Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok !

Elhagyott a remeny ,,, is meg a szerencse is. Igy egyutt. Ami nekem kellene az szerintem --nekem mint atlagos halandonak nem is elerheto -- DE..... talan TI segitetek nekem. 20 eves az Opel Corsa 1.5 TD es kellene sok alkatresz hozza, de nem tudok szerezni egy olyan CD-t DVD-t amin rajt van az egesz kocsi robbantott rajza es az elektromos halozata ez alapjan tajekozodni tudnek es kibogarsznam belole az alkatreszeket, tobbek kozott azert is, hogy a penztarcamat is kimeljem.

Nem akarom bo lere ereszteni aki mar jart ilyen bakancsban az tudja milyen erzes.

Kerlek benneteket segitsetek ha tudtok es akartok is. Valoban nagy segitseg lenne es elore is koszonom.

billiboyy

emil: billiboyy@citromail.hu

Ps.: Sajn az ekezetek hianyaert, de csak ilyen bill. volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Corsasok J

94-es, 1.2-es B Corsa Swingem (C12NZ) 33kW van és a következő HŰTÉSI problémám volna:

Indítás után kb. 2 km-el (hangsúlyozom mondjuk -5 fok esetén most télen reggel)

100 fokon áll a vízhőfokmérő és ekkor elkezd visszahűlni, beindul a ventilátor majd

95 és 100 között áll a mutató, nem megy lejjebb. Visszarakom mondjuk 3dikba és ismét

100 fokon percekig a vízhőfokmérő.

Korábban sosem csinálta ezt és félek, h jön tavasz, nyár szal elszáll majd a víz oszt nézhetek.

Van ötletetek mi lehet az oka? A ventillátornak nem 95°-nál kéne bekapcsolnia max?

Mi lehet az oka az elégtelen hűtésnek?

Köszönöm szépen a segítségetek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Elhagyott a remeny ,,, is meg a szerencse is. Igy egyutt. Ami nekem kellene az szerintem --nekem mint atlagos halandonak nem is elerheto -- DE..... talan TI segitetek nekem. 20 eves az Opel Corsa 1.5 TD es kellene sok alkatresz hozza, de nem tudok szerezni egy olyan CD-t DVD-t amin rajt van az egesz kocsi robbantott rajza es az elektromos halozata ez alapjan tajekozodni tudnek es kibogarsznam belole az alkatreszeket, tobbek kozott azert is, hogy a penztarcamat is kimeljem.

Nem akarom bo lere ereszteni aki mar jart ilyen bakancsban az tudja milyen erzes.

Kerlek benneteket segitsetek ha tudtok es akartok is. Valoban nagy segitseg lenne es elore is koszonom.

billiboyy

emil: billiboyy@citromail.hu

Ps.: Sajn az ekezetek hianyaert, de csak ilyen bill. volt.

Küldtem emailt!

Sziasztok Corsasok J

94-es, 1.2-es B Corsa Swingem (C12NZ) 33kW van és a következő HŰTÉSI problémám volna:

Indítás után kb. 2 km-el (hangsúlyozom mondjuk -5 fok esetén most télen reggel)

100 fokon áll a vízhőfokmérő és ekkor elkezd visszahűlni, beindul a ventilátor majd

95 és 100 között áll a mutató, nem megy lejjebb. Visszarakom mondjuk 3dikba és ismét

100 fokon percekig a vízhőfokmérő.

Korábban sosem csinálta ezt és félek, h jön tavasz, nyár szal elszáll majd a víz oszt nézhetek.

Van ötletetek mi lehet az oka? A ventillátornak nem 95°-nál kéne bekapcsolnia max?

Mi lehet az oka az elégtelen hűtésnek?

Köszönöm szépen a segítségetek.

Termosztát probléma is lehet, hogy résnyire nyitva maradt de nem zár/nyit rendesen, ezért bent marad a forró víz a szívócsonkban ahol van az órának a szenzora.

