Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Na ezt magyarázza meg nekem valaki, hogy függhet össze a gyujtótrafó hibája azzal, hogy nem áll le a motor?

Én nem értek hozzá, de laikus szemmel sztem csak 1 gyújtótrafóval van felszerelve a kicsike, tehát benzines üzemmódban is elő kellene jönnie. Szerintem!! Nem??!! DE!!! Hátakkormeg?! :lol: (csak a Besenyő Pista bácsit idézve)

Szal, várom a további hozzászólásokat.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Én nem értek hozzá, de laikus szemmel sztem csak 1 gyújtótrafóval van felszerelve a kicsike, tehát benzines üzemmódban is elő kellene jönnie. Szerintem!! Nem??!! DE!!! Hátakkormeg?! :lol: (csak a Besenyő Pista bácsit idézve)

Szal, várom a további hozzászólásokat.

Köszönöm!

Meg eleve ha a gyujtótrafó hibás, akkor esetleg kimarad gyujtás, nem pedig még azután is megy, hogy elvette a kulcsot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,6 16V Astra G Caravan-om, 99'-es, benzin/gázüzemű. Olyan gondom van, hogy gázüzemben néha/gyakran, amikor le akarom állítani a motort, nem akar leállni, akár a kulcsot is kivehetem, pöfög-köhög tövább, akár 5 másodpercig is. Olyankor hiába fordítom vissza a kulcsot gyújtásra (ezzel ismételten indul) és állítanám le ismét, nem áll le. Most azt a megoldást találtam, h. átkapcsolok benzinre ilyenkor, megvárom amíg kiürül a gáz a motorból és amikor már benyát kap, szépen leáll.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm előre a válaszokat.

Üdv. Sziszka

Régóta csinálja?

Nem lehet, hogy valami szar gázt tankoltál bele?

Ez benzineseknél régen tipikusan az alacsonyabb oktánszám miatt fordult elő, amikor is egy kicsit nagyobb előgyújtás csodákat művelt.

Volt amikor a zsiguli akár egy percig is kalimpált még a gyújtás levétele után a 86-os benzinnel. Mókás volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Régóta csinálja?

Nem lehet, hogy valami szar gázt tankoltál bele?

Ez benzineseknél régen tipikusan az alacsonyabb oktánszám miatt fordult elő, amikor is egy kicsit nagyobb előgyújtás csodákat művelt.

Volt amikor a zsiguli akár egy percig is kalimpált még a gyújtás levétele után a 86-os benzinnel. Mókás volt. :lol:

Sajna nem a gáz a hibás, mindíg ugyanott tankolok, és hol csinálja hol nem :lol:

de azért köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most regisztráltam itt a fórumon. Pár hónapja vettem egy 2003-as 1.6-os G-s Astrát.

Október elején jár le a műszakija és a minap lépte át a 100.000 km-t.

Az a kérdésem, hogy miket érdemes/kell kicserélnem így 100.000 km után és műszaki előtt?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Most regisztráltam itt a fórumon. Pár hónapja vettem egy 2003-as 1.6-os G-s Astrát.

Október elején jár le a műszakija és a minap lépte át a 100.000 km-t.

Az a kérdésem, hogy miket érdemes/kell kicserélnem így 100.000 km után és műszaki előtt?

Köszi

Vezérlés, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, benzinszűrő

De nem a műszaki miatt, hanem a biztonság kedvéért, főleg a vezérlésre gondolok.

A műszaki miatt nézd át az általános dolgokat (lámpák stb) + a futóművet

Ja, és Üdv a fórumon

Link to comment
Megosztás:

Vezérlés, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, benzinszűrő

De nem a műszaki miatt, hanem a biztonság kedvéért, főleg a vezérlésre gondolok.

A műszaki miatt nézd át az általános dolgokat (lámpák stb) + a futóművet

Ja, és Üdv a fórumon

Köszi a gyors választ.

Azt meg tudod mondani, hogy kb. hány liter olajat kell vennem a cseréhez?

Link to comment
Megosztás:

nekem elég volt egy 4-l-es kiszerelés és még marad belőle

Köszi.

Arra lennék még kíváncsi, hogy akinek Ecotec motorja van, mennyire eszi az olajat.

Azt hallottam, hogy eléggé, szervízben azt mondták, hogy az Opel gyár szerint ezer km-enként akár 5 dl-t is megehet.

Tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Arra lennék még kíváncsi, hogy akinek Ecotec motorja van, mennyire eszi az olajat.

Azt hallottam, hogy eléggé, szervízben azt mondták, hogy az Opel gyár szerint ezer km-enként akár 5 dl-t is megehet.

Tapasztalat?

A gyári megengedett maximum XE motoroknál 6 dl/ 1000 km, de ha már e körül jár a fogyasztása akkor érdemes "vastagabb" olajat tenni bele mondjuk 10W 40-et. A tapasztalat pedig az, hogy valóban eszi. De 2-3 dl/1000km-t azt normálisnak mondanak.

Link to comment
Megosztás:

Mégegy kérdés:

Milyen motorolajat ajánlatok a cseréhez?

ÁÁÁÁ a régi jó kérdés!

Ha régebbi fórumozó lennél már nem mertél volna ilyet kérdezni :lol:

Jó márkát válassz (MOBILE, CASTROL stb) és a motorodnak megfelelő viszkozitásút.

Van aki agyári Opel olajra esküszik.

Ha sok olajat eszik a motorod, akkor érdemesebb 10W-40 (bár 100E nél még nem kéne sztem)

Amúgy meg a tiédhez a gyári standard az 5W-30 ha jól emlékszem.

Ne sajnáld a jó olajat a kocsitól, mert meghálálja, de nem kell a csúcsok csúcsát sem venni, mert az meg már nem hoz annyit a konyhára.

Inkább cseréld évente vagy 15.000 Km enként.

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

Arra lennék még kíváncsi, hogy akinek Ecotec motorja van, mennyire eszi az olajat.

Azt hallottam, hogy eléggé, szervízben azt mondták, hogy az Opel gyár szerint ezer km-enként akár 5 dl-t is megehet.

Tapasztalat?

Azt, h. mennyire eszi, nem tom, mert első olajcsere előtt állok én is, de azt tudom, h. valamennyire eszi (legalábbis az enyém) egy szerelő beindítás után egyből kiáltotta, -tegyél bele olyajat!, pedig kb. 20 méterre állt az autótól. Egyszer tettem már bele, kb. fél littyót, mert láttam, h. kevés van benne, de sztem ismét apadt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt, h. mennyire eszi, nem tom, mert első olajcsere előtt állok én is, de azt tudom, h. valamennyire eszi (legalábbis az enyém) egy szerelő beindítás után egyből kiáltotta, -tegyél bele olyajat!, pedig kb. 20 méterre állt az autótól. Egyszer tettem már bele, kb. fél littyót, mert láttam, h. kevés van benne, de sztem ismét apadt :lol:

Érdemes lenne lemérni konkrétan mennyit eszik

A nívópálcán egy osztás az 2 dl.

Nekem a régi kocsim 8 dl evett, az veszett sok volt.

El is kormolódott úgy a motor, hogy sok városi forgalom után mikor hirtelen

meghajtottam, a lerakódott korom átégette a dugyattyút.

Dugattyúcsere(1 hengeren) és újragyűrűzés (mind4 henger) után viszont veszett jó lett, gyári CO meg minden.

Szóval ha nagyon eszi, lehet, hogy gyűrűzni kéne.

Hány kilométer van benne?

Link to comment
Megosztás:

Érdemes lenne lemérni konkrétan mennyit eszik

A nívópálcán egy osztás az 2 dl.

Nekem a régi kocsim 8 dl evett, az veszett sok volt.

El is kormolódott úgy a motor, hogy sok városi forgalom után mikor hirtelen

meghajtottam, a lerakódott korom átégette a dugyattyút.

Dugattyúcsere(1 hengeren) és újragyűrűzés (mind4 henger) után viszont veszett jó lett, gyári CO meg minden.

Szóval ha nagyon eszi, lehet, hogy gyűrűzni kéne.

Hány kilométer van benne?

Bár az is igaz, hogy sok helyen mehet el az olaj, nem feltétlenül a gyűrűkön, tehát csak óvatosan mondogatok bármit is.

Főtengely szimeringnél is eheti, bár annak vannak külső nyomai is. Mármint akkor a z olaj kijut a motorból és az már olajosodás formájában látható. Szelepdekli tömítés is engedhet. ennek is van külső jele.

