Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

hát nekem van ugyan cascom, de az egy szem gyári immo-val (ennyi volt a feltétele) finoman szólva sem aludnék nyugodtan...

meg ha elviszik, akkor mászkáljak a biztosítóhoz meg a bankba a hitel miatt, mindezt persze autó nélkül, és minusz a biztosítási önrész... én nem vállalnék be ekkora szívást...

casco arra való, hogy ha már ellopják akkor kevesebbet bukjál, erre én semmit nem alapoznék. de kinek mi a megnyugtató... :rolleyes:

és kérdés az is hogy mekkora összegre értékelik fel ilyenkor az autót. Még az is számít, hogy szervizelve van-e!

Link to comment
Megosztás:

és kérdés az is hogy mekkora összegre értékelik fel ilyenkor az autót. Még az is számít, hogy szervizelve van-e!

én olyanról még nem hallottam hogy a biztosító többet fizet ha bemutatod neki a vezetett szervízkönyvet :rolleyes: (neki nyilván nem is érdeke)

általában eurotax érték -önrész amit megkapsz szerintem

Link to comment
Megosztás:

én olyanról még nem hallottam hogy a biztosító többet fizet ha bemutatod neki a vezetett szervízkönyvet :rolleyes: (neki nyilván nem is érdeke)

általában eurotax érték -önrész amit megkapsz szerintem

Nekem az üzletkötőm mondta, hogy az is számít náluk (Generali)

De én fordítva fogalmaznék:

Ha nem mutatod fel akkor kevesebbet fizet... máris érdekük, hogy kekeckedjenek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szomorkodva olvasom még mindíg a fórumot, már 2 hónapja hogy ellopták a kocsim, nagyon hiányzik. A szerencsém az, hogy időközben előléptettek és nov. 1-től kapok egy céges autót. Minden esetre az Astrához való 4 téligumimat, felnire szerelve eladnám, a felnik hibátlanok, a gumiban még 1-2 szezon biztosan van, ha hazaérek és érdekel valakit, csinálok róla képet. Ha valakit érdekel esetleg a Thule tetőcsomagtartómat is eladom.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az üzletkötőm mondta, hogy az is számít náluk (Generali)

De én fordítva fogalmaznék:

Ha nem mutatod fel akkor kevesebbet fizet... máris érdekük, hogy kekeckedjenek

na ilyenről sem hallottam még...

mert ugye vannak a biztosítási díjat befolyásoló tényezők amik miatt konkrétan rizikósabb az adott autót biztosítani (pl xenon lámpa, alufelni, mittomén), de a vezetett szervízkönyv -otthon a fiókban- elég nehezen az a kategória ami miatt az én autómat fogják hamarabb felnyomni/elkötni <_<

vagy ha nem vezetsz szervízkönyvet/tartod meg a számlákat akkor sosem cseréltetsz fékbetétet és valószínűsíthetően összetöröd magad? nemértem... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szomorkodva olvasom még mindíg a fórumot, már 2 hónapja hogy ellopták a kocsim, nagyon hiányzik. A szerencsém az, hogy időközben előléptettek és nov. 1-től kapok egy céges autót. Minden esetre az Astrához való 4 téligumimat, felnire szerelve eladnám, a felnik hibátlanok, a gumiban még 1-2 szezon biztosan van, ha hazaérek és érdekel valakit, csinálok róla képet. Ha valakit érdekel esetleg a Thule tetőcsomagtartómat is eladom.

Nagyon sajnáltuk az esetet mi és és még most is... emlékszem annak idején is elindult egy beszélgetés a riasztókról lopásgátlókról stb..

A gumidat kerékkel együtt tuti megveszi valaki mert épp tegnap olvastam, hogy van aki vásárlás előtt áll.

A húgom kocsiját is ellopták első éjszaka hogy hazavitte tőlünk (egy darabig nálunk volt mert nem tudott még jól vezetni és félt, hogy baj lesz)

És itt válaszolom meg azon kérdést is, hogy miféle FIAT-ba tettem én a gyerekeimet azokkal fain gyerekülésekkel.. hát ebbe. Többet már nem tudom beletenni.

