb", tehát kényelmesebb.

A 15-ös "peresebb", tehát stabilabb kanyarban.

Ár tekintetében, pedig meg kell nézni, de szerintem a 14-es gyakoribb méret.

Nekem adott a dolog, mert gyári alufelnik 15 collosak.

Hmm, hogy mekkora igazad van! Arra nem is gondoltam hogy majd az alufelni úgy is "megmondja" hogy milyen méret legyen, hiszen mint írtam azt is szeretnék majd venni jövőre, valami szép darabot! ^_^ Tényleg! Ha már itt tartunk akkor kérdeznék tőletek (nem mintha eddig folyton nem azt tettem volna :D ), hogy egy jobb alufelni milyen árban mozog például használtan??? Kb.?? Ja és még akarok majd acélfelnit is venni, azt ha használtba gondolkodok mi az a max ár amit érdemes kiadni rá?? Köszi előre is srácok, már így is nagyon sokat segítettetek!

Link to comment
Megosztás:

Hmm, hogy mekkora igazad van! Arra nem is gondoltam hogy majd az alufelni úgy is "megmondja" hogy milyen méret legyen, hiszen mint írtam azt is szeretnék majd venni jövőre, valami szép darabot! ^_^ Tényleg! Ha már itt tartunk akkor kérdeznék tőletek (nem mintha eddig folyton nem azt tettem volna :D ), hogy egy jobb alufelni milyen árban mozog például használtan??? Kb.?? Ja és még akarok majd acélfelnit is venni, azt ha használtba gondolkodok mi az a max ár amit érdemes kiadni rá?? Köszi előre is srácok, már így is nagyon sokat segítettetek!

Ha alufelnit keresnél, akkor még itt érdemes szétnézni:

http://racingbazar.hu/

http://hirdetotabla.duen.hu/

Link to comment
Megosztás:

Mivel nincs külön gumis topic, így ide írom.

Tegnap kiderült mekkora is a különbség egy noname és egy márkás gumi között ^_^

Tegnap 11 fok volt és szakadt eső. A tavalyi noname gumi hasonló körülmények között már teljességgel használhatatlan volt. Sem gyorsításnál, sem fékezésnél, sem pedig kanyarban (oldaltartás) nem volt már tapadás. Sőt jobban belegondolva, eső sem kellett neki ehhez így 10fok környékén már. Az esőben is el tudta ugyanezt játszani és akkor még a hideg sem kellett neki :D

Az aquaplaning nem volt rá jellemző, mivel épp a mostani Yokohamámról (A520) koppintották. És egy 2,5 éves (tehát nem öreg) gumiról beszélünk 205/55R15 méretben.

Nah ezzel szemben a mostani 185/60R14 Yokohama A520 a maga 6 vagy 7 évével (már igencsak korosnak számít), abszolút kezehető és barátságos még extrém igénybevétel esetén is. Gyorsít, lassít, kanyarodik (nem is akárhogy)!

A Noname Gumi:

1.jpg

Valamint a brutál Yokok:

DSC00212modif.jpg

DSC00211.JPG2..jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten beszélgettünk arról hogy idővel gumit illetve felnit szeretnék venni! Olyan kérdésem lenne hogy alufelninél illetve acélfelninél milyen méretet kell néznem?? Mert ahogy nézegettem különféle ET meg még mit tudom én hogy mik alapján különböztetik meg őket! A Vectrára milyen alufelnit kell nézni, tehát mik azok a tulajdonságok amiknek passzolnia kell?? Eléggé zöldülfű vagyok eme témában így segítsetek légyszi! Köszi előre is??

Link to comment
Megosztás:

Az osztókör 4x100 legyen, a 4x98(FIAT) is rámegy, de ahhoz már mozgókúpos kerékcsavar kellene.

Az agyméret is fontos 56,5mm az Opel mérete, ha nagyobb az nem baj, de akkor un. tehermentesítő gyűrű kell bele, hogy ne a csavarok tartsák a helyén.

