Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Szerintem elképzelhető egy húszonéves tigrisnél. Lehet hogy repedt volt a cső, nem jó a venti gomba.

Amit én cserélnék: természetesen a gumicső, 2 új ABA bilinccsel, ventillátor kapcsoló hőgomba, kiegyenlítő tartály sapka. (igen, ezt is ;) )

A venti gombát igy tudod ellenőrizni: lehúzod a csatlakozóját, rövidre zárod egy dróttal a csatlakozót, majd ráadod a gyújtást. Ha beindul a venti, (és ahogy írtad alap esetben nem indult a venti), rossz a hőgomba.

A melegedés azért volt ilyen gyors, mert szinte nem volt hűtőfolyadék a blokkban, nem volt hűtés, és a vízhőmérő óra jeladója pont ott van.

Nálam pl. 97°C-nál indul a venti, elkezd visszahűlni a vízhőmérséklet, majd leáll.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek Benneteket!

A feleségem számára szükséges lett egy munkába járó, olcsón fenntartható autót vásárolnunk. B Corsa, vagy F Astra jön leginkább szóba. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni: -B Corsáknál miket kell leginkább megnézni? Lenne olyan link, amelyik a check-listát összefoglalja? -Az Ecotec motorok nyűgjeiről sokat olvasni. Az 1,0 literes Corsa motor ezen belül vállalható?

Köszönettel: p

Link to comment
Megosztás:

OK, legyen.

A hiba tehát: autóval feleség elment dolgozni, munka után indulna haza, de a motor nem indul be, sárga csekkendzsin villog. Én a hős megyek menteni, bikakábel, vontatókötél WD40 szigszalag és pótkulcs, a pótkulccsal beindult és hazajött gond nélkül. Igazság szerint ezután még egyszer mentünk vele, majd a garázsba beállva végleg kilehelte a lelkét: csak villogtatta a sárga lámpát, max 1mp-ekre indult be.

Hibakód kiolvasás eredménye a fenti, immobiliser hiba.

Amikkel próbálkoztam, szintén korábban olvasható.

Túrtam a netet kapcsolási rajzért és infókért, minden fórumban azt láttam, hogy ECU + immo gyűrű + kulcs csere és tanítás, a kinti fórumok nagyrészében is ezt írták. Mondjuk a hazai fórumokban keresve nulla infót láttam ilyen téren.

A fentiek alapján tehát én a laikus rámondtam volna, hogy elpusztult az egyetlen extra felszereltségünk, az immobiliser. Ráment több órám a net túrására, meg az autót is szétkaptam egyszer, de tök feleslegesen.

Tegnap este kint voltam a garázsban és gondoltam adok még egy esélyt a dolognak, kulcs be, próba, semmi. Felkapcsoltam a világítását, ekkor tűnt fel, hogy az olajnyomás jelző parázslik nagyon halványan ha a helyzetjelzőt bekapcsolom. Aztán kinyitott ajtónál ráadva a gyújtást a belső világítás nagyon nagyon picit elhalványodott amikor az AC töltött (és rögtön utána is, elvileg ekkor olvassa ki az immo a kódot egy impulzussal).

Korábban már néztem az akksit, üresjárati feszültség 12,3V, szerintem ez még a bőven jó kategória.

Most is megnéztem, 12,2 egy hét állás után, rátettem a töltőt, 10 perc után azt mutatta, hogy nem vesz fel több töltést. Rápróbáltam, ugyanaz történt, a világításon lehetett látni, hogy nagyon picit elhalványul. Indítózás rendben. Akksi mérés ismét, rendben, de már beugrott, hogy mekkorát bakiztam. Egy bikakábelt betettem az akksi - és a kocsi test közé (a tűzfalon levő jól látható testelési pont) és hopp, minden tökéletes...azonnal indult.

Kivettem az akksit és már láttam, hogy a kocsi testre menő kábel vége gyakorlatilag megsemmisült, megette az akkuból kijövő pára vagy az éjszakai szubagó rágta meg, végül is mindegy a már hiba szempontjából.... Ennyi volt. Indítózás azért ment simán, mert két testkábel van, az egyik a generátor-önindító felé, a másik meg az akksi előtt elrejtve a kábel átvezetőnél a kasznira, tehát az önindító mindig kapott elég áramot. Az akksi kivezetőjén nem volt cső, a pára ami kijön belőle az szépen pont oda ment mind. Pótoltam a testkábelt, az akksira meg raktam egy csövet. A cső vége elvileg az akksi tálca mellett levő lyukba kellene menjen, oda vezettem be, az a kerékdob műanyag részére vezet alulra, ott nem csinál gondot ha párologna.

