Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A gyári. Tehát 236. Ha jól emlékezem. Mivel a téli kerék 13". Annak kell lennie akkor. Gondolod nyerget kellene cserélnem...? :lol:

(Az egyiknek a színe nem tetszik, a másiknak a mérete.... ( A műszakisnak meg az hogy nem fog....))

Akkor milyenre ?

mindenki magának döntse el mit kell cserélnie :)

tök jól néz ki mikor kitölti a felnit az egész fék cucc ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó a neved.

:P ;)

Sziasztok!

Le szeretném cserélni 97es opel astrámon a hátsó dobfékpofákat. De nem tudom hogy kell segítsetek kérlek.

Jó lenne ha vki leírná hogy is kell lépésről lépésre.

Előre is köszönöm

Ha sosem csináltál még hasonlót akkor szerintem érdemes olyannal kicseréltetni aki már igen. Közben lehet nézni, kérdezni, okosodni belőle.

Vagy megnézni a GyIK-t :P ;)

nincs benne :) Pedig úgy emlékeztem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le szeretném cserélni 97es opel astrámon a hátsó dobfékpofákat. De nem tudom hogy kell segítsetek kérlek.

Jó lenne ha vki leírná hogy is kell lépésről lépésre.

Előre is köszönöm

Igazából leírni nagyon bonyolult. Leveszed a kereket, letekered az egy darab kereszthornyos csavart a dobról, óvatosan leütögeted a dobot, benézel alája, ha úgy döntesz hogy neked ez nem túl bonyolult akkor szétszeded, közben fényképezhetsz alapos féktisztítós takarítás után összerakod az új pofával. Ez így működik, közben be is kell állítani a ricnis utánállítóval. Ha nem látod át a működését, nem tök egyértelmű akkor hagyd másra. Küldhetek épes leírást, de igazából nekem sem sokat segített. Ja és persze azt mondanom sem kell, hogy a fék olyan biztonságtechnikai elem a kocsin, amivel csak egyszer lehet tévedni. De ezt gondolom te is tudod.

Link to comment
Megosztás:

Mivel jövő hónapban műszaki így elvittem egy fék és lengéscsillapító mérésre az autót. Alső fékek max eltérés 3% Hátsó fékek 12% Kézifék 46%

A kézifékkel már két évvel ezelőtt is hasonlókat produkált ennél a műhelynél de akkor nem nyúltam hozzá és műszakin mégis simán átment. Műszakin nem finoman húzták be hanem berántották megcsúszott mindkét kerék azt mondták jó, szóval akkor megúsztam. Tavaj ősszel ugye cseréltem fékpofát, munkahengert stb. Szóval elvileg jól össze van rakva. Mi okozhat ekkora eltérést kéziféknél? A bovden sem szorul, rendesen és könnyen mozog. Még próbálok majd az utánállítóval játszani de elvileg az is jól működik.

Ami érdekes, hogy a lengés csillapító két éve épp hogy 40%-os volt. Most meg 50% felett mindegyik. Most hogy ez a hidegebb idő és sűrűbb olaj vagy a kicsit puhább téligumiknak köszönhető azt nem tudom de úgy néz ki megúsztam a lengéscsillapító cserét :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel jövő hónapban műszaki így elvittem egy fék és lengéscsillapító mérésre az autót. Első fékek max eltérés 3% Hátsó fékek 12% Kézifék 46%

A kézifékkel már két évvel ezelőtt is hasonlókat produkált ennél a műhelynél de akkor nem nyúltam hozzá és műszakin mégis simán átment. Műszakin nem finoman húzták be hanem berántották megcsúszott mindkét kerék azt mondták jó, szóval akkor megúsztam. Tavaj ősszel ugye cseréltem fékpofát, munkahengert stb. Szóval elvileg jól össze van rakva. Mi okozhat ekkora eltérést kéziféknél? A bovden sem szorul, rendesen és könnyen mozog. Még próbálok majd az utánállítóval játszani de elvileg az is jól működik.

Ami érdekes, hogy a lengés csillapító két éve épp hogy 40%-os volt. Most meg 50% felett mindegyik. Most hogy ez a hidegebb idő és sűrűbb olaj vagy a kicsit puhább téligumiknak köszönhető azt nem tudom de úgy néz ki megúsztam a lengéscsillapító cserét ;)

Én is elvittem előzetesre.

A kézifék nekem is eltért, fékfelújítás után is eltért kicsit a kéziféké :) ,de simán átment, nálam lassan húzták fel és nézték, hogy blokkol-e valamelyik.. Az eltérés kicsi lett, azt mondták ennyi elmegy, de egy kézifék huzalcsere kellene ;) mondom jó, hazamegyek az lesz az első :lol: csak nevettek :P .

