Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

egyszerű a vizsgálat módja.. Kimész aszfaltra és fékezel lehetőleg satuzol. Ha satuzik csúszol csikorog a kerék nem működik az abs. Ha darál és remeg a pedál nem csúszól akkor működik. Murva sztem az nem mérvadó aszfalton kísérletezz...

Ha nem működik, akkor első körben a jeladókat kiszeded és megpucolod. ha az után se működik akkor passzolom. ;) DE először legjobb és legolcsóbb a jó bevált módszer szétszed megpucol összerak ez ingyen van és általában segít. Sokan évente 1-2szer ki takarítgatják ezeket a dolgokat..

Ha jeladó gondja lenne, arra dobna hibalámpát. Sztem a hidraulikus tömbben vannak a szelepek leragadva, ilyet már hallottam/olvastam régebben, kicsit olvass vissza ez ügyben ramiusz (a Vörös Október-ből? :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Ha jeladó gondja lenne, arra dobna hibalámpát. Sztem a hidraulikus tömbben vannak a szelepek leragadva, ilyet már hallottam/olvastam régebben, kicsit olvass vissza ez ügyben ramiusz (a Vörös Október-ből? :lol: ).

Az is lehet. De nekem emg egyik ismerősömnek szintén astra szintén 1.7dtl. Nem működik a abs. ÉS mikor fékez satuzik akkor dobja a hibát majd következő indításra el felejti. És így tovább.... Mert ugye úgy van ha fékezel és működik az abs akkor pislákol a viszsajelző is. Na most neki olyankor folyamatosan ég és közbe visit a kerék. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha jeladó gondja lenne, arra dobna hibalámpát. Sztem a hidraulikus tömbben vannak a szelepek leragadva, ilyet már hallottam/olvastam régebben, kicsit olvass vissza ez ügyben ramiusz (a Vörös Október-ből? :lol: ).

Igen abból. Az egyik kedvenc filmem... ;)

Megprószálom majd.

Hülye kérdés és ne tartsatok műszaki antitálentumnak de a jeladókat hol találom? A féknyergemhez(~be) két cső megy. Az egyik értelem szerűen a fékcső, a másik lehet a jeladó vezetéke?

A szelepleragadás miatt meg majd visszaolvasok. Mindenesetre a fékem fog rendesen, csak szeretném, ha az ABS isműködne. Gondolom nem nagy kívánság... :)

Link to comment
Megosztás:

Igen abból. Az egyik kedvenc filmem... :lol:

Megprószálom majd.

Hülye kérdés és ne tartsatok műszaki antitálentumnak de a jeladókat hol találom? A féknyergemhez(~be) két cső megy. Az egyik értelem szerűen a fékcső, a másik lehet a jeladó vezetéke?

A szelepleragadás miatt meg majd visszaolvasok. Mindenesetre a fékem fog rendesen, csak szeretném, ha az ABS isműködne. Gondolom nem nagy kívánság... ;)

Igen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,ha hátulra tárcsaféket rakok dob helyett ugye,akkor feltétlenül szükséges az első 236-os hűtött tárcsa cseréje 256-os ra?

Előre is köszönöm!

Hát ha elöl is 236-os lesz meg hátul is akkor a fékerő ugyanakkora lesz, valamint mivel hátul kevesebb a súly, könnyebben befogja a kerekeket és pördülés lesz a vége. Nekem amúgy elöl 256-os van hátul meg dob és teljesen elégedett vagyok a fékkel, főleg hogy most cseréltem dobot.

Szerk: ja gondolom tudod hogy a 256-os tárcsára már nem megy rá a 13"-s felni. szóval ha a télid 13-as akkor cserélheted azt is.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha elöl is 236-os lesz meg hátul is akkor a fékerő ugyanakkora lesz, valamint mivel hátul kevesebb a súly, könnyebben befogja a kerekeket és pördülés lesz a vége. Nekem amúgy elöl 256-os van hátul meg dob és teljesen elégedett vagyok a fékkel, főleg hogy most cseréltem dobot.

