Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Légtelenítés: feltöltéskor ki kell csavarni a helyéről az egyvezetékes hőmérséklet-érzékelőt. X12SZ-nél ez a szívócsonk bal oldalánál található (szembeállva az autóval), a vezérműház mögött kb. jól hozzáférhető helyen. Ilyesmi kilógó végét keresd.

Ha már ott csorog ki a hűtőfolyadék, elvileg fel van töltve a rendszer. Ha nincs jelzés a kiegyenlítőtartály oldalán, akkor a két félgömb forrasztásáig kell tölteni, vagyis félig.

Ha megvan, a termosztát nyitásáig kell járatni a motort, ekkor feltölti a kocsi orrában lévő hűtőt is. Utána töltsünk utána a tartálynak, ha szükséges.

Csak az utolsó művelet végén húzzuk rá a tartályra a kupakot, addig ne.

A zuhanyhíradó hírei szerint: ha nem légtelenítődne ki a fentiek alapján, akkor parkoljunk meredek emelkedőre, és ismételjük meg a légtelenítést. A magyarázat szerint az utasfűtőegységben megbúvó levegő így fog távozni.

Hozzáértők cáfoljanak meg, ha nem így van.

Megcsinálom. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Még új vagyok így örülök hogy köztetek lehetek :) .

A kérdésem : Van egy Opel Combó 1998-as amiben egy F16-os váltó van . A problémám a km óra nem jól mér túl keveset mutat . Sikerült ugyan színről színre összektöni a vezetékeket de így sem jó . Milyen digitális jeladót javasoltok bele hogy normálisan mérjen ?

Módosítva : CombósChris
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég cserélve lett a 94-es B corsám C12NZ vízpumpája(1.2 motor 8V) . Azóta lehet hallani egy úgynevezett "bugyborékolást" a motortél felől" Ez a hang csak akkor hallatszik mikor tényleg megtaposom a gázpedált. Olvastam hogy autómatikusan légteleníti a rendszer magát. Ez mit jelent hogy autómatikusan légtelenít? Kicserélem a vízpumpát, vissza a vízet majd elindítom és kész is a légtelenítés? Vagy járatni kell valameddig? Vagy mi ennek a menete? Amúgy a tartályt meddig kell vízzel tölteni? Csak mert nem látom rajta sehol sem a jelzést. Ha a hengerfejtömítés van már megöregedve akkor annak van valami jele? Ha hengerfejes a kocsi akkor annak mi a jele?

Csak megjegyzés de a vizet nem eszi és nem is melegszik túl, bár csak olyan 5 km-et mentem vele. Nem is ereszt sehol sem.

Nekem is bugyborékolt. De én úgy hallottam, hogy ez a hang a fűtőradiátor felől jön. El volt tömődve rozsdás mocsokkal a fűtőradiátroba menő két cső. Mióta kitisztítottam, nincs bugyborékolás.

Légteleníteni én nem szoktam, teleöntöm a kiegyenlítőt, majd elkezdem nyomkodni a két vastag csövet, ami a hűtőre megy. Így kidolgozza magából a levegőt, és helyette hőtőfolyadékot szív vissza. Ekkor a kiegyenlítőben a szint kb a normál szintre megy vissza. Utánna üzemmelegre járatom a motort, megyek vele egy keveset, majd újra szint ellenőrzés.Én így légtelenítek.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, így megoldódott a légtelenítés.

A főtengelycsavart hogy szedem le milyen menetű? Jobbos vagy balos?

Illetve mivel rögzítem a bordás tárcsát mert az istenért nem tudom lefogni sehol sem....

Légkulccsal lehet az ilyesmiket levenni. Kézzel ellent fogsz neki.

Link to comment
Megosztás:

Valahogy úgy lehet megoldani, hogy ha leveszed a váltó alján lévő lemezt - az olajra ügyelj - akkor szabaddá válik öööööö... a főtengely vége, amit kulccsal, vagy bármivel le tudsz (?) fogni.