Link to comment
Megosztás:

Mivel jövő hónapban műszaki így elvittem egy fék és lengéscsillapító mérésre az autót. Alső fékek max eltérés 3% Hátsó fékek 12% Kézifék 46%

A kézifékkel már két évvel ezelőtt is hasonlókat produkált ennél a műhelynél de akkor nem nyúltam hozzá és műszakin mégis simán átment. Műszakin nem finoman húzták be hanem berántották megcsúszott mindkét kerék azt mondták jó, szóval akkor megúsztam. Tavaj ősszel ugye cseréltem fékpofát, munkahengert stb. Szóval elvileg jól össze van rakva. Mi okozhat ekkora eltérést kéziféknél? A bovden sem szorul, rendesen és könnyen mozog. Még próbálok majd az utánállítóval játszani de elvileg az is jól működik.

Ami érdekes, hogy a lengés csillapító két éve épp hogy 40%-os volt. Most meg 50% felett mindegyik. Most hogy ez a hidegebb idő és sűrűbb olaj vagy a kicsit puhább téligumiknak köszönhető azt nem tudom de úgy néz ki megúsztam a lengéscsillapító cserét :lol:

Érdekes ez a fékhatásmérés dolog, mert amikor cseréltem fékeket, utánna pár 100kilméterrel( hogy tudjon összekopni) elvittem egy szervízbe ki is hoztak vagy 25-45-70% eltéréseket. És persze szóltak, ha kérem megcsinálják. Szétszedtem mégegyszer igazából vadí új dob-pofa-rögzítőszett-munkahenger-fékcső-fékolaj, így hát nem tudtam vele mit kezdeni. Összeraktam, és a tecsóban pont volt ingyenes Unixos fékhatásmérés, odamentem, minden tök jó, sokkal kisebb eltérések voltak mint pár napja a szervízben igaz a kézifék még határeset volt, de ezt valszeg a rozsdás bowden okozza. Szóval szerintem szervízfüggő is a móka.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez a fékhatásmérés dolog, mert amikor cseréltem fékeket, utánna pár 100kilméterrel( hogy tudjon összekopni) elvittem egy szervízbe ki is hoztak vagy 25-45-70% eltéréseket. És persze szóltak, ha kérem megcsinálják. Szétszedtem mégegyszer igazából vadí új dob-pofa-rögzítőszett-munkahenger-fékcső-fékolaj, így hát nem tudtam vele mit kezdeni. Összeraktam, és a tecsóban pont volt ingyenes Unixos fékhatásmérés, odamentem, minden tök jó, sokkal kisebb eltérések voltak mint pár napja a szervízben igaz a kézifék még határeset volt, de ezt valszeg a rozsdás bowden okozza. Szóval szerintem szervízfüggő is a móka.

Sok múlik ám azon is, hogy kellett-e felszabályoztatni, vagy sem. :) (Csak zárójelben jegyzem meg, attól még hogy új, nem biztos, hogy tökéletesen illeszkedik :lol: )

Nekem előtte rossz volt szinte minden mért érték, de felszabályoztatás után a kézifék huzal volt csak "félfinom", de azért átment. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sok múlik ám azon is, hogy kellett-e felszabályoztatni, vagy sem. :) (Csak zárójelben jegyzem meg, attól még hogy új, nem biztos, hogy tökéletesen illeszkedik :lol: )

Nekem előtte rossz volt szinte minden mért érték, de felszabályoztatás után a kézifék huzal volt csak "félfinom", de azért átment. ;)

Nem lett felszabályozva, gondoltam majd összekopik. De azért felháborító, hogy a szervíz nem arra játszik, hogy tényleg megmérje a fékem, hanem hogy hagyjam náluk , megcsinálják. Kiváncsi lettem volna mit akartak cserélni rajta. Képzelem hogy lehúzzák azt aki semmit sem konyít hozzá. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem lett felszabályozva, gondoltam majd összekopik. De azért felháborító, hogy a szervíz nem arra játszik, hogy tényleg megmérje a fékem, hanem hogy hagyjam náluk , megcsinálják. Kiváncsi lettem volna mit akartak cserélni rajta. Képzelem hogy lehúzzák azt aki semmit sem konyít hozzá. :cry:

Ebben teljesen igazad van. Sajnos a szervíz saját magáért van, nem pedig a vásárlók érdekeit nézi... :)

