Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Az én "cuccomnál" ha bekapcsolom, akkor a dátum eltűnik, az óra és a hömérséklet ott marad a kijelzőn.

Ez teljesen normális ha nem gyári rádió van benne, és az eredeti gyári rádió nem márkaszervizben lett kiszedve belőle. El kell vinni szalonba és Tech2-vel kiüttetni belőle a gyári rádiót, és akkor ha bekapcsolod a mostanit, akkor is megmarad a dátum a kijelzőn.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni!!!

Van 1 B corsám,nem régiben tettünk bele egy C16SE motort és hozzá való váltót,kábelköteget,computert,

és mindent amit kellett...

Nem bántam meg,ezt elhihetitek

A váltó jó rövid ami nagyon tetszik,viszont emellett ezzel is van a problémám,

ugyanis az 5. is rövid(biztos hogy gyári!!!)ezért 100 as tempónál már rettentően forog,majdnem 3000ford.

Minden hétvégén autopályázok ezért nem a legjobb megoldás!!!

Abban szeretném kérni a segítségeteket,minek az 5. fogaskerekére cserélhetném ki a jelenlegit.

Mert csak az 5.-et szeretném cserélni!!!

Rengetegen mondtak már sokfélét de minnél több infót kapok rolla annál jobb!!!

Az biztos hogy az 1.2 váltó 5.nem jó,azt próbáltuk,a belső szerkezete teljesen más!!!

Gondoltam még valami 1.8as 2.0es váltójára,sőt már dieselt is említettek!!!!

Nem tudom mivel eggyezhet meg!!!

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM,HÁLÁM ÖRÖKKÉ ÜLDÖZNIFOG BENNETEKET!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Itt találsz egy pár váltóáttételt (ha értesz németül akkor menni fog, ha nem akkor baloldalt a menüben Getriebe/Schaltegetriebe/F-Serie/5-gang), az a lényeg hogy az adott sebességfokozatnál a kisebb szám (minél közelebb legyen a 0-hoz) jelzi a hosszabb áttételt. (0,707 hosszabb mint 0,892)

A helyedben alapvetően a WR jelzésű váltókat nézegetném, ezek a hosszú áttételűek (WR=Wide Ratio (hosszú), CR=Close Ratio (rövid)).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég találtam rá a fórumra és nagyon hasznosnak találom. Elkezdtem olvasni az elejétől, eddig 16 oldalig jutottam, de máris rengeteg információhoz jutottam hozzá pl. innen tudtam meg, hogy az üzemanyagjelző mindenkinél vándorol, vagy az itt olvasottak után cseréltem ki a műszerfalban az izzókat...

97es B Corsám van, talán az egyik a leggyengébb motorral(X12SZ). De végülis elég ez, nem versenyezni kell.

Viszont van 1-2 gondom vele:

1. A fogyasztásom elég soknak tűnik:8l körüli inkább közúti használaton.

2. A hűtővíz nálam se nagyon meleg, a mutató nemnagyon megy a 90 közelébe sem(ránézésre 85fok körüli), talán emiatt is lehet sok a fogyasztás...

3. Mostanában elég nagy a hangja, gondolom a kipufogóval lehet valami, mert mintha onnan az erős zúgás, de ezt majd megnézetem szerelővel, mert meghegeszteni úgyse tudom...

4. Ami nagyon zavar még, hogyha a fűtést/hűtést 3asra vagy 4esre állítom akkor erős sípoló hangot ad, ami alapszinten talán természetes, de a kérdésem az lenne, hogy ki lehet-e valahogy küszöbölni?(vagy használjam 2esen ;) )

Így elsőre kb ennyi, de olvasom tovább a fórumot, gondolom még sokmindent tudok majd meg az autómról.

Köszi az eddigieket mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Van egy kis gondom az asszonykám corsájával (C12NZ). Néha gázadás nélkül nem indul el, és még azt csinálja , hogy ha leveszem a lábamat a gázról úgy leesik a fordulat hogy majdnem leáll. Ezután lassan visszaáll a jó alapjárat. Az alapjárati motort kivettem és megtisztítottam de ugyanolyan maradt. Ezután kivettem az enyémből ( X12SZ) az alapjáratit és azt betéve tökéletesen működött. Akkor az az alapjárati eldobós vagy lehet valamit gyógyítani rajta? Amikor a rosszet kivettem annak teljesen kint volt a a tengelye , és az enyémből kivett jónak pedig tökig behúzva volt . Lehet ezt valahogy állítani vagy ezért rossz? Előre is köszi a választ !

Link to comment
Megosztás:

hello Mindenkinek!

Nyáron elméletileg lesz egy kis pénzem és le akarok cserélni ezt azt a 94es corsámon! Kinéztem magamnak egy c20xe motorkodu motort F20as váltóval viszont nem tudom hogy a motortarto bakok meg a töbi azok illeszkednének-e? mostani motor egy x12sz. Illetve még azt szeretném kérdezni hogy aki cserélt motort -elsö sorban tölük- átirata-e a forgalmit? és még valami a mivel még kezdö vagyok az ilyenekben csak a jozan paraszti észre tudok hagyatkozni én ugy gondolom hogy a féltengelyeket is ki kell cserélni az uj motorhoz jol gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A hétvégén veszek alufelniket és az ET szám miatt agodom.13" lemezfelni van rajta,és nemtudom Et számát.

Amit kinéztem és talán megveszek az 13" ET38.

Rá megy-e vagy sem?van-e valami félni valom?ilyenkor kell-e esetleg tehermentesitő,vagy pogácsa alá?

Köszönöm a segitséget előre is.

Üdv Norbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!A hétvégén veszek alufelniket és az ET szám miatt agodom.13" lemezfelni van rajta,és nemtudom Et számát.

Amit kinéztem és talán megveszek az 13" ET38.

Rá megy-e vagy sem?van-e valami félni valom?ilyenkor kell-e esetleg tehermentesitő,vagy pogácsa alá?

Köszönöm a segitséget előre is.

Üdv Norbi

A gyári lemezfelni ET száma 49. Ha ET38-ast veszel, akkor az azonos szélességű felnit feltételezva oldalanként 11mm-rel kijjebb fog állni, tehát belül nem ér bele semmibe. Ami elvileg necces lehet az a sárvédőív berugózásnál, de ha nincs ültetve az autód, váltóméret a kerék és azonos szélességű a felnid, akkor sztem ez a veszély sem fenyeget még. Arra viszont figyelj hogy a rendőrök nem kifejezetten örülnek a sárvéső alól túlzottan kilógó kerékért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni hogy valakinek nincs véletlenül 95-ben gyártott corsa b-hez műszerfalleírása? Néhány égő kiégett és nem tudom hogy most mi nem ég és ezért szeretnék erről valamilyen infót, akár egy képet ami megmutatja hány lámpának kell égnie a műszerfalon. Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt 7 szerdán jutottam hozzá egy 98-as Opel Corsa B 1,4-es (a nagyobb teljesítményű nem tudom pontosan hány LE-s) autóhoz!

650 ezret adtam érte, de szerintem nagyon megérte.

Indokok

- Szeptemberbe klímagáz csere

- Novemberbe teljes körű kipufogó csere (csonk, cső, a dob minden)

- Decemberbe vezérműszíj, légszűrő, spannológörgő, motorvezérlés csere)

- Január elején AKSI csere +még valami aminek nem tudom pontosan mi a neve de a lényege az, hogy az alváz összes felesleges üregét kitöltik korróziómentes anyaggal, és le is lett fújva az alváz

Ezek az érvek szerintem elég jók és így már nem is volt sok érte a pénz.

Nekem hihetetlen volt, hogy ennyi mindent kicseréltek, mielőtt eladták volna, de a számlák megvannak...

Ja és még egy nyomós érv, egy idős ember használta (85000 kilométer van benne) ebből 1000 én voltam. Szal nincs szétgyúrva se.

Elolvastam az összes oldalt, és figyelmes lettem arra, hogy mindenkinek a műszerfal világítással van gondja. (Igaz csak annyi hogy kiég az izzó)

Ez alól én se vagyok kivétel. Mentem vele sötétbe és nagyjából 5 db világított, de az is csak megszokásból. ;)

Elvileg holnap viszem szerelőhöz (egyik haver autószerelő), kicserélni az izzókat. Szeretném kicserélni kékre a kilométer óra mögötti égőket.

A egyik kérdés az hogy létezik e ilyen kék égő, vagy házilag kell tescos zacsival fóliázni ;) (mint régen a teloknál mekkora menő volt akinek kéken világított a billentyűje mindenki kérdezte hogy csináltad... de soha nem mertem elmondani hogy tescos szatyor kék sávja van a gombok alá rakva XD)

A másik kérdés, az hogy a középső cuccot, ami mutatja az időt fokot... azt is izzó világítja meg, tehát azt is ki lehet cserélni?

Vagy megoldható valahogy hogy az is kék legyen?

Egyenlőre azt hiszem ennyi kérdésem van csak!

De sztem rendszeres látogatója leszek a topicnak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül ,hogy a 3 ajtós corsának a hátsó oldalsó üvegei csavarosak e vagy netán ragasztottak?

megpróbálták kiszedni a parkolóban ,de nem ment és íváncsi vagyok ,hogy mennyire safety:D

válaszokat előre is köszönöm! ;)

Balázs

Ragasztott!

Link to comment
Megosztás:

Ledezd inkább, a teszkósszatyros megoldás nem méltó a márkához. Azt a "középső cuccot" amúgy TID-nek vagy MID-nek hívják, és szintén égő világítja meg, szóval azt is lehet ledezni.

Köszi az ötletet, de ekkora átalakítást nem akarok csinálni, vagy mekkora melo ledezni?

És ezt TID/MID dolgot hogy lehet szétszedni?

Annyi megvan már, hogy kiemeltem csatlakozót lehúztam róla, de tovább?

És nem tudom, hogy tudtátok-e, de ezen a TID nevű dolgon van ugyebár a két gomb, ha ezeket folyamatosan nyomva tartjuk kiírja a pillanatnyi sebességet!

Érdekelnének még ehhez hasonló trükkök

És nekem mielőtt kiírná a sebességet ír egy betűt, és 2 számot, majd egy másik betűt és másik két számot (eddig egy opelnál sem észleltem ezt...) Remélem sikerült érthetően leírni a szitut, délután pontosan leírom a számokat, és a betűket.

És megy egy valami, bár lehet hogy mesevilágban élek: nem lehetne rávenni valahogy, hogy amit kiír sebesség az változzon is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Voltam szerelőnél, megoldódott pár problémám.

Tapasztalataim:

Ha sok a fogyasztásod, először mindenképp benzinszűrő, levegőszűrő, gyertyacsere.

A hűtővíz hőmérsékleténél nem gáz, ha nem megy fel 90ig se. Ha a 85körül megvan akkor minden ok.

Fűtésnél ha sípoló hangot hallasz és ez zavar, akkor nézd meg a pollenszűrőt esetleg cseréld ki és tisztítsd ki egy kicsit a környékét...

Más:

Kiderült, hogy a középső kipufogódobom kicsit berozsdált és kilyukadt. Egyszer még meg lehetett hegeszteni, de valószínűleg nemsokára újra lyukad majd. Mennyiért lehet kapni egy új/bontott dobot? Vagy megéri-e cserélni az egészet?(a többi rész úgy látszik rendben van)

Link to comment
Megosztás:

Minden megoldható végülis...

Ha épp ez a szíved vágya (bár nemtom miért épp ilyen blokkot akarsz, ha már motorcsere akkor nem szoktak megállni 2.0 alatt), akkor tudd hogy a C18NZ belemegy a Corsa motorterébe, az F16 meg szépen illeszkedik rá (F Astrában gyárilag is volt ilyen motor-váltó párosítás), de konkrét tippeket tőlem ne várja, vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek is...

Link to comment
Megosztás:

Minden megoldható végülis...

Ha épp ez a szíved vágya (bár nemtom miért épp ilyen blokkot akarsz, ha már motorcsere akkor nem szoktak megállni 2.0 alatt), akkor tudd hogy a C18NZ belemegy a Corsa motorterébe, az F16 meg szépen illeszkedik rá (F Astrában gyárilag is volt ilyen motor-váltó párosítás), de konkrét tippeket tőlem ne várja, vannak itt nálam sokkal hozzáértőbbek is...

Helló!

Már ezzel is nagyon sokat segítettél!

köszi!

én csak attól félek h a kaszni nem bírja el a 2.0-s motrot mivel 14 éves!

de sztem átnézetem és ha minden ok akkor mehet bele a 2.0-s!

mégegyszer köszi Ádám!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

remélem valaki tud segíteni:

a középső konzol kijelző kikapcsol ha gyújtást adok . a kijelző melletti gomb megnyomásával illetve oldalt a fényerő állításával sem sikerül visszahozni,

csak ha leveszem a gyújtást újra. (corsa ;) esetleg valamilyen kábelt kell elvágni?

köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello pepp!

Ilyen gondom nekem is van!

Nálam az a megoldás h kettőt odavávok neki és már megy is ;)

De ha figyelmesen végigolvasod a topicot akkor szerintem találsz rá megoldást asszem már én is olvastam csak már nem emlékszem rá!

sok sikert;)

Na már találtam is vmit:

"Én kiszedném a középkonzolból a kijelzőt és megnézném a csatlakozóját,lehet csak a forrasztások vannak megtörve és ez okoz problémát.

Másrészt átnézni a konzol belső vezetékezését,nem-e valahol zárlat van kidörszölődött kábel miatt vagy ilyesmi." by- J0hnny

Talán ezzel érsz vmit!

Sok sikert

Link to comment
Megosztás:

köszi ;) Egyébként ha elviszem egy autóvillamossságiba kb mennyibe kerülhet az nekem? Mert baloldalt a lámpakcsoló mögött kiégett az izzó és mivel középkonzolon már cseréltem ilyet tudom, hogy iszonyatosan nagy macera. Így a kettőt meg lehetne csinálni egy kalap alatt. Vagy nagyon ciki ilyen "banális" problémával oda menni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.