Hát ennyi, az immobiliser no signal hibajelzésből lett egy testkábel hiba.

Ma már ismét forgalomban a kisautó.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek Benneteket!

A feleségem számára szükséges lett egy munkába járó, olcsón fenntartható autót vásárolnunk. B Corsa, vagy F Astra jön leginkább szóba. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni: -B Corsáknál miket kell leginkább megnézni? Lenne olyan link, amelyik a check-listát összefoglalja? -Az Ecotec motorok nyűgjeiről sokat olvasni. Az 1,0 literes Corsa motor ezen belül vállalható?

Köszönettel: p

Szia

Én nemrég vettem szintén feleségnek B Corsát, ugyanilyen céllal. Már volt több Corsánk, Combo is, jelenleg van C Combonk és D Corsánk is. A megkötésem annyi volt, hogy max 300 az átírással együtt és érvényes műszaki.

Kis szerencse is kellett hozzá, hogy egy jó darabot találjak.

Nem tudom ilyen pénzért keresel autót, de gyakorlatilag egy ennyi idős autón egy dolgot kell csak megnézni: mindent.

Km óra állást felejtsd el, mindenki azt nézegeti és ahhoz állítják be őket.

A kaszni: a mi 95-ösünk két helyen rozsdált el, az első ajtó alja rozsdás (rájavítva) és a tipikus Corsa betegség a két első nyúlvány a futómű bekötési pontjánál. De néztem meg olyat is, ami szinte minden ponton rozsdás volt. Nálam ez a legfontosabb: motort és elektronikát bontva találsz pár tízezerért, de egy kasznizás, fényezés nem fog megállni ennyiben. Rétegvastagságmérő szerintem alap, én vagy 10 éve vettem egyet és azóta mindig ez alapján veszek autót. Ne legyen sérülve, az eladó mondhat amit szeretne, nem érdekel, a műszerrel úgyis kiderül. Tehát a kaszni szeret rohadni: első futómű bekötési pont, ajtók alja, küszöbök, motorháztető éle, hátsó csomagtérben lengéscsillapító bekötési pont, csomagtér alja és hátsó kerékdob, kerékívek, hátsó ablak alja körben. Ezeket szétszedés nélkül ránézésre látod. Ha itt rendben akkor már jó....

A motorba senki sem fog belelátni: ne füstöljön, szépen járjon...vihetsz száz szerelőt de megbontás nélkül senki sem fog semmit látni belőle.

Kupplung ne rángasson, elinduláskor lehet érezni.

Kerekeket rángasd meg, kerékcsapágy ne lógjon, menet közben ne zúgjon, ezt úgyis hallod majd.

Szerintem a kormány lötyögése is előjöhet, ha van lehetőség földúton vagy rosszabb úton menni hallani a kopogást vagy érzed a kormányon, hogy valami klattyan.

Próbakör alatt víz hőfok stabil legyen ha lehet járasd addig helyben (max beszélgettek közben) amíg bekapcsol a venti, ne hazafelé vagy az első dugóban durranjon el a cső benne.

Kormányt és váltószoknyát pár ezer Ft-ért adnak a bontóban, ha gyanúsan jó állapotú akkor cserélték, "filléres neppertükkök" kategória. Friss fekete rücsizés körben, kerékdoboknál szintén, alap.

KM óra állás lekérdezés egyébként már működik az okmányirodában, ha gondolod egy próbát megér, de sokra nem mész vele úgysem. Az általános állapot sokkal többet mond mint öt (hat) számjegy.

A beltérben van pár dolog ami szinte mindegyikben lóg, pl a három ajtósoknál az első ülések oldalán levő műanyag. Szeret eltörni a napellenző tartója, műanyag, könnyen cserélhető.