(Nekem a Fabia kicsit húzott balra, bevittem, gondoltam azok értenek legjobban hozzá. :P Azt mondja a műhelyvezető, hogy silent-eket kell cserélni... mondom neki, mielőtt baromságot mond nézze meg már a km óra állást, nehogy azt mondja nekem, hogy 21.000 km-nél tönkrement... ;) Kicsit felhúzta az agyam, kihívattam a szervíz nagyfőnökét, és mondtam, hogy szeretném, ha nem vernének át, mert abból komoly ügyet fogok csinálni, és mostantól jelen akarok lenni a szerelőcsarnokban az autó mellett a munkálatoknál! ;) ... Hírtelen elég lett egy "sima futómű ellenőrzés-állítás is" :lol: ,tökéletes lett,azóta ment bele 40.000, és semmi baja sincs! ;) A beállítás 5000 Ft-volt, a csere amit ajánlottak munkadíjjal 23.000 lett volna! :P (mondjuk nekem gyanús, egyáltalán cseréltek volna-e valamit benne ;) )

Link to comment
Megosztás:

Ebben teljesen igazad van. Sajnos a szervíz saját magáért van, nem pedig a vásárlók érdekeit nézi... :)

(Nekem a Fabia kicsit húzott balra, bevittem, gondoltam azok értenek legjobban hozzá. ;) Azt mondja a műhelyvezető, hogy silent-eket kell cserélni... mondom neki, mielőtt baromságot mond nézze meg már a km óra állást, nehogy azt mondja nekem, hogy 21.000 km-nél tönkrement... ;) Kicsit felhúzta az agyam, kihívattam a szervíz nagyfőnökét, és mondtam, hogy szeretném, ha nem vernének át, mert abból komoly ügyet fogok csinálni, és mostantól jelen akarok lenni a szerelőcsarnokban az autó mellett a munkálatoknál! ;) ... Hírtelen elég lett egy "sima futómű ellenőrzés-állítás is" :lol: ,tökéletes lett,azóta ment bele 40.000, és semmi baja sincs! :D A beállítás 5000 Ft-volt, a csere amit ajánlottak munkadíjjal 23.000 lett volna! :P (mondjuk nekem gyanús, egyáltalán cseréltek volna-e valamit benne :cry: )

Tipikus. :P Most kaptak SMS-t sz Unixtól, hogy hamarosan lejár a műszakim, keressem fel egy szervizüket. Majd ha fagy! :D Hopp, ez most nem volt jó példa. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem lett felszabályozva, gondoltam majd összekopik. De azért felháborító, hogy a szervíz nem arra játszik, hogy tényleg megmérje a fékem, hanem hogy hagyjam náluk , megcsinálják. Kiváncsi lettem volna mit akartak cserélni rajta. Képzelem hogy lehúzzák azt aki semmit sem konyít hozzá. :cry:

Szerintem ez hülyeség, hogy a mérőpadok között különbség van. Ha egy hitelesített padon mérsz, akkor nem szabad sok különbségnek előjönnie pad és pad között.

Ebben teljesen igazad van. Sajnos a szervíz saját magáért van, nem pedig a vásárlók érdekeit nézi... :)

(Nekem a Fabia kicsit húzott balra, bevittem, gondoltam azok értenek legjobban hozzá. :P Azt mondja a műhelyvezető, hogy silent-eket kell cserélni... mondom neki, mielőtt baromságot mond nézze meg már a km óra állást, nehogy azt mondja nekem, hogy 21.000 km-nél tönkrement... ;) Kicsit felhúzta az agyam, kihívattam a szervíz nagyfőnökét, és mondtam, hogy szeretném, ha nem vernének át, mert abból komoly ügyet fogok csinálni, és mostantól jelen akarok lenni a szerelőcsarnokban az autó mellett a munkálatoknál! ;) ... Hírtelen elég lett egy "sima futómű ellenőrzés-állítás is" :lol: ,tökéletes lett,azóta ment bele 40.000, és semmi baja sincs! ;) A beállítás 5000 Ft-volt, a csere amit ajánlottak munkadíjjal 23.000 lett volna! :P (mondjuk nekem gyanús, egyáltalán cseréltek volna-e valamit benne ;) )

Fábiáknak pedig elég fos a gyári szilent. Ugyan az a téma, mint nekünk az astránál, hogy a gyári egy kikönnyített, az utángyári meg már egy tömör.

Persze elhúzást az kevésbé szokott okozni, mint egy futómű elállítódás, vagy fékszorulás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez hülyeség, hogy a mérőpadok között különbség van. Ha egy hitelesített padon mérsz, akkor nem szabad sok különbségnek előjönnie pad és pad között.

