Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A BC-m beszerelésénél az összes izzót tartalmazó cumót kiszereltem a kocsiból, szal ez alapján bárki tud izzót cserélni. A képek a szerelésről: http://keptar.dbregio.hu. Ezen belül a SzaboT és a BC. A leírás még csak félkész, ha kész lesz, akkor azt is belinkelem ide.

És itt a leírás eleje: SzaboT és a BC. Ezt fogom folytatni és a képekhez leírást írni. A képekhez fűzött leírás a képtárba is fel fog kerülni, csak időm lenne rá... :unsure:

Ja, a képek közül hiányzik az, ami megmutatja, hogy miként kell a bowdeneket kiszedni, mert itt nem volt rá szükség, de azokról is van képem (amikor a LED-esítéssel próbálkoztam), felgórom azokat is a képtárba.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A hétvégére nálam lesznek a fűthető elektromos tükrök. Természetesen maganak fogom beszerelni. Valakinek valami tapasztalat ebben a témában?

Adottak a tükrök és a Rigó Tomitól kapott tükörkapcsoló. Mi kell még (a vezetékeken kívül)? Számítsak valami nehézségre? Mivel nincs meg a gyári kábelköteg tudja valaki a tükörkapcsoló bekötését? Relézzem a tükröket vagy a kapcsoló bírja?

Link to comment
Megosztás:

nyomógomb... utána az időzítés oldja ki. Mikor szerelsz? :lol:

Akkor kimérem Tomi kapcsolóját és azt használom a motorokhoz, egy cuki kis kapcsolót egy LED-el meg befabrikálok a tükör takaró műanyagába.

Ma beszélek haverral, hogy mikor ér rá. Van fűthető garázsa... :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ! Ez a K35-ös relé, ez általános vagy csak Opel szervizben kapok?

A rajzok honnan vannak? A fűtést nyomógomb vagy kapcsoló indítja?

Maga a relé belső kapcsolása általános,de a K35-ös 4 lábú relé elég sok opelben megtalálható!Szerintem bontóban lehet kapni!

A rajzokat a KOMA müszakisa,Udi adta! :lol:

Link to comment
Megosztás:

És neked mennyi ideig fűt?

Rigó Tomi, a kapcsoló milyen autóból van? Az Autodata egy 9 pólusú csatit vár tőlem, a tőled kapott kapcsolónak meg 8 érintkezője van.

Azért van egyel kevesebb mert ebben nincs benne a kis (sárga)visszajelző led a tükörfűtésnek mint az OPEL kapcsolókon..

Egyébként Wagon R és Ignis kapcsoló. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Sziasztok!

Láttatok már ilyet? Nekem még új! <_<

http://www.corsa-passion.com/corsaB.htm

Szia!

Ha a Vauxhall ill. a Chevrolet Corsák sokszínű modell palettájára gondolsz, akkor igen.

Nálunk nem akart az Opel versenytársakat az Astrának..... :rolleyes: De Caravan Corsát olykor látni az utakon.Itt Kméten is van belőle 3, ill. tudok 1t, ami egy ker.ben áll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Sajnálom, hogy csak akkor írok, ha valami nyavajám van....... <_<

De ha majd minden tutti lesz a kis kocsimon, akkor nem csak kérdéseket

fogok fel tenni, hanem minden mást.

Szóval, az volna a kérdésem a tisztelt tagokhoz, hogy utólag tudnám-e szervósítani

az én kis édibédi :rolleyes: 1.2-es Corsámat ? Van valahol egy rajz vagy ilyesmi a fut.műről ?

Bármi féle megoldást, ötletet szivesen fogadok !

köszi, Dórea !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Sajnálom, hogy csak akkor írok, ha valami nyavajám van....... <_<

De ha majd minden tutti lesz a kis kocsimon, akkor nem csak kérdéseket

fogok fel tenni, hanem minden mást.

Szóval, az volna a kérdésem a tisztelt tagokhoz, hogy utólag tudnám-e szervósítani

az én kis édibédi :rolleyes: 1.2-es Corsámat ? Van valahol egy rajz vagy ilyesmi a fut.műről ?

Bármi féle megoldást, ötletet szivesen fogadok !

köszi, Dórea !

Szerintem igen.Kell egy komplett szervós kormánymű,szervószivattyú,csövek stb és mehet a project.Na és persze egy hozzáértő ügyes szerelő!

Az alakatrészek összes ára bontóban kb 40-50E,munkaköltséget majd mond a szerelő!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.