Még annyi, hogy felszereltség és motor ezen az árszinten (200-300) szerintem gyakorlatilag mindegy. Az 1,4-es motoros Corsák nagyon nagyon jók, kettő is volt. Ez a mostani 1.2-es és napi szinten megy mellette a D Corsa az 1.2-es motorral szinten. Érzésre a két autó teljesen ugyanazt hozza (sajnos, ez a D Corsa rovására van mondva). Mielőtt gondolkodsz egy jobban felszerelt autó megnézésén szerintem érdemes számításba venni, hogy elutazol mondjuk 60-70km -t egy megnézésért, mondjuk a leendő autó árának 10-20% -át nézegetésre költöd esetleg, megéri biztosan? Annyiból kijön egy olajcsere.

Szóval röviden én ezeket nézném meg. De nem is értek hozzá. Majd ha valaki ért hozzá megírja.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a kedvességedet, hogy ennyi időt/energiát fektettél a válaszba! 400e Ft környékén gondoltam rákölteni, itt már vannak jónak tűnő Astrák és Corsák, a válság viszont a 300-as kategóriát jócskán megdrágította, a filléres Swiftek is eltűntek. -Az ezres, 54 lovas ecotecről nem hallottál konkrét tapasztalatot? p

Link to comment
Megosztás:

Ha nem akartok szívni a láncos ecotec motorokkal (X10XE, X12XE), akkor a szíjas motorokat ajánlom. Az 1,2-essel gond nincs, de harmat gyenge. Nekünk ilyen van. Sík úton elviszi az is a 130-at, de lassan gyorsul fel, emelkedőt nem szereti. Szóval mindenképp 1,4. A legtöbb ebből az X14NZ (60 LE), de lehet kifogni X14XE-t (90 LE) is.

A 3 ajtós Corsák anno olcsóbbak voltak egy 100 assal, amikor mi vettük (2011), szóval lehet érdemes abban gondolkodni, ha szűkös a keret a kocsira.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a kedvességedet, hogy ennyi időt/energiát fektettél a válaszba! 400e Ft környékén gondoltam rákölteni, itt már vannak jónak tűnő Astrák és Corsák, a válság viszont a 300-as kategóriát jócskán megdrágította, a filléres Swiftek is eltűntek. -Az ezres, 54 lovas ecotecről nem hallottál konkrét tapasztalatot? p

X10XE varrógép, az X12XE meg állandóan hengerfejes, típushibája sajnos a motornak, mindkét motor öszvér a maga nemében, mert motorkódra hiába azonosak, nem igazán hasonlítanak egymásra, sőt az X14XE-re sem.

Én is azt ajánlom, hogy C14NZ, X14NZ (egy kutya az C-vel csak egyel jobb környezetvédelmi besorolású), vagy X14XE, ez már 16 szelepes ezért bajosabb, és kicsit drágább fenntartani mint az NZ-seket, illetve van még a C14SE, de ez ritka mint a fehér holló.

Ez a legjobb motor ebben a szériában a maga nemében, mert 8 szelepes, kevés jeladós, ahhoz képes erős (82Le), ha ilyet tudnál kifogni az lenne a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

"X10XE varrógép, az X12XE meg állandóan hengerfejes,"

A varrógéppel a 3 hengeres hangszínre utaltál? Ez viszont tartósabb? -Még mindig gondolkozok (1-2 más tipus vonzó egyede mellett) a Corsa és F Astra között. Viszont most, hogy jobban odafigyelek, az Astra sokkal masszívabb autó benyomását kelti. Nyilván valamit valamiért: az a minusz 100 kilónak, amivel kevesebbet kell felgyorsítani, valahol meg kell nyilvánulni. Viszont a gyakorlatban megnyilvánul ez a masszívság? Tartósabb az F Astra? (A törésteszt eredményét láttam: nyilván egyáltalán nem kell szégyenkeznie a Corsának a kortársaihoz képest, de az Astra biztonságosabb.)

Link to comment
Megosztás:

Ha a jelenlegi autók töréstesztjeit nézzük, akkor a Corsa B, és az F Astra sincs sehol.

Sőt, a B Vectra, ami az F Astránál jóval masszívabb erősebb és nehezebb autó, is csak 3 csillagos, ami lóf@szra sem jó, ha pl ütközöl egy fiatalabb több csillagos autóval. Szóval ha biztonságos autót akarsz, akkor azt fejeltsd el, hogy 400 ezerből lesz ilyened. Ha tényleg biztonságosat akarsz, akkor a 400 ezret fejeltsd el.

