Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kijelző javítás


B.Gábor

Recommended Posts

Igen sajn ebbe nekem is beletört a fogam... MIDről rádiós CCRT kijelzőre cserénél... Mondjuk egy MID próbát megér, de sajna hiába legóautó az Omega, nem mindenben :devlish: és ez költséges extra volt anno is.

Sajnos nem ilyen egyszerű, bár Opelék sok mindent bekábeleztek, egy próbát megér. A nem facelifteseknél nem működött. Hiába lett berakva, dobálta a hibaüzenetek, mert nem voltak érzékelők. De a MID sem mutat olajhőfokot, hanem megtehető km-t, pillanatnyi és átlagfogyit, meg stoppert...
Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem ilyen egyszerű, bár Opelék sok mindent bekábeleztek, egy próbát megér. A nem facelifteseknél nem működött. Hiába lett berakva, dobálta a hibaüzenetek, mert nem voltak érzékelők. De a MID sem mutat olajhőfokot, hanem megtehető km-t, pillanatnyi és átlagfogyit, meg stoppert...

Meg sztem eleve a stekkerek sem úgy vannak kialakítva. MID-en belül is legalább 2-3 fajta van, ezek nemigen csereszabatosak, olyannyira, hogy a csatlakozók is más szervezésűek (van amelyik 1, van amelyik 2 csatis...).

Olajhőfokot max FutóGabi BC-je mutat, de az is csak extra szenzorral, ha jól rémlik. De ez meg már lecsengett projekt...

(most nézem, csak olajnyomást mutat ez a BC is. igazából sok értelme nincs az olajhőfoknak, hiszen közel megegyezik a vízhőfokkal...)

C verzióként marad a legköltségesebb megoldás, egy utólagos, verseny BC, az kiír mindent (persze az összes utólagos szenzor beépítése után...). De lehet hogy az árából veszel egy olyan Omegát, amiben van akár színes, navis GID :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
sziasztok.

lenne 1 kérdésem,mégpedig az,hogy hogyan lehet kiszerelni a BC kijelzőt(azt hiszem ez a neve)szét kell bontani mindent,vagy van egyszerű megoldás?nem vagyok otthon a témában.előre is köszi

Kormányburkolatot leveszed. mögötte egy csavar. A középső légrostélyokat kiszeded a házzal együtt, ls az mögött is van csavar. Utána a műszeregység kibukik a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat,így már menni fog(remélem) a bc-t nem akarom tönkretenni,már tönkrement alig látni pár betűt,de szereztem egyet 8 pénzért,és ki kéne cserélnem

Aha! Ja! Ugyanaz az évjárat, ugyanolyan kocsiból? Mert ha nem, már most látom, hogy megint telefosod hülyeségekkel a fórumot...

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat,így már menni fog(remélem) a bc-t nem akarom tönkretenni,már tönkrement alig látni pár betűt,de szereztem egyet 8 pénzért,és ki kéne cserélnem

Aha! Ja! Ugyanaz az évjárat, ugyanolyan kocsiból? Mert ha nem, már most látom, hogy megint telefosod hülyeségekkel a fórumot...

Húúú ezt most jól megkaptam,gondolom te vagy itt a helyi ######agyerek vagy mi,ezt a hozzáállást csak az eszedhez tudom mérni,és magyarázatot kapok mindenre.Persze,hogy ugyanolyanból való,már kicseréltem és minden ok.Mit hittél kiveszek egyet egy astra g-ből és belefaragom,te igenokos???

Link to comment
Megosztás:

Húúú ezt most jól megkaptam,gondolom te vagy itt a helyi ######agyerek vagy mi,ezt a hozzáállást csak az eszedhez tudom mérni,és magyarázatot kapok mindenre.Persze,hogy ugyanolyanból való,már kicseréltem és minden ok.Mit hittél kiveszek egyet egy astra g-ből és belefaragom,te igenokos???

Mielött félreértenéd Td-t azért van igazsága.Évjárattól függően többféle csatlakozóval jöttek a BC.k .Ez már eleve kizárja ,hogy nem belevalót tegyél bele.DE nem mindegy benzines vagy diesel.Teljesen más az alapbeállítása mindkettőnek.

Azt nem írtad le ,hogy motor évjárat üzemanyag azonos kijelzőt sikerült venned.Ha írtad volna ez az egész nincs.Nagyon sokan az alapdolgokkal nincsenek tisztában.Én is megkaptam a magamét egy "hülye" kérdésért.Ha veszem a fáradságot kb öt perc alatt rájöhettem volna ,hogy hülyeséget kérdeztem.

Link to comment
Megosztás:

Mielött félreértenéd Td-t azért van igazsága.Évjárattól függően többféle csatlakozóval jöttek a BC.k .Ez már eleve kizárja ,hogy nem belevalót tegyél bele.DE nem mindegy benzines vagy diesel.Teljesen más az alapbeállítása mindkettőnek.

Azt nem írtad le ,hogy motor évjárat üzemanyag azonos kijelzőt sikerült venned.Ha írtad volna ez az egész nincs.Nagyon sokan az alapdolgokkal nincsenek tisztában.Én is megkaptam a magamét egy "hülye" kérdésért.Ha veszem a fáradságot kb öt perc alatt rájöhettem volna ,hogy hülyeséget kérdeztem.

sőt, ha belemegyünk, évjáraton, motoron, és felszereltségen belül is lehetett más kijelző. pl MID/TID.

és a kettő nem kompatibilis.

Link to comment
Megosztás:

Húúú ezt most jól megkaptam,gondolom te vagy itt a helyi ######agyerek vagy mi,ezt a hozzáállást csak az eszedhez tudom mérni,és magyarázatot kapok mindenre.Persze,hogy ugyanolyanból való,már kicseréltem és minden ok.Mit hittél kiveszek egyet egy astra g-ből és belefaragom,te igenokos???

Bocs, de aki így kérdezi meg, hogy hogy lehet hozzáférni a kijelzőhöz, abból kinézi ezt... amúgy feltételes módban írta... 10 ből 1 nem jött be neki.. nem rossz arány. De ha visszaolvasol már topikokban is, rájössz hogy miért ilyen amilyen... Lehet utálni, lehet kedvelni, de van némi tudás mögötte... és nem mintha védenem kéne, elég nagyfiú, hogy majd visszaszóljon ezért :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok nincs ezen mit vitatni,ha akarja majd megvédi magát.Szerintem én tök normálisan kérdeztem,amire ő bunkón válaszolt,ennek a következménye,hogy én is bunkó voltam.Alapból nincs semmi probléma ha ő is úgy szól hozzá a fórumhoz mint a többi normális ember.Ennyi a véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Srácok nincs ezen mit vitatni,ha akarja majd megvédi magát.Szerintem én tök normálisan kérdeztem,amire ő bunkón válaszolt,ennek a következménye,hogy én is bunkó voltam.Alapból nincs semmi probléma ha ő is úgy szól hozzá a fórumhoz mint a többi normális ember.Ennyi a véleményem.

Jo lenne ha abbafejeznetek!

TD kerlek ne ebbe a topicba valaszolj, menjetek at az egyebbe legalabb.

Link to comment
Megosztás:

Húúú ezt most jól megkaptam,gondolom te vagy itt a helyi ######agyerek vagy mi,ezt a hozzáállást csak az eszedhez tudom mérni,és magyarázatot kapok mindenre.Persze,hogy ugyanolyanból való,már kicseréltem és minden ok.Mit hittél kiveszek egyet egy astra g-ből és belefaragom,te igenokos???

Nem, de ha kivennéd a seggedből a fejedet, akkor látnád. Nagy az arcod, kis niemand...

Link to comment
Megosztás:

Srácok nincs ezen mit vitatni,ha akarja majd megvédi magát.Szerintem én tök normálisan kérdeztem,amire ő bunkón válaszolt,ennek a következménye,hogy én is bunkó voltam.Alapból nincs semmi probléma ha ő is úgy szól hozzá a fórumhoz mint a többi normális ember.Ennyi a véleményem.

Aha, a tudatlanságodnál csak az önérzeted nagyobb, 1000% ego, zéró tudás. Tipikus tükre vagy a társadalomnak! Nézzed a fajtársaid:

http://www.bombahir.hu/bombahir-tv/egyetem...t-i-elte-vs-bme

http://www.bombahir.hu/bombahir-tv/egyetem...szf-vs-corvinus

Link to comment
Megosztás:

hohóóó Omegatd-nek majdnem szabad keze van, hogy hol válaszol <_< :D.... Max az elnökúr moderál egy kicsit :D :)

Akkor ki leszek moderálva. Egy bizonyos modi, aki azóta nagyon bekussolt és a talira sem mer eljönni, csak itt virtuálisan verte magát ki is tiltott. Ja és a kis talpnyalói is eltűntek innen az omega topicból, ami nem is baj. De az élet is ilyen. Ott is naponta meg kell vívnia az embernek a csatáit...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.