Mivel kevés víz jut a hűtőhöz így az aljában található gomba későn kapcsol, ettől függetlenül lehet az is a probléma.

Ha nem akarsz vele sokat tökölni akkor cseréld ki mindkettőt és megoldódik a gond. Nem drága tételek amúgy sem!

Link to comment
Megosztás:

Küldtem emailt!

Termosztát probléma is lehet, hogy résnyire nyitva maradt de nem zár/nyit rendesen, ezért bent marad a forró víz a szívócsonkban ahol van az órának a szenzora.

Mivel kevés víz jut a hűtőhöz így az aljában található gomba későn kapcsol, ettől függetlenül lehet az is a probléma.

Ha nem akarsz vele sokat tökölni akkor cseréld ki mindkettőt és megoldódik a gond. Nem drága tételek amúgy sem!

Köszönöm szépen a segítségedet, pontosan mit rendeljek?

Mi a megnevezésük? Csak h ne nézzenek rám hülyén az autósboltban :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítségedet, pontosan mit rendeljek?

Mi a megnevezésük? Csak h ne nézzenek rám hülyén az autósboltban :)

Megmondod a típust, motorkódot, évjáratot, mondjuk csak a motorkód a lényeg.

Kérsz egy termosztátot, QH-t semmiképpen sem vegyél! Aztán kérsz egy hűtőventilátor kapcsolót, vagy vízhőgomba néven szokták még emlegetni. (Szintén kerüld a QH-t, Febi, stb jók!)

Erről van szó:

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/CORSA/1994/1_4/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/kapcsolo/hutoventilator-kapcsolo

Neked a zárt ovál stekkeres változat kell!

Link to comment
Megosztás:

Nem rögtön indít,de nem teker sokat az önindító.

Ha úgy indítok,hogy egy-két másodpercig hagyom gyújtáson és úgy önindítózok,akkor szinte mindig megy ez a 3 hengeres dolog,ha pedig rögtön önindítózok akkor megy rendesen.

feladom! Most akkor írd meg mégegyszer mert nem értem. Nálam az x14xe pöccre indul mindig. (kulcsot elfordítom és nem hallom az önindítót mert egyből indul). Amit kihámoztam belőle üzemanyag ellátási problémád lesz. Ha hengerre gyanakszol méress kompresziót benne....

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítségedet, pontosan mit rendeljek?

Mi a megnevezésük? Csak h ne nézzenek rám hülyén az autósboltban :)

hűtőfolyadékot még ha a hűtőből kiveszed a termo elemet akkor a víz ki fog folyni! Ha nem iszapos stb akkor vissza lehet tenni de ez rajtad áll!

Link to comment
Megosztás:

Megmondod a típust, motorkódot, évjáratot, mondjuk csak a motorkód a lényeg.

Kérsz egy termosztátot, QH-t semmiképpen sem vegyél! Aztán kérsz egy hűtőventilátor kapcsolót, vagy vízhőgomba néven szokták még emlegetni. (Szintén kerüld a QH-t, Febi, stb jók!)

Erről van szó:

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/CORSA/1994/1_4/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/kapcsolo/hutoventilator-kapcsolo

Neked a zárt ovál stekkeres változat kell!

Köszönöm szépen a segítséget, kicsérélem őket aztán meglátjuk! Üdv., Zoltán

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel B Corsa 1.2 1994-es 8 szelepes autóm.

Az a problémája neki hogy az üzemanyagszivattyúja folyamatosan zúg. Mindég ugyan olyan hangosan.Próbáltuk már egy másikkal is de a csere sem oldotta meg a problémát. Az is dettó ugyan olyan hangot ad ki. Mint ha nem szabályozná semmi sem az üzemanyagszivattyút és egy hangon zúgna. Mintha folyamatosan megkapná a teljes feszültséget.

Üzemanyag szűrőt cseréltünk benne.

Szerintetek mi lehet a probléma vele?

Esetleg üzemanyagszivattyú relé?