Viszont ha szóba került az F Astra, és mindenképpen ezt ajánlom inkább, hisz valamivel nagyobb, masszívabb autó. Talán a választék is nagyobb. Viszont azt nem árt tudni, hogy az F Astra a hátsó sárvédőnél rohadós fajta, amit javítani ugye nem olcsó dolog. A B Corsa inkább olyan helyeken rohad, ahol a javítás sokkal könnyebb és olcsóbb (alváz, nyúlványok, első keresztartó). Kivágják, kihegesztik, alvázvédőzik, aztán kész.

Link to comment
Megosztás:

Ha a jelenlegi autók töréstesztjeit nézzük, akkor a Corsa B, és az F Astra sincs sehol.

Természetesen egy szóval sem állítottam, hogy egy mai autó biztonságosságát várom el:-) A masszivitás mellett írtam, hogy főleg a tartósságot értem alatta...

Link to comment
Megosztás:

"X10XE varrógép, az X12XE meg állandóan hengerfejes,"

A varrógéppel a 3 hengeres hangszínre utaltál? Ez viszont tartósabb? -Még mindig gondolkozok (1-2 más tipus vonzó egyede mellett) a Corsa és F Astra között. Viszont most, hogy jobban odafigyelek, az Astra sokkal masszívabb autó benyomását kelti. Nyilván valamit valamiért: az a minusz 100 kilónak, amivel kevesebbet kell felgyorsítani, valahol meg kell nyilvánulni. Viszont a gyakorlatban megnyilvánul ez a masszívság? Tartósabb az F Astra? (A törésteszt eredményét láttam: nyilván egyáltalán nem kell szégyenkeznie a Corsának a kortársaihoz képest, de az Astra biztonságosabb.)

A 3 hengerre utaltam igen, nem ajánlom ezeket a motorokat, mert nyűgös fajták, ha nem szeretnél sűrűn a motortérbe nyúlkálni az olajcserén és kötelezőkön kívül akkor ne foglalkozz velük szerintem.

Astra valamivel masszívabb igen, de sokkal több helyen rohad, tankbeöntő nyílás, sárvédő ívek, stb.

Drágább is a javítása mint egy Corsa-nak.

Link to comment
Megosztás:

A 3 hengerre utaltam igen, nem ajánlom ezeket a motorokat, mert nyűgös fajták, ha nem szeretnél sűrűn a motortérbe nyúlkálni az olajcserén és kötelezőkön kívül akkor ne foglalkozz velük szerintem.

Astra valamivel masszívabb igen, de sokkal több helyen rohad, tankbeöntő nyílás, sárvédő ívek, stb.

Drágább is a javítása mint egy Corsa-nak.

Nem vagyok sznob: önmagában a 3 hengerrel nem lenne bajom (korábbi Fabiámban is ilyen muzsikált-persze azt 1-2 trükkel próbálták kulturáltabbá tenni.) Viszont most eléggé elszomorítottál: éppen 1,0-ás a más szempontból vonzó példány, amely felé már 80-90%-ban hajlani kezdtem. Elvileg kevés, 120E km körüli kilométerrel....

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok sznob: önmagában a 3 hengerrel nem lenne bajom (korábbi Fabiámban is ilyen muzsikált-persze azt 1-2 trükkel próbálták kulturáltabbá tenni.) Viszont most eléggé elszomorítottál: éppen 1,0-ás a más szempontból vonzó példány, amely felé már 80-90%-ban hajlani kezdtem. Elvileg kevés, 120E km körüli kilométerrel....

Alapjában véve nem rossz példány, ha csak városban használnád az autót, oda érdemes mondjuk, mert nem eszik olyan sokat, de megesz annyit mint egy 1.2-es NZ városban és az utóbbi sokkal egyszerűbb, olcsóbb fenntartani, szimplán ezért mondtam.

Link to comment
Megosztás:

Alapjában véve nem rossz példány, ha csak városban használnád az autót, oda érdemes mondjuk, mert nem eszik olyan sokat, de megesz annyit mint egy 1.2-es NZ városban és az utóbbi sokkal egyszerűbb, olcsóbb fenntartani, szimplán ezért mondtam.