Link to comment
Megosztás:

na ilyenről sem hallottam még...

mert ugye vannak a biztosítási díjat befolyásoló tényezők amik miatt konkrétan rizikósabb az adott autót biztosítani (pl xenon lámpa, alufelni, mittomén), de a vezetett szervízkönyv -otthon a fiókban- elég nehezen az a kategória ami miatt az én autómat fogják hamarabb felnyomni/elkötni <_<

vagy ha nem vezetsz szervízkönyvet/tartod meg a számlákat akkor sosem cseréltetsz fékbetétet és valószínűsíthetően összetöröd magad? nemértem... :rolleyes:

Várj! nem a bizt díjat, hanem azt, hogy mennyit fizet lopáskor!

szerk:

valószínűleg az a logika benne, hogy ha vezetett szervizkönyv van, akkor bizonyítottan szervizelt a kocsi és így értékesebb adott esetben mint egy elhanyagolt autó... de ez csak feltételezés

Link to comment
Megosztás:

Várj! nem a bizt díjat, hanem azt, hogy mennyit fizet lopáskor!

de én még mindig nem egészen értem hogy ennek mi köze ahhoz hogy szervizeltem-e vagy sem

fizetek egy valamilyen algoritmus alapján arra az autóra megállapított biztosítási díjat, majd a végén azt mondják hogy ha nincs szervízkönyv akkor mégsem ennyit ért az autó?

(amúgy elfogadnak a szervízkönyven kívül mást is?)

Link to comment
Megosztás:

de én még mindig nem egészen értem hogy ennek mi köze ahhoz hogy szervizeltem-e vagy sem

fizetek egy valamilyen algoritmus alapján arra az autóra megállapított biztosítási díjat, majd a végén azt mondják hogy ha nincs szervízkönyv akkor mégsem ennyit ért az autó?

(amúgy elfogadnak a szervízkönyven kívül mást is?)

ja igen értem.. világos, hogy mi nem világos. Ez valóban érdekes és ellentmondásos is.

na utánakérdezek én ennek.. már érdekel :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

de én még mindig nem egészen értem hogy ennek mi köze ahhoz hogy szervizeltem-e vagy sem

fizetek egy valamilyen algoritmus alapján arra az autóra megállapított biztosítási díjat, majd a végén azt mondják hogy ha nincs szervízkönyv akkor mégsem ennyit ért az autó?

(amúgy elfogadnak a szervízkönyven kívül mást is?)

Én nemrég kötöttem és átolvasáskor nem volt benne a szervízkönyv. Csak a forgalmit, törzskönyvet és a két kulcsot kérik (AEGON). Ha hazamegyek megnézem mégegyszer, de szerintem nem logikus. Viszont a kulcsokat le is fényképezte a kárfelmérő pár nap múlva (házhoz kijött és a kocsit is lefotózta meg a kulcsokat és forgalmit.) Lopás esetén be kell tudni mutatni mindkét kulcsot, forgalmit és törzskönyvet is. Szóval nem szebad a kocsiban hagyni a forgalmit sosem...

Link to comment
Megosztás:

ja igen értem.. világos, hogy mi nem világos. Ez valóban érdekes és ellentmondásos is.

na utánakérdezek én ennek.. már érdekel :rolleyes:

vagy vegyünk pl egy lakásbiztosítást ami talán valamennyire hasonlítható a casco-hoz... ha kiég a kecó és te nem tudod igazolni hogy évente kifestetted akkor kevesebbet fizet, mert így kevesebb a károd? vagy évente le kell adni a drótot hogy mikor volt lakásfelújítás? <_<

mindegy, lehet hogy van ilyen, de az említett céghez nem fogok menni szerződni semmire az biztos :D

(pláne, ha csak szervízkönyvet fogad el erre... vagy csak olyan számlákat amiknél egyértelmű hogy a számlázott alkatrész bekerült konkrétan a te autódba)

Link to comment
Megosztás:

ja igen értem.. világos, hogy mi nem világos. Ez valóban érdekes és ellentmondásos is.

na utánakérdezek én ennek.. már érdekel :rolleyes:

Na megvan már, hogyan is van ez! <_<

Szóval, ugye az EUROTAX ár alapján fizet a biztosító, De ha az ügyfél a szervízkönyv alapján tudja bizonyítani, hogy a feltételezett átlagosnál kevesebbet futott a kocsi, akkor van jogalap emeltetni a kártérítés mértékén. Erre már nála volt konkrét eset.

természetesen ennek semmi köze a biztosítási díjhoz.

Na így már érthető és logikus.

Link to comment
Megosztás:

Na megvan már, hogyan is van ez! :rolleyes:

Szóval, ugye az EUROTAX ár alapján fizet a biztosító, De ha az ügyfél a szervízkönyv alapján tudja bizonyítani, hogy a feltételezett átlagosnál kevesebbet futott a kocsi, akkor van jogalap emeltetni a kártérítés mértékén. Erre már nála volt konkrét eset.

természetesen ennek semmi köze a biztosítási díjhoz.

Na így már érthető és logikus.

