Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

Lehet nem pont ide illik amit akarok. Szóval most csináltunk ismerőssel egy golf 1 féket mert eltört a fékcső. nem ez a lényeg! 

 Szóval volt a főfékhengeren egy csavar amire nem jöttünk rá hogy mire való és konkrétan az meg is oldotta a problémánkat. Belinkelek egy képet. Nem ez a típus volt de arrol a csavarrol van szó ami a képen is látszik és pont ott helyezkedettel. http://aruhaz.kauffer.hu/cat_image/BOSCH/0204122149.jpg

Mi a szerepe? Végülis abbol a csavarból mi levágtunk és igy jutott fék az egyik körbe csak :D Valaki elmagyarázná mi az? esetleg metszeti rajz? 

Köszi előre is! 

 

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, petiii írta:
16 hours ago, petiii írta:

Sziasztok!

Lehet nem pont ide illik amit akarok. Szóval most csináltunk ismerőssel egy golf 1 féket mert eltört a fékcső. nem ez a lényeg! 

 Szóval volt a főfékhengeren egy csavar amire nem jöttünk rá hogy mire való és konkrétan az meg is oldotta a problémánkat. Belinkelek egy képet. Nem ez a típus volt de arrol a csavarrol van szó ami a képen is látszik és pont ott helyezkedettel. http://aruhaz.kauffer.hu/cat_image/BOSCH/0204122149.jpg

Mi a szerepe? Végülis abbol a csavarból mi levágtunk és igy jutott fék az egyik körbe csak :D Valaki elmagyarázná mi az? esetleg metszeti rajz? 

Köszi előre is! 

 

 

7 minutes ago, wookie írta:

"  Végülis abbol a csavarból mi levágtunk és igy jutott fék az egyik körbe csak :D "

 

Ne haragudj, de ezt a mondatodat nem tudom értelmezni. 

 

 

Szerintem az egy határoló-ütköző csavar, van olyan föfék amit csak akkor lehet széttszedni ha ezt kitekerjük. Az egyik fékkörben alapból nincs nyomás, talán karmantyú sérülés miatt, amikor levágtál a csavarból a dugattyú kijjebb tud jönni és a két fékkör keveredik azért működik mind 4 fék. De persze ez csak tipp.

http://img.index.hu/imgfrm/8/1/6/6/BIG_0010538166.jpg

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, zotya975 írta:

Szerintem az egy határoló-ütköző csavar, van olyan föfék amit csak akkor lehet széttszedni ha ezt kitekerjük. Az egyik fékkörben alapból nincs nyomás, talán karmantyú sérülés miatt, amikor levágtál a csavarból a dugattyú kijjebb tud jönni és a két fékkör keveredik azért működik mind 4 fék. De persze ez csak tipp.

http://img.index.hu/imgfrm/8/1/6/6/BIG_0010538166.jpg

Sziasztok!  Ezt a levàgós dolgot érthetöbben nem tudom elmagyarazni. Nos igen valamilyen hataroló csavar lehetett. Es ha nem nyomtam be a fekpedalt nem is tudtam betekerni teljesen. Éppen ez az hogy.megkarmanyúztuk azert szedtük szét. Nos ha megsem lenne jo majd jelentkezem es elmondom mi lett vele.. Pontos tipust se mondtam :)  köszi ezt is! :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

 

Sikeresen hozzájutottam egy tárcsás hátsó hídhoz minden sallangjával. Úgy döntöttem hogy amíg nincs a kocsi alatt addig szétszedem atomjaira, amit kell cserélek, az egészet lecsiszolom, újrafestem. A kérdés az lenne hogy a fékbetétet úgy lehet kivenni a nyeregből hogy a két stiftet kiütöm? Csak mert azok inkabb lapultak mint megindultak...

Illetve még az érdekelne hogy a munkahengert ki lehet e úgy venni belőle hogy nincs kettészedve a nyereg? 

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali!

Kérdezősködnék tovább... :-)

H astra opc 25mm-es főfék mennyire lehet alkalmas az F-hez? Vagy inkább túrjak tovább omega/vectra főfék után?

Ha valakinek van elfekvőben, feleslegben, vevő lennék rá.

 

Elöl 280mm, hátul 260-hoz kellene.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom H Astra mennyire kompatibilis.