Mégis csak sznob vagyok: ocsmány hangja van az 1,0 Ecotecnek. Hallgattam 1-2 órán át-ugyanis vettem egyet:-) Szóval: egy fotókon és a leírásban is nagyon szép Corsa vásárlására indultam el egy szintén szép és jónak tűnő, többet futott és régebbi Astrával szemben. A kettő egymástól 150-200 km távolságban volt. Úgy jártam, ahogy az lenni szokott: kiderült, hogy 1-2 leírt extra nincs benne a kocsiban, ezzel szemben akad néhány elhallgatott hiba, főleg a hangja volt traktorszerű, de a klíma sem megy. Viszont annyira szép állapotban volt egyébként, és meggyőztetek arról, hogy az Astra csúnyábban öregszik, így némi alkuval nem bírtam otthagyni. Nem is olyan rossz, főleg a 4,65 lityis hazaúti fogyasztás tett jót a lelki békémnek. A hibák egy része biztosítékcserével orvosolható volt. a klímát meglátom, a légzsáklámpa ég, ill. egy műszerfali izzót kell cserélni.A csúnya motorhangért meg persze a kipufogó a hibás. -Egy kérdés (nem látok külön villamossági Corsa topicot): az OBD2 kódolvasó kompatibilis az 1,0--s Corsa B-vel?

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak sznob vagyok: ocsmány hangja van az 1,0 Ecotecnek. Hallgattam 1-2 órán át-ugyanis vettem egyet:-) Szóval: egy fotókon és a leírásban is nagyon szép Corsa vásárlására indultam el egy szintén szép és jónak tűnő, többet futott és régebbi Astrával szemben. A kettő egymástól 150-200 km távolságban volt. Úgy jártam, ahogy az lenni szokott: kiderült, hogy 1-2 leírt extra nincs benne a kocsiban, ezzel szemben akad néhány elhallgatott hiba, főleg a hangja volt traktorszerű, de a klíma sem megy. Viszont annyira szép állapotban volt egyébként, és meggyőztetek arról, hogy az Astra csúnyábban öregszik, így némi alkuval nem bírtam otthagyni. Nem is olyan rossz, főleg a 4,65 lityis hazaúti fogyasztás tett jót a lelki békémnek. A hibák egy része biztosítékcserével orvosolható volt. a klímát meglátom, a légzsáklámpa ég, ill. egy műszerfali izzót kell cserélni.A csúnya motorhangért meg persze a kipufogó a hibás. -Egy kérdés (nem látok külön villamossági Corsa topicot): az OBD2 kódolvasó kompatibilis az 1,0--s Corsa B-vel?

ELM327-esre gondolsz akkor nem, az csak 2003-tól jó, az OP-com igen.

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak sznob vagyok: ocsmány hangja van az 1,0 Ecotecnek. Hallgattam 1-2 órán át-ugyanis vettem egyet:-) Szóval: egy fotókon és a leírásban is nagyon szép Corsa vásárlására indultam el egy szintén szép és jónak tűnő, többet futott és régebbi Astrával szemben. A kettő egymástól 150-200 km távolságban volt. Úgy jártam, ahogy az lenni szokott: kiderült, hogy 1-2 leírt extra nincs benne a kocsiban, ezzel szemben akad néhány elhallgatott hiba, főleg a hangja volt traktorszerű, de a klíma sem megy. Viszont annyira szép állapotban volt egyébként, és meggyőztetek arról, hogy az Astra csúnyábban öregszik, így némi alkuval nem bírtam otthagyni. Nem is olyan rossz, főleg a 4,65 lityis hazaúti fogyasztás tett jót a lelki békémnek. A hibák egy része biztosítékcserével orvosolható volt. a klímát meglátom, a légzsáklámpa ég, ill. egy műszerfali izzót kell cserélni.A csúnya motorhangért meg persze a kipufogó a hibás. -Egy kérdés (nem látok külön villamossági Corsa topicot): az OBD2 kódolvasó kompatibilis az 1,0--s Corsa B-vel?

Nem a hangja a fő baj, de mindenképp nyűgösebb az a motor, mint az NZ/SZ motorok.

Viszont legyen szerencséd vele!