Eurotax elvileg alapból kalkulál a futásteljesítménnyel is.. (legalábbis az eurotax.hu)

Mondjuk így meg az nem világos hogy a többi biztosító hogyan számol... <_<

.. lehet hogy átlagolnak valamilyen futásteljesítményt

akkor viszont elég ha bemutatod a már NEM vezetett szervízkönyvet hogy neked márpedig még csak ennyi volt benne... :D

Link to comment
Megosztás:

Na megvan már, hogyan is van ez! :rolleyes:

Szóval, ugye az EUROTAX ár alapján fizet a biztosító, De ha az ügyfél a szervízkönyv alapján tudja bizonyítani, hogy a feltételezett átlagosnál kevesebbet futott a kocsi, akkor van jogalap emeltetni a kártérítés mértékén. Erre már nála volt konkrét eset.

természetesen ennek semmi köze a biztosítási díjhoz.

Na így már érthető és logikus.

Így nekem is érthető, de elég esélytelennek tartom. Manapság állítólag könnyen lehet szervízkönyvet hamisíttatni, szóval ha a biztosítok ezt bekajálnák, akkor sokan csinálnák kishazámat ismerve...

Link to comment
Megosztás:

Eurotax elvileg alapból kalkulál a futásteljesítménnyel is.. (legalábbis az eurotax.hu)

Mondjuk így meg az nem világos hogy a többi biztosító hogyan számol... :rolleyes:

Ez igaz, de lopás esetén mivel bizonyítod, hogy mennyit futott a kocsi? Hisz a számlálóval együtt viszik <_<

Ilyenkor egy átlag futást vesznek alapul. Ezt lehet csökkenteni, ha tudod bizonyítani.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de lopás esetén mivel bizonyítod, hogy mennyit futott a kocsi? Hisz a számlálóval együtt viszik <_<

Ilyenkor egy átlag futást vesznek alapul. Ezt lehet csökkenteni, ha tudod bizonyítani.

írtam fentebb :rolleyes:

bemutatod a 2 éve nem vezetett szervízkönyved azzal hogy hát azóta sajnos nem mentél annyit az autóval :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de lopás esetén mivel bizonyítod, hogy mennyit futott a kocsi? Hisz a számlálóval együtt viszik :rolleyes:

Ilyenkor egy átlag futást vesznek alapul. Ezt lehet csökkenteni, ha tudod bizonyítani.

Hát ezaz, de egy szervízkönyv szerintem messze van az objektívnek tekinthető bizonyítéktól... Vagy ha igen, akkor az elmúlt 15 év használtautóvásárlói perek százezreit indíthatnák az eladók ellen...

Link to comment
Megosztás:

Így nekem is érthető, de elég esélytelennek tartom. Manapság állítólag könnyen lehet szervízkönyvet hamisíttatni, szóval ha a biztosítok ezt bekajálnák, akkor sokan csinálnák kishazámat ismerve...

Hát, hogy ezt hogyan ellenőrzik az már az ő dolguk... Most kérdeztem meg telefonon az üzletkötőmtől a fentieket.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz, de egy szervízkönyv szerintem messze van az objektívnek tekinthető bizonyítéktól... Vagy ha igen, akkor az elmúlt 15 év használtautóvásárlói perek százezreit indíthatnák az eladók ellen...

Lehet, hogy a biztosító társaságoknak van jogköre kikérni a tényleges adatot ilyen esetben a szervíztől is.

Nyilván ha az ügyfél nem él a szervizkönyves lehetőséggel akkor az átlagszám alapján fizetnek.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a biztosító társaságoknak van jogköre kikérni a tényleges adatot ilyen esetben a szervíztől is.

Nyilván ha az ügyfél nem él a szervizkönyves lehetőséggel akkor az átlagszám alapján fizetnek.

logikailag akkor kikérhetné előre is, merugye ha megvan rá az esély hogy a végén többet fogok követelni mint a biztosítási díj alapján megilletne, akkor eleve fizethetnék magasabb biztosítást egy szervizelt autóra :rolleyes:

najó, részemről off <_<

Link to comment
Megosztás:

valaki mondja meg hogy hol lehet 5 ajtóshoz való hátsó ablaktörlő gumit vásárolni ócsón

vagy olyan helyet ahol nem aranyért mérik az egész lapátot.. ahogy láttam mindenhol az egy hátsó annyi mint kompletten a két első valeo...

Link to comment
Megosztás:

logikailag akkor kikérhetné előre is, merugye ha megvan rá az esély hogy a végén többet fogok követelni mint a biztosítási díj alapján megilletne, akkor eleve fizethetnék magasabb biztosítást egy szervizelt autóra :rolleyes:

najó, részemről off <_<

Node nem a szervizeltség ténye miatt fizet többet a biztosító hanem, mert kevesebbet futott az átlagosnál

Új autónál nincs előzmény, nincs mi alapján következtetni, használtnál meg általában új tulaj van akire nem lehet ráhúzni az előző szokásait. ERgó nem lehet tudni, hogy majd mennyit fog futni a kötést követően.

Biztosító váltásnál lenne logika abban amit mondasz.

Node már most tényleg jól körüljártuk a a dolgot :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.