Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Bp-en? Megbízható hely? És ha nem fog, mit vizsgáljak meg?

Igazából a satufékezés nem túl pontos fékteszt, nekem 40% fékeltérésnél (amit utánna mértek padon) is nagyjából egyszerre húzták a csikot, és nem húzott félre sem. Méresd ki, szerintem akárhol, aztán majd meglátjuk.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Sikerült megoldani a problémát??

Hogyan??

Szia!

Nekem sikerűlt. Kicsit érdeklődtem is mikor vittem a régi pofákat felújítatni pár hete, hogy mitől kergülhetett meg az utánállítóm az új betétek berakása után. Nekem speciel elöször nem álitott, majd mikor már járt a motor és volt rásegitő (beljeb nyomható a fékpedál) akkor sokat forditott és fogott a fék anyira,hogy nemlehetett megfogni a dobot kézzel.

Info: J...A.... Autószerelőmester-től, (akinek a fő profilja fékpofa felújítás és javítás vagy 35éve) származik. Nemtudom menyire igaz (nemértek hozzá), de én azt mondom így utólag, k....ra igaza van az öregnek.

" Egy-két fékpofa kikerül a piacra, aminek az új ferrodor vastagsága nem az előírt. Igaz ez az eltérés nemtöbb pár tizednél, de ahoz elég,hogy az utánállító netudja rendesen kezelni mert köztes tartományba esik. ( vagy keveset, vagy túl sokat fordit). Ezért ezeknél a fékpofáknál szükséges az utánállító kilincsének újraállítása, vagy a ferrodorvastagság méretre szabályzása a gyári kilincshez. "

Személyszerint az elsőt csináltam. Azt nemtudom megmondani menyire állitottam el a kilincsek (vagy mi a neve) 90°-os gyári szögét nagyobra (talán 1-2 foknyit), de harmadik nekifutásra eltaláltam a jó szöget.

ui.: Remélem nemsok a helyesírási bent.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok..Olyan gondom lenne hogy mikor reggel elindulok az autóval és fékeznem kell akkor úgy befog a jobb hátsó fékem már kisebb pedál nyomásra is hogy blokkol...De utána már nincs semmi gond vele ..ez csak az első fékezésnél van..Szerintetek mi lehet a gond.Munkahenger vagy maga az egész hátsó fékrendszer rossz..Én már nem tudom..Nagyon szépen megköszönöm ha valaki tud-e egy kis segítséget nyújtani mit is nézzek meg...Kézifékkötél csinálhat ilyet vagy az után állító..Köszi még 1x

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..Olyan gondom lenne hogy mikor reggel elindulok az autóval és fékeznem kell akkor úgy befog a jobb hátsó fékem már kisebb pedál nyomásra is hogy blokkol...De utána már nincs semmi gond vele ..ez csak az első fékezésnél van..Szerintetek mi lehet a gond.Munkahenger vagy maga az egész hátsó fékrendszer rossz..Én már nem tudom..Nagyon szépen megköszönöm ha valaki tud-e egy kis segítséget nyújtani mit is nézzek meg...Kézifékkötél csinálhat ilyet vagy az után állító..Köszi még 1x

Sztem egyszerűen berozsdásodik reggelre a dob belső felülete, gondolom főleg párás, esős időben fordul elő ez. Nekem is szokott ilyet csinálni esős időben.

Link to comment
Megosztás:

Sztem egyszerűen berozsdásodik reggelre a dob belső felülete, gondolom főleg párás, esős időben fordul elő ez. Nekem is szokott ilyet csinálni esős időben.

Én is gondoltam erre de ugy emlékszem ezt nyáron is csinálta..mondjuk csak reggeli indulásnál..De szétnézzek a féknél azért :excl: köszi

Link to comment
Megosztás:

Én is gondoltam erre de ugy emlékszem ezt nyáron is csinálta..mondjuk csak reggeli indulásnál..De szétnézzek a féknél azért :excl: köszi

Nézd meg, hogy a hátsó dobok felső részén lévő kis szelepen rajta van-e egy-egy kupak... Ha nincs, akkor esős, párás időben ezt fogja csinálni, mivel felületi rozsda fog létrejönni a dobon és a fékpofán. Nekem csak a bal hátsóról hiányzik és hosszabb állás esős állás után onnan eléggé hallatszik, hogy dörzsölődik le a rozsda.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsen nekem valaki kérlek, hogy a hátsó tárcsafékre (F Astra) felmegy-e egyáltalán fizikailag 13-as lemezfelni?

Határozott igen vagy nem válasz érdekelne :(

Ha határozott nem a válasz, akkor ismét eladó egy pár hátsó tárcsás fék Caravan alól..... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsen nekem valaki kérlek, hogy a hátsó tárcsafékre (F Astra) felmegy-e egyáltalán fizikailag 13-as lemezfelni?

Határozott igen vagy nem válasz érdekelne :lol:

Ha határozott nem a válasz, akkor ismét eladó egy pár hátsó tárcsás fék Caravan alól..... :excl:

Elég sok hely van a 14-es felni és a féknyereg között, elképzelhető, hogy felmegy rá. Nem 100%, mert nem próbáltam. :(

Link to comment
Megosztás:

Elég sok hely van a 14-es felni és a féknyereg között, elképzelhető, hogy felmegy rá. Nem 100%, mert nem próbáltam. :excl:

Nekem GSi alól van alatta a fék, gondolom méretben nincs külömbség...de nekem még hátra sem megy fel a 13-as felni!szal nem valószinű hogy bármelyik hátul is tárcsás astra-ra felmenne a 13"...

Link to comment
Megosztás:

Nekem GSi alól van alatta a fék, gondolom méretben nincs külömbség...de nekem még hátra sem megy fel a 13-as felni!szal nem valószinű hogy bármelyik hátul is tárcsás astra-ra felmenne a 13"...

Mondom nem próbáltam, de szemre van annyi hely a féknyereg és a felni között, mint a 236-os első és a 14-es felni között volt. Arra még felmegy a 13. Most már nincs hely..... :(

Amúgy meg ha valaki hátra is tárcsákat akar tenni, annak különben is feltétele, hogy elöl is nagyobbat tegyen, így a 13-as kilőve így is, úgy is.... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Mondom nem próbáltam, de szemre van annyi hely a féknyereg és a felni között, mint a 236-os első és a 14-es felni között volt. Arra még felmegy a 13. Most már nincs hely..... :(

Amúgy meg ha valaki hátra is tárcsákat akar tenni, annak különben is feltétele, hogy elöl is nagyobbat tegyen, így a 13-as kilőve így is, úgy is.... :excl:

A hátsó tárcsa tudtommal 260-as, akkor pedig nem valószínű, mivel elöl 256-ra se megy fel a 13-as kerék.

Link to comment
Megosztás:

Mondom nem próbáltam, de szemre van annyi hely a féknyereg és a felni között, mint a 236-os első és a 14-es felni között volt. Arra még felmegy a 13. Most már nincs hely..... :(

Amúgy meg ha valaki hátra is tárcsákat akar tenni, annak különben is feltétele, hogy elöl is nagyobbat tegyen, így a 13-as kilőve így is, úgy is.... :excl:

Én is ezt mondtam Tominak telefonban, de az ember ragaszkodik a 13as játékkerekeihez... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hátsó tárcsa tudtommal 260-as, akkor pedig nem valószínű, mivel elöl 256-ra se megy fel a 13-as kerék.

Kicsit kisebb a hátsó nyereg mint az első, szóval még akár szerencséjük is lehet. Viszont átmérőben már ott van az a 24mm eltérés, ami szerintem nem felvállalható.

Link to comment
Megosztás:

Mondom nem próbáltam, de szemre van annyi hely a féknyereg és a felni között, mint a 236-os első és a 14-es felni között volt. Arra még felmegy a 13. Most már nincs hely..... :(

Amúgy meg ha valaki hátra is tárcsákat akar tenni, annak különben is feltétele, hogy elöl is nagyobbat tegyen, így a 13-as kilőve így is, úgy is.... :excl:

Igazából nem is látom értelemét hátul tárcsásítani, ha elöl marad a kicsi. Meg szerintem nem is biztonságos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.