Vagy az üzemanyag vezérlőszelep?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel B Corsa 1.2 1994-es 8 szelepes autóm.

Az a problémája neki hogy az üzemanyagszivattyúja folyamatosan zúg. Mindég ugyan olyan hangosan.Próbáltuk már egy másikkal is de a csere sem oldotta meg a problémát. Az is dettó ugyan olyan hangot ad ki. Mint ha nem szabályozná semmi sem az üzemanyagszivattyút és egy hangon zúgna. Mintha folyamatosan megkapná a teljes feszültséget.

Üzemanyag szűrőt cseréltünk benne.

Szerintetek mi lehet a probléma vele?

Esetleg üzemanyagszivattyú relé?

Vagy az üzemanyag vezérlőszelep?

Nincs szabályozva az üzemanyagpumpa, állandóan egy nyomáson tartja ahogy haka is írja, ha nagyon zúg akkor elkopott a forgórész, vagy bekapott valamit.

Azt mondom addig örülj amíg zúg, legalább tudod, hogy megy! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nincs szabályozva az üzemanyagpumpa, állandóan egy nyomáson tartja ahogy haka is írja, ha nagyon zúg akkor elkopott a forgórész, vagy bekapott valamit.

Azt mondom addig örülj amíg zúg, legalább tudod, hogy megy! ;)

Amúgy egy ilyen fajta üzemanyag szivattyú van benne. http://www.bakelit.hu/portal/Szentes_/Autoalkatresz/Elektromos/Benzinszivattyuk/Opel_Corsa_B_benzinszivattyu_4_991163_121575.html

hakapeszimaki:

A boltba megtudják nekem majd mondani hogy hány báros a szivattyú?

Te milyen márkályút vettél és hol?

Esetleg ez jó lehet? http://delman.hu/autoalkatreszek/uzemanyag-rendszer/uzemanyagpumpa-ac-pumpa-opel-astra-g-omega-b-tigra-vectra-b-corsa-b-815038.html

Bár ezt nem tudom hogyan kellene beszerelni ha olyan van benne mint amit mutattam. Annak a helyére beépíthető ez?

Másik kérdés. Az baj ha 4 pólusú a gyertya az autóba? Bosch van benne de ezt nem cseréltük mi. Milyen gyertyát javasolnátok bele? Pontos típus és márka szerint.

Amik lettek most cserélve benne és fontos lehet az légszűrő,benzin szűrő, üzemanyag szűrő, gyújtáselosztó fedél és le lett cserélve az olaj is. Tettem bele a kúton kapható injektor tisztítót is. Igaz még nem mentem a tisztító folyadék beleöntése óta 5km-nél többet így nem tudom a hatását hogy segít-e majd.

Ezt azért kérdezem mert ha nyomom neki akkor megtorpan az autó és sajnos nem tudok rájönni hogy miért lehet ez. :( Olyan mintha csak később reagálna a gázadásra.

Nyomom neki gyorsul majd olyan közepes fordulaton nem húz olyan 1-2 másodpercig majd megint húz.

Rossz gyertyák okozhatják ezt?

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

feladom! Most akkor írd meg mégegyszer mert nem értem. Nálam az x14xe pöccre indul mindig. (kulcsot elfordítom és nem hallom az önindítót mert egyből indul). Amit kihámoztam belőle üzemanyag ellátási problémád lesz. Ha hengerre gyanakszol méress kompresziót benne....

Köszönöm az eddigi időt,amit rámszántál.

Nekem hallani az önidítót,tehát nem rögtön indít.Ha másodszorra indítózok akkor viszont rögtön indul-így volt a C14NZ-s A corsámnál is.Most 1-2 napja nem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy egy ilyen fajta üzemanyag szivattyú van benne. http://www.bakelit.hu/portal/Szentes_/Autoalkatresz/Elektromos/Benzinszivattyuk/Opel_Corsa_B_benzinszivattyu_4_991163_121575.html

hakapeszimaki:

A boltba megtudják nekem majd mondani hogy hány báros a szivattyú?