Kerülő megoldás, amit én követtem el fél napi kínlódás gondolkodás után az utcán, tavaly nyáron a nagyvilágban autós túra kellős közepén: kiszedtem a tárcsa hátuljánál milliméteres távolságban lévő hengeres Hall-érzélkelőt, majd annak a helyére egy megfelelően hosszú csavart applikáltam be alátétekkel, anyákkal, stb. úgy, hogy elfordulás után is meg tudta fogni a fogakat, tehát az egész tárcsát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is bugyborékolt. De én úgy hallottam, hogy ez a hang a fűtőradiátor felől jön. El volt tömődve rozsdás mocsokkal a fűtőradiátroba menő két cső. Mióta kitisztítottam, nincs bugyborékolás.

Légteleníteni én nem szoktam, teleöntöm a kiegyenlítőt, majd elkezdem nyomkodni a két vastag csövet, ami a hűtőre megy. Így kidolgozza magából a levegőt, és helyette hőtőfolyadékot szív vissza. Ekkor a kiegyenlítőben a szint kb a normál szintre megy vissza. Utánna üzemmelegre járatom a motort, megyek vele egy keveset, majd újra szint ellenőrzés.Én így légtelenítek.

Pontosan nem tudom honnan jöhet ez a hang. Na akkor lehet megnézem ezt a fűtőradiátorba menő csőt is.

Még lenne pár kérdésem. A hőmérséklet mutató nem igazán akar 90 fok fölé menni. Hogy ha nagyon hajtom a motort akkor felmegy a hőmérséklet olyan 92-93 fok köré. Ez természetes? Hány fokon kapcsol a hűtőventilátor? Hogyan tudom leellenőrizni hogy jó a ventilátor kapcsolója és hogyan tudom leellenőrizni a víz hőmérséklet jeladóját ?

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

Pontosan nem tudom honnan jöhet ez a hang. Na akkor lehet megnézem ez a fűtőradiátorba menő csőt is.

Még lenne pár kérdésem. A hőmérséklet mutató nem igazán akar 90 fok fölé menni. Hogy ha nagyon hajtom a motort akkor felmegy a hőmérséklet olyan 92-93 fok köré. Ez természetes? Hány fokon kapcsol a hűtőventilátor? Hogyan tudom leellenőrizni hogy jó a ventilátor kapcsolója és hogyan tudom leellenőrizni a víz hőmérséklet jeladóját ?

Erre megint csak a saját tapasztalatomat tudom leírni :)

Két hete hétvégén csináltam egy elég alapos hűtő - fűtő redszer tisztítást. Be is számoltam róla. Rengeteg mocsok jött ki belőle.

Azelőtt volt az említett bugyborékolás, és azelőtt 90 fokon vagy kicsit alatta állt a mutató. A fűtés kalap szar volt.

A tisztítás óta stabilan 92 fokon áll a mutató, és a fűtés is nagyot javult.

Hogy a hőfok mi miatt ment feljebb, nem tudom. Előfordulhat, hogy a hőfok érzékelőnél is vízkő+rozsdalerakódás volt.

A rendszerből rengeteg mocsok jött ki, a végtelenségig lehetne még öblítgetni. Az előző tulajok hanyagságát elég nehéz jóvá tenni.

Nálam a hűtőventilátor mutató szerint valahol 100 fok alatt kapcsol. Ellenőrizni hőfokmérővel lehet igazából csak. A hőgombát melegíted, miközben méred a hőfokát, közben méred, hogy mikor kapcsol (szakadás vizsgálóval).

Link to comment
Megosztás:

Erre megint csak a saját tapasztalatomat tudom leírni :)

Két hete hétvégén csináltam egy elég alapos hűtő - fűtő redszer tisztítást. Be is számoltam róla. Rengeteg mocsok jött ki belőle.

Azelőtt volt az említett bugyborékolás, és azelőtt 90 fokon vagy kicsit alatta állt a mutató. A fűtés kalap szar volt.