Link to comment
Megosztás:

Mégis csak sznob vagyok: ocsmány hangja van az 1,0 Ecotecnek. Hallgattam 1-2 órán át-ugyanis vettem egyet:-) Szóval: egy fotókon és a leírásban is nagyon szép Corsa vásárlására indultam el egy szintén szép és jónak tűnő, többet futott és régebbi Astrával szemben. A kettő egymástól 150-200 km távolságban volt. Úgy jártam, ahogy az lenni szokott: kiderült, hogy 1-2 leírt extra nincs benne a kocsiban, ezzel szemben akad néhány elhallgatott hiba, főleg a hangja volt traktorszerű, de a klíma sem megy. Viszont annyira szép állapotban volt egyébként, és meggyőztetek arról, hogy az Astra csúnyábban öregszik, így némi alkuval nem bírtam otthagyni. Nem is olyan rossz, főleg a 4,65 lityis hazaúti fogyasztás tett jót a lelki békémnek. A hibák egy része biztosítékcserével orvosolható volt. a klímát meglátom, a légzsáklámpa ég, ill. egy műszerfali izzót kell cserélni.A csúnya motorhangért meg persze a kipufogó a hibás. -Egy kérdés (nem látok külön villamossági Corsa topicot): az OBD2 kódolvasó kompatibilis az 1,0--s Corsa B-vel?

Nekünk is X10XE van, szerintem ez egy borzalmas motor, agyon kell pörgetni szerencsétlent, nekünk nagyon ideges, rángat gázelvételnél és nagy a vibráció.

Persze lehet, hogy hiba, kérdezni is akartam a fórumozóktól, hogy mi a véleményük az alábbi hibajelenségről: melegben gyakori, induláskor a fogásponton a motor (vagy a váltó) mintha ugrálna a helyén, ha nagyobb gázt adok nem csinálja ill. más szituációban sem. Egy motor bakszilentet cseréltek, de nem oldotta meg a problémát, azt gondolnám vagy a motor, vagy a váltó bakoknál lehet a gond, jól gondolom?

Módosítva : pantomimes
Link to comment
Megosztás:

Ha a kipufogómat helyrepofozzuk, akkor el leszek én ezzel a mocival (pedig 1,8-as vtec Honda a másik autónk). Nyilván nagyobb a rezonancia, mint egy 4 hengeresnél, ami a hang szépségén kívül a felfüggesztő bakokat, és a kipufogót is jobban igénybe veszi. Ez első utamon mért fogyasztás megengedővé tesz a tipussal szemben:-)

-Viszont egy konkrét kérdés: ki kell cserélni a légzsákátvezető kábelt. Láttam hirdetést, ahol több típushoz is jónak írják (Astra G, Corsa B, C). A szerelőm ugyanakkor azt mondta, hogy még a Corsán belül is van több fajta...Kinek van igaza?

Link to comment
Megosztás:

Ha a kipufogómat helyrepofozzuk, akkor el leszek én ezzel a mocival (pedig 1,8-as vtec Honda a másik autónk). Nyilván nagyobb a rezonancia, mint egy 4 hengeresnél, ami a hang szépségén kívül a felfüggesztő bakokat, és a kipufogót is jobban igénybe veszi. Ez első utamon mért fogyasztás megengedővé tesz a tipussal szemben:-)

-Viszont egy konkrét kérdés: ki kell cserélni a légzsákátvezető kábelt. Láttam hirdetést, ahol több típushoz is jónak írják (Astra G, Corsa B, C). A szerelőm ugyanakkor azt mondta, hogy még a Corsán belül is van több fajta...Kinek van igaza?

Van nekem légzsák átvezetőm ha érdekel...

Link to comment
Megosztás:

Igen, érdekelne! Végül is kinyomoztam, hogy két típus került a Corsába, a Tied melyik cikkszámú, és mennyiért vesztegetnéd? (Az ilyeneket nem privátban kell intézni? Nem ismerem az itteni játékszabályokat!)

(Jó játék ez a műszerfal szétszedés -kiégett a világítás ízzója-kiügyeskedni az alkatrészeket a kormány mögötti szűk résen át, jó kis türelemjáték!

punto

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A C12NZ motoros B Corsam szelepfedélnél folyamatosan szivárog az olaj. Már cseréltem benne parafa tömítést, ami szintén engedett, de kb. 2-3 hónapig jól bírta.

Elég zavaró hogy néha menet közben is érezni az utastérben a forró olaj illatát ami párolog le a motorról, pl ha megy a ventillátor.

Milyen tömítést vegyek a szelepfedélhez? Gumi, parafa?

Van valakinek tapasztalata hogy milyen márkát?

A Bárdi autó van a közelbe, de az Unix-ba is el tudok menni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.