Te milyen márkályút vettél és hol?

Esetleg ez jó lehet? http://delman.hu/autoalkatreszek/uzemanyag-rendszer/uzemanyagpumpa-ac-pumpa-opel-astra-g-omega-b-tigra-vectra-b-corsa-b-815038.html

Bár ezt nem tudom hogyan kellene beszerelni ha olyan van benne mint amit mutattam. Annak a helyére beépíthető ez?

Másik kérdés. Az baj ha 4 pólusú a gyertya az autóba? Bosch van benne de ezt nem cseréltük mi. Milyen gyertyát javasolnátok bele? Pontos típus és márka szerint.

Amik lettek most cserélve benne és fontos lehet az légszűrő,benzin szűrő, üzemanyag szűrő, gyújtáselosztó fedél és le lett cserélve az olaj is. Tettem bele a kúton kapható injektor tisztítót is. Igaz még nem mentem a tisztító folyadék beleöntése óta 5km-nél többet így nem tudom a hatását hogy segít-e majd.

Ezt azért kérdezem mert ha nyomom neki akkor megtorpan az autó és sajnos nem tudok rájönni hogy miért lehet ez. :( Olyan mintha csak később reagálna a gázadásra.

Nyomom neki gyorsul majd olyan közepes fordulaton nem húz olyan 1-2 másodpercig majd megint húz.

Rossz gyertyák okozhatják ezt?

A 12NZ-be sima egypólusú gyertya kell.

Az injektor tisztító annyit ér, mint szentelt víz.

Gyújtás probléma okozhatja ezt a torpanást. Ez lehet gyújtókábel, gyújtáselosztó, rotor, és gyertya probléma miatt is.

Amúgy ez a hirtelen gázadásnál történő torpanás valamennyire az NZ-s motorok sajátossága.

Ha cseréltél szivattyút, és az is ugyanúgy zúg, akkor hogy a viharba lenne relé probléma? Le lett írva, hogy az NZ-s motorok szivattyúja folyamatosan megy. Ez ilyen.

Link to comment
Megosztás:

A 12NZ-be sima egypólusú gyertya kell.

Az injektor tisztító annyit ér, mint szentelt víz.

Gyújtás probléma okozhatja ezt a torpanást,

Amúgy ez a hirtelen gázadásnál történő torpanás valamennyire az NZ-s motorok sajátossága.

Értem. Valamilyen jó márkájút tudnál felsorolni nekem gyertyából?

"Amúgy ez a hirtelen gázadásnál történő torpanás valamennyire az NZ-s motorok sajátossága." Ezt jó tudni.

Az üzemanyag szivattyúra még várom a választ.

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

A 12NZ-be sima egypólusú gyertya kell.

Az injektor tisztító annyit ér, mint szentelt víz.

Gyújtás probléma okozhatja ezt a torpanást. Ez lehet gyújtókábel, gyújtáselosztó, rotor, és gyertya probléma miatt is.

Amúgy ez a hirtelen gázadásnál történő torpanás valamennyire az NZ-s motorok sajátossága.

Ha cseréltél szivattyút, és az is ugyanúgy zúg, akkor hogy a viharba lenne relé probléma? Le lett írva, hogy az NZ-s motorok szivattyúja folyamatosan megy. Ez ilyen.

Ez mehet bele? https://zsu.hu/webaruhaz/htmls/termekcsoport__TOP+OPEL+alkatr%C3%A9szek__Gyertya?cikkkod=9012097+*CS

Link to comment
Megosztás:

Értem. Valamilyen jó márkájút tudnál felsorolni nekem gyertyából?

"Amúgy ez a hirtelen gázadásnál történő torpanás valamennyire az NZ-s motorok sajátossága." Ezt jó tudni.