A felni szélessége lehet 5.5"-tól 7"-ig biztosan, átmérőben 14-17"-ig. (bár 17-nél már elég peres a gumi) Spzoli szerint 18-as is rámegy. ^_^

A neten van gumiméretváltó, az segít méretet választani.(felírod magadnak és aztán keresel)

Az ET méret a felni szélességével változik. ET 49-30-ig, de próba cseresznye. :D

Link to comment
Megosztás:

Az osztókör 4x100 legyen, a 4x98(FIAT) is rámegy, de ahhoz már mozgókúpos kerékcsavar kellene.

Az agyméret is fontos 56,5mm az Opel mérete, ha nagyobb az nem baj, de akkor un. tehermentesítő gyűrű kell bele, hogy ne a csavarok tartsák a helyén.

A felni szélessége lehet 5.5"-tól 7"-ig biztosan, átmérőben 14-17"-ig. (bár 17-nél már elég peres a gumi) Spzoli szerint 18-as is rámegy. ^_^

A neten van gumiméretváltó, az segít méretet választani.(felírod magadnak és aztán keresel)

Az ET méret a felni szélességével változik. ET 49-30-ig, de próba cseresznye. :D

Öcsibácsi! Nagyon szépen köszönöm neked a gyors, pontos és precíz választ! Ezer hála neked! :D

Link to comment
Megosztás:

Milyen a Pirelli rajta? Asszonykámnak is pont ilyen méretű a Pirellije :wacko:

.......

Thor! 1 hete lógtam neked a válasszal, ma eszembe is jutott így megnéztem! :( ;) Ha jól néztem akkor Pirelli Winter Snowcontrol 190 a típusa! Mérete 175/65 R14. Gondolom nektek nem ilyen van márcsak a nyár miatt is.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Átmérőben amúgy nem akarok nagyot venni, mert a mostani gumi mérete is 14-es, így szeretnék megmaradni e környékén, max esetleg 15-össel próbálkoznék de nagyobbal biztosan nem, mert ez nekem így bőven jó! :wacko:

Nagy kár, hogy nem kell nagyobb! Pedig az enyém A Vectráról eladó és soha nem súrolt be sehol és a kormányt is lehet fordítani és persze nemutolsósorban a kanyarstabilitása az autónak iszonyat jó! :( Ja, és persze jól is néz ki! Legalábbis szerintem. ;)

Csak hát az 16-os. <_<

Link to comment
Megosztás:

Pedig az enyém A Vectráról eladó és soha nem súrolt be sehol és a kormányt is lehet fordítani és persze nemutolsósorban a kanyarstabilitása az autónak iszonyat jó! :wacko:

Csak hát az 16-os. <_<

Mondhatnád, hogy a 205/45 R16 az váltómérete, mert csak minimálisan tér el átmérőben a 175/65 R14-től. :(

Link to comment
Megosztás:

Nagy kár, hogy nem kell nagyobb! Pedig az enyém A Vectráról eladó és soha nem súrolt be sehol és a kormányt is lehet fordítani és persze nemutolsósorban a kanyarstabilitása az autónak iszonyat jó! ;) Ja, és persze jól is néz ki! Legalábbis szerintem. :o

Csak hát az 16-os. <_<

Hát az egy kicsit nekem nagy lenne! :( Azt hiszem ennek nem én leszek az új gazdája, de azért köszi a lehetőséget! ;)

Mondhatnád, hogy a 205/45 R16 az váltómérete, mert csak minimálisan tér el átmérőben a 175/65 R14-től. :)

Na ja! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Thor! 1 hete lógtam neked a válasszal, ma eszembe is jutott így megnéztem! :o :) Ha jól néztem akkor Pirelli Winter Snowcontrol 190 a típusa! Mérete 175/65 R14. Gondolom nektek nem ilyen van márcsak a nyár miatt is.. <_<

Jobb későn mint soha :wacko:

Nevetni fogsz :( Párom Vekijén pont ilyen van télen ;) Jó guma ;)

Link to comment
Megosztás:

Jobb későn mint soha :wacko:

Nevetni fogsz :( Párom Vekijén pont ilyen van télen ;) Jó guma ;)

Te vagy az első olyan ember aki ezt mondja rá! <_< Eddig mindenki azt mondta rá hogy sz@r... Mondjuk engem ez nemigazán izgat, mert nekem bizonyított eddig, gondom nincs vele és remélem nem is lesz! :o

Jövőre viszont nyári guminak Barum-ot tervezek venni, remélem össze is jön!

