Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

És ez így nem dobta meg a fogyasztást? Mert ha jól gondolom a teljesítmény nem indokolja a 195-ös kerekeket. :D

Nekem semmivel nem eszik többet, 5 liter max. lazább tempóban 4,5, de a 17el sem evett számot tevően többet csak pörgetni kellett, hogy menjen. Végül is dájzel:D Amúgy én ezt találtam gyári méretnek: 195/60 VR15 ;) :o 1.7 TD-re. De inkább R14-re tippelek, mert gumis oldalakon meg az 195/60 R14-et hozza:S Útfekvése sokkal jobb mint pl. 185/65 R14-nek.
Link to comment
Megosztás:

Nekem semmivel nem eszik többet, 5 liter max. lazább tempóban 4,5, de a 17el sem evett számot tevően többet csak pörgetni kellett, hogy menjen. Végül is dájzel:D Amúgy én ezt találtam gyári méretnek: 195/60 VR15 ;) :o 1.7 TD-re. De inkább R14-re tippelek, mert gumis oldalakon meg az 195/60 R14-et hozza:S Útfekvése sokkal jobb mint pl. 185/65 R14-nek.

Én most agyalok hogy mit kéne. Mert a nagyobb fék miatt muszáj felnit cserélnem 15-re, viszont a 195/50 túl peres, meg kisebb is mint a gyári picivel, meg szerintem 100 lóhoz feleslegesen széles is. A 185/60 pont váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Szép ám!! :D nekem mondjuk kályha van az orrában, de elég jól mozgatja:D

Nos, akkor a képek:

Link1

Link2

Link3

Link4

Jaa, határeset. Kicsit kevés a 195/50 R15 a kerékjárati ívben. Főleg hátul. Nekem most - amivel vettem - 195/65 R15 vann fenn, az egész jól kitöltí az íveket, nem ér bele sehol. Mondjuk ez Omega méret pont...

Ahhoz képest a 195/50 R15 majdnem 60 mm-rel kisebb átmérőben!!!!! Az nagyon nagy különbség!!

http://www.carstyling.hu/cs_image.php?pic=00/03/35/54/33554_1335597308.jpg&t=2

Pedig ezt szívesen felraknám (kis alku után :-)):

http://www.autoalkatresz.hu/auto-gumifelni/semperit_nyari_195_50r15_82_v_tl_artec_alufelni_15x7-499427

A gyári méretekről meg mindenhol eltérő adatokat találok, volt 195/60 R14 a gyengébb, meg 195/60 R15 is a jobban motorizált típushoz.

A másik, amit korábban írtam, hogy ezzel a gumimérettel hajszálpontos kilométerórám

Link to comment
Megosztás:

üdv. 93-as 4.havi vectram van. c20ne. megmodaná nekem valaki, hogy hogy a bánatba tudok állítani a kéziféken? mert már lassan hónaljban fog és idegesit. másik dolog, intenzív fékezésnél hangja van a féknek ez mitől lehet? vagy amikor nem intenzív, hanem hosszabban fékezek de kevésbé erősen akkor is ez van. olyan mintha felmelegedne a fék akkor csinálja. mit kell cserélni?

Link to comment
Megosztás:

üdv. 93-as 4.havi vectram van. c20ne. megmodaná nekem valaki, hogy hogy a bánatba tudok állítani a kéziféken? mert már lassan hónaljban fog és idegesit. másik dolog, intenzív fékezésnél hangja van a féknek ez mitől lehet? vagy amikor nem intenzív, hanem hosszabban fékezek de kevésbé erősen akkor is ez van. olyan mintha felmelegedne a fék akkor csinálja. mit kell cserélni?

A hátsó hídnál tudsz állítani közép tájon de ne zavarjon be hogy csak egy helyen lehet állítani nyugodj meg mind a kettőt fogja állítani!

Ez amit elmondtál a fékről ez iyg nagyon kevés lehet csak ki kell pucolni és minden jó lesz de bizd szakembere még a kézi fék állítást is ha nem értesz hozzá mert még rásül a hátsó betét a dobra !!!

Link to comment
Megosztás:

A hátsó hídnál tudsz állítani közép tájon de ne zavarjon be hogy csak egy helyen lehet állítani nyugodj meg mind a kettőt fogja állítani!

Ez amit elmondtál a fékről ez iyg nagyon kevés lehet csak ki kell pucolni és minden jó lesz de bizd szakembere még a kézi fék állítást is ha nem értesz hozzá mert még rásül a hátsó betét a dobra !!!

c20ne-nél hátul tárcsa van nem dob :hiya:

Link to comment
Megosztás:

üdv. 93-as 4.havi vectram van. c20ne. megmodaná nekem valaki, hogy hogy a bánatba tudok állítani a kéziféken? mert már lassan hónaljban fog és idegesit. másik dolog, intenzív fékezésnél hangja van a féknek ez mitől lehet? vagy amikor nem intenzív, hanem hosszabban fékezek de kevésbé erősen akkor is ez van. olyan mintha felmelegedne a fék akkor csinálja. mit kell cserélni?

Lehet már vasra fut a féked!Szerintem ideje betétet cserélni,a kézifék is azért fog fennt mert kopottak a betétek!!

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet megpróbálom az omijét, hátha jobb mint a mostani, azt mondod simán elfér hátul egy 15" 195/50? ET35el? mert a 16"205/55ET 35el már nem fért:D

Már majdnem lecsaptam egy 205/55 R16 ET35-ös felnire, de szerencsére visszaolvastam a topic elejére. Nem fér el a hátsó ívnél az ET miatt!!!

Link to comment
Megosztás:

Már majdnem lecsaptam egy 205/55 R16 ET35-ös felnire, de szerencsére visszaolvastam a topic elejére. Nem fér el a hátsó ívnél az ET miatt!!!

:D szerintem ha van lehetőséged vétel előtt meg kell próbálni, akkor kiderül:D csomiba bemászol ugrálsz és látod, hogy bele ér e vagy sem.
Link to comment
Megosztás:

A tárcsás hátsó kerékagy méreteire lenne szükségem. A 260-as tárcsáról lenne szó, amiben külön van a kerékagy.

A méretek:-féktartólemez>tengelycsonk felfekvő felületétől az agy>tárcsa felfekvő felület magassága,

-féktárcsa felfogó felület átmérője.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bocs, hogy a felni/gumi nyűgjeimmel zaklatlak benneteket, de lenne egy kérdésem.

16-os felnihez keresek gumit. Kérdés, hogy ki jár 16"-os felniken és milyen méretű gumival??

Én 195/55 R16-ot raknék rá, gumis szerint 205/50 lenne a jobb választás, komfortosabb lenne. Viszont azt már túl szélesnek gondolom, még ha szervós iss a gép, de akkor iss csak 75 LE. Ez nem Omega...

Előre iss köszi. Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Bocs, hogy a felni/gumi nyűgjeimmel zaklatlak benneteket, de lenne egy kérdésem.

16-os felnihez keresek gumit. Kérdés, hogy ki jár 16"-os felniken és milyen méretű gumival??

Én 195/55 R16-ot raknék rá, gumis szerint 205/50 lenne a jobb választás, komfortosabb lenne. Viszont azt már túl szélesnek gondolom, még ha szervós iss a gép, de akkor iss csak 75 LE. Ez nem Omega...

Előre iss köszi. Üdv

Szerintem az x16sz-re még a 196 is sok.

Nekem meg ajánlhatna valaki valami jó kis 15-ös lemezfelnit, ami felmegy a gyári 5 csavaros kerékagyra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.