Az üzemanyag szivattyúra még várom a választ.

az AC-t jobb kezdésnek kiszedni és megnézni milyen is van benne, úgy hiszem kb. 3 fajta AC lehet benn. Itt vigyázni kell az olcsókkal, sok olyat lehet venni ami egy fillért se ér. Bontottat nem javaslom neked! Talán még az AC feszültséget ki lehet mérni, illetve a töltést ami nem nagy dolog. Az AC csere szerintem max 30 perces dolog (nàlam a bénázással együtt megvolt annyi idő alatt) Módosítva : Lacq
Link to comment
Megosztás:

Szerény tapasztalataim szerint, a megtorpanás az x12xe-s motorokra is ugyanúgy jellemző :)! Nálam már több, mint 60000km óta csinálja.

Én úgy tudom, hogy azokra is jellemző :) Viszont azoknál más dolog okozza a torpanást, nem gyárilag ilyen.

Az NZ-s motorknál az a probléma szerintem, hogy relatíve messze van az injektor a hengerektől, és a benzin ellátás nem olyan fionom, mint a hengerenkénti befecskendezéses motorknál ott van közel, szinte egyből a szelepekre megy a nafta.

Link to comment
Megosztás:

az AC-t jobb kezdésnek kiszedni és megnézni milyen is van benne, úgy hiszem kb. 3 fajta AC lehet benn. Itt vigyázni kell az olcsókkal, sok olyat lehet venni ami egy fillért se ér. Bontottat nem javaslom neked! Talán még az AC feszültséget ki lehet mérni, illetve a töltést ami nem nagy dolog. Az AC csere szerintem max 30 perces dolog (nàlam a bénázással együtt megvolt annyi idő alatt)

Ez mind szép és jó de akkor pontosan milyet javasolnál? Amit linkeltem az nem jó? Honnan tudom hogy melyik a jó és melyik nem?

Ez például? http://www.szilkerauto.hu/spd/0815037_G/Astra-AC-Pumpa-Opel-Astra-G-Uzemanyag-pumpa-szivat

Vagy ez? http://delman.hu/autoalkatreszek/uzemanyag-rendszer/uzemanyagpumpa-opel-ascona-astra-f-astra-g-corsa-a-corsa-b-kadett-e-vectra-a-vectra-b-815012.html

Az egyik AC ki van szedve. Teszek fel képe róla ha szükséges. Úgy jobban tudsz segíteni ha lesz kép is?

Link to comment
Megosztás:

az AC-t jobb kezdésnek kiszedni és megnézni milyen is van benne, úgy hiszem kb. 3 fajta AC lehet benn. Itt vigyázni kell az olcsókkal, sok olyat lehet venni ami egy fillért se ér. Bontottat nem javaslom neked! Talán még az AC feszültséget ki lehet mérni, illetve a töltést ami nem nagy dolog. Az AC csere szerintem max 30 perces dolog (nàlam a bénázással együtt megvolt annyi idő alatt)

Itt van róla egy kép is.

http://kepfeltoltes.hu/view/140327/P3270418_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sarus. 12V van ráírva.

Made in Germany

46427

509x

0580453

Ezek találhatóak még rajta.

Link to comment
Megosztás:

az AC-t jobb kezdésnek kiszedni és megnézni milyen is van benne, úgy hiszem kb. 3 fajta AC lehet benn. Itt vigyázni kell az olcsókkal, sok olyat lehet venni ami egy fillért se ér. Bontottat nem javaslom neked! Talán még az AC feszültséget ki lehet mérni, illetve a töltést ami nem nagy dolog. Az AC csere szerintem max 30 perces dolog (nàlam a bénázással együtt megvolt annyi idő alatt)

Sziasztok!

Jöttem egy kis információval. Hátha valakinek segítség lesz. Elvittük egy szakemberhez az autót. Egyből tudta hogy hová kell nyúlnia neki és állítani. Gyorsan belőtte a gyújtást majd meglátta a gyertyákat és szörnyet látott benne. :D Adott helyette 4 használtat ingyen és már ezeknek az állításával, cseréjével megszűnt a megtorpanásos történet. Holnap lesz beletéve 4 új gyertya ami bele való. Mondta hogy azzal még jobb lesz.