Dupla dobok:

B Veki és B Omega felmegy,  B Omegában 25/20as főfékhenger van, B Omiban meg 23 vagy 25 mmes. 

Van B vekiben szimpla 25 mmes is, de ott már csak két menetes szár van és a távolság 4-5 mmel nagyobb, kicsit odébb kell húzni a tartót. 

Miért nem raksz be egy 23 mmes főféket Cali Turbo / V6 alól? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Laliiii írta:

Nem tudom H Astra mennyire kompatibilis.

Dupla dobok:

B Veki és B Omega felmegy,  B Omegában 25/20as főfékhenger van, B Omiban meg 23 vagy 25 mmes. 

Van B vekiben szimpla 25 mmes is, de ott már csak két menetes szár van és a távolság 4-5 mmel nagyobb, kicsit odébb kell húzni a tartót. 

Miért nem raksz be egy 23 mmes főféket Cali Turbo / V6 alól? 

Mert nem találok :-)

Meg ha egyszer még upgradelni szerernék, akkor már ehez ne keljen nyúlni :-)

A srácnak is ilyen van bent, csak dupla devanderrel. Eleje 25mm-es, hátulja 22 vagy 23.

Az mondta kicsit kell mókolni de felmegy. ;-) 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 03. 10. at 8:57, Laliiii írta:

Igen B Omiról. B  Vekié dupla is bemegy egy az egyben.

Azert nem plug&play... De bent van :-D  flex, hegesztő csodákra képes.

 

 

 

Egy valami zavar kicsit, ugye úgy szokták a fékeket kötni hogy jobb első-bal hátsó, bal első-jobb hátsó, de ezzel a fékcsőelosztóval nem igazán lehet ilyet. Így meg két első két hátsó a rendszer. Ez nem lehet gáz?

Link to comment
Megosztás:

45 perce, aholy írta:

Azert nem plug&play... De bent van :-D  flex, hegesztő csodákra képes.

 

 

 

Egy valami zavar kicsit, ugye úgy szokták a fékeket kötni hogy jobb első-bal hátsó, bal első-jobb hátsó, de ezzel a fékcsőelosztóval nem igazán lehet ilyet. Így meg két első két hátsó a rendszer. Ez nem lehet gáz?

Ugye azért van átlósan két külön fékkör hogy ha az egyikből eltűnik a fékfolyadék a másikkal meg tudjál állni elméletileg. Gyakorlatilag a kettő ki tud egyenlítődni, tehát ez csak egy-két fékezés erejéig igaz, aztán elszivárog a másikból is a folyadék. Ilyenkor ugye már éreznie kéne a vezetőnek hogy baj van és félre kéne állni. Szerintem tökmindegy hogy a két fékkör átlósan van vagy tengelyenként.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Ugye azért van átlósan két külön fékkör hogy ha az egyikből eltűnik a fékfolyadék a másikkal meg tudjál állni elméletileg. Gyakorlatilag a kettő ki tud egyenlítődni, tehát ez csak egy-két fékezés erejéig igaz, aztán elszivárog a másikból is a folyadék. Ilyenkor ugye már éreznie kéne a vezetőnek hogy baj van és félre kéne állni. Szerintem tökmindegy hogy a két fékkör átlósan van vagy tengelyenként.

Ha mindegy, ha nem, ígymaradt... D

Nem lett rossz ;-) 

Módosítva : aholy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 04. at 9:52, Laliiii írta:

Stift: Igen úgy jón ki, de akkor már érdemes újat venni.

Munkahenger: Igen kijön, leveszed a porvédőket, két nagy lapos csavarhúzóval oldalról feszited, együtt a két csavarhúzót, nehogy eltörjőn. 

Én inkább pumpával/kompresszorral ki szoktam tolatni a dugót. :) Ha az egyszer ferdén befeszül, és megkarmolja magát vagy a henger falát, az úgy nem egészséges.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!

Murva nagy szarban vagyok!

Multhonapban volt ugye a fek upgrade-em. Tokeletesen mukodott tette a dolgat. 1 honap melo, motorter kinyit, tartalyba belenez, sehol semmi... Pedal beesik. Nyergeket, csatlakozasokat, szonyeget megneztem, sehol semmi folyas. Eselyes hogy a devanderbe van az összes? 

 

Ez meg a kisebbik gond, ugyanis nem otthon vagyok, hanem meg 240kmre az otthontol...