Minden esetre, ha tényleg magas a fogyasztás akkor mindenképp meg kell nézetni, hogy mi az oka és orvosolni azt, mert hosszabb távon káros lehet ott is ahol egyébként még nincs baj.

Link to comment
Megosztás:

A gyári megengedett maximum XE motoroknál 6 dl/ 1000 km, de ha már e körül jár a fogyasztása akkor érdemes "vastagabb" olajat tenni bele mondjuk 10W 40-et. A tapasztalat pedig az, hogy valóban eszi. De 2-3 dl/1000km-t azt normálisnak mondanak.

Ez anno engem is meglepett. Noh mondom mégcsak nem is kell 10 000-et menni vele oszt megvan az olacsere az utántöltésekből. 10 000-ként feltekerni egy új szűrőt osz csókolom. :lol:

Az igazság az, hogy nekem egy grammot nem eszik. (Megintcsak lekopogom.) Amikor megvettem rögtön cseréltettem az olajat és a szerelő a kezembe nyomta az olajos dobozt, mondván lötyög még egy kicsi az alján, utántöltésre jó lesz. Egy évig mandinerezett a csomagtartómban oszt a következő olajcserekor ki lett hajítva. Azóta lassan itt az újabb olajcsere ideje, de még ennek sem töltöttem utána.

Valszeg jó motor szériát fogtam ki.

Link to comment
Megosztás:

Ez anno engem is meglepett. Noh mondom mégcsak nem is kell 10 000-et menni vele oszt megvan az olacsere az utántöltésekből. 10 000-ként feltekerni egy új szűrőt osz csókolom. :lol:

Az igazság az, hogy nekem egy grammot nem eszik. (Megintcsak lekopogom.) Amikor megvettem rögtön cseréltettem az olajat és a szerelő a kezembe nyomta az olajos dobozt, mondván lötyög még egy kicsi az alján, utántöltésre jó lesz. Egy évig mandinerezett a csomagtartómban oszt a következő olajcserekor ki lett hajítva. Azóta lassan itt az újabb olajcsere ideje, de még ennek sem töltöttem utána.

Valszeg jó motor szériát fogtam ki.

Gondolom ezt csak poénnak szántad, mert azért nem úgy van az! :lol:

Nyílván üríteni kell időnként a kopásból származó fémszennyeződés miatt az olajat.

Nomeg nem csak amiatt

De igen, vannak XE-s Cartársak akiknek nem eszi.

Nekem sem eszi, bár ez twinportnál nem meglepő a tapasztalatok szerint.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal az X16XEL motor az ún. laza illesztésű motor gyárilag,ezért is van neki a 10W-s olaj előírva.

Ennek a típusnak van adva eleve magasabb olajfogyasztási adat és az még nőhet is,ha valaki nem a 10-es olajat rakja bele,hanem mondjuk csak 5-öst vagy esetleg nullást!

A többi Z és X -es motorkódoknál nem nagyon kellene lenni olyan magas olajfogyasztásnak,az már kopásra utalhat.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal az X16XEL motor az ún. laza illesztésű motor gyárilag,ezért is van neki a 10W-s olaj előírva.

Szerintem....

Jaja, én is úgy tudom, hogy ez a széria a legfalánkabb. Mondjuk, amíg nem drasztikusabb (6-7 dl) az olajfogyás, az nem jelent feltétlenül henger/gyűrű/dugattyú kopást, a megkeményedett szelepszár-szimmeringeknél, főtengely szimmeringnél is elmehet 1-2 dl, amik azért olcsóbban orvosolhatók. Az enyém 160e km után olyan 2,5-3 dl-t csíp be, én asszondom, hogy még elmegy... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaja, én is úgy tudom, hogy ez a széria a legfalánkabb. Mondjuk, amíg nem drasztikusabb (6-7 dl) az olajfogyás, az nem jelent feltétlenül henger/gyűrű/dugattyú kopást, a megkeményedett szelepszár-szimmeringeknél, főtengely szimmeringnél is elmehet 1-2 dl, amik azért olcsóbban orvosolhatók. Az enyém 160e km után olyan 2,5-3 dl-t csíp be, én asszondom, hogy még elmegy... :lol:

ugy néz ki hoznak Astra-F x16xel motorral felszerelt kocsit ide

hibája 400km alatt 5 dl olaj fogyás kemény?

motorgenerál.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.