Tényleg ha már itt tartunk! Egy vadi új garnitúra gumi, jobb márkákból normál használat mellett általában hány szezont bír ki?? Tudom hogy sok mindentől függ de úgy mégis kb??

Link to comment
Megosztás:

Te vagy az első olyan ember aki ezt mondja rá! <_< Eddig mindenki azt mondta rá hogy sz@r... Mondjuk engem ez nemigazán izgat, mert nekem bizonyított eddig, gondom nincs vele és remélem nem is lesz! :(

Jövőre viszont nyári guminak Barum-ot tervezek venni, remélem össze is jön!

Tényleg ha már itt tartunk! Egy vadi új garnitúra gumi, jobb márkákból normál használat mellett általában hány szezont bír ki?? Tudom hogy sok mindentől függ de úgy mégis kb??

Bakker hülyét írtam az előző commentben :wacko:

Asszonykámnak ilyen gumája van:

Pirelli Winter 160

1475.jpg

6-7 év-nél tovább nem tanácsolják az okosok használni a gumit, mert ennyi idő alatt "öregszik" el.

Nah erről csak annyit, hogy Párom Polskiján a 16éves Uniroyalok, még a mai napig "bírják" (de közúton már veszélyes lenne).

Az öregedés alatt azt értik, hogy keménnyé válik a keverék és ezáltal veszít a tapadásból. Tényleg érezhető keményedés a 6 éves Yokoimnál is, már nem tud annyit mint újkorában.

Én jövőre adom el a 3 éves Nokianokat (téli), utána meg veszek majd újat ősszel. A profilmélység még jó lesz bőven, a futófelület is jó (tökéletes futómű), így tuti el fog menni majd.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, az a 6-7 év reálisnak tűnik, annyi alatt le szoktuk koptatni apámmal a gumikat (csak az ő autójáról tudok nyilatkozni mer enyémet még nem vezettem annyi ideig <_<) Vekimre most akarok venni télit, nézegettem, hogy most "nyáron" adnak télit olyan 70% kedvezménnyel is, majd megnézem aztán sztem veszek vmi jobbat mint goodyear vagy michelin óccsóér szezon előtt.

'a" vekimen régi téli gumi volt valamilyen firestone, szegény öreg is volt meg javított is, elülsők valami hihetetlenül lekoptak múlt télen, nemtom, hogy csináltam, egyenletes volt a kopás, szóval nem vmi felfüggesztési gond :wacko:

Szval ha normálisan használod a gumit kb 5-8 évet bír ki (téli talán többet mer kevesebbet szokták használni).

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, az a 6-7 év reálisnak tűnik, annyi alatt le szoktuk koptatni apámmal a gumikat (csak az ő autójáról tudok nyilatkozni mer enyémet még nem vezettem annyi ideig <_<) Vekimre most akarok venni télit, nézegettem, hogy most "nyáron" adnak télit olyan 70% kedvezménnyel is, majd megnézem aztán sztem veszek vmi jobbat mint goodyear vagy michelin óccsóér szezon előtt.

'a" vekimen régi téli gumi volt valamilyen firestone, szegény öreg is volt meg javított is, elülsők valami hihetetlenül lekoptak múlt télen, nemtom, hogy csináltam, egyenletes volt a kopás, szóval nem vmi felfüggesztési gond :wacko:

Szval ha normálisan használod a gumit kb 5-8 évet bír ki (téli talán többet mer kevesebbet szokták használni).

Hány km-t használtátok kb.?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.