Megvan a benzin szivattyús hiba is. Tökéletes a motor,nem annak van baja. A tanknál lévő csőben van egy "szelep?" ami valószínűleg el van dugulva. Azt mondta hogy bontóból szerezzek egy egész odavaló csövet és cseréljük ki. Lehúzott valami csövet a motortérben és egyből elhallgatott ez a zaj.

Ennek a csőnek esetleg nem tudja valaki hogy mi a pontos neve vagy hogy hogyan tudnék rákeresni a neten?

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jöttem egy kis információval. Hátha valakinek segítség lesz. Elvittük egy szakemberhez az autót. Egyből tudta hogy hová kell nyúlnia neki és állítani. Gyorsan belőtte a gyújtást majd meglátta a gyertyákat és szörnyet látott benne. :D Adott helyette 4 használtat ingyen és már ezeknek az állításával, cseréjével megszűnt a megtorpanásos történet. Holnap lesz beletéve 4 új gyertya ami bele való. Mondta hogy azzal még jobb lesz.

Megvan a benzin szivattyús hiba is. Tökéletes a motor,nem annak van baja. A tanknál lévő csőben van egy "szelep?" ami valószínűleg el van dugulva. Azt mondta hogy bontóból szerezzek egy egész odavaló csövet és cseréljük ki. Lehúzott valami csövet a motortérben és egyből elhallgatott ez a zaj.

Ennek a csőnek esetleg nem tudja valaki hogy mi a pontos neve vagy hogy hogyan tudnék rákeresni a neten?

Látod ezt mondtam. Ezeknek az NZ motoroknak igazából nagy baja nem lehet. A gyújtás szokott lenni leggyakrabban probléma, ami sajnos elég gagyi :) Viszont legalább olcsó cserélni, ha szarakodik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jöttem egy kis információval. Hátha valakinek segítség lesz. Elvittük egy szakemberhez az autót. Egyből tudta hogy hová kell nyúlnia neki és állítani. Gyorsan belőtte a gyújtást majd meglátta a gyertyákat és szörnyet látott benne. :D Adott helyette 4 használtat ingyen és már ezeknek az állításával, cseréjével megszűnt a megtorpanásos történet. Holnap lesz beletéve 4 új gyertya ami bele való. Mondta hogy azzal még jobb lesz.

Megvan a benzin szivattyús hiba is. Tökéletes a motor,nem annak van baja. A tanknál lévő csőben van egy "szelep?" ami valószínűleg el van dugulva. Azt mondta hogy bontóból szerezzek egy egész odavaló csövet és cseréljük ki. Lehúzott valami csövet a motortérben és egyből elhallgatott ez a zaj.

Ennek a csőnek esetleg nem tudja valaki hogy mi a pontos neve vagy hogy hogyan tudnék rákeresni a neten?

Ac nál a méreteket ès a csatlakozást is kell nézni! Sajna a dugulás előfordulhat. A mai etanollal kevert benya ált oda rakja le a trutyit ahol nagy az áramlási sebesség, ráadásul kicsapja a benyàba lévő adalékokat és a vizet meg oldja a tank meg ezért rozsdásothat az meg az rendszerbe.... Ezért sem érdemes csodaadalékot tenni a nyálba :) A csoda gyertyák meg mindenbe jók csak aztán mégse, persze árba :D A csövet vidd el ahol beszerzed és össze kell hasonlítani, ha passzol akkor jó, mehet is bele.

Link to comment
Megosztás:

Kérdések:

1, x14xe, injektor híd nyomásbszabályzoról jön egy merev cső, sikeresen eltörtem nem bírok venni az autósboltba helybe sehol valakinek valami tipp? (ma törtem el másik hibába nem játszik!)

2, kb 1 éve (belassult a lambda szondám, sokat evett a kocsi. NGK szonda került be. Kb 5e-10e km mentem vele és a fogyasztásom most is kezd magas lenni :/ Szerintetek ez ennyit bírt ? :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.