Na jó de akkor mivel magyarázzák, hogy nem volt 100kilóméter a két mérés között, és ég-és föld volt a mérés eredménye között?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez hülyeség, hogy a mérőpadok között különbség van. Ha egy hitelesített padon mérsz, akkor nem szabad sok különbségnek előjönnie pad és pad között.

Fábiáknak pedig elég fos a gyári szilent. Ugyan az a téma, mint nekünk az astránál, hogy a gyári egy kikönnyített, az utángyári meg már egy tömör.

Persze elhúzást az kevésbé szokott okozni, mint egy futómű elállítódás, vagy fékszorulás.

Most 61.000-nél még semmi probléma nem volt azóta... (De ez elég OFF téma már)

Elvileg a padokat meg ellenőrzik időnként, nem? Azért valljuk be csalni lehet, csak akarni kell! :lol::)

Link to comment
Megosztás:

Na jó de akkor mivel magyarázzák, hogy nem volt 100kilóméter a két mérés között, és ég-és föld volt a mérés eredménye között?

Ugyanazzal magyaráznám, mint édesapám tavalyi esetét.

Elvitte zöldkártyára a Bivalyt, a srác bepattant, elkezdte pumpáni a gázpedált, erre a verda okádta a füstöt... apám egyből nyomott neki 2000-et íjedtében, s egyből át is ment a zöldkártyán. :lol:

Ahogy előbb mondtad, sok szerelő szereti jól lehúzni azt akit csak tud. :)

Link to comment
Megosztás:

Ugyanazzal magyaráznám, mint édesapám tavalyi esetét.

Elvitte zöldkártyára a Bivalyt, a srác bepattant, elkezdte pumpáni a gázpedált, erre a verda okádta a füstöt... apám egyből nyomott neki 2000-et íjedtében, s egyből át is ment a zöldkártyán. :lol:

Ahogy előbb mondtad, sok szerelő szereti jól lehúzni azt akit csak tud. :)

Érdekes volt, mert a szervízben ahogy fékezte a gyerek egyszerre mozgott a két mutató, aztán ahogy nyomta a pedált egyre nagyobb lett az eltérés. Az unixnál meg egyszerre mozogtak végig.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes volt, mert a szervízben ahogy fékezte a gyerek egyszerre mozgott a két mutató, aztán ahogy nyomta a pedált egyre nagyobb lett az eltérés. Az unixnál meg egyszerre mozogtak végig.

Nem lehet, hogy megvasaltad egy kicsit és emiatt lett jobb, vagy ha rosszabb lett akkor belekerült valami kosz..stb?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy megvasaltad egy kicsit és emiatt lett jobb, vagy ha rosszabb lett akkor belekerült valami kosz..stb?

Ez lehet a megoldás, mi is jártunk már úgy, hogy egy jónak gondolt fékkel levittük, és mégse volt jó, mert nagy volt taz eltérés,a srácc kivitte az udvarra, ment vele két kört (1km se volt!!) úgy, hogy nyomta a gázt, meg a féket is (vasalás) és egyből jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Ez lehet a megoldás, mi is jártunk már úgy, hogy egy jónak gondolt fékkel levittük, és mégse volt jó, mert nagy volt taz eltérés,a srácc kivitte az udvarra, ment vele két kört (1km se volt!!) úgy, hogy nyomta a gázt, meg a féket is (vasalás) és egyből jó lett.

OFF: Ilyenkor újabb autóknál már világít a MIL.

Link to comment
Megosztás:

Igen próbáltam ezt is, jobb lábbal a gázt, és bal lbbal a féket. Az öv fogott meg. Próbáltatok már bal lábbal fékezni? :lol:

Igen...meglepően durva a bal láb. Bár ez nem is olyan meglepő, hiszen a kuplungot sokkal durván kezeljük. (Mikor egy automata váltós Toyotát vezettem, ott is gond nélkül nyomtam kuplungot, csak ugye ott az a fékpedál.)

Szóval ennél a műveletnél óvatosnak kell lenni.

Link to comment
Megosztás:

Igen...meglepően durva a bal láb. Bár ez nem is olyan meglepő, hiszen a kuplungot sokkal durván kezeljük. (Mikor egy automata váltós Toyotát vezettem, ott is gond nélkül nyomtam kuplungot, csak ugye ott az a fékpedál.)

Szóval ennél a műveletnél óvatosnak kell lenni.

Aha mi is ültünk egy autómata Hiluxban , mondta a srác, hogy már bal lábbal fékez, de nagyon nehéz volt megszokni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.