A tisztítás óta stabilan 92 fokon áll a mutató, és a fűtés is nagyot javult.

Hogy a hőfok mi miatt ment feljebb, nem tudom. Előfordulhat, hogy a hőfok érzékelőnél is vízkő+rozsdalerakódás volt.

A rendszerből rengeteg mocsok jött ki, a végtelenségig lehetne még öblítgetni. Az előző tulajok hanyagságát elég nehéz jóvá tenni.

Nálam a hűtőventilátor mutató szerint valahol 100 fok alatt kapcsol. Ellenőrizni hőfokmérővel lehet igazából csak. A hőgombát melegíted, miközben méred a hőfokát, közben méred, hogy mikor kapcsol (szakadás vizsgálóval).

Amit leeresztettünk belőle vizet az nem látszott piszkosnak.A fűtés nálam nagyon jó. Fűt úgy ahogy kell neki, Pillanatok alatt jó idő van az autóban.

Hogyan lehetne egyébként kitisztítani? Te hogyan végezted az öblögetést?

Link to comment
Megosztás:

Amit leeresztettünk belőle vizet az nem látszott piszkosnak.A fűtés nálam nagyon jó. Fűt úgy ahogy kell neki, Pillanatok alatt jó idő van az autóban.

Hogyan lehetne egyébként kitisztítani? Te hogyan végezted az öblögetést?

Még egy kérdés ezzel kapcsolatban.Ha beindítom az autót és hagyom hogy alapjáraton mennyen akkor hány perc alatt kellene elérnie a 92 fokot(üzemi hőmérsékletet).

Link to comment
Megosztás:

Erre megint csak a saját tapasztalatomat tudom leírni :)

Két hete hétvégén csináltam egy elég alapos hűtő - fűtő redszer tisztítást. Be is számoltam róla. Rengeteg mocsok jött ki belőle.

Azelőtt volt az említett bugyborékolás, és azelőtt 90 fokon vagy kicsit alatta állt a mutató. A fűtés kalap szar volt.

A tisztítás óta stabilan 92 fokon áll a mutató, és a fűtés is nagyot javult.

Hogy a hőfok mi miatt ment feljebb, nem tudom. Előfordulhat, hogy a hőfok érzékelőnél is vízkő+rozsdalerakódás volt.

A rendszerből rengeteg mocsok jött ki, a végtelenségig lehetne még öblítgetni. Az előző tulajok hanyagságát elég nehéz jóvá tenni.

Nálam a hűtőventilátor mutató szerint valahol 100 fok alatt kapcsol. Ellenőrizni hőfokmérővel lehet igazából csak. A hőgombát melegíted, miközben méred a hőfokát, közben méred, hogy mikor kapcsol (szakadás vizsgálóval).

Egy képet tudnál nekem mutatni hogy hol található a víz hőfok jeladója és a termosztát? (Ha esetleg más is tud segíteni egy képpel akkor ne tartsa magába. :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, a hátsó fékdobot hogyan tudom leszedni ? Le kell húzni valahogy a csapágyat a tengelyről ?

A sasszeg+koronás anya+alátét kombó alatt lakik a csapágy, ami magától lecsúszik, amint leveszed a dobot.

Ha a dob már annyira bekopott, hogy a vállak nem engedik lecsúsznia tengelyről, vagyis eléggé bekoptatták a fékpofák, akkor kissé rángatni kell. Más trükkje nincs.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Utólagos húzogató motorokkal van megoldva a centrálzáram, a jobb első ajtón úgy beregadt, hogy nem akart kinyílni. Csukott ajtónál lebontottam az ajtókárpit alsó, műanyag részét. Élmény volt. Innen már hozzáfértem a dolgokhoz valamennyire, ki tudtam engedni a motor csavarjait, hogy kinyissam az ajtót. Kicsit megpiszkáltam a motort, utánna már működött. Azért a biztonság kedvéért cseréltem :)