Szerk: ja gondolom tudod hogy a 256-os tárcsára már nem megy rá a 13"-s felni. szóval ha a télid 13-as akkor cserélheted azt is.

Holnap megyek megvenni egy tárcsafékes hátsó hidat azért kérdeztem és láttam,hogy azt írták páran,hogy akkor elől is érdemes nagyobbra cserélni csak az a gáz,hogy tegnap lett elől tárcsa is betét is cserélve és amikor szétszedtük a hátsó dobot akkor láttuk,hogy az is erősen cserés és a dob belseje is elég csúnyán néz ki mert sajnos hátul még sohasem volt betét cserélve:)és gondoltam hátra akkor már jobban megérné a tárcsafék mint teljesen felújítani a dobféket.Csak fura,hogy ennyit számít az a 2cm az első tárcsáknál.Lehet kipróbálom és majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Holnap megyek megvenni egy tárcsafékes hátsó hidat azért kérdeztem és láttam,hogy azt írták páran,hogy akkor elől is érdemes nagyobbra cserélni csak az a gáz,hogy tegnap lett elől tárcsa is betét is cserélve és amikor szétszedtük a hátsó dobot akkor láttuk,hogy az is erősen cserés és a dob belseje is elég csúnyán néz ki mert sajnos hátul még sohasem volt betét cserélve:)és gondoltam hátra akkor már jobban megérné a tárcsafék mint teljesen felújítani a dobféket.Csak fura,hogy ennyit számít az a 2cm az első tárcsáknál.Lehet kipróbálom és majd meglátjuk.

Hátsó fék felújítása: 2db fékmunkahenger, 2pár fékpofa, 2db dobfék meg esetleg a rugók attól függ mennyire rohadt.. Annyira nem húzós szerintem mint egy komplett híd csere, vagy esetleg csak kerékagyak cseréje.

Nagyon sokat számít a 2cm, a próbálkozással óvatosan mert egy pániksatunál levág az útról mint a sz*rt, főleg ebben a szép időben.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha elöl is 236-os lesz meg hátul is akkor a fékerő ugyanakkora lesz, valamint mivel hátul kevesebb a súly, könnyebben befogja a kerekeket és pördülés lesz a vége. Nekem amúgy elöl 256-os van hátul meg dob és teljesen elégedett vagyok a fékkel, főleg hogy most cseréltem dobot.

Szerk: ja gondolom tudod hogy a 256-os tárcsára már nem megy rá a 13"-s felni. szóval ha a télid 13-as akkor cserélheted azt is.

ja és szerencsére 14-es lemezfelnim van a télire:)

Link to comment
Megosztás:

Hátsó fék felújítása: 2db fékmunkahenger, 2pár fékpofa, 2db dobfék meg esetleg a rugók attól függ mennyire rohadt.. Annyira nem húzós szerintem mint egy komplett híd csere, vagy esetleg csak kerékagyak cseréje.

Nagyon sokat számít a 2cm, a próbálkozással óvatosan mert egy pániksatunál levág az útról mint a sz*rt, főleg ebben a szép időben.

akkor lehet megvárom azt a két évet amíg elkopik elöl a tárcsa és komplett megcsinálom az egészet:)

Link to comment
Megosztás:

Hát ha elöl is 236-os lesz meg hátul is akkor a fékerő ugyanakkora lesz, valamint mivel hátul kevesebb a súly, könnyebben befogja a kerekeket és pördülés lesz a vége. Nekem amúgy elöl 256-os van hátul meg dob és teljesen elégedett vagyok a fékkel, főleg hogy most cseréltem dobot.

Szerk: ja gondolom tudod hogy a 256-os tárcsára már nem megy rá a 13"-s felni. szóval ha a télid 13-as akkor cserélheted azt is.

Ez sajnos nagyon nem igaz, sose lesz ugyanakkora. (A hátsó tárcsa amúgy is 260-as)

Viszont a tengelyekre eső fékerőeloszlás egyensúlya eléggé felborul, ez igaz. Nem tudom, hogy tesztelte-e már valaki a hátsó tárcsát 236-os első tárcsákkal, de szerintem nem ajánlott ez a kombináció.

Link to comment
Megosztás:

Ez sajnos nagyon nem igaz, sose lesz ugyanakkora. (A hátsó tárcsa amúgy is 260-as)

Viszont a tengelyekre eső fékerőeloszlás egyensúlya eléggé felborul, ez igaz. Nem tudom, hogy tesztelte-e már valaki a hátsó tárcsát 236-os első tárcsákkal, de szerintem nem ajánlott ez a kombináció.

Ha nem gyári a tárcsa, hanem otthon átalakított pl kerékagy cserével akkor akár lehet 236-os is a tárcsa. És a kérdező azthiszem írta is, hogy a hátsó híd amit venni akar 236-os tárcsával rendelkezik.

Tévedtem, nem írta bocsesz:) A lényeg hogy, nem ajánlott, mint ahogy még sok minden más sem ebben a világban...

Link to comment
Megosztás:

Ez sajnos nagyon nem igaz, sose lesz ugyanakkora. (A hátsó tárcsa amúgy is 260-as)

Viszont a tengelyekre eső fékerőeloszlás egyensúlya eléggé felborul, ez igaz. Nem tudom, hogy tesztelte-e már valaki a hátsó tárcsát 236-os első tárcsákkal, de szerintem nem ajánlott ez a kombináció.

Így van,egy olyan ember kéne aki már tesztelte ezt a kombinációt:)

Link to comment
Megosztás:

Egy valamit nem értek...

Miért a hátsó fékkel kezdjük a fék tuningot? :lol:

:)nem azzal kezdem csak most lett elől minden cserélve és felmerült egy olyan lehetőség,hogy mi lenne ha hátra tárcsát tennénk,mert hátul is mindent cserélni kéne és 20ezerért van kompletten tárcsafékes hátsó híd mindennel együtt.De ha valaki megveszi a két napos brembo tárcsát bosch betétekkel akkor abban a pillanatban tenném fel előre is a 256-osat:)csak én abban a hitben voltam,hogy elbírja a 236-os is a hátsó tárcsát,de ahogy hallom nem biztosan.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam valami poénosat írni,de látom itt túl nagy a komolyság :lol:

Nem mintha az baj lenne,néha azt is kell ;)

Na mindegy azért megveszem a komplett hátsó hidat 20ezerért az nem sok érte,utána még meglátom mi lesz,de feltétlenül megírom a tapasztalatokat ha úgy döntök,hogy letesztelem:)

Link to comment
Megosztás:

akkor lehet megvárom azt a két évet amíg elkopik elöl a tárcsa és komplett megcsinálom az egészet:)

Két évet? Mennyit mész egy évben?

Én négy éve vettem az autót, ki tudja mennyi idős tárcsával. Talán még gyári. Én mentem vele 140 ezret. A tárcsákban tuti van 200. de lehet hogy 300. :lol: És még mindig nem gondolkozom a cserén. Pedig használom a féket rendesen. Nálam már 3 szett betét kopott el. ;)

Tehát, nem hiszem hogy két év után érdemes lenne eldobnod a tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

Két évet? Mennyit mész egy évben?

Én négy éve vettem az autót, ki tudja mennyi idős tárcsával. Talán még gyári. Én mentem vele 140 ezret. A tárcsákban tuti van 200. de lehet hogy 300. :lol: És még mindig nem gondolkozom a cserén. Pedig használom a féket rendesen. Nálam már 3 szett betét kopott el. :)

Tehát, nem hiszem hogy két év után érdemes lenne eldobnod a tárcsát.

S meg is mérted azokat a tárcsákat, hány mm? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.