Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Friss Corsa 1.2i 16V X12XE tulajként lenne pár kérdésem:

1. Ha néha néha rángat a kocsi, akkor az légtömegmeérő csere lesz, vagy csak a tisztítása is elég, esetleg más?

Köszi előre is a vaálszokat.

djbahool

1. " légtömegmeérő csere " , + rengeteg más !!!

Komoly irodalma van ennek a gondhalmaznak ezen oldalon - van mit olvasgatni .

:D

A.

Link to comment
Megosztás:

Friss Corsa 1.2i 16V X12XE tulajként lenne pár kérdésem:

2. Honnan tudom meg, hogy van-e benne pollenszűrő ill. ha van akkor hol találom , és ki tudom cserélni?

3. Valamint az is érdekelne, hogy a gyári 165/70R13-tól lehet-e szélesebb gumit rárakni, és ha igen akkor milyet?

Szia!

Pollenszűrőnek lenni kell benne! Ezen link alapján, meg tudod nézni, ill tudsz bele tenni/cserélni.

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_all...au/HBuRl1U6.pdf

A gyári 165/70 helyett lehet mást is tenni csak megfelelő ET számot kell választani a felninek!

Nekem 195/50 R15 van a gépen, csak sajnos már felraktam a téligumit és így csak 165/70! :D

A 195/50 R15 nagyon bejött nekem! Van akinek rossz tapasztalata van vele, én csak dícsérni tudom.

Sok balesetmentes km-t hozzá!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régóta van egy B Corsám (1.2 sohc) és eljött az olajcsere ideje. Annyi a kérdésem, hogy milyen viszkozitású olajat használtok, mert az előző tulaj 0W-40-et rakott bele, a gépkönyv szerint 5W-40 és 10W-40 a jó, az egyik áruház katalógusa szerint meg 15W-40. Árban azért ez nem mindegy (az 5W noname majdnem kétszer annyi mint a 10W Castrol Magnatec).

Bocs ha láma kérdés, de akkor is:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régóta van egy B Corsám (1.2 sohc) és eljött az olajcsere ideje. Annyi a kérdésem, hogy milyen viszkozitású olajat használtok, mert az előző tulaj 0W-40-et rakott bele, a gépkönyv szerint 5W-40 és 10W-40 a jó, az egyik áruház katalógusa szerint meg 15W-40. Árban azért ez nem mindegy (az 5W noname majdnem kétszer annyi mint a 10W Castrol Magnatec).

Bocs ha láma kérdés, de akkor is:)

az a meglátásom minél kisebb szám van a w előtt annál jobb, mivel hidegindításkor jobb a kenése

egy olajcsere intervallumban elégetsz kb 200ezer értékű benzint akkor ne az olajon spórolj 5 ezret.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem régóta van egy B Corsám (1.2 sohc) és eljött az olajcsere ideje. Annyi a kérdésem, hogy milyen viszkozitású olajat használtok, mert az előző tulaj 0W-40-et rakott bele, a gépkönyv szerint 5W-40 és 10W-40 a jó, az egyik áruház katalógusa szerint meg 15W-40. Árban azért ez nem mindegy (az 5W noname majdnem kétszer annyi mint a 10W Castrol Magnatec).

Bocs ha láma kérdés, de akkor is:)

10w40 tökéltes

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy a gyári kalaptartó kb. hány kilot bír el?

Konkrétan elbír-e majd 2db ovál hangszórót, aminek darabra 2 kg?

Én most csináltatok rétegelt lemezből kalaptartót. Nekem is 2 súlyos darab megy bele és nem bízok abban hogy sokáig bírja az eredeti. És ha majd cserélem a verdát akkor a régi kalaptartó megy vissza bele, amúgy se szeretném szétbarmolni.

Link to comment
Megosztás:

Én most csináltatok rétegelt lemezből kalaptartót. Nekem is 2 súlyos darab megy bele és nem bízok abban hogy sokáig bírja az eredeti. És ha majd cserélem a verdát akkor a régi kalaptartó megy vissza bele, amúgy se szeretném szétbarmolni.

ezzel csak óvatosan, mert amiben nincs hátul is fejtámla, ott konkrétan balesetnél lefejezei a hátul ülőket... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1993-as 1.4 Si B Corsam van.

A héten egyik nap ment, a másik nap már meg se moccant!

Gyújtásnál meg sem mozgatja az önindító!

Vajon mi lehet a baja? Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?:D

Amúgy ha betolom, akkor elindul....

Az akksi jó, úgyhogy szerintem vmiért nem jut el az áram az indítómotorig... :S

Üdv.

Tomiii

Link to comment
Megosztás:

...

3. Valamint az is érdekelne, hogy a gyári 165/70R13-tól lehet-e szélesebb gumit rárakni, és ha igen akkor milyet?...

Szia,

nekem nyárinak 185/60 R14 van gyári alufelnin, télinek 155/60 R13 van acélfelnin.

Fontos, hogy a gumival együtt nézett kerékátmérő a menettulajdonságokat is módosítja, ugyanahhoz a motor fordulatszámhoz, más sebesség párosul (változik a végáttétel).

14-essel pontos a km/h órám, a 13-assal 10%-al többet mutat.

14-essel eléri a 100-at kettesben ha muszáj neki, 13-assal kell neki a 3-as fokozat.

Egy kisebb kerék pörgösebb motort igényel, jobb gyorsulással és több váltással, egy nagyobb kerék roszabb gyorsulás mellett jobban veszi az úthibákat és a végsebessége is nagyobb lehet, valamint kevesebbet fogyaszthat.

üdv: cAb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1993-as 1.4 Si B Corsam van.

A héten egyik nap ment, a másik nap már meg se moccant!

Gyújtásnál meg sem mozgatja az önindító!

Vajon mi lehet a baja? Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?:D

Amúgy ha betolom, akkor elindul....

Az akksi jó, úgyhogy szerintem vmiért nem jut el az áram az indítómotorig... :S

Üdv.

Tomiii

Ha forog az önindító, de nem hajtja a motort akkor bendix! Ha nem forog az önindító akkor vagy az a rossz vagy a gyújtáskapcsoló vagy vezeték szakadás!

Link to comment
Megosztás:

Olyasmit akarok csinalni hogy fordulat meros orat tennigyarit) a regi fordulatmerotlen hejebe,honnan kell jelet huzonm a fordulatmeronek?valaki kotott meg be ilyent?c14nz a motor es spiralos a regi ora nem elektromos jeles...

A kilóméterórához lehet elektromos jeladót venni amit a váltóra kell szerelni a fordulatszámmérő pedig a trafóról kapja a jelet!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.