Link to comment
Megosztás:

Utólagos húzogató motorokkal van megoldva a centrálzáram, a jobb első ajtón úgy beregadt, hogy nem akart kinyílni. Csukott ajtónál lebontottam az ajtókárpit alsó, műanyag részét. Élmény volt. Innen már hozzáfértem a dolgokhoz valamennyire, ki tudtam engedni a motor csavarjait, hogy kinyissam az ajtót. Kicsit megpiszkáltam a motort, utánna már működött. Azért a biztonság kedvéért cseréltem :)

A lényeg, hogy nem unatkoztál. :icon13:

Én sem fogok; úgy tűnik az autóm is olvas fórumot. Ma külső plusz öt fokban haladva simán felment száz fokig a víz :-/ A hűtő is meleg volt, annyit azonban nem mentem, hogy a ventillátornak be kelljen kapcsolnia. Valahogy azért rossz érzésem van... Megirigyelte a többiektől a hűtés-gondokat?

Link to comment
Megosztás:

A lényeg, hogy nem unatkoztál. :icon13:

Én sem fogok; úgy tűnik az autóm is olvas fórumot. Ma külső plusz öt fokban haladva simán felment száz fokig a víz :-/ A hűtő is meleg volt, annyit azonban nem mentem, hogy a ventillátornak be kelljen kapcsolnia. Valahogy azért rossz érzésem van... Megirigyelte a többiektől a hűtés-gondokat?

Megvolt a hűtő csere is, most mér végre nem szivárog a víz.

Most kellemes csalódás volt a Nissens utángyártott hűtő, mert bárminemű farigcsálás nélkül bement a helyére. :)

Hogy mennyivel egyszerűbb a B Corsában a hűtő csere, mint egy diesel B vectrában :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik barátomtól most márciusban vettem egy 93-as 1.4-es Corsa B-t. Teljesen rendben lenne a kocsi. Viszont már úgy vettem hogy le volt merülve az aksi. Vettem egy újat. Beleraktuk mentünk vele 4-500km-t városban az elmúlt pár héten, és most 1 hétig nem használtam körülbelül. Aztán tegnap beülök, és még a rádiót sem tudom bekapcsolni, próbáltuk megigazítani a sarukat, stb. hátha az. De nem, csontra le volt merülve az aksi. Bebikáztuk kiálltam vele, megpróbáltuk leállítani, utána persze hogy nem indult újra. Betoltam mászkáltunk vele kicsit és ötletem nincs hogy miért szívta le 1 hét nem használtság után az aksit. Generátor cserés lesz talán? Egy rádiót raktam bele ami egyedül fogyaszthatja az áramot, de tuti hogy nem szív le egy aksit kikapcsolt állapotban egy hét alatt ami vadonatúj 2 év garis.

A segítséget előre is köszönöm. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az egyik barátomtól most márciusban vettem egy 93-as 1.4-es Corsa B-t. Teljesen rendben lenne a kocsi. Viszont már úgy vettem hogy le volt merülve az aksi. Vettem egy újat. Beleraktuk mentünk vele 4-500km-t városban az elmúlt pár héten, és most 1 hétig nem használtam körülbelül. Aztán tegnap beülök, és még a rádiót sem tudom bekapcsolni, próbáltuk megigazítani a sarukat, stb. hátha az. De nem, csontra le volt merülve az aksi. Bebikáztuk kiálltam vele, megpróbáltuk leállítani, utána persze hogy nem indult újra. Betoltam mászkáltunk vele kicsit és ötletem nincs hogy miért szívta le 1 hét nem használtság után az aksit. Generátor cserés lesz talán? Egy rádiót raktam bele ami egyedül fogyaszthatja az áramot, de tuti hogy nem szív le egy aksit kikapcsolt állapotban egy hét alatt ami vadonatúj 2 év garis.

A segítséget előre is köszönöm.

:hiya: Üdv erre!

Én egy ilyet szólnék. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.