Minimalis szerszamok vannak nalam, de muhely, garazs, nincs. Alabakolni nincs mivel, igy egyszerre csak egy kerek tud lejonni. Segitseget talan tudnek kerni a legteleniteshez, de az sem 100%

Omega dupladevanderes cucc.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

33 perce, aholy írta:

Üdv!

Murva nagy szarban vagyok!

Multhonapban volt ugye a fek upgrade-em. Tokeletesen mukodott tette a dolgat. 1 honap melo, motorter kinyit, tartalyba belenez, sehol semmi... Pedal beesik. Nyergeket, csatlakozasokat, szonyeget megneztem, sehol semmi folyas. Eselyes hogy a devanderbe van az összes? 

 

Ez meg a kisebbik gond, ugyanis nem otthon vagyok, hanem meg 240kmre az otthontol...

Minimalis szerszamok vannak nalam, de muhely, garazs, nincs. Alabakolni nincs mivel, igy egyszerre csak egy kerek tud lejonni. Segitseget talan tudnek kerni a legteleniteshez, de az sem 100%

Omega dupladevanderes cucc.

A devanderbe szerintem nem tud befolyni, ha ott szivárog a tolórúdnál, akkor a devanderen csurog le, és lemarja a festéket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg de, úgy szokott bejutni az utastérbe is.

Kapd le a főfékhengert gyorsban, még csak le  se kell bontani a csöveket róla, egyből kiderül hogy befolyt e a devanderbe.

Legrosszabb esetben, ha nem a hátsó féknél folyt el, alacsony forgalmú időszakban, mellékúton kézifékkel el a szerelőig.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

37 perce, wookie írta:

Szerintem meg de, úgy szokott bejutni az utastérbe is.

Kapd le a főfékhengert gyorsban, még csak le  se kell bontani a csöveket róla, egyből kiderül hogy befolyt e a devanderbe.

Legrosszabb esetben, ha nem a hátsó féknél folyt el, alacsony forgalmú időszakban, mellékúton kézifékkel el a szerelőig.

Ma mar nem piszkalom. Feltoltottem , legtelenitettuk, holnap meglatjuk hogy all a szint, ha franko, akkor nekirugaszkodok, gyakran megallok leskelodni.

Koszi a valaszokat!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, wookie írta:

Szerintem meg de, úgy szokott bejutni az utastérbe is.

Kapd le a főfékhengert gyorsban, még csak le  se kell bontani a csöveket róla, egyből kiderül hogy befolyt e a devanderbe.

Legrosszabb esetben, ha nem a hátsó féknél folyt el, alacsony forgalmú időszakban, mellékúton kézifékkel el a szerelőig.

A devander-főfék között van tömítés? Úgy rémlik oda csak rá van csavarozva. :confused:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, aholy írta:

Nekem is az rémlik, az talán inkább arra van hogy kintröl ne jusson be mocsok.

Hát ahogy emlékszem ott volt egy szimering ahol a tolórúd bement a főfékbe, ez a rúd már csak simán belecsúszott a rásegítő dobba. Ezért is szokott megmarva lenni a dob alja ha itt folyadék jut ki. De ezek mezei F-es főfékek voltak lehet az omegánál máshogy van.

Link to comment
Megosztás:

Na úgyfest hogy a jobb első nyeregnél diffundált el a fékfolyadémom. Hihetetlen, mert nem volt alatta tócsa, pedig 4 hétig meg sem mozdult.

Szerencsére ez hétvégén derült ki úgyhogy nemigazán tudtam hozzá venni semmit... Pedig összerakás előtt belekerült a felújító készlet, csak a dugattyút nem cseréltem. Illetve összerakáskor nem is látszott rajta semmi, sőt a próbautak után sem.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, aholy írta:

Na úgyfest hogy a jobb első nyeregnél diffundált el a fékfolyadémom. Hihetetlen, mert nem volt alatta tócsa, pedig 4 hétig meg sem mozdult.

Szerencsére ez hétvégén derült ki úgyhogy nemigazán tudtam hozzá venni semmit... Pedig összerakás előtt belekerült a felújító készlet, csak a dugattyút nem cseréltem. Illetve összerakáskor nem is látszott rajta semmi, sőt a próbautak után sem.

Dugattyút szerintem nem is kell cserélni, normál esetben nem az kopik jobban. Lehet hibás volt ami belekerült gyűrű.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.