Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Hali!!!

Talán egy új kocsi ? :lol:

...jó is lenne :lol: , de tudod milyet vennék?... 2010-es Corzát :lol: olvastam valahol egy cikkben valami újságban hogy legolcsóbb a fenntartása meg elég erősek meg jó a fogyasztása...

Meg is akartam mutatni nektek a cikket de elkajlodott :devlish:

jah és csontra ugyan ilyen pirosba vennék :lol: ezt lesd

Link to comment
Megosztás:

...jó is lenne :lol: , de tudod milyet vennék?... 2010-es Corzát :lol: olvastam valahol egy cikkben valami újságban hogy legolcsóbb a fenntartása meg elég erősek meg jó a fogyasztása...

Meg is akartam mutatni nektek a cikket de elkajlodott :devlish:

jah és csontra ugyan ilyen pirosba vennék :lol: ezt lesd

Én már láttam élőben a belseje elég vad, de azthiszem annyi pénzem lenne se olyat vennék. Én inkább anyniért vennék egy superb-t 1.9 TD, Octavia RS, Honda FRV.

Nekem B corsa tetszik igazán. Ám ha nagyon tuningolni akarsz írj egy levelet a West Coast Customs-nek és kérdezz rá mit tudnak ajálnlai:D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Kecskeméten a Mária körúton raktak fel egy sportosabb dobot. Éppen kapóra jött, mert a gyári kilyukadt. Mondom is, milyen vagány lett a hangja, csak hát azért ne rohadjon már ki a kocsi.. Szóval mondtam az ipsének hogy találjunk már egy olyat, ami mélyebb mint a régi, de nem túl hangos. Van valami ismerőse, aki ezekkel foglalkozik, és valami nyolc ezresért ki is cserélte. Kicsit szélesebb mit a gyári, és vastagabb a kimenő cső. Nem kértem rá véget, mert az megint egy hatost dobott volna rá, hanem csak le lett hajlítva a csővég. Elöl van egy direktszűrő, hátul az új dob, és ennyi. Szerintem nagyon szép lett a hangja, de nem hangos és kinézetre is passzol az autó stílusához (meg persze az enyémhez).

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Kecskeméten a Mária körúton raktak fel egy sportosabb dobot. Éppen kapóra jött, mert a gyári kilyukadt. Mondom is, milyen vagány lett a hangja, csak hát azért ne rohadjon már ki a kocsi.. Szóval mondtam az ipsének hogy találjunk már egy olyat, ami mélyebb mint a régi, de nem túl hangos. Van valami ismerőse, aki ezekkel foglalkozik, és valami nyolc ezresért ki is cserélte. Kicsit szélesebb mit a gyári, és vastagabb a kimenő cső. Nem kértem rá véget, mert az megint egy hatost dobott volna rá, hanem csak le lett hajlítva a csővég. Elöl van egy direktszűrő, hátul az új dob, és ennyi. Szerintem nagyon szép lett a hangja, de nem hangos és kinézetre is passzol az autó stílusához (meg persze az enyémhez).

Krisz

Videót a hangjáról be tudnál linkelni esetleg ?

----------------------------

Ezeken ki borultam kicsit :devlish:

1 (sztem ez photosoppos)

2

3

4

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Kecskeméten a Mária körúton raktak fel egy sportosabb dobot. Éppen kapóra jött, mert a gyári kilyukadt. Mondom is, milyen vagány lett a hangja, csak hát azért ne rohadjon már ki a kocsi.. Szóval mondtam az ipsének hogy találjunk már egy olyat, ami mélyebb mint a régi, de nem túl hangos. Van valami ismerőse, aki ezekkel foglalkozik, és valami nyolc ezresért ki is cserélte. Kicsit szélesebb mit a gyári, és vastagabb a kimenő cső. Nem kértem rá véget, mert az megint egy hatost dobott volna rá, hanem csak le lett hajlítva a csővég. Elöl van egy direktszűrő, hátul az új dob, és ennyi. Szerintem nagyon szép lett a hangja, de nem hangos és kinézetre is passzol az autó stílusához (meg persze az enyémhez).

Krisz

Direktszürő és így a pufodal jobban megy a corza?

Nekem ez van, de még nem használom.

Gondolom olyan nagyon azért nem megy de érzödik rajta a változás... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Direktszürő és így a pufodal jobban megy a corza?

Nekem ez van, de még nem használom.

Gondolom olyan nagyon azért nem megy de érzödik rajta a változás... :devlish:

Ezt is kitárgyaltuk a sportszürőnek gyakorlati haszna nincs. Több levegőt enged át ezáltal több benya is kell. Kicsit "rally"-s lesz a hangja, de az nem éri meg azt a költséget amit ezeknek a szürőknek a tisztítása magába foglal. Egy ilyen direktszürő nem drága 3k-tólindul, (főnixtuningnál 4200FT simota) de egy tisztitó+olajzó az 4k-tól. Ja a gyári papir szürő 700FT :lol: se nem kell tisztítani se nem kell kiszedni a levegőszürő házat a helyéről. :lol:

Én inkább a sport betét preferálnám, bemegy a gyári helyre, ráadásul télen mindenképp érdemes a papír szürőt visszarakni állítólag túlságosan hideget sziv a vasparipa és az nem használ neki.

Ha meg nagyon poros helyen vagy, felejtsd el a sportmarhaságokat mert a por ami "átcsusszan" a nagyobb beszivás miatt tünkrevágja a motort.

Nekem ezt mondták itt a fórumon csak azt adom tovább.

TAPASZTALAT: Nekem volt fent ilyen sportmarhaság+sport kipufantó, annyi előnye volt hogy nem 3000rpm-túl éreztem a kocsit nyomatékosabbnak, hanem olyan 2000-2300rpm környékén.

Link to comment
Megosztás:

Ez a sportlégszűrő,egy lehugyozott soós kifli téma :lol:

Veszek egy kormányt a számítógéphez azt azzal fogok rallyzni :devlish: Holnap úgy is lesz egy patent 5.1es hangfalrendszerem.

Richard Burns Rallyhoz szedek egy corsa kinézetett azt kész.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez egy nagy soós kifli.:devlish:

Veszek egy kormányt a számítógéphez azt azzal fogok rallyzni :lol: Holnap úgy is lesz egy patent 5.1es hangfalrendszerem.

Richard Burns Rallyhoz szedek egy corsa kinézetett azt kész.

Szerzünk majd valami Corsa Simulátort :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt is kitárgyaltuk a sportszürőnek gyakorlati haszna nincs. Több levegőt enged át ezáltal több benya is kell. Kicsit "rally"-s lesz a hangja, de az nem éri meg azt a költséget amit ezeknek a szürőknek a tisztítása magába foglal. Egy ilyen direktszürő nem drága 3k-tólindul, (főnixtuningnál 4200FT simota) de egy tisztitó+olajzó az 4k-tól. Ja a gyári papir szürő 700FT :devlish: se nem kell tisztítani se nem kell kiszedni a levegőszürő házat a helyéről. :lol:

Én inkább a sport betét preferálnám, bemegy a gyári helyre, ráadásul télen mindenképp érdemes a papír szürőt visszarakni állítólag túlságosan hideget sziv a vasparipa és az nem használ neki.

Ha meg nagyon poros helyen vagy, felejtsd el a sportmarhaságokat mert a por ami "átcsusszan" a nagyobb beszivás miatt tünkrevágja a motort.

Nekem ezt mondták itt a fórumon csak azt adom tovább.

TAPASZTALAT: Nekem volt fent ilyen sportmarhaság+sport kipufantó, annyi előnye volt hogy nem 3000rpm-túl éreztem a kocsit nyomatékosabbnak, hanem olyan 2000-2300rpm környékén.

Hali!!!

A sportbetétet is kell tisztítani.

Link to comment
Megosztás:

nfs undergroundba láttam :lol:

Haver mondta, hogy PS2 es Undegraund 2 ban van corsa, már ncoréról töltöm is a PS2 emulátort :devlish:

Csak a PS2es Undegraund 2 nincs fent de majd jobban szétnézek legvégső esetben elkérem a havertól és felmásolom gépre a cd-t.

De a richard burns rally az kifejezetten rally szimulátor nagyon élethű benne a fizika és abba láttam corzát egy kiegészítőjében.

szerk: ah már a játékot is megtaláltam majd írok hogy milyen.

Link to comment
Megosztás:

Haver mondta, hogy PS2 es Undegraund 2 ban van corsa, már ncoréról töltöm is a PS2 emulátort :devlish:

Csak a PS2es Undegraund 2 nincs fent de majd jobban szétnézek legvégső esetben elkérem a havertól és felmásolom gépre a cd-t.

De a richard burns rally az kifejezetten rally szimulátor nagyon élethű benne a fizika és abba láttam corzát egy kiegészítőjében.

szerk: ah már a játékot is megtaláltam majd írok hogy milyen.

PS2 Emulátrohoz minimum 2gb ram kell :S zabálja a memóriát

----------------------------

Ki tud németül?:lol:

Vectra simulátor?

Link to comment
Megosztás:

XD... ezt a szerencsét :lol: Pont beletrafáltál Veterán is fent vagyok pont amit linkeltél pufot ott rá is kérdeztem az eladóra.

opel fórumon Béla91 = Vaterán Bettle91Bela :lol: ugyan az a személy :devlish:

De akkor már tényleg kifogytam az ötletekből... mondjatok nekem valami olyat ami megdobja a kocsit és műszaki vizsgán még átengedik.

Bioetanol felesbe a benyával olyat csinál,hogy 3000 RPM-ig nagyon tol az autó.Nem tudom,hogy hány Nm-rel,de nagyon megérzed!Szerintem királyság! Hátránya,hogy hidegen nehezebben indul,de nem vészesen.Az olyan "eloxidálja" az alkatrészeket szöveg meg úgy hülyeség,ahogy van. Hogy oxidálna már egy alkohol???

Maximum a benzinpumpa öregszik jobban,mert az alkohol kenése még a benzinnél is gyengébb,de felesbe keverve ez sem jelenthet lényegesen nagyobb terhelést szerintem.

Jah meg 90 ló 850kg-hoz szerintem elég jó arány egy ekkora autóval ne nagyon izmozz,mert így járhatsz nagyon könnyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....6i_16v-3816111

Már több gsi-t is láttam,aminek borulás lett a vége!

Link to comment
Megosztás:

Bioetanol felesbe a benyával olyat csinál,hogy 3000 RPM-ig nagyon tol az autó.Nem tudom,hogy hány Nm-rel,de nagyon megérzed!Szerintem királyság! Hátránya,hogy hidegen nehezebben indul,de nem vészesen.Az olyan "eloxidálja" az alkatrészeket szöveg meg úgy hülyeség,ahogy van. Hogy oxidálna már egy alkohol???

Maximum a benzinpumpa öregszik jobban,mert az alkohol kenése még a benzinnél is gyengébb,de felesbe keverve ez sem jelenthet lényegesen nagyobb terhelést szerintem.

Jah meg 90 ló 850kg-hoz szerintem elég jó arány egy ekkora autóval ne nagyon izmozz,mert így járhatsz nagyon könnyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....6i_16v-3816111

Már több gsi-t is láttam,aminek borulás lett a vége!

Itt a világ végén nem hiszem hogy árulnak ilyen bioetanolt :devlish:

Te honnan szerzed? 1X én is lecsekkolnám.

Most gondolkodok hogy a bioetanolt azt bombákban használják talán... XD

Link to comment
Megosztás:

Jah, most jutott eszembe hogy haver mellé beültem a úgyond 4 karikás AUDI A4esbe 1,6 motoral nem is tudom hány mázsa lehet a kaszni.

Mondom neki löd már oda neki.. valami nagyon komolyra számítottam mert hát Audi meg minden meg drága stb..

Odalépet neki még majdnem kikacagtam :devlish: mondom ...ez mi..? csak így magamba de amúgy dicsérgettem világba :lol:

Közbe sehol semmi. :lol:

Jah meg lenne egy kérdésem hány lóerős a corzám (X14XE) forgalmijában 66kW van írva és én úgy tudom hog 750W=1lóerő

Aztán 66*1000 mert 1000W=1kW szóval az 66000 és ha ezt osztom 750el akkor pontosan 88 jön ki.

Akkor 66kW=88lóerő

amúgy mind1 a dolog mert frankon megy a corza csak úgy kíváncsiság képen jól beszélek?

Link to comment
Megosztás:

Itt a világ végén nem hiszem hogy árulnak ilyen bioetanolt :devlish:

Te honnan szerzed? 1X én is lecsekkolnám.

Most gondolkodok hogy a bioetanolt azt bombákban használják talán... XD

Pl itt tudsz ilyet venni:http://www.holtankoljak.hu/?option=com_hol&terulet=1%2C17%2C376%2C0%2C&megye=17&varos=376&arak=is&benzin=E85&kut=0&backuri=%3F

Ukrán benyával keverve elég olcsón tudsz járni vele és még jobban is megy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bioetanol felesbe a benyával olyat csinál,hogy 3000 RPM-ig nagyon tol az autó.Nem tudom,hogy hány Nm-rel,de nagyon megérzed!Szerintem királyság! Hátránya,hogy hidegen nehezebben indul,de nem vészesen.Az olyan "eloxidálja" az alkatrészeket szöveg meg úgy hülyeség,ahogy van. Hogy oxidálna már egy alkohol???

Maximum a benzinpumpa öregszik jobban,mert az alkohol kenése még a benzinnél is gyengébb,de felesbe keverve ez sem jelenthet lényegesen nagyobb terhelést szerintem.

Jah meg 90 ló 850kg-hoz szerintem elég jó arány egy ekkora autóval ne nagyon izmozz,mert így járhatsz nagyon könnyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa....6i_16v-3816111

Már több gsi-t is láttam,aminek borulás lett a vége!

Kedvenc moderátor urunk, 100% etanollal vereti, de nem árulta még el a titkot hogy mibe fáj az upgrade. illetve hol ki tudja ezt megcsinálni mi időt vesz igénybe és mik a tapasztalatok a pénztárcakimélő megoldással kapcsolatba.

én várom a leírást a cselekményt:D

Link to comment
Megosztás:

Jah, most jutott eszembe hogy haver mellé beültem a úgyond 4 karikás AUDI A4esbe 1,6 motoral nem is tudom hány mázsa lehet a kaszni.

Mondom neki löd már oda neki.. valami nagyon komolyra számítottam mert hát Audi meg minden meg drága stb..

Odalépet neki még majdnem kikacagtam :devlish: mondom ...ez mi..? csak így magamba de amúgy dicsérgettem világba :lol:

Közbe sehol semmi. :lol:

Jah meg lenne egy kérdésem hány lóerős a corzám (X14XE) forgalmijában 66kW van írva és én úgy tudom hog 750W=1lóerő

Aztán 66*1000 mert 1000W=1kW szóval az 66000 és ha ezt osztom 750el akkor pontosan 88 jön ki.

Akkor 66kW=88lóerő

amúgy mind1 a dolog mert frankon megy a corza csak úgy kíváncsiság képen jól beszélek?

Jól számoltál,leülhetsz 5ös :lol: Csak felfelé kerekítettem 90-re!

Link to comment
Megosztás:

Pl itt tudsz ilyet venni:http://www.holtankoljak.hu/?option=com_hol&terulet=1%2C17%2C376%2C0%2C&megye=17&varos=376&arak=is&benzin=E85&kut=0&backuri=%3F

Ukrán benyával keverve elég olcsón tudsz járni vele és még jobban is megy :devlish:

Kösz ezt tudom is hogy hol van :lol:

Akkor elmegyek és csak simán abból tankolok. És akkor csak így tisztán tankoljam?

Mondjuk hogy van 5L benzin a tankban és rátankolok még 15L ilyen etanolt az úgy jó is?

Meg nézem hogy olcsóbb is akkor miért nem ilyet tankolnak mert én valami E85 ? 224ft/L láttam.

a motoron ehhez nem kell semmi átalakítás mert kiváncsi vagyok rá és most tankolnék még 1löször bioetanolt.

Csak gyorsan googliben szétnézve erre bukkantam

leírás

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.