Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Bocsi a kérdésért, de biztos ami biztos alapon megkérdezem:

-A hátsó fékpofa cseréje alatt ugye azt érted, hogy amit bele tettél az a felszabályozott, túlméretes dobhoz igazodva túlméretes (vastagságra) surlódóbetéttel lett felragasztva, vagy szegecselve?

-Egészen biztosan a hátsóféktől jön a koppanó hang? Nem véletlenül az első féknyeregtől? (Mert az csak illesztési probléma a csúszócsapoknál.)

Hááát igen! Valőszínüleg ezzel meg is adtad a választ. A fékpofák gyári méretűek és nincsenek utána vastagítva, a dob pedig már szabályozva van, igaz hogy nem lépte túl a 201mm-es határt, Ugy emléxek 200mm alatt van a belső átmérő, de attól még okozhatja a koppanást. Az első fékeket azér zárnám ki mert nem egy napon lett javítva, hanem kb 5 nap külömbséggel. Viszont amint ki lett cserélve a hátsó fék azonnal tapasztaltam a koppanás az első hátramenetnél!

Link to comment
Megosztás:

Ha leszeded ellenőrizni, akkor a hátsó fékpofákat ellenőrizd (akár mozgasd le-fel) különös tekintettel, hiszen hátramenetben azok lesznek felfutók és feszülnek be valszeg.

Még egy dolgot megtehetsz: a fékpofák felső és alsó végénél a surlódóbetétet ferdén reszeld be.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=a0e42525d...&aid=159661

Ezen a képen szépen látszik (csak a felsők).

Ellenőrizz le még egyszer mindent!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendszeresen leválik a ferrodolréteg a fékbetéteimről. Most a hátsóval jártam így. Szerintetek érdemes fel ferrodoloztatni? Vagy új betétet vegyek? 1500 ft / fékbetét darabja az milyen ár, ha ferrodolozzák?

Új fékbetétnek kb mennyi lehet az ára?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rendszeresen leválik a ferrodolréteg a fékbetéteimről. Most a hátsóval jártam így. Szerintetek érdemes fel ferrodoloztatni? Vagy új betétet vegyek? 1500 ft / fékbetét darabja az milyen ár, ha ferrodolozzák?

Új fékbetétnek kb mennyi lehet az ára?

Üdv!

elsőt semmiképpen nem, azt cseréld kompletten, azzal nem érdemes játszani.

3-4 ezer körül vana pár.

hátsót azt talán megéri, mert egyébként drágább is mint az első, és nincs is akkora igénybevétel, de ha leválik...

Link to comment
Megosztás:

Kizárólag olyan helyen újíttasd fel a hátsó fékpofákat, ahol rendelkeznek engedéllyel ilyen tevékenységre. Ez nem garancia önmagában, de növeli annak az esélyét hogy jó minőségű lesz a felújítás (jó minőségű súrlódóbetét, jó minőségű "ragasztó", megfelelő technológiai eljárás, a súrlódóbetét vastagságát hozzáigazítják a dob felszabályozásához, stb...).

Jó minőségű munka esetén nem fog leválni a betét a vasról. Ha alapméret, vagy ahhoz közeli a fékdob átmérője, akkor lehet venni "új" fékpofákat is.

Ha pedig végképp nem bízol a ragasztásos technológiában, akkor kérd szegecseléssel!

Link to comment
Megosztás:

Van itt olyan, akinek már sikerült kiszednie a fékpedál csapszegét? Gondoltam megzsírzom kicsit, mert egyre jobban idegesít a nyekergése, de félóra szenvedés, hát- és derékfájás után annyira se jutottam, hogy az anyát letekerjem róla. Kivettem a biztosítórugót az anya elől, de utána már ezt se tudtam visszatenni természetesen. Csak két ujjal férek hozzá az anyához, kulccsal meg semmilyennel. Szét kell ehhez szedni a műszerfalat?????

Link to comment
Megosztás:

Van itt olyan, akinek már sikerült kiszednie a fékpedál csapszegét? Gondoltam megzsírzom kicsit, mert egyre jobban idegesít a nyekergése, de félóra szenvedés, hát- és derékfájás után annyira se jutottam, hogy az anyát letekerjem róla. Kivettem a biztosítórugót az anya elől, de utána már ezt se tudtam visszatenni természetesen. Csak két ujjal férek hozzá az anyához, kulccsal meg semmilyennel. Szét kell ehhez szedni a műszerfalat?????

Ha ugyanolyan mint a kuplungpedálé, akkor ki kell nyomni oldalra, mert kúpos, persze az anya letekerése után.

207843.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ilyen, csak már az anyához sem sikerült hozzáférnem. Túl közel van a fűtésboxhoz. Az anyához hányas kulcs kellett, arra még emléxel?

13, vagy 14, vagy 15. :D Pontosabban már nem tudom. Aztán kocogattam a tengelyt, és kijött. Tök száraz, meg rozsda volt, pedíg egy csomószer befújtam, de ide nem jut el, csa ha kiszeded, és megkened.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted?

Dobfékről írtam. :D

mindegy, én csak ezt mondom :D

13, vagy 14, vagy 15. :) Pontosabban már nem tudom. Aztán kocogattam a tengelyt, és kijött. Tök száraz, meg rozsda volt, pedíg egy csomószer befújtam, de ide nem jut el, csa ha kiszeded, és megkened.

ez a gyerek... nem érted, hogy odáig se jut el, hogy acsavarra rátegye a kulcsot szegény? :D

temeg kocogtatsz itt a kúpos csavaron :D

Link to comment
Megosztás:

de attól, hg te csípőből leszeded a tiédet ő még nem fogja leszedni a sajátját :D

látom nemérted :)

Várjál, kíváncsi vagyok, Ő le tudja-e szedni. Elég nehéz hozzáférni az anyához, kb. 2 ujjam fér oda, pedig aránylag nőgyógyász jellegű kezem van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.