Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Semmi! Tetszik... :D Csak fura volt első hallásra a "minőségügyi asszisztens". Ez pontosan mit takar? Milyen minőségben vagy te ott pontosan? :wink: "Minőségi" ügyekkel foglalkozol? :roll:

Örülök, hogy tetszik :D :D

Milyen minőségben? A minőségügy az ISO,IFS,HACCP rendszereket takarja :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Buta kérdésnek fog tűnni sokaknak, de nekem ma lett életemben először klímával felszerelet autóm. A klíma manuális. (Astra Classic II Family csomagban). HOGYAN KELL HASZNÁLNI? Igaz, hogy a baloldali elcsavarható gombot (fűtés hőfokállító) nem a leghidegebb szélső állásba, hanem attól kb. 2 cm-rel balra, a kék mező első harmadához-feléhez kell állítani? Mindíg így van ez? Mindig kell a ventillátor, vagy nem mindig (városban/országúton van-e különbség ebben?)

Minden tanácsot szívesen fogadok, mert az Opel könyvben, amit kaptam a kocsihoz, az egész klímáról egy vagy két mondat van csupán, gyakorlatilag semmi. :roll:

Link to comment
Megosztás:

használata: megnyomod a gombot. :wink:

ha nagyon hideget akarsz akkor a leghidegebbre állitod.

teljesen mindegy hogy bekapcsolod e a ventilátort, mert automatikusan 1 en fuj, mikor bekapcsolod a klimát.

UI:

Töröltem a klíma kérdésben az írásodat, mert elég 1 helyen feltenni a kérdést.....

Link to comment
Megosztás:

Két még ostobább kérdés, (az újszülöttnek minden új):

A/ Ha melegebbre állítom, mi történik:

1./ Melegebb a levegő, amit elkezd húteni a klímaszerkezet VAGY

2./ Mindíg az adott, melegítetlen külső a levegőt hűti, amit aztán a kocsitérbe beömléskor kissé melegít a fűtés.

ha az 1./ igaz, akkor nem terhelem-e túl a klímaszerkezetet?

B/ Mi célszerűbb: I./ teljesen hiodegre állítani és legkisebb fokozattal befújni VAGY

II./ kissé melegebbre állítani és magasabb ventillátor fokozattal befújni?

(A szalonban a kereskedő közepesre állította a hőfokot, és teljes erővel fújatta be).

Link to comment
Megosztás:

Két még ostobább kérdés, (az újszülöttnek minden új):

A/ Ha melegebbre állítom, mi történik:

1./ Melegebb a levegő, amit elkezd húteni a klímaszerkezet VAGY

2./ Mindíg az adott, melegítetlen külső a levegőt hűti, amit aztán a kocsitérbe beömléskor kissé melegít a fűtés.

2.

ha az 1./ igaz, akkor nem terhelem-e túl a klímaszerkezetet?

nem. igy is ugy is müködik a megfelelő teljesítménnyel.

Amugy a klima párátlanit!!!

B/ Mi célszerűbb: I./ teljesen hiodegre állítani és legkisebb fokozattal befújni VAGY

II./ kissé melegebbre állítani és magasabb ventillátor fokozattal befújni?

ez a te szervezetedtől függ. a bírods a nagyon hideget, akkor csinálsz 15 fokot az utastérben, ha nem akkor a tekerővel szabályozot a befuvott levegő hőmérsékletét.....

(A szalonban a kereskedő közepesre állította a hőfokot, és teljes erővel fújatta be).

gondolom a vizet akarta lefujatni, vagy szárította a szőnyeget....

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom:

Télen is használhatod a klímát pl. párátlanításra. Elvileg (meg gyakorlatilag is szerintem) gyorsabban párátlanít, mintha csak simán fújatnád be a levegőt. És ugye télen nem igazán hideg levegőt szeretnél bejuttatni az utastérbe, ergo klímázol ugyan, de meleg (és száraz) levegővel. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom:

Télen is használhatod a klímát pl. párátlanításra. Elvileg (meg gyakorlatilag is szerintem) gyorsabban párátlanít, mintha csak simán fújatnád be a levegőt. És ugye télen nem igazán hideg levegőt szeretnél bejuttatni az utastérbe, ergo klímázol ugyan, de meleg (és száraz) levegővel. :wink:

Párátlanít, már ha persze egyáltalán bekapcsol a kompresszor, amit ugye kb +4 fok alatt nem tesz meg... Na jó, nekem már azért volt olyan, hogy 2 fokot jelzett és bekapcsolt még... De sztem 0 fok alatt már tuti nem kapcsol be. De itt már nincs is nagyon rá szükség, mert a kinti levegő is páramentes ilyen hőmérsékleten. Vagy nem? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Mondj légyszi egy példát, kíváncsi vagyok... :roll: Egyáltalán, mit rövidít ez az IFS?

Hát ugye az ISO-t már majdnem mindenki ismeri.

Az IFS azt hiszem vmi olyat jelent, h. Integrated Financial System,(de ez nem biztos, nem jegyeztem meg). Arról szól, hogy minden műveletnek, minden anyagnak, objektumnak, minden szarnak van IFS száma(és ezekből Ferihegyen nem kevés van) és bármit csinálsz, a Qva bonyolult és nem nagyon működő rendszerbe fel kell vinned és millió papírt kinyomtatnod, meg persze még azokba is kézzel kell írogatnod meg aláírnod 101 helyen.

8 emberkéből min. 2 csak ezzel tölti az idejét, hogy egész nap a gép előtt ül és szenved.

Persze, akik úgymond bevezették, már rég felvették a nagy lét és eltűntek. Stokholmban, ahol kitalálták, 5 évig tartott a bevezetése. Na elég ennyi, nem is akarom túl sokat emlegetni! :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.