Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Helyes,most nézem hogy a motorháztetőbe van szigetelés....mik vannak

másrészt biztos hogy nem lehet felrakni az a tartót a jelenlegi bakhoz,úgy néz ki hogy előrébb kell hozni.

az a szigetelés nem hülyeség szereztem még golfba is nem sok embernek volt :)

és bár nem olyan kongos a corsa motortere szerencsére.

lehet eladom a szervot elbirok vele igy is még nagy kerék se vészes a jobban idegesit az a kormány kopogása amit beszéltünk de 10enezer 1 szar semmiért :)

Link to comment
Megosztás:

az a szigetelés nem hülyeség szereztem még golfba is nem sok embernek volt :)

és bár nem olyan kongos a corsa motortere szerencsére.

lehet eladom a szervot elbirok vele igy is még nagy kerék se vészes a jobban idegesit az a kormány kopogása amit beszéltünk de 10enezer 1 szar semmiért :)

Jah,de szerintem neked a fenti szar,oda meg sima golyós csapágy kell.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor nagyon gyorsan pótold, mert így hűtés hiányában hazavágod a motort, viszont a teszkós zöld löttyöt nagyon nem ajánlanám, ugyanis a fagyállónak nem csak az a szerepe hogy ne fagyjon meg, hanem az keni többek között a vízpumpát is, úgyhogy én a helyedben a gyári piros színű GM-es fagyállót raknám bele:

http://top-start.unas.hu/shop_ordered/3667...pic/02739_1.jpg

Jobb autósboltokban kapsz ilyet, kábé 1000Ft/liter áron, de ez tömény, -70°C-ig jó, szóval utána még kell desztvíz a higításhoz. Sztem az itthoni időjárási körülményekre nagyjából megfelel ha veszel 2liter ilyen fagyállót, a többit meg kipótolod desztillált vízzel (most a keverési arány nincs előttem, de a fagyálló dobozán rajta van hogy így hány fokos lesz).

És így tutira nem fog beállni a vízpumpád például. :)

Itt van a táblázat de mennyire keverjem vajon a -18 elég vagy legyen erősebb?

http://www.bgm.hu/webshop/catalog/product_...products_id=218

Link to comment
Megosztás:

Bocsi azt nem írtam C12Nz a moci. A sok azt jelenti hogy városban kb 7-8 l. Városon kívül nagyon jó , kb 5,5-6 liter. Mondju most fogok termosztátot is cselélni mert az mindíg nyitva van.

Aznemsok.

Nekem is C12NZ van a Corsában, itt lentebb az aláírásomban meg láthatod hogy mennyit fogyaszt. :) Mondjuk én télen használom és szinte kizárólag rövid utakra városban.

Link to comment
Megosztás:

Legyen erősebb.

ok köszi 1:1 arányban kevertem -38 körül van. DE megmértem pumpás fokolóval a téli szélvédőmosót (by tesco) és megdöbbenve tapasztaltam hogy az úszó meg se mukkan....most az lehet hogy nem ahoz valló de hogy tudom ellenőrizni a szélvédőmosó hideghatárát?

Link to comment
Megosztás:

ok köszi 1:1 arányban kevertem -38 körül van. DE megmértem pumpás fokolóval a téli szélvédőmosót (by tesco) és megdöbbenve tapasztaltam hogy az úszó meg se mukkan....most az lehet hogy nem ahoz valló de hogy tudom ellenőrizni a szélvédőmosó hideghatárát?

Előfordul, hogy nem ahhoz való, hanem a hűtőfolyadékhoz. Legegyszerőbb, hogy kiüríted a tartályt, és teszel bele téli szélvédőmosót higítás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Előfordul, hogy nem ahhoz való, hanem a hűtőfolyadékhoz. Legegyszerőbb, hogy kiüríted a tartályt, és teszel bele téli szélvédőmosót higítás nélkül.

Megtörtént :) Az elképzelhető szerintetek hogy a kiegyenlítő tartály repedt...mert tegnap feltöltöttem a tartály szintig és ma negyedig se volt... Ráadásul ilyen zavaros szine volt és valami barna trutyi ült ki a folyadékszint köré olyan mint valami szar :) utántöltöttem ma megyek vele. Ha megint fogy akkor valami nem kóser

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.