Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,üdv Mindenkinek!

A mai naptól én is erősíteném a tábort.

2000.-es évjárat 1.2 16V ezüst 75.000km

Kérdésem is lenne így éhgyomorra,hogy az ördögbe kell kivenni a gyári magnóját?-és ha sikerül akkor megmarad a hőmérséklet.ill. a dátum kijelzés ha berakom a saját CD-és cuccom?

Ha tudtok segítsetek abban is,mikor kell vezérműszijat cserélni,ill.mikor van a szokásos olaj,szűrő stb csere ?

Lárszik e kivülről ránézésre ha cserélték a vezérműszíjat,ill. a görgőt,feszítőt? (azt mondta a tulaj hogy cserélte,de azért megnyugodnék ha én is láthatnám a segítségetekkel)

Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat!!!!

Link to comment
Megosztás:

Rádió kiszedése:

20531415812.JPG

A külső hőmérséklet kijelzés megmarad (ennek semmi köze a rádióhoz), viszont ha eddig gyári rádió volt benne ami kiírta a kijelzőn az éppen hallgatott állomás nevét, akkor ez a kiírás most megszűnik, és helyette állandóan a dátum fog majd látszani.

A vezérműszíjon nem látszik ránézésre az hogy volt-e mostanában cserélve, úgyhogy én nem bíznám magam erre, vétel után illik kicserélni, komoly kárt tud okozni ha elszakad (motorgenerál).

Link to comment
Megosztás:

Rádió kiszedése:

20531415812.JPG

A külső hőmérséklet kijelzés megmarad (ennek semmi köze a rádióhoz), viszont ha eddig gyári rádió volt benne ami kiírta a kijelzőn az éppen hallgatott állomás nevét, akkor ez a kiírás most megszűnik, és helyette állandóan a dátum fog majd látszani.

A vezérműszíjon nem látszik ránézésre az hogy volt-e mostanában cserélve, úgyhogy én nem bíznám magam erre, vétel után illik kicserélni, komoly kárt tud okozni ha elszakad (motorgenerál).

Köszönöm szépen a gyors,és kielégítő válaszodat !!!!!

Esetleg egy ötlet ami helyettesítheti ezt a célszerszámot,-mert azt sajnos nem adtak hozzá;)

Link to comment
Megosztás:

nekem ilyen imbuszos megoldássl volt benne azt amedig tudtam becsavartam, majd kissé barbár modon a kazetalejátszonál benyulva kivettem (a magno müködöképes maradt:D:D)

Ja-ja nekem is imbuszos volt,azt kitekertem aztán tgabika76 bicikli küllő megoldással kiszedtem,szó mi szó elég gánya munka volt,nem gondoltam volna hogy ennyi időm rámegy erre a két perces műveletre-de sikerült,és köszönöm a tanácsokat!

Lenne itt még egy két dolog,-hátha ebben is tudnátok segíteni!

Mechanikus utastérből állítható a bal vissz.pillantóm.-de nem reagál semmire,-talán kiakadt és megnézném,-hogyan kell levenni a tükör külső boritását,hogy belenézhessek mi van benne és ne okozzak kárt vele ???

Olajleengedő csavar sz imbusz ?

Milyen olajat szeret a kicsike?

Vezérműszíjat milyen időközönként illik cserélni,és mennyibe kerül?

Remélem nem gáz hogy ennyi mindent kérdezek!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!lenne 1 kérdésem ami elég fontos lenne ha meg lenne válaszolva!

NA most van 1 gsi corsam de sajnos total kár!

Azt szeretném csinálni vagyis gondoltam hogy veszek 1 külföldi kocsit nem baj ha nem gsi csak 3 ajtós legyen a kaszni és kivágatom a padlólemezből a az alvázszámot és bele teszem a gsi alvázszámát + a motort utánna pedig színre fújjni íg yolyan mintha a régi autóm lenne!van ennek valami akadálya egyátalán meg lehet ezt oldani?erre kellene nekem válaszolni!Előre is köszönöm!

Üdv.:Tomika087

Link to comment
Megosztás:

hello,

a külső tükröt könnyedén le tudod pattintani, én egyszer tolattam és fennakadt a oszlopon, de szerencsére

csak simán leesett. ;)) tehát, ha a kocsi eleje felé tolod akkor neked is biztosan lejön.

korábbi kommentemhez:

volt a kocsi villamosságiban, 4000 forintért cseréltek izzót és megoldották a középső konzol kijelző hibáját (nem világított)

Link to comment
Megosztás:

hello,

a külső tükröt könnyedén le tudod pattintani, én egyszer tolattam és fennakadt a oszlopon, de szerencsére

csak simán leesett. ;)) tehát, ha a kocsi eleje felé tolod akkor neked is biztosan lejön.

korábbi kommentemhez:

volt a kocsi villamosságiban, 4000 forintért cseréltek izzót és megoldották a középső konzol kijelző hibáját (nem világított)

Köszi ,+próbálom,csak annyira félek hogy letöröm kajakból,mert gondolom erőből kéne ezt a műveletet csinálni amit írsz!

Link to comment
Megosztás:

Nehogy nekiállj feszegetni a tükröt a kocsi eleje felé, attól nem javul meg!

Pattintsd ki inkább belőle a tükörlapot, valamelyik szélén alá kell nyúlni egy csavarhúzóval (sajna nemtom melyik oldalán, nem vagyok B Corsás) és óvatosan megfeszíteni, így már látod az állítómechanikát, lehet hogy szétakadt valami. Vagy vedd le az egész tükröt a helyéről, az ajtó belső oldalán pattintsd le a tükörháromszöget, és alatta lesznek csavarok ha minden igaz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!lenne 1 kérdésem ami elég fontos lenne ha meg lenne válaszolva!

NA most van 1 gsi corsam de sajnos total kár!

Azt szeretném csinálni vagyis gondoltam hogy veszek 1 külföldi kocsit nem baj ha nem gsi csak 3 ajtós legyen a kaszni és kivágatom a padlólemezből a az alvázszámot és bele teszem a gsi alvázszámát + a motort utánna pedig színre fújjni íg yolyan mintha a régi autóm lenne!van ennek valami akadálya egyátalán meg lehet ezt oldani?erre kellene nekem válaszolni!Előre is köszönöm!

Üdv.:Tomika087

Hy.

Megoldható, és ha van ismertséged, olyan helyen ahol el tudsz intézni eredetiség vizsgát, akkor jó.

De ha nem akkor simán megbuksz a vizsgán...

Link to comment
Megosztás:

Nehogy nekiállj feszegetni a tükröt a kocsi eleje felé, attól nem javul meg!

Pattintsd ki inkább belőle a tükörlapot, valamelyik szélén alá kell nyúlni egy csavarhúzóval (sajna nemtom melyik oldalán, nem vagyok B Corsás) és óvatosan megfeszíteni, így már látod az állítómechanikát, lehet hogy szétakadt valami. Vagy vedd le az egész tükröt a helyéről, az ajtó belső oldalán pattintsd le a tükörháromszöget, és alatta lesznek csavarok ha minden igaz.

Igen-ez a megoldás szerintem jóval veszélytelenebb,neki is állok fél óra múlva,de az asszony szólt előbb kajáljak már:)

Leírom majd mire jutottam,-köszönöm a segítséged!

A segíteni akarást meg pepp-nek !!

Link to comment
Megosztás:

Na ezzel végeztem is gyorsan:(

Sajnos nem kiakadás,-valami kis műanyag toldó ,ami az egyik kampóról viszi át a másik kampóra a mozgatást .-az szállt el mind a két tükörnél!

Létezhet ez az 20 ft értékű valami,hogy meg lehet rendelni Opeléknél? Mert ha nem,akkor ezét nem vennék két tükröt!

Amúgy pikk-pakk ment a leszerelés a 3 csavar tartotta csak!

Köszi tgabika 76

Link to comment
Megosztás:

hmm ;) egyébént találtam egy oldalt ahol leírják, hogyan kell a műszerfal világítását megváltoztatni. ....ha valakit érdekel.

bár gondolom sokak elött már ismert volt.

http://www.aty.hu/kek/

Szia!Ezt az oldalt már én is megtaláltam de sajno B corsa menü az meg van hallva vagy nem készült el 1-2 év alatt.Én is szeretném ledesiteni a müszerfalat meg a közép konzolt de sajna használható magyar oldalt még nem találtam.

Ha valaki tud valami jó web lapot azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Köszi-király az az oldal,igen jó árakkal!

Regiztem is oda.-abban tudnál segíteni,hogy azok a visszapillantók amiket ott árulnak(és Neked is van),azokat még festeni kell,vagy olyan típusú müanyag ami fényes ,és esztétikailag megfelel a felrakásra festés nélkül is!Nekem ezüst metál a verda azon jól mutat a fekete visszapillantó.

VAGY netán a burkolat átrakható,lepattintható stb..stb.??

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bejelentm hogy csatlakozom a csapathoz, mivel kb egy éve vettem egy Bés Corsát, 99es 1.0ás!

Elég sok gondom van vele majd hosszasabban mesélek, de először is lenne egy kérdésem!

Honnan tudok magyar nyelvű kézikönyvet szerezni az autóhoz?

köszönöm a segítséget előre is:

hanzser

Link to comment
Megosztás:

Hali!valaki tudna nekem segiteni?corsa B 1,2 16v ecotec moci alapjáraton ugy jár mint egy "rallys lada" egyenetlen az alapjárat melegen,hidegen meg nem megy a szivato mert folyton leáll és tartani krell a gázt még melegszik egy kicsit,alapjárati moci az jo, 1500 as fordulattol pedig már pörög min az állat!rádugtuk gépre és EGR szelep hibát hozott azt kicseréltük és még mindig fenn áll a hiba!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Először is bejelentm hogy csatlakozom a csapathoz, mivel kb egy éve vettem egy Bés Corsát, 99es 1.0ás!

Elég sok gondom van vele majd hosszasabban mesélek, de először is lenne egy kérdésem!

Honnan tudok magyar nyelvű kézikönyvet szerezni az autóhoz?

köszönöm a segítséget előre is:

hanzser

Magyarnyelvűt csakis boltból,ha a javítási kézikönyvre gondolsz.

Ne legyen már Bés Corsa,legyen simán B Corsa! <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!valaki tudna nekem segiteni?corsa B 1,2 16v ecotec moci alapjáraton ugy jár mint egy "rallys lada" egyenetlen az alapjárat melegen,hidegen meg nem megy a szivato mert folyton leáll és tartani krell a gázt még melegszik egy kicsit,alapjárati moci az jo, 1500 as fordulattol pedig már pörög min az állat!rádugtuk gépre és EGR szelep hibát hozott azt kicseréltük és még mindig fenn áll a hiba!

Alapjárati mocit ki kellene szedni a helyéről és jól megtakarítani féktisztítóval és